ברוכים הבאים, אורח

האפשרות היחידה - אמת
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האפשרות היחידה - אמת 1416 צפיות

האפשרות היחידה - אמת לפני 10 שנים, 5 חודשים #48996

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בס"ד                                               
אפשרויות שונות ניצבו בפניו, הראשונה להתעלם, לגמרי. לעשות עצמו כמי שהמידע החדש, הגילוי רגע לפני שהכל נגמר אינו נוגע לו כלל ועיקר. השניה, לפעול מאחורי הקלעים. לדאוג שהמציאות תשתנה, אך 'שהכביסה המלוכלכת' תכובס בבית. למלמל איזה משהו על כך שלאחר בדיקה מחודשת של הממצאים, התקבלה החלטה על פניית פרסה בכל מהלך העניינים. והוא, בוחר באפשרות היחידה מבחינתו – לספר את האמת, את כולה. החליט שלא לשמור לעצמו מאומה, אין לו שיקולים של פחד ממה יאמרו, 'כובויד התוירה', או חילול השם. אם יחשוב כך יתכן מאוד שיהא צודק. לדורות הוא עלול להיזכר כמי שסרח, את כל זאת הוא שם בצד, זה פשוט לא רלוונטי מבחינתו. יש לו מצפן אחד בלבד. האמת.

הוא אומר את הדברים כפי שהם. כי אין על האמת השפעה משום שיקול אישי, היא אינה יכולה להיות מושפעת מחשבונאות כזו או אחרת, חשובה ככל שתהיה, הרי היא אמת. הסיבה למתנותיה העצומות שכל כך מורכב להידבק בה. וכך מבלי לנסות להסביר לתרץ ולהצטדק, הוא מפרט את כל מהלך הענינים, מלמד אותנו הודאה אמיתית מהי. כנות מוחלטת, ללא כל הסתרה. ברגע אחד הוא עלול לאבד את הכל, מדיין גדול דור לעבריין שקלונו נפרש לעין כל, בלי לייפות את המציאות בעטיפה בסגנון של 'אני אלמן... הייתי עצוב... אשתי נפטרה לא מזמן'... הוא שם את הדברים על השולחן כמו שהם, טעות שלי, היא פשוט צודקת. לא מגיע לה למות - צדקה ממני... כי על כן לא נתתיה לשלה בני....

אם רק היה רוצה, יהודה היה מצליח בקלות להשאיר את תמר כלתו בחיים מבלי 'להתבזות', בכל בית דין שדן נפשות חיפשו בלי סוף נקודות זכות, עד כדי שההורגת אחת לשבעים שנה נחשבה לקטלנית... יכל, אך בחר שלא. כיון שגם אם יציל את חייה, את שמה הטוב לא יוכל לנקות כך, הכתם על משפחתה היה נותר. יש רק דרך אחת לנקות אותה כליל, לקחת אחריות. זה שלי. מורכב להודות בבזיון, בהחלט לא קל לבחור באמת, ר' ליב חסמן זצ"ל מביא את הילק"ש האומר שזו הסיבה שיהודה זכה לכל כך הרבה – שפע גשמי ורוחני בעולם הזה ובעולם הבא מלוכה וגבורה. 

- - - - -

הצעד הראשון בדרך אל הברכות כולן, הוא לעמוד אל מול האמת באמת, כפי שהיא, עם כל אי הנעימות, לשים את הדברים 'על השולחן', לומר קבל עם, כשלתי. ללא הסברים או חשבונות, בלי תירוצים והצדקות, גם אם ישנם הם אינם. כן, אין זה הזמן למצוא אשמים, לא אבא ואמא, אח או אחות. לא מורה או משגיח... אישה או חברים, יש מציאות. הרוצה להתחבר אליה ולחיות עליו לומר - חזקה ממני...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: האפשרות היחידה - אמת לפני 10 שנים, 5 חודשים #49010

• ddmm11219
  • דירוג כסף
לא לשכוח חברים שאנחנו באמת חייבים תודה לכל אחד מאתנו ששומר את עצמו לכל יום בנפרד
אחז"ל: עשה מצוה אחת זוכה ומכריע את עצמו ואת כל העולם כולו לכף זכות
ופירשו בספה"ק שמי שמתגבר על היצה"ר מביא אור וממשיך רוח טהרה ממרום ועי"ז גם אנחנו מתגברים להילחם עם היצה"ר
ולכן לכולם תודה רבה שהתגברתם, ועי"ז התגברתי ג"כ
וז"ש חזק חזק ונתחזק
...וְאִם גַּם אֶתְאַמֵּץ בְּעֵצוֹת וְתַחְבֻּלוֹת וְכָל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל יַעַמְדוּ לִימִינִי לְהוֹשִׁיעֵנִי וְלִתְמֹךְ נַפְשִׁי, מִבַּלְעֲדֵי עֻזְּךָ וְעֶזְרָתְךָ אֵין עֶזְרָה וִישׁוּעָה...‬

מתוך תפילה נפלאה שחיבר הרה"ק רבי מאיר מאפטא זצוק"ל, בעל מחבר ספר "אור לשמים", ונדפסה בתחילת ספרו.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: האפשרות היחידה - אמת לפני 10 שנים, 5 חודשים #49016

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
תודה מיוחדת.
התחברתי.
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: האפשרות היחידה - אמת לפני 10 שנים, 5 חודשים #49018

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
שכוייח. באמת.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: האפשרות היחידה - אמת לפני 10 שנים, 5 חודשים #49097

תודה. אני זוכר שבמחלה תמיד ניסיתי לדמיין את יהודה במעמד הזה - זורק הכול, את כל הכבוד ואת כל המעמד רק בשביל להודות באמת - וזה היה נראה לי בלתי אפשרי. התירוץ שלי היה שהוא לא רצה שתמר תיהרג על לא עוול בכפה. אבל לקחת לי את התירוץ הזה - הוא באמת היה יכול להמציא איזה סיפור שגם יציל את תמר וגם יוציא אותו שלם.
רק בתכנית אני מתחיל להבין כמה האלטרנטיבה לאמת היא רק אחת - מוות. יכול להיות שיהודה החליט להודות באמת כי היא הייתה "עיקרון חשוב" עבורו. אבל יכול להיות - לפחות לי יותר קל לדמיין את זה כך, בעיניי הטרוטות - שהוא ברח מהשקר כמו מי שבורח מאש, מפני שהבין כמה זה ינתק אותו מאלקים. וממילא הבריחה הזו לא הייתה מתוך איזושהי התגברות עצומה ועשיית שריר מול השקר, אלא פשוטה וכמעט מובנת מאליה: כמו מי שישאלו אותו אם הוא מוכן לוותר על האצבע תמורת מליון דולר. אולי ככה הרגיש יהודה כששאלו אותו האם הוא מוכן לוותר על האמת תמורת הכבוד והמעמד שלו. כשאני מחובר לאצבע, האופציה להיפרד ממנה בכלל לא יכולה לעלות על השולחן. כשאני מחובר לאלקים, האופציה להיפרד מהאמת פשוט לא קיימת.

מעניינת קרבת הצליל בין הודאה להודיה. בחסידות אומרים "מודים - מכלל דפליגי". כלומר: כל הודיה מכילה מרכיב של הודאה. רציתי לחשוב שאני יכול להסתדר לבד, שאני ואפסי עוד, שהקיום שלי שלם ונושא את עצמו. אבל כשאני מודה, כלומר אומר תודה, אני גם מודה על האמת, שאני לא יכול לבד. שאני מוכרח להזמין את אלקים לחדור לחיים שלי ולרפא את השברים וההריסות שמהם הם מורכבים.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: האפשרות היחידה - אמת לפני 10 שנים, 4 חודשים #49127

לגמרי.
האמת. וההודאה. מאוד מרגיש את זה לאחרונה
צריך יותר לעבוד על זה

וקיפאון

בעניין: האפשרות היחידה - אמת לפני 10 שנים, 4 חודשים #49157

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה חברים. חשבתי היום שאולי 'לקיחת האחריות' הזו היא הסיבה שיעקב התרצה והסכים לשלוח את בנימין דווקא איתו. אדבר עם הרב שלי וארחיב בשבוע הבא. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: האפשרות היחידה - אמת לפני 10 שנים, 4 חודשים #49212

• דבוק בה'
חזק מאד.

תודה חברים. חשבתי היום שאולי 'לקיחת האחריות' הזו היא הסיבה שיעקב התרצה והסכים לשלוח את בנימין דווקא איתו. אדבר עם הרב שלי וארחיב בשבוע הבא. 

שמעתי מחבר שגר בחו"ל שיש כאן סוג של עליונות של אנשים מכורים נקיים על אנשים רגילים, למשל כשכותבים קורות חיים למצוא עבודה, מוסיפים (בגאווה) שאני מכור נקי.

בעניין: האפשרות היחידה - אמת לפני 9 שנים, 4 חודשים #68137

תודה על זה
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן