ברוכים הבאים, אורח

"כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב')
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') 4566 צפיות

"כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 11 שנים, 10 חודשים #7219

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
שלום חברים יקרים,

לפני מספר ימים פורסם במייל היומי של האתר באנגלית את פרושו של אור החיים הקדוש לפסוק הנ"ל.
למרות שאני מכיר היטב את מרבית פירושיו של אור החיים הקדוש על התורה מלימודי בישיבה, ראיתי לנכון לעיין בדברים עיון נוסף.

אחרי שעיינתי עיון נוסף נאורו עיני ופשוט רקדתי משמחה !!!
ברשותכם אני אביא את תקציר הדברים. (מי שרוצה את הדברים במלואם אני אשמח לשלוח לו בפרטי)

איך מגיעים להיות מכור למין ומדוע אין לנו שליטה על עצמנו בתור מכורים:
הנה ידוע הוא כי כל מצות אשר צוה ה' לעם קדושו הם מצות שיכול האדם לעמוד בהם ויטה עצמו אל הרצון לעשותם, זולת מצות פרישת העריות הוא דבר שנפשו של אדם מחמדתן ואונסתו עליהם לעשותם, זולת בהתעצמות הרחקת ב' דברים מהאדם, והם מרחק הרגש ראות העין, ומרחק בחינת החושב, ואם ב' אלו לא יעשה אין אדם שליט ברוח זה לכלותה ממנו, כי כל שלא תהיה לו הרחקת הרגש הראות בדבר הגם שירחיק בחינת החושב לא ישלוט בעצמו לכלות ממנו הכרח החשק.

נמצאת אומר שבא' מהב' תהיה מושללת מהאדם שליטה בעצמו בדבר זה ואין צריך לומר בהצמד ב' דברים ראות וחושב הן האדם חלוש כנגד תאותו, ואין צריך לומר אם ישלח ידו ואכל מעט מן הרע הזה הנה הוא מסור ביד תאותו.
מעתה תחבולות האדם להעריך מלחמה נגד בחינה זו היא בשלילת ממנו ב' דברים ובזה תהיה נרכבת באדם תכונה לבל יתלהט אחר זה וישלוט הרצון בחפץ הטבעי והוא טעם אמרו ז''ל (ברכות לד:) במקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורין יכולין לעמוד, כי הצדיקים גמורים תכונת רצונם נוצחת החפץ מבלי צורך התעצמות מה שאין כן בעלי תשובה:

מדוע בתור "מכורים" אין עלינו תביעה על עבירות שעברנו:
ובזה נבא אל הביאור הנה האדון ה' צבאות נתחכם בצוותו מצוה זו ודבר נגד יצר הרע, שיאמר איך יכול אנוש טבעי למשול בתאותו אשר היא אנסתו דבר זה הוא מושלל מהדעת שיחייב ה' שמירתו לכל בהשואה אלא לאנשים אשר יכולין לעמוד ויש כח ברצונה לשלול החפץ בזה והם אותם שלא באו לידי מבחן הראות והחושב באלו וכדומה דבר הכתוב
אבל במי שעברו בחינה הנזכר כפי הטבע אין אדם שליט ברוחו למנוע מעצמו חשק המכריחו,

מה הפתרון?
ולצד שיאמר אדם כי אין מעצור ברוחו בדבר זה, לכן הקדים ה' בתחלה דברו הטוב ואמר דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם אני ה' אלהיכם,
כי הן אמת במין אנושי זולת ישראל ישנו בטענה זו כי לא ימצא בכחו למנוע עוצם חשקו ממנו מה שאין כן אתם בני ישראל לצד היותי ה' אלהיכם והיא השגה אלהות בכח האלהי ינוצח כח הטבעי גשמי, כי הצורה תשלוט בחומר כשיסכים איש ישראל להתדבק בה' אלהיו ישלוט בטבעו...

ומצות ה' ברה באה על הדבר בבחינת דיבור ואמירה, דיבור לומר גזירת מלך היא דבר מלך שלטון, אמירה לשון מענה רך ולשון רוממות לצד שהם ישגם במדריגה זו לאמר עליהם אני ה' אלהיכם ליחד שמו יתברך עליהם. גם מעלה גדולה היא לשומר בריתו, והיא ההדרגה שאין למעלה ממנה לזה אמר ואמרת:

עד כאן לשונו בקיצור.

ומה שלמדתי מכאן שגרם לי ממש לרקוד משמחה זה הדברים הבאים:
1. אנו מכורים ולא שולטים בעצמנו ואין לנו סיכוי להתרפאות מהמחלה הזו בכוחות עצמינו (צעד 0 +1).
2. אין עלינו שום תביעה על עבירות שעברנו כי אנו אנוסים בדבר.
3. לגויים ההתרפאות תהיה קשה הרבה יותר.
4. לנו יש פתרון והוא ההבנה שרק הקב"ה יכול לרפאות אותנו ועלינו למסור את עצמינו אליו ולהידבק בו (צעד 2 +3).
5. אנו נגיע לרפואה השלימה כשנגיע לדרגה העליונה של דבקות עליונה בקב"ה.
6. רק אחרי זה נוכל להרחיק עצמנו באופן מוחלט מהמחשבה ומהראייה בדברים האסורים ונהפוך להיות גדולים מהצדיקים שאותם הזהירה התורה.

הסיבה לכך שההתרפאות של הגויים קשה יותר מכיוון שלנו יש נשמה קדושה שחפיצה בקב"ה להדבק בו.
והרי רבים מן המכורים הגויים הגיעו לטיפול רק אחרי שנפלו לשאול תחתית ואילו אצלנו ישנם רבים שהצליחו להיעצר באמצע ההידרדרות ולעצור אותה !!!

כמובן שהדרך לשם עוברת דרך יישום תוכנית 12 בצעדים במלואה, שאור החיים הקדוש ברוח קודשו ראה לפני כמה מאות שנים, שוב ושוב עד לרפואה השלימה.
ושוב, העבודה על 12 הצעדים היא עבודה תמידית ולעולם ומשולה לנסיעה באופניים בעלייה.

זו השמחה, הגיל והרננה בדברים שיש לנו תקווה לריפוי מלא ואחריו לדביקות עליונה בקב"ה שאין למעלה ממנה !!!

בהצלחה לכולנו
שבוע טוב.
באהבה רבה
שמואל.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

אור החיים הקדוש בסוף פרשת אחרי מות (ויקרא י"ח,ב') לפני 11 שנים, 10 חודשים #7465

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
זלמן וכל החברים היקרים,

היום בקבוצה הטלפונית דיברנו על האור החיים הזה בתחילת השיחה.

רציתי רק להתייחס לקטע שהעדפנו שלא לדבר עליו.
הקטע הוא ההתייחסות לצדיקים בדבריו.

בתחילת דבריו, אור החיים הקדוש אומר שכל אחד נמשך אחרי ה התאווה, כלומר נמשך אחרי הסתכלות ואחרי מחשבה בדברי הערווה האסורים.
כל אחד, פרט לצדיקים שהם לא נמשכים אחרי איסורי הערווה בהסתכלות ובמחשבה.

כלומר הוא בעצם אומר שיש כאלו שנולדו מכורים מבטן והם אלרגיים לתאווה וכאלו שנולדו "צדיקים" והם מחוסנים מפני התאווה.
הציטוט:
"מעתה תחבולות האדם להעריך מלחמה נגד בחינה זו היא בשלילת ממנו ב' דברים ובזה תהיה נרכבת באדם תכונה לבל יתלהט אחר זה וישלוט הרצון בחפץ הטבעי והוא טעם אמרו ז''ל (ברכות לד:) במקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורין יכולין לעמוד, כי הצדיקים גמורים תכונת רצונם נוצחת החפץ מבלי צורך התעצמות מה שאין כן בעלי תשובה: "

וכאן זלמן, אני מודה שצדקת בכך שלא כולם אלרגיים לתאווה אלא רק "יחידי סגולה".
דרך אגב אור החיים כאן ובעוד מקומות מסביר מדוע דווקא אלו "זכו" להיות יותר אלרגיים לתאווה מאחרים. נשאיר את זה להזדמנות אחרת.

אור החיים הקדוש מסביר לקראת סיום פירושו על הפסוק שכשנגיע לדבקות השלמה לקב"ה ונתרפא ממחלתנו, אזי נגיע לדרגה גבוהה יותר מהצדיקים הגמורים, כלומר מהמחוסנים מפני התאווה.

כך נראה לי להסביר.

מה אתם אומרים?

שמואל.

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 11 שנים, 10 חודשים #7466

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אשתדל להגיב בהמשך, רק נקודה אחת להבהיר לאלו שלא השתתפו בקבוצה היום. זה לא שלא רצינו לדבר על הצדיקים, אלא שמפני קוצר הזמן התמקדנו היום רק בנקודה הרלוונטית יותר אלינו שזה מה שהוא כותב שיש דבר כזה אנשים שניטלה מהם הבחירה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32712

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
תודה שמואל
פרשת השבוע
נזכרתי שהיה משהו מהאור החיים
הקפצתי לטובת כולם
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32718

סליחה מראש ממי שיכעס על תגובתי. אבל כעסו לא תמנע ממני להגיב את מה שאחשוב כאמת שצריכה להאמר ולהיכתב.

בשרשורים אחרים כאן כשחברים העתיקו רעיונות כאלו ואחרים, התגובה של החברים הותיקים ושל "סוד" האחראי בפרט כי אין כאן מקום לציטוטים. כאן המקום לספר מה עובד\עבד בשבילך.

אצטט משפט שחברנו סוד כתב הפורום כאן הוא בשביל אנשים לספר מה עובר עליהם ומה עובד עבורם. מי שרוצה לקרוא ציטוטים - קונה ספרים. לא לשם כך נועד הפורום.

יש תחושה שציטוט שהולם את הרעיון של ההתמכרות מתקבל בברכה, אך ציטוט שהולם רעיונות אחרים מובל אחר כבוד מחוץ לפורום.

אשמח לדעת שטעיתי.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32721

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
מוטי,

אני בעצמי רציתי להעלות את הפוסט הזה שוב השנה.
תודה על היוזמה.

כאוב היקר,
נראה לי שכשמנהלי הפורום קבעו את הכלל שלא ל"הדביק" כאן ציטוטים מספרים, הם לא התכוונו למקרה הזה.
אינני חושב שיש בעיה שאם מישהו יכתוב פוסט על איזה ספר שהוא קרא ויכתוב את התובנות שלו מהספר אפילו תוך ציטוט מילים או משפטים בודדים מהספר.
כך זה הופך להיות "ציטוט" מהספר של הכותב עצמו וזה בסדר.

אך כאשר חברים פשוט עושים "הדבק"-"העתק" מתוך ספר מוסר (או כל ספר אחר) לתוך הפוסט שלהם ולפעמים מבלי להבין הרבה ממה שכתוב שם, זה "מלכלך" את הפורום.
ודינם של כאלו פוסטים להיות מובלים כאחר כבוד לפורומים אחרים באינטרנט.

כל הדעות מתקבלות כאן בברכה וגם כאלו שלא מדברות על החלמה.
רק פשוט צריך לשמור על כללי המקום.

זו דעתי האישית כמובן.

בהחלמה

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32726

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
אני חושב שהפוסט הזה שייך אולי לסגנון של פורום ההנופלים שהיה פה בתחילה, היום שהפורום ומנהליו התבגרו מעט, אני חושב שזה כבר לא שייך לכאן
אולי לפורום שומרי הברית שהביא פה אחד מהחברים
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32747

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
מוישלה،

אם הפוסט הזה לא היה קיים، הייתי כותב אותו כיום.
כמובן שהייתי מוסיף כמה דברים שהשתנו אצלי מלפני שנה ועד היום، אך התובנות מדברי אור החיים הקדוש، היו נשארות אותן תובנות והייתי מצטט את אותן ציטטות.

מי שיקרא בעיון את הפוסט מתחילתו ועד סופו יבין שהפוסט הזה מאוד שייך לפורום שלנו.
בעצם אור החיים، בעיני، מסביר שישנם יהודים שציווי התורה פשוט לי נאמרו אליהם، כי הם מכורים ואינם מסוגלים להפסיק בכוחות עצמם.
וזוהי אחת הגושפנקות הגדולות ביותר בעיני ביהדות לתוכנית שלנו.
בימים אלו שרבים הקולות להוקעת התוכנית הנפלאה שלנו מכיוון שישנם כאלו שרואים את התוכנית כ"עבודת אלילים".
(אם זה לא היה מצחיק זה היה עצוב)، הפוסט הזה הוא ממש הכרחי כאן.

כאוב، אני מציע לך לקרוא שוב בעיון .

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32795

טוב, חברה'לך, עד שאנחנו מתווכחים על אם מותר להביא ציטוט או לא,
והמסקנה היא שרק אם מביאים תובנות וחויות של הכותב,
אז אני רוצה להביא את התובנות והחוויה שהייתי לי עם דברי האור החיים הקדוש הנ"ל:

היום שמעתי ברדיו את הרב גרוסמן מקריא את האור החיים הנ"ל, וממש הרגשתי שהוא מדבר עלי, מבין אותי ומדריך אותי!

ואז חשבתי על זה, שבעצם כל התוכנית כבר כתובה בספרים שלנו. אלא שעד היום התרגלתי לקרוא אור החיים בשביל למצוא איזה "ווארט" לשלחן שבת, ואף פעם לא חשבתי לנסות ליישם.

אפילו ספרי מוסר, לומדים בשביל "ללמוד מוסר", לא בשביל לקיים. בעיה של דתיים מלידה...

את הספר הלבן ברור שלא קוראים בתור ספר ווארטים, אלא בתור מדריך מעשי, וזה ההבדל!

ועכשיו אני שמח שכומר גוי הצליח לגרום לי באמת לעשות את מה שכל הצדיקים הדריכו. ובזכותו היום אני יכול ללמוד את האור החיים כמו שהוא רצה שילמדו אותו. כדי שנצא ממנו יותר נקיים, יותר קדושים, יותר בריאים, ולא רק עם עוד ידע. כי בשבילנו ידע אינו כח!

עד כאן להיום,
שבת שלום!
אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32796

בס"ד אם סויעתי משמיא והבנתי נכון את דבריך, אתה בעצם אומר שאתה יכול היום לעזוב את הפורום כאן וללכת ללמוד ספרי מוסר כמדריך מעשי ? או ללמוד אור החיים לא רק בשביל ווערט אלא רק ליישם?

זה אומר שלא נראה אותך פה? חבל..

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32800

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חברים, אצטרף לדברי כאוב ומוישל'ה.

לדעתי האישית, אין מקום לציטוט כזה בפורום שלנו. אם מישהו רוצה למצוא חיזוקים ביהדות לתכנית (שזה ענין שהתועלת שלו מוטלת בספק), זכותו לעשות את זה אבל לא על ידי הבאת ציטוטים של פוסטים שלמים, כי אז מי יאמר מה מותר ומה אסור? הרי היה כאן חבר שרצה להפוך את הפורום לפוסטים מתורת רבו וכולם זוכרים את העליהום שהיה כאן, אז האם זה מותר רק כאשר זה תומך בדעה הרווחת כאן? לדעתי התשובה היא חד משמעית שלילית.

במקרה שמישהו חושב שזה יביא לו תועלת (כנ"ל שזה לא ברור בכלל), הדרך הנכונה היא לספר מה עבד עבורי. דהיינו משהו כזה בערך: חיפשתי איפה אפשר למצוא את התכנית ביהדות, קראתי באור החיים שם ושם (אפשר כמה ציטוטים קצרים של משפט או שניים), זה עשה לי טוב כי כך וכך.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32827

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
חברים, כמי שמביא לכאן לא פעם רעיונות תוכנית מחלימים ממקורות יהודיים אתרום מעט מנסיוני, גם לי היו לבטים רבים בנוגע לחיבור היהדות ותוכנית או עם תוכנית, הספונסר שלי עשה לי סדר: כל דבר שקשור לצעד הראשון, קרי, עובדת היותינו חולים, כדאי להתנזר.

למה? כי זו נקודה פצועה מאוד אצל רובנו, שנים הלקינו את עצמנו וראינו בנו רשעים ארורים. לוקח זמן רב להחלים מנקיפות מצפון איומות שכאלו, מאשמה מעילה שכזו. מי שיכול לעשות את ההפרדות הללו גם בתוך הצעד הראשון,  אשריו, לחלק גדול מאוד מהאנשים זה יותר מורכב.

עברו נא על הודעותי, אני מביא מקורות רק עבור 11 הצעדים הבאים, החיבור שלנו עם אבאל'ה.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32831

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
תודה חברים על התגובות.

אשתדל לענות לגופן של דברים.
מצד אחד חשוב לי להשמיע כאן את דעתי, ומצד שני איני רוצה שהדברים יגיעו ממקום חולה אצלי.

איני מנהל את הפורום וגם לא אחראי על תוכנו (וטוב שכך), אך לדעתי יש לפוסטים מסוג זה (ולא משנה התוכן) מקום בפורום.

הפוסט הזה נכתב לפני שנה וכמו שאז הייתה לו תועלת אני סבור שהתועלת שלו קיימת גם כיום.
ישנם חברים חדשים שחשוב להם לקרוא פוסטים מסוג זה (גם אם הם עוסקים בצעד הראשון), כמו שלי היה חשוב לפני שנה לקרוא את הדברים, להעלותם על הכתב ולשתף במתנה הנפלאה שקבלת מהדברים גם חברים אחרים.
אני חושב שישנם גם חברים יותר ותיקים שהדברים מועילים להם.

כמו היום גם לפני שנה היו כאלו שהציפו את הפורום מהעתקות מדברי רבותיהם והם הובלו כאחר כבוד מחוץ לפורום.
אך, כמו שאמרתי, לדעתי, הפוסט הזה ודומיו שונה ולא בגלל תוכנו.

אני חושב שהתועלת בהבאת מקורות לתכנית מחז"ל, למי שצריך,  היא בכלל לא מוטלת בספק.
כמובן שזה לא תחליף לעבודת הצעדים תחת הנחיות הספונסר, ספרות של הספר הגדול והלבן ובקבוצות הטלפוניות והחיות.

בהחלמה

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32838

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אני לא יודע מה נכון ולא נכון.
אבל אישית, הספונסר שלי אוחז שזה פוסט מחלים!
אז קראתי אותו. ואני בטוח שזה עבורי עוד קמצוץ החלמה.

ואולי יש לחלק בין מאמר שהוא רק ציטוט, והתועלת בו אולי מעטה אך אין בו נזק,
לבין מאמר שהוא רק ציטוט, אך הוא טומן בתוכו כאב לחלק מהחברים.

בכל אופן, דעתי בטילה לדעת המשרתים שזכו לאמון...
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: "כמעשה ארץ מצרים ... לא תעשו וכמעשה ארץ כנען ... לא תעשו..." (ויקרא י"ח/ב') לפני 10 שנים, 11 חודשים #32841

הושעיה היקר.

פתחת וכתבת ואולי יש לחלק

זו הבעיה, שיש לחלק.. כי לך נראה לחלק ולי לא נראה. ובשביל שלא נתקוטט יש לנו כללים ששומרים עלינו מעצמינו.

אתה מן הסתם יודע על המריבות שהיו אצל האלכוהוליסטים לפני שחיברו את המסורות?! אנחנו לא זכינו למסורות, אבל אם לא יהיו כללים לפורום נמצא את עצמנו באותו מצב, וחבל.

כללים במהותם צריכים להיות פשוטים וכוללים, לא עמוקים מידי ולא משאירים מקום ל"יש לחלק בזה " וכו' כי כשהם כך הם לא כללים אלא אוסף של פרטים. אני כמכור צריך שידברו אלי פשוט ,ועדיף שזה יהיה אפילו לאט...
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן