ברוכים הבאים, אורח

נושא קצת רגיש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נושא קצת רגיש 1849 צפיות

נושא קצת רגיש לפני 8 שנים, 7 חודשים #77561

ולכן לא הזכרתי אותו בכותרת בכוונה.

ידועה התופעה של קרי לילה, שמה לעשות יכולה לקרות לא בכוונה. יש לה קשר לבעיה שממנה סובלים באי האתר הזה. גדולים וחכמים ממני יביעו את דעתם על משמעות קרי לילה ביחס למטרות של שמור עיניך.

ולגופו של עניין - לפני שהתקנתי את המסנן המומלץ כאן על המחשב שלי, נתקלתי במאמר שטוען שלפעמים שתייה מרובה לפני השינה יכולה לגרום לתופעה דומה לקרי לילה. היום אני כמובן לא יכול לגשת לשם. מישהו יכול לשפוך אור על התופעה הזו? אני בעבר חשבתי שיש לי בעיה כזו, אבל מסתבר שפשוט שתיתי (לא אלכוהול ר"ל! פשוט שתייה רגילה) יותר מדי לפני השינה.

תגובה: נושא קצת רגיש לפני 8 שנים, 7 חודשים #77588

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
לפי הרוח התכנית, הכי פשוט לא להתייחס לזה, אנחנו מתמקדים לא לאונן בפועל ותו לא, השאר כשתהיה נקי כמה שנים נדבר על זה,
זה לא אומר שאנו לא מנסים לחיות בדרך חיים של ניצחון גובר והולך על התאווה, אבל כשקורה קרי לילה אנו לא לוקחים אשמה וכו'.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: נושא קצת רגיש לפני 8 שנים, 7 חודשים #77590

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
לי זה קרה לאחרונה פעמיים (פעם אחת בליל יום הכיפורים , והאופן שבו לקחתי את זה, בחסד אלוקים פשוט, הוא נושא לפוסט בפני עצמו).

הגעתי לאיזו שהיא הבנה שאם אני מתעורר כשאני צריך דחוף לשירותים, ולא הולך אז יש סבירות שזה יקרה, אבל הדברים שלך עזרו לי להבין יותר את המצב.

מאז היו כמה פעמים שהתעוררתי והלכתי לשירותים, ולפעמים אפילו נשארתי ער, כי "הי! ה' העיר אותי עכשיו, אז רצונו שאקום ורצונו ייעשה!" אבל לא תמיד זה קל.

בכל אופן, אם אתה מכור, רצוי מאוד שתמצא מישהו שידריך אותך. באופן אישי, לפני שהגעתי לכאן, פעמים רבות אחרי תקופה נקייה ראיתי קרי בלילה, הרגשתי זבל והלכתי לנחם את עצמי בסדרת נפילות בתאווה. היום בשבילי, ראיית קרי היא יותר תמרור - לבקש מאלוקים גם לילה נקי לפני שאני הולך לישון, ולא רק יום נקי כשאני קם, ובעיקר - לזכור שאחרי שזה קורה לי אני נמצא במצב רגיש ועליי להשתדל להתחבר ככל האפשר בעשיית פעולות של החלמה.

אה, ועוד משהו אחרון: כשנלחצתי אחרי כמה חודשים בתכנית מראיית קרי, הרגיעו אותי כמה ותיקים ואמרו שזה (גם) סימן טוב. התאווה מחפשת את מזונה בערוצים הרגילים, ולא מקבלת, אז היא מנסה בכל מיני דרכים אחרות.

בשבילי כמכור, לראות קרי זה אפילו קצת משמח... בזמנים קשים של נפילות הייתי משתמש כל כך הרבה כשאני ער, שלא הייתה אפשרות שהייתי רואה קרי כשאני ישן...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: נושא קצת רגיש לפני 8 שנים, 7 חודשים #77592

אני מזדהה לכל מה שכתב כאן "טהרני".

לי זה קרה כמה פעמים בתקופת הנקיות שלי כעת בתוכנית (לפני התוכנית לא היתה לי אף פעם נקיות), וגם בלילה האחרון זה קרה לי, והבוקר הייתי קצת מנוהל מזה, אבל מיד קיבלתי את זה וקודם כל הודיתי לאלוקים שהתאווה צריכה לעבוד קשה ולמצוא היכן היא יכולה לשלוט עליי כשאין לי כל כך מה לעשות נגדה באותם רגעים, וגם הבנתי להתפלל יותר בעקביות את מה שאני מתפלל בהרבה לילות לפני השינה, שזה תפילה להשתחרר מכל התאווה שאיכשהו חדרה למוחי במשך היום, ושאני ישאר נקי גם בלילה הקרוב.

העיקר זה לא להתמקד בזה בשלב הזה, אלא להמשיך הלאה בתוכנית הנפלאה ובפעולות.

אוהב
"מתחיל שוב - וצועד לאלוקים"

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: נושא קצת רגיש לפני 8 שנים, 7 חודשים #77604

• גדעון
  • דירוג זהב
לטהרני הנכבד!

מסתבר שידוע לך מכתבו הידוע של הגאון בעל קהלות יעקב ה"סטייפלער" זצ"ל, בספר קריינא דאיגרתא סימן קסה אך אולי כדאי לפרסמו כאן לתועלת אלו שלא יודעים, ובכן הוא כותב למי שראה קרי בליל יום הכיפורים שחז"ל אמרו על כך שידאג כל השנה כולה, וכותב על כך: "והנה לא ידאג כלל וכלל כי דברי חז"ל אמורים למי שאירע לו ר"ל שלא מחמת טבעו וכגון נשוי והוא בן ארבעים ויותר, עמוס בתורה ויר"ש אשר המקרה נשלח לו מן השמים בגזירה מיוחדת, אבל אנשים צעירים וכש"כ כשאינו נשוי הדבר פשוט וברור שאירע מחמת טבעו שהרהר לפני זמן מה וכו', כי אפילו בהרהור מלפני איזה שבועות גורם סוף סוף לזה, וכן מבואר הדבר בתשובת צמח צדק מליובאויטש ז"ל בשם הגה"ק בעל התניא ז"ל שהיה שוחק מאנשים שנצטערו על זה כי דברי חז"ל הם דוקא לאנשים גדולים מאד שאין להם מצד הרהור כלל עיי"ש היטב, והדבר ברור שאין כאן לא ידאג כל השנה ולא מובטח לו לאחר השנה וכבר נשאלתי בזה שנה בשנה מאנשים שנצטערו מאד, וביררתי שאין כאן בית מיחוש כלל, וכש"כ בבחור שאינו נשוי. אלא שיש לעשות תיקון המבואר בספרים ללמוד משניות מסכת כלים בעיון והעמקה כפי יכלתו, וזה לא מטעם לא ידאג וכו', אלא משום שלא עלתה לו להתפלל בקדושה ובטהרת הגוף ביוה"כ והלימוד לשם שמים יתקן כל זה בעזהי"ת". עד כאן לשונו.

תגובה: נושא קצת רגיש לפני 8 שנים, 7 חודשים #77605

• גדעון
  • דירוג זהב
לעצם הענין שהעלה ר' מוישה, צודקים כל החברים שהכי ראוי הוא לא לעשות מזה ענין ולהתעלם מכך, אלא שכדאי לציין מה שמובא בחז"ל שישנם סוגי מאכלים שמרבים זרע ולכן כדאי להמנע מלאכול מאכלים כאלו סמוך לשינה.

ישנו ספר נפלא בשם "קדושה וצניעות" להמקובל הגאון רבי דניאל פריש זצוק"ל בעל הביאור מתוק מדבש על הזוה"ק, בספר זה בפרק כא הוא ליקט מפי ספרים וסופרים את כל הענין של מקרה לילה, עצות איך להמנע, והתיקון לכך, וכו'.

תגובה: נושא קצת רגיש לפני 8 שנים, 7 חודשים #77610

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
טוב, אבל זה קצת כמו לעסוק בנושא קימה לתיקון חצות, עבור מי שלא מתפלל שום תפילה במהלך היום. לכל זמן ועת.

אם אני משקיע כוחות נפש בדבר מסוים, יש לי פחות מהכוחות הללו לדברים אחרים. כוחות הנפש שלי מוגבלים ולא אינסופיים, אני נברא ולא בורא. דברים באים אצלי על חשבון דברים אחרים, ולכן אני חייב לבחור מה בעדיפות ראשונה.

אם לא אעשה זאת, במוקדם או במאוחר, תחזור העדיפות הראשונה האהובה והמוכרת והמכאיבה - התאווה.

הנה, למשל עכשיו, אני כבר כותב כמה הודעות, כשלאמיתו של דבר היה נכון וטוב יותר עבורי לכתוב דברים חשובים להתקדמותי בתכנית. יש גבול לזמן שאני יכול להמשיך כך. ואם לא אתמקד בדברים החשובים באמת, במוקדם או במאוחר - אפול ח"ו.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: נושא קצת רגיש לפני 1 שנה, 6 חודשים #144106

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום
מקפיץ
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן