ברוכים הבאים, אורח

ייסורים של אבא
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ייסורים של אבא 1395 צפיות

ייסורים של אבא לפני 9 שנים, 8 חודשים #63556

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בס"ד                                                                                                               
"כי כאשר ייסר איש את בנו ה' אלקיך מיסרך". פשוטו של מקרא הוא שכשם שאב אוהב הרוצה ברווחתו של בנו ולכן מייסר אותו רק לטובתו, כך כל הייסורים שהקב"ה מביא על האדם הם בלי ספק לטובתו. אב לא מייסר מתוך רוע, שנאה או נקמנות. ייסורי אב נעשים לתועלתו של בן, שישנה את מעשיו הלא טובים ויתנהג כראוי. לא פעם, בייסרו, האב בעצמו מתייסר עוד יותר מהבן עצמו. כאשר הבן אכן משנה את מעשיו, בוודאי שאין לאב שום טעם להמשיך לייסר אותו.

אהה, נו, שיהיה. היה לי מורכב באמת להתחבר לזה. מסלול חיי עבר דרך מצבים לא פשוטים של כאב נורא. לא בחרתי בכאב. לא פעם נראה שהוא בחר בי. כאורח לא קרוא הגיע אלי. המסקנה אליה הגעתי הייתה שהשם שונא אותי. שום דבר לא הלך לי כמו שצריך הרגשתי שהוא קומם את כל העולם נגדי. התנהלותי מול אבי הביולוגי גם לא תרמה (בלשון המעטה) להרגשה אחרת. ההפך, במשך שנים היא העצימה את התחושה שהנני דחוי עזוב ונטוש ואינני מיוסר מאהבה...

סיפור קצר שקראתי עזר לי לשנות את הגישה ולהבין מדוע לא התחברתי:

אב וילדו הקטן טיילו בהרים. משהגיעו למצוק גבוה חשש האב שבנו יישמט חלילה אל התהום וביקש מבנו שיאחז בידו בכדי שלא יפול. הבן החכם חשב מעט וביקש אביו שהוא זה שדווקא יחזיק בידו שלו... מבולבל תפס האב את יד בנו וחצה איתו את הוואדי. שם, על קרקע בטוחה שאל האבא את ילדו מדוע הוא הפך את בקשתו. הסביר הילד בפשטות: ידעתי שאם אני אחזיק בידך ומשהו יקרה לי, ישנם סיכויים שידי תישמט, אבל אם אתה תחזיק את היד שלי, אני יודע בוודאות שלא משנה מה יקרה, אתה לעולם לא תעזוב את לי את היד...

תפסתי שהפיתרון הוא אצלי. אני לא באמת מרגיש אליו או סומך עליו כמו שילד אמור להרגיש ולסמוך על אביו. עלי להיות מוכן שידו של אבשלי תעטוף אותי... מאז גם הייסורים שלו מרגישים לי כמו ייסורים של אבא.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: ייסורים של אבא לפני 9 שנים, 8 חודשים #63653

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
תודה. יפה ונותן שלווה.
זה שאבא בחר בשבילי דרך מיוחדת ולא קלה לא שולל את הקרבה שלו אלי. ההפך, בגלל האהבה המיוחדת שלו אלי הוא בחר דווקא בי לצעוד בדרך הזאת.
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: ייסורים של אבא לפני 9 שנים, 7 חודשים #64148

יפה. מעורר מחשבה...
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: ייסורים של אבא לפני 9 שנים, 6 חודשים #64864

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
ֹתודה על הדברים,
אני עדיין נמצא בפער שבין 'ברוך דיין האמת' לבין 'ברוך הטוב והמטיב' שיהיה לעתיד לבוא בבחינת 'אודך ה' כי אנפת בי'.
אני אמנם פונה אליו, אבל עם דיין האמת, הסבל עוד קרוב ומוחשי, הזיכרון טרי. הטוב והמיטיב כבד עלי, גורם לי להרגיש מזויף.
אני מניח שיש פצעים שלוקח להם זמן להירפא.
לשמחתי, מהרגע בו התחלתי להחזיק את היד של אבא, אני מרגיש שיש לי את כל הזמן שבעולם, אז אם לא אצליח לחוש בדבריך השנה - אולי עוד שנה, ואם לא - אולי עוד שנה. אסירותודה. כל עוד אני בידו היום, אני מרגיש שיש תקווה.

נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: ייסורים של אבא לפני 9 שנים, 6 חודשים #64948

לגמרי. מתפלל לאמון

וקיפאון

בעניין: ייסורים של אבא לפני 9 שנים, 6 חודשים #64982

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מתנה יקרה, מסכים לחלוטין. אם היית אומר לי לפני שנתיים תהיה לי תחושת אסירותודה אמיתית למחלה על 'שבנתה' לי את האישיות הייתי אומר שאתה הזוי. כיום אני ההזוי. היטבת להגדיר, זהו תהליך. שנתקדם.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן