ברוכים הבאים, אורח

לימוד זכות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לימוד זכות 1022 צפיות

לימוד זכות לפני 7 שנים, 8 חודשים #91875

• כהן1
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר ותיק

שלום חברים חשבתי לשתף אותכם קצת במחשבות שעלו לי ברוח התקופה של בין המיצרים. אני חושב שמה משותף לכולנו לא רק כאן אלא בכלל זה הנפילה לאהבות נפולות כלומר המשיכה והרצון לתענוג לא מצד הקדושה. אז מה רע בתענוג ולמה קוראים לזה בחז"ל אהבות  נפולת?התשובה היא שא-זה לא מתאים לנו מצד נשמתו האלוקית אז לעולם זה לא באמת יספק אותנו וב-וזה יותר טרגי בסיכום הכולל אין פה באמת תענוג!  רק סבל גדול להמחשה זה כמו להלוות כסף בשוק האפור לכאורה אתה מקבל הרבה כסף ובקלות אבל הרבית כל כך גבוהה והשלכות אם לא תשלם הם כל כך גבוהות שאי אפשר להגיד  שקיבלת באמת משהו עד רבה רק לקחו ממך. אך מה זה קשור לבית המקדש? הכל!  ואני אסביר רבונו של עולם הוא מקור הטוב היחידי, שבית המקדש היה קיים זה לא היה כמו המציאות המוכרת לנו רק שיש עוד מצוות לקיים בית המקדש זה היה מקום שמטעין  אותך בשמחה בתענוג והכל באמת ומצד הקדושה מהשולחן של אבא שאוהב אותך אתר ביחדון רוחין ונפשין!גם הגוף וגם הנפש . היום שאין לנו את זה. (יש לאנשים ברמה רוחנית מאוד גבוהה אבל בסה"כ זה נסתר) אנחנו מחפשים תענוג בפחי זבל ובסוף סובלים מקלקול קיבה.. למה אנחנו עושים את זה? כי מצד אחד אנחנו בני מלכים ורוצים ומשתקקים כבר לתענוג נסיכים מצד שני אני מכירים רק את התענוג המזויף של הצד של הפך הקדושה. ולמה זה מזויף?  כי אין לו כלום מעצמו!  הרי כל מקור הטוב זה רק מהשם ואין לסטרא אחרא מה לתת לנו באמת!  היא רק נותנת מה שהיא לוקחת מאתנו! וגם זה ברבית..התוצאה של כל זה זה מה רואים היום רחוב מלא אנשים שלכאורה יש להם הכל אבל הם עצובים עצובים..  ואז שאלתי בעצמי אז למה כל זה?  למה כל כך הרבה שנים אנחנו במצב הזה? מה התועלת? הרי שהכל היה טוב היתה קדושה גלויה היה תענוג אמתי ועוצמתי בקודש לא הצלחנו חטאנו וגלינו אז איך במצב הזה אפשר לתקן?  לכאורה רק נהיה יותר גרוע. תשובה בא לי בצורת קטע מסרט שפעם ראיתי (: הסיפור על כדורסל רחוב באחד השכונות בארה"ב וכו..   ובאותו קטע רואים את הגיבור מתאמן במגרש לקראת המשחק המכריע הירבים שלו רואים אותו צוחקים עליו כי הוא רץ ממש לאט מנסה להטביע ולא מגיע לסל ונראה להם שבקלות ינצחו אותו. אבל קצת לפי שהמשחק מתחיל רואים את הגיבור מוריד משקלות כבדות מהרגליים הירבים שלו פותחים עיניים בפחד כי הם מבינים שכל הביצועים שהם ראו עד עכשיו זה היה עם משקולות..  ואז במשחק עצמו הגיבור פשוט עף כאילו הוא הוא על הירח(: אני חושב שהוא הדין כאן אלפיים שנה אנחנו משחקים עם משקולות כבדות מותחים את הרצון הפנימי עד המקסימום האפשרי אז גם אם הביצועים לא משהו לא לשכוח זה עם משקולות! וברגע שהקדוש ברוך הוא יסיר אותם לא נאמין לאיזו דרגה התעלנו מתקופת הבית. מקווה שקבלתם חיזוק להמשיך המאבק

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 8 חודשים על ידי כהן1.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.29 שניות

Are you sure?

כן