ברוכים הבאים, אורח

לפעמים צריך להיזהר מספרי מוסר
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: לפעמים צריך להיזהר מספרי מוסר 3655 צפיות

תגובה: לפעמים צריך להיזהר מספרי מוסר לפני 7 שנים, 9 חודשים #91534

דוקטור פינחס ומיסטר זימרי כתב on 15 יולי 2016 11:25:

בעצתך תנחני כתב on 13 יולי 2016 20:05:
למה בהכרח שביטוי ההתמכרות יהיה דווקא בהרס העצמי הגדול ביותר?
ואם כך, למה לא נייס גיא, לדוגמה?

עניין של יעילות. אני רוצה להרוס את עצמי, לא פחות מזה. 
נייס גיא ושאר סמים יהרסו לי את הגוף, ומן הסתם בהמשך גם יעוררו רגשות אשמה ובושה. אבל שום דבר מהרגשות האלה לא ידמה למה שאני מרגיש כשאני קורא על גודל הפגם של העוון הידוע, והחובה להיזהר ממנו בכל מחיר. התאווה הורסת לי את הנפש ואת הנשמה, לא רק את הגוף. 

סליחה שאני מרבה בדברים, אך אני רוצה וחשוב לי להבין.
אני לא מצליח להבין למה אני רוצה להרוס את עצמי הכי הרבה?
הרי תאווה היא פיתרון, בריחה, ששם אני לא מרגיש את החור ואת כללל הרגשות, אז מדוע בהכרח שאבחר בדבר שנראה לי הכי שלילי? אני מניח שגם סמים יוכלו לספק לי אפקט דומה, לא?

תגובה: לפעמים צריך להיזהר מספרי מוסר לפני 7 שנים, 9 חודשים #91536

• גיא1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2903 ימים
  • חבר חדש
אשריך אחי חזק ואמץ יפה מאוד 

תגובה: לפעמים צריך להיזהר מספרי מוסר לפני 7 שנים, 9 חודשים #91668

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
מאחר וראיתי שרבים נהנו מהפוסט, והיום קניתי את הספר "מכניע זדים" (זה היה העותק האחרון בחנות ברסלב. כנראה שהוא קשה להשגה...) ובו דברים של רבי נתן באותה סוגיה, שבסופם גם ווארט חריף בנושא, אני מעתיק אותם כאן לתועלת כולם (מתוך סעיף ח בחלק א' של הספר):

"בודאי אם הוא רוצה לשוב להשם יתברך בלב נשבר על ידי שמרגיש עוצם ריחוקו מהשם יתברך - מה טוב. אבל לא להתרחק חס ושלום יותר על ידי הקושיות והחסרונות שקשה לו על עצמו.

וכבר דברנו מזה, שאפילו אם מוצא באיזה ספר מוסר, שמחמיר עליו מאוד ומפליג מאוד בעוצם האיסור והפגם של אלו המעשים שיודע בעצמו שעבר עליהם, אף על פי כן אין הכוונה שמי שעבר על זה יתרחק יותר חס ושלום, רק הכוונה כדי שיזכור עוצם הפגם וישוב מזה, אבל לא שיתרחק יותר על ידי זה חס ושלום.

ומי שרואה באיזה ספר דברי תוכחה ומוסר, והוא נופל על ידי זה יותר, עליו נאמר: "לא זכה - נעשית לו סם המוות", שדברי תורה שבאותו ספר נעשה אצלו סם המוות ומפיל אותו יותר.

ועל זה הזהירה התורה: "וחי בהם - ולא שימות בהם", שצריכין רק לקבל חיות מדברי התורה, ולא למות - ליפול על ידם חס ושלום".

עד כאן.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 9 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: לפעמים צריך להיזהר מספרי מוסר לפני 7 שנים, 9 חודשים #91685

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה.
אגב, זה התיעוד הראשון שראיתי במקורות לדבר המוזר הזה שאם אומרים לי כמה משהו חמור זה גורם לי לעשות אותו יותר... 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן