ברוכים הבאים, אורח

אבימלך חשב שהוא נקי בזכות עצמו...חחחח
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אבימלך חשב שהוא נקי בזכות עצמו...חחחח 964 צפיות

אבימלך חשב שהוא נקי בזכות עצמו...חחחח לפני 10 שנים, 6 חודשים #46889

• brother
  • דירוג פלטיניום
אני פשוט מביא פה את המקורות, תבינו לבד את כוונתי:
פרשת וירא:
(א) וַיִּסַּע מִשָּׁם אַבְרָהָם אַרְצָה הַנֶּגֶב וַיֵּשֶׁב בֵּין קָדֵשׁ וּבֵין שׁוּר וַיָּגָר בִּגְרָר:
(ב) וַיֹּאמֶר אַבְרָהָם אֶל שָׂרָה אִשְׁתּוֹ אֲחֹתִי הִוא וַיִּשְׁלַח אֲבִימֶלֶךְ מֶלֶךְ גְּרָר וַיִּקַּח אֶת שָׂרָה:
(ג) וַיָּבֹא אֱלֹהִים אֶל אֲבִימֶלֶךְ בַּחֲלוֹם הַלָּיְלָה וַיֹּאמֶר לוֹ הִנְּךָ מֵת עַל הָאִשָּׁה אֲשֶׁר לָקַחְתָּ וְהִוא בְּעֻלַת בָּעַל:
(ד) וַאֲבִימֶלֶךְ לֹא קָרַב אֵלֶיהָ וַיֹּאמַר אֲדֹנָי הֲגוֹי גַּם צַדִּיק תַּהֲרֹג:
(ה) הֲלֹא הוּא אָמַר לִי אֲחֹתִי הִוא וְהִיא גַם הִוא אָמְרָה אָחִי הוּא בְּתָם לְבָבִי וּבְנִקְיֹן כַּפַּי עָשִׂיתִי זֹאת:
(ו) וַיֹּאמֶר אֵלָיו הָאֱלֹהִים בַּחֲלֹם גַּם אָנֹכִי יָדַעְתִּי כִּי בְתָם לְבָבְךָ עָשִׂיתָ זֹּאת וָאֶחְשׂךְ גַּם אָנֹכִי אוֹתְךָ מֵחֲטוֹ לִי עַל כֵּן לֹא נְתַתִּיךָ לִנְגֹּעַ אֵלֶיהָ:

ראיתי את זה ופשוט אמרתי- הנה המחלה שלנו באון ליין של פרשת השבוע. ותראו איזה פלא מה רושם שם רש"י ובעקבותיו שפתי חכמים:
(ו) ידעתי כי בתם לבבך וגו' - אמת שלא דמית מתחלה לחטוא אבל נקיון כפים אין כאן (הדא אמר משמוש ידים יש כאן):
לא נתתיך - לא ממך היה שלא נגעת בה אלא חשכתי אני אותך מחטוא ולא נתתי לך כח
שפתי חכמים: אמר הקב"ה נקיות החטא לאו ממך הוא כאשר אמרת אלא ממני הוא!

ולבסוף אור החיים, ממש חיים הם למוציאיהם:
על לא נתתיך לנגוע אליה. מנעתיך מנגוע בה ממש כדי שלא תבוא לתוקף יצה"ר שאז היית מחליט לבוא עליה. ושוב לא היה סיוע מן השמים. משא"כ עד שלא באת לתוקף התאוה והיית בכלל בא לטהר עדיין והייתי מסייע אותך. והוא דרך הקב"ה להזהיר מרחוק שלא יבא לידי עבירה. וא"כ אינך צדיק כאשר אתה אומר שהרי נצרכתי לשמור אותך שלא תבוא לתוקף יצה"ר:

תהנו! בהחלמה לכולנו ושנזכה להשליך הכול אליו יתברך!
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: אבימלך חשב שהוא נקי בזכות עצמו...חחחח לפני 10 שנים, 6 חודשים #46930

לייק!

תודה לך.
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.

בעניין: אבימלך חשב שהוא נקי בזכות עצמו...חחחח לפני 10 שנים, 6 חודשים #46986

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
יש עוד רש"י (מחז"ל, כמובן)
והיא גם היא: לרבות עבדים וגמלים וחמרים שלה, את כלם שאלתי ואמרו לי אחיה הוא:

קראתי, ולא הבנתי! מה הוא צריך לשאול את כולם? תארו לכם שיירה עוברת ומגיע מישהו ושואל את הראשון: מה השם של מנהיג השיירה? מקבל תשובה: "אהרון" תודה. ניגש לשני ושואל: מה השם של מנהיג השיירה? "אהרון" תודה. שלישי רביעי חמישי וכו' שואל את כולם אותה שאלה ומקבל את אותה התשובה. "סלח לי, אתה נורמלי? או שאתה סתם חסר אימון באנשים! מה אתה הולך מאדם לאדם לשאול את אותה השאלה?!" אז מה? הוא חשד שמשקרים עליו? אז שיעזוב אותה! חסר-אונים? מנסה לשמוע "לא" ע"מ שיוכל להפסיק?! אתמהה!

ובסוף הוא גם הצדיק! "הגוי (אומה) גם (אם הוא) צדיק תהרוג?!" טענה מגוכחת שכזאת! שאלתי את כ-ו-ל-ם אבל ממש כ-ו-ל-ם והתשובה היתה שהם אח ואחות! אז אני צדיק והעונש שאתה רוצה לתת לי זה לא פייר ו"כך עשית לדור המבול ולדור ההפלגה"! (ברש"י)

מדהים!
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אבימלך חשב שהוא נקי בזכות עצמו...חחחח לפני 10 שנים, 6 חודשים #47096

• brother
  • דירוג פלטיניום
תודה אהבתי!
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן