ברוכים הבאים, אורח

"רק להיום" כפי שר' נחמן היה עושה...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: "רק להיום" כפי שר' נחמן היה עושה... 739 צפיות

"רק להיום" כפי שר' נחמן היה עושה... לפני 10 שנים, 1 חודש #54995

• יאיר221
  • דירוג זהב
וְהָעִקָּר שֶׁלּא לַחֲשׁב הַרְבֵּה עַל הֶעָבָר וְעַל לְהַבָּא, רַק לְהִסְתַּכֵּל עַל הַתַּכְלִית בְּאוֹתוֹ הַשָּׁעָה וְלַעֲשׂוֹת מַה שֶּׁתּוּכַל שֶׁיַּצְלִיחַ לְךָ לָנֶצַח, כִּי כָּל דִּבּוּר וְדִבּוּר שֶׁל תּוֹרָה וּתְפִלָּה וְשִׂיחָה וְכוּ' הַכּל הוּא הַצְלָחַת הַנֶּפֶשׁ לָנֶצַח, הַצְלָחָה נִפְלָאָה שֶׁאֵין לָהּ שִׁעוּר עַיִן לא רָאֲתָה וְכוּ'.
(עלים לתרופה, מכתב נד)

מדהים, אפשר לחשוב שר' נחמן היה מכור או שהכיר את נפש המכורים...

בעניין: "רק להיום" כפי שר' נחמן היה עושה... לפני 10 שנים, 1 חודש #54998

פתח תורה רע"ב בליקוטי מוהרן.
שווה.
לילה טוב.
בשמחה.
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: "רק להיום" כפי שר' נחמן היה עושה... לפני 10 שנים, 1 חודש #55000

• ddmm11219
  • דירוג כסף
דברים נפלאים בספר התניא פרק כ"ז: כל מה שהאדם זובח יצרו אפי׳ שעה קלה.... אסתלק יקרא דקב״ה וקדושתו לעילא הרבה ומקדושה זו נמשכת קדושה עליונה על האדם למטה לסייעו סיוע רב ועצום לעבודתו ית׳.
אפי׳ שעה קלה.... אפי׳ שעה קלה.... אפי׳ שעה קלה....
...וְאִם גַּם אֶתְאַמֵּץ בְּעֵצוֹת וְתַחְבֻּלוֹת וְכָל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל יַעַמְדוּ לִימִינִי לְהוֹשִׁיעֵנִי וְלִתְמֹךְ נַפְשִׁי, מִבַּלְעֲדֵי עֻזְּךָ וְעֶזְרָתְךָ אֵין עֶזְרָה וִישׁוּעָה...‬

מתוך תפילה נפלאה שחיבר הרה"ק רבי מאיר מאפטא זצוק"ל, בעל מחבר ספר "אור לשמים", ונדפסה בתחילת ספרו.

בעניין: "רק להיום" כפי שר' נחמן היה עושה... לפני 10 שנים, 1 חודש #55010

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה רבה על המקורות החשובים.

מהנסיון שלי, לא עזר לי להתאים את תוכנית הצעדים אלי ואל מקורותי, אלא הייתי חייב להתאים את עצמי אל התכנית.
לזכור שהנושא הוא לא דתי. אלא מחלה של התמכרות פיזית נפשית וגם מחלה רוחנית. ושלושתם לא קשורים להבנה שלנו על יצר הרע וחטא.
מה שמשאיר אותי נקי בשנה האחרונה זה לקחת ספונסר ולהתחיל לצעוד.
אני אישית לא מכיר חברים שהחלימו מ"הבנת הצעדים" או מציאת הנקודה של הצעדים בר נחמן בעל התניא ור צדוק.

אני כותב לא מתוך מקום של להמעיט בערך הספרים הקדושים. להפך מפיהם אני חי... אבל רק כשהפרדתי בין המחלה והטיפול בה לבין הפילוסופיה היהודית אז הדברים עבדו לי.
והסיבה היא פשוטה. כי התכנית אינה פילוסופית. ולא פסיכולוגית.
זו תוכנית של פעולות שגם מי שיפעל כמו רובוט יתקדם בתהליך. ואין צורך להבין כלום.
ולהפך, מי שההבנה אצלו היא ערך עליון, ולא מוכן לעשות פעולות מבלי להבין או להרגיש ולהתחבר, קשה להאמין ששיטת הצעדים מתאימה לו.

המדהים הוא שבהמשך הדרך דברים מתחברים לפסיפס אחד גדול וכל דבר מוצא את מקומו. אז אפשר ללמוד חזל בלי רגשות אשמה ובושה. אפשר לפנות לאבא אוהב בלי משקעים מהעבר...
אבל לקפוץ ישר לשלב המתקדם יכול להיות יותר נזק מתועלת.

בהחלמה אחים שלי. יש תקווה!
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן