ברוכים הבאים, אורח

לא מובן מאליו
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לא מובן מאליו 1802 צפיות

לא מובן מאליו לפני 9 שנים, 4 חודשים #67655

• יוני הדר
  • רצף ניקיון נוכחי: 80 ימים
  • דירוג כסף
"הפעם אודה את ה'".

הפעם? תוהים כולם. מה יום מיומיים, מה ילד מילדיים ושלשה שקדמו לפניו, וכי על הראשון, על השני, על השלישי, לא מודים?

ישנם הרבה הסברים נפלאים הן בפשט והן בדרוש.

היום מישהו החכים אותי.
'הפעם', העניינים התחילו לזרום.
ילד ראשון, ושני, ושלישי, אצל כל אחד היה שבח והודיה לה'.
אבל איפשהו בילד הרביעי, הדברים מתחילים להישמע מובנים מאליהם. עולם כמנהגו נוהג, ואמא יולדת ילדים, כי כך הוא דרכו של עולם. אין קשיים נערמים, אין משהו שעצר אותם בדרך. יש ילדים, זורם.

ה'בית ישראל', או מישהו אחר מאדמו"רי גור, אמר (יתכן שהציטוט אינו מדויק, אך כך רוח הדברים): "בחור שמתארס בגיל 18, מתחתן בגיל 19, ונהיה אבא בגיל 20, עלול לשכוח שיש רבונו של עולם"...

אז, זה בדיוקהזמן של לאה, בלדת הבן הרביעי ב'ליין' של הילדים, להזכיר לעצמה שזה לא מובן מאליו. "הפעם אודה את ה'", דווקא הפעם, להזכיר לעצמי שוב ושוב, שזה לא מובן מאליו, שכל ילד זה נס, זו מתנה. שום דבר אינו מגיע 'כי ככה זה'.
ואכן, 'ותעמוד מלדת' אישש לה את הדברים, זה לא מכונת אוטומט...

אז אני מזכיר זאת לעצמי. לאחר תקופת הנקיות המבורכת, ואני מתחיל טיפ-טיפה לשכוח שיש לי מישהו שמעניק לי את המתנה הזאת מדי יום ביומו, והוא מחדש אותה בטובו בכל יום תמיד. ובלעדיו לא הייתי מחזיק דקה, רגע. ואם אני צריך לאשש את זה אני לא צריך לבדוק יותר מדי רחוק.

כולה 10 וחצי חדשים אחורה.

"הפעם אודה את השם".
אוֹדְךָ ה' אֱלֹקַי בְּכָל לְבָבִי, וַאֲכַבְּדָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם. כִּי חַסְדְּךָ גָּדוֹל עָלָי וְהִצַּלְתָּ נַפְשִׁי מִשְּׁאוֹל תַּחְתִּיָּה.

בעניין: לא מובן מאליו לפני 9 שנים, 4 חודשים #67658

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
תודה, יוני.
הייתי צריך לשמוע (לקרוא) את הדברים האלה!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: לא מובן מאליו לפני 9 שנים, 4 חודשים #67679

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לא מובן מאליו לפני 9 שנים, 4 חודשים #67707

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
מכניס אותי לפוקוס מה חשוב באמת. תודה.
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן