ברוכים הבאים, אורח

בריתי שלום - ספר חדש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בריתי שלום - ספר חדש 962 צפיות

בריתי שלום - ספר חדש לפני 10 שנים, 6 חודשים #45442

"בריתי שלום" ספר חדש בנושא הברית שיצא לאחרונה. יצאו שניים - אחד לנשואים ואחד ולרווקים.
הספר מרכז בתוכו הרבה עצות והדרכות מעשיות להינצל מהתאווה.
התבודדות, שמירת העיניים, תורה, שמחה, ופרק נרחב לקדושת הבית (איש ואישתו).
יש בו הרבה עוצמות וחיזוקים, וכן על חשיבות העבודה היומיומית על הנושא הזה.
בתחילה הייתי בגישה שזה לא יעזור לי, אבל נראה לי שגם אם למכור כמוני זה פחות "מדבר" - עם כל זאת - מזה ומזה אל תנח ידך.
מה אתם אומרים ?
איך אני משכלל את כל מאמרי חז"ל הידועים עם התוכנית.
אני בטוח שכבר נכתב על זה .
אשמח לקישורים.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 6 חודשים על ידי .

בעניין: בריתי שלום - ספר חדש לפני 10 שנים, 6 חודשים #45477

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שבוע טוב עזרני,
בהתחלה, מאוד קשה להשתחרר מהאשמה והבושה והרגשת האפס של החוטא המלוכלך... ולכן המחלימים הוותיקים ממליצים לא להתערבב. אלא להבין שאנחנו חולים וזהו. ולא להתעסק על חיזוקים בנושא בריתי שלום וכדו'. כיוון שזה מסיט את הריכוז בעבודה של התכנית.
אם לך אישית זה לא מפריע, אז מזה וגם מזה... אמנם, קשה לאמוד אם זה מפריע. אולי כדאי קודם לספור 90 יום? אינני יודע.
מה שהכי מומלץ, והאמת, שאני לא מכיר דרך אחרת, זה לקחת ספונסר, ולעבוד עמו בהדרכה צמודה ולשאול אותו את השאלות האישיות הללו.
בהחלמה
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: בריתי שלום - ספר חדש לפני 10 שנים, 6 חודשים #45483

מצטרף להושיעה נא. לא מומלץ לנסות לשקלל את מאמרי חז"ל הידועים עם התכנית. הם דיברו על חוטאים אבל אני מכור. אמנם למעשים שאני עושה מתוך המחלה שלי יש דמיון לחטאים, אבל במקרה שלי הם פשוט מחלה. אם הייתי קלפטומן (אחד שגונב ללא שליטה) לא היה טעם לנסות ללמוד את מאמרי חז"ל בעניין איסור גזל, כי הם לא היו עוזרים לי. עליי ללכת למטפל שיוציא אותי מהבעיה הנפשית שלי.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: בריתי שלום - ספר חדש לפני 10 שנים, 6 חודשים #45494

צודקים.
אך יכול להיות שזה כן יכול לעזור כחלק מבניין רוחני בלי קשר וגם כתוספת להחלמה.
כי לפעמים יש מקרים שהחולי מתפרץ ואתה מת ליפול ויכול להיות שתשכח שזה גם אסור אחרי הכל.
אסור לשכוח שזה גם אסור בסופו של דבר, לא לזנוח את העניין הזה.
אני יכול להעיד על עצמי שבמקרים מסוימים (אע"פ שאני חולה) הייתי יכול לעצור בכיף (הייתי במצב של מודעות עצמית מלאה) וחטאתי לגמרי. באמת חטאתי, יצר הרע נטו וזהו.
לפעמים גם אדם שאובססיבי יכול היות עם מפוכחות מינית זמנית ושם במקרה של יצר הרע לזכור שזה אסור, מי יודע אולי זה יעזור.
מקווה שעזרתי.
שבוע טוב, בשמחה...
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: בריתי שלום - ספר חדש לפני 10 שנים, 6 חודשים #45497

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
היי תמיד בשמחה,
אינני יודע למה אתה קורא מודעות מלאה, ולהפך, אם חטאת מתוך מודעות מלאה זה מראה עד כמה אנחנו חסרי שליטה וחסרי יכולת בחירה.
האם היית מחלל שבת מתוך מודעות מלאה רק כי יצר הרע תקף?
אנחנו לא יכולים לקפוץ בין 2 הגישות ההפוכות. חייבים להחליט ולבחור, האם אנחנו בגישה הרווחת, יצר הרע, חטאים ואיסורים, עונשים, בחירה, נסיונות...
או שאנו נכנעים, מבינים שזה לא עבד לנו ואולי אנחנו מכורים שצריכים חומר אחר מאשר זה, ונוקטים בגישה ששמרה רבים מהחברים כאן נקיים לתקופות ארוכות ביותר,
הגישה שאומרת שאנו חסרי כוח, חולים, מתעסקים בהחלמה ולא בחיזוק ומוסר, לא לוקחים אשמה ובושה עלינו, ומתרכזים רק להיום בפעולה הבאה להחלמה.
אומרים שבהמשך הדרך, כשהנפש נרגעת קצת מהטראומה, אפשר להתחיל לחבר את עולם ההחלמה עם עולם החיזוק בתורה ויר"ש.
חבר ותיק אמר שזה בא לו בצעד 11... הייתי ממליץ לחכות עד אז עם החיבור הזה בין ההחלמה לבין החיזוק.
ואגב, כשהחולי מתפרץ ואתה מת ליפול, קשה לי להאמין שיש ספר תורני כלשהו שיעזור באותו הרגע.
ורק לסיום, כדאי לזכור, מהנסיון שלי בפורום, כל מי שקיבל על עצמו את הגישה של ההחלמה ראה תקופות נקיות יפות שלא היו לו מעולם קודם.
וכל מי שהתעקש להילחם עם היצר הרע, נוצח כל פעם מחדש.
שבוע טוב והרבה החלמה
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: בריתי שלום - ספר חדש לפני 10 שנים, 6 חודשים #45498

קיבלתי.
מסכים חלקית. הרגשה.
בשמחה.
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: בריתי שלום - ספר חדש לפני 10 שנים, 6 חודשים #45510

לא כ"כ השתכנעתי. כנראה עדיין לא מרגיש חסר אונים.. :-\
אין לי מושג .. קשה לי "לוותר" על כל זה, אפי' זמנית...
זה רק יהרוס ?
אוח... הבלאגן הזה בנפש ...
אין לי סדר ושקט...
נדבר. תודה, נשמות.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן