ברוכים הבאים, אורח

בא נדון על זה
(0 צופה) 

נושא: בא נדון על זה 5474 צפיות

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44364

• Or
  • דירוג כסף
אני שומע את כולכם .
ויכול להיות שאתם צודקים - אני לא יכול לחלוק על מה שאתם מרגישים.
אבל אני רוצה להגיד לך משהו אחד.
אסירות כתב לי שהוא צריך לדעת שהוא חולה ואם הבוא מתרכז בזה שהוא חוטא זה מייאש אותו וזה מה שגם אתה אומר.
אני מבין את זה אבל אני חושב שאפשר לשלב הין 2 הדברים,
הבעיה היא שאתם כל הזמן משלבים בין מוסר - זוהר - גודל החטא וכו' לבין הלימוד הלכה ולכן אתם מסתכלים על זה אותו דבר,
אני לא מדבר על לימוד מוסר לא מדבר שתגדיל את היראת שמים ולא מדבר על זה שתראה כמה חמור החטא ,
אני רק אומר ללמוד את הדינים של העבירה בלי לחשוב כלום רק ללמוד חלשם ללמוד ולימוד כזה ר' ישראל אומר שזה עוזר ,
עכשיו - אם מישהו מכם היה מנסה ללמוד כך ולא מצליח אז הייתי חוזר בי מכל מה שאני אומר אבל בנתיים אף אחד מכם לא עשה את זה - אף אחד!  וכולכם מדברים שזה לא יעזור בלי בדיקה - למה שאני אקבל את דבריכם - אין לכם שום ניסיון עם השיטה הזו יש לכם רק ניסיון עם לימוד מוסר וזוהר .

עוד דבר גם אם אתה צודק ולך זה לא מתאים אתה מסכים איתי שלכל אלו שלא "מכורים" זה מתאים ?(אני עדיין לא הסתכלתי מה זה נקרא מכור לא יודע אם יש פה כאלו )  - אסירות כתב לי שללא מכורים זה יכול לעזור - אז זה כן יכול לעזור מה שאני כותב.
אני אשלח לך בפרטי עוד שאלה אחת.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44365

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
רעיון נפלא
למה שלא תנסה חודש, חודשים,
ותחזור לספר לנו איך היה.
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44366

• Or
  • דירוג כסף
ניסתי עדיין עובד כבר יותר מחודש חודשיים.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44371

• אחד
  • דירוג כסף
למיטב ידיעתי אין בנושא זה הרבה הלכות חוץ מהלכה אחת ברורה שזה אסור בשום צורה.
מה שכן יש על זה, זה הרבה מוסר שמדברים על החומרה של הדבר
נקודה נוספת לפי מה שאני מבין האתר והפורום בכלל ו-12 הצעדים בפרט מיועדים למכורים ולא לחוטאים אדם שלא מכור ימצא את פתרונו בבית המדרש לא באינטרנט ולכן לפני שאדם נכנס לפה מציעים לו לבדוק אם הוא מכור בכלל. אבל אולי אני טועה תקנו אותי.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44373

• Or
  • דירוג כסף
קודם כל יש הלכות תפתח נדה דף יג ותעבור הלאה לרמב"ם לטור לש"ע וכו'.

דבר שני אני כתבתי במקום חולה - מכור אז תקרא את מה שכתבתי ושנה במקום מכור - חולה.

ההבדל איך שהבנתי מאסירות בין מכור לחולה אני אשלח לך בפרטי.

אבל להגיד שזה לא עוזר למכורים - בזה אתה טועה - לפחות לגבי,  וא"כ יכול להיות בהחלט שיהיו עוד מכורים שזה יעזור להם.

עוד דבר מאיפה הבטחון הזה שזה לא יכול לעזור למכורים ?

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44374

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
הפורום למיטב הבנתי מיועד גם למכורים וגם למתמודדים עם התאווה כאנשים רגילים או אם תרצו חוטאים. לאלו יש תרופה ולאלו יש תשובה ועזיבת החטא. אני למדתי בעבר את כל ההלכות וכל החומרות בנושא. חשבתי שאני נופל בגלל שאני פשוט לא מספיק זהיר וכי אין לי ידע. למדתי גם עיצות, גם גודל החטא ואפילו ספרים שלא חלמתי שאניח עליהם את ידי. לא עזר לי כלום. למה? אין לי מושג ולעולם כנראה שלא אדע. אני גם לא מתעסק עם זה. אני מנסה לדעת מה אלוקים רוצה ממני. (כרגע לא בפן הדתי, שנים של יסוריים, של מחשבות עד כמה אלוקים דפק אותי עם "יצר" גדול קצת מקשים עלי להתחבר לדת). אני שמח שיש פה חברים שמתעסקים גם עם דברים שמתאימים לחברים שהם לא מכורים. מצד שני אני מרגיש שמתפתח כאן ויכוח בשתי שפות. בין המכורים לבין האנשים הבריאים. Or אני שמח שכתבת את מה שעבד עבורך. קצת קשה לי עם הזלזול במחשבה שאף אחד כאן לא עשה את העצה של ר' ישראל, אני שמח בשמחתך שאתה אדם בריא, אני לא ולצערי העצה הזו לא עבדה עבורי.
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44382

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
הו, מה נהיה כאן, אור יקר, שים לב כמה תגובות יש לפוסט הזה לעומת הצפיות שלו, אין לזה אח ורע בפורום, הנושא הזה טעון. ולא בכדי. אתה אומר לאנשים כאן אתם מערבבים מוסר זוהר וקבלה, תלמדו הלכה נטו. יופי. אינך מקשיב להם. הם אומרים לך אנחנו לא יכולים. אנחנו לא מסוגלים לא לערבב. זה מתערבב לנו כנגד רצוננו.

זו מהות הבעיה שלי עם כל מה שאתה מציג כאן בפוסט. אין לי פרופורציות, למכור אין יכולת לשים מחיצות ולשלוף כל דבר מהכונן שלו, דיסק להלכה, דיסק למוסר, התאווה שברה לי אותם. ובגלל הצער הגדול הזה חזרתי אליה שוב ושוב. האשמה והבושה והפחד מהעונש הנורא של  עוברי העבירה גרם לי לחזור אליה עוד ועוד.

הייתי חייב לשנות כיוון חשיבה, להבין שיש כאן באמת אצלי משהו שונה מאנשים אחרים שעושים את המעשים הללו וכאן אני מגיע למיהו מכור עבורי, אדגיש שזה עבורי. בהכירי את טיב השיח הזה (אתה לא באמת חושב שהנך הראשון שמעלה כאן טיעונים כאלה ואחרים) יש סיכוי שתתחיל להביא לי ציטטות נפלאות ותנסה להפריך את הדברים שעבורי הם התמכרות. לא אתווכח עימך, ויכוחים לא טובים לי. אכתוב בל"נ בקרוב פוסט מורחב מה מבדיל אותי ממי שאינו מכור (אתה מוזמן לקרוא את סיפורי האישי כאן)

תן לי לתאר לך קצת מה קורה לי כמכור שקורא את מה שאתה כותב,

אקדים ואכתוב זה הולך להיות ארוך (הבטחתי, לא) ושהדברים אינם מוחלטים ביחס לכל מכור ישנם רמות שונות ושילובים אחרים של הכשלים האישיותיים. נתחיל מיזה שהבעיה שלי היא לא תאווה. בשבילי היא פיתרון לבעיות. אקמול מהיר שעבד הייטב. במשך המון זמן יכולתי לספוג בזכותה את החיים. הכאיבו לי? תאווה. חשבתי שהכאיבו לי? תאווה. לא הכאיבו לי! אני בלתי נראה.. אה, כן הכאיבו לי. תאווה ואני יכול להמשיך בלי סוף, הרעיון הובן.

וזה לא רק שם, פחדתי? תאווה. שמחתי? תאווה. כל ארוע בחיי לווה בתאווה. היא היתה שם תמיד. קרה לך פעם שהתיישבת על מסטיק? אחד כזה שנמרח לך על המכנסיים? וכמה שאתה לא מנסה לגרד אותו הוא מתחפר יותר במכנסיים.. ככה היא, בת לויה שתמיד מוכנה לבוא לעזרתי. הייתי כל כך אשם, כי למדתי שנשמתי נכרתה מהעולם הבא.. תאווה. הייתי כל כך עצוב שגם אחרי שנשמתי נכרתה לא למדתי לקח אז הלכתי לכרות אותה יותר מהר.. כך דחפתי עוד ועוד את הקו האדום והשחור ועוד כל מיני דברים שהמצאתי לעצמי.

בין לבין ניסיתי לעשות את כל מה שאמרו לי (מוסר, הלכה, צומות קבלות ושאר ירקות) וכשלא הצלחתי האשמתי את עצמי, כי הם הרי אמרו. אז זה חייב להצליח.. אז לא רק שאני מנוול שנשמתו כרותה ואין לו חלק לעולם הבא, אפסיד גם את העולם הזה? יאללה. אשת איש.. עשיתי המון למען. הייתי מוכן להתחתן בגיל שבמגזר שלי לא מתחתנים, תוך בזיונות לא פשוטים. זה לא הצליח להרחיק אותי מהתאווה, היא היתה שם וביתר שאת. התפורררתי מבפנים. ואז חיי ניצלו. באמת.

והנה מגיע מישהו ואומר לי  שמע, אתה צריך ללמוד הלכה... אתה מבין קצת יותר את כל האמוציות כאן?

אני מכור -  כי אני לא יכול להפסיק. ניסיתי, באמת. לא הצלחתי. אני מכור כי אין לי שליטה על פחד אשמה ובושה, הם מתערבבים לי עם כל דבר. אני מכור כי אני חסר פורפורציות, בעיות קטנות מקבלות עוצמה אחרת לגמרי, ומעל לכל - כח הרצון שלי לא אפקטיבי. בזמן אמת הוא פשוט לא קיים. יש לי משהו לא תקין בראש, אני חווה את המציאות בצורה מעוותת. דרך משקפיים פשוט לאנכונות ואין דרך לשכנע אותי ברגע נתון שמה שאני רואה זה לא אמיתי. הרי זה מה שאני רואה.

לסיום, איני יודע אם אתה מכור, אם הפחדה עוזרת לך, תשתמש בה. אותי היא הורגת, הנו נו נו הזה של האצבע המאשימה חיסל אותי, אאחל לך שתפנים את הנסיון שיש  כאן.

תבורך. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44389

אור, בלי לחלוק על כל מה שאמרו לך כאן, מעניין אותי לשאול אותך שאלה. אשמח אם תרגיש מוכן לענות -
למה בעצם זה כל כך חשוב לך? יש פה חבורה של אנשים שדרך מסוימת עובדת להם. למה אתה רואה צורך או שליחות לגרום להם לעזוב את הברי ולאחוז בשמא?
אני לא שואל בשבילי. אני חושב שזו שאלה שכדאי לך לברר עם עצמך. לא סתם אתה משקיע פה מאמצים מרובים - משהו בתוכך דורש את זה. מהו אותו משהו? מה אתה "מרוויח"? ומה "תפסיד" אם לא תצליח לשכנע? יכול להיות שקיבלת פה הזדמנות נפלאה להתבוננות פנימית, לגלות דברים חדשים על עצמך ועל היחס שלך לתאווה.

בנימה אישית אני יכול להעיד על עצמי שהז'אנר האהוב עליי במשך זמן רב היה הלכות צניעות. טחנתי ספרים בנושא. כשלמדתי ששער באישה ערווה, התחלתי להשתמש בשער של נשים. אבל רק נשואות. כשלמדתי שגם את המרפק צריך לכסות, התחלתי ליהנות ממרפקים של נשים. אבל רק דתיות. וכשלמדתי שאסור ליהנות אפילו מאצבע קטנה, הבנתי שמכאן ראיה שיש מה ליהנות אפילו מאצבע קטנה, ואז בכלל החיים שלי היו חגיגה... אז אני מניח שאם ר' ישראל היה שומע עליי הוא היה ממליץ לי להימנע מעיסוק בפרטי ההלכה של חומר העבירה.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44392

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
אור יקר
ובכן, אני כן למדתי את ההלכות, בגלל מה שר' ישראל כתב.
וזה עבד לי...אבל הפוך.
תודה, אני פה.
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44396

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום
זכורני כד הוינא טליא פניתי במר יאושי למו"ר המשגיח שליט"א
ונפשי בשאלתי:
כאשר אני עומד בתפילה נכנסים לראשי כל מיני מחשבות אשר אינן טהורות,
ובפרט בעת הזכרת השם, שאז הנני רואה במוחש תמונות שאני מתבייש לאמרם,
וככל שאני נלחם בהם, הם מתחזקים ומתחזקים, איני יכול להם,
עד כדי כך שאני פשוט פוחד להתפלל,
ואז מו"ר שליט"א פחת ספר ישן נושן ובו אגרות מר' ישראל ( לא אלו שב"אור ישראל")
ושם הוא נותן עצה נפלאה שלא השכלתי להפנים עד שהגעתי לתוכנית,
אל תלחם בהם, אל תבהל מהם, תניח להם והם ילכו לבד,
אבל אני המשכתי להלחם עוד שנים רבות,
רק כאן למדתי להרפות ולוותר , לא להלחם ,
אולי יבוא יום ואוכל להעמיק במוסר ולהעמיק בכל דברי ר' ישראל
פתקא טבא
ושנזכה שזדונות ייעשו כזכויות
כשנכיר בסיבתן ובמסובבן .
בברכה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44414

• Or
  • דירוג כסף
מיסטר זימרי -

אם בגיל 151617 פתחת את הלכות צניעות כדי להוסיף ידע הנאה או כל דבר אחר לתאווה שלך - ברור שזה לא יקדם אותך למניעת התאווה  אלא רק יחזק אותה נראה שכל מה שר' ישראל אמר זה לאחד שיש לו רצון להפסיק וילמד כדי שה יעזור לו להפסיק ואם הוא עדיין נמצא ברמה נמוכה (מבחינה התבגרותית) יכול להיות באמת שעדיף לתת לו קצת להתבגר (נפשית לא בשנים).

לגבי תחילת תגובתך - מצטער לאחר תגובות רבות לא לענין  החלטתי שאני לא אענה עליהם - אם תרצה תשובה לזה או שתחשוב האם אתה צודק בכל דבריך שכתבת בתשובתך או שתסתכל בהודעות קודמות שלי שעניתי על זה.      סורי.

רוצה לחיות - האם למדת את ההלכות האלו טוב - ז"א אני חושב שאם אתה נמצא במצב של יאוש ואז אני בא ואמר לך תלמד הלכה ואתה לא מאמין שזה יעזור לך - זה לא יעזור לך - כמו ששום דרך לא תעזור לך אם אתה לא מאמין בה.
דבר שני יכול להיות שהיית בתקופה שהרצון שלך לא היה להפסיק אם התאווה אלא לעשות דברים שאמורים לגרום לך להפסיק - ואז אתה תחשוב - במודע או בלא מודע - הנה עשיתי הכל - ואני עדיין לא מצליח ז"א למדת כדי להוריד לך קצת את המצפון - לא כדי להשתנות.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44415

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
השירשור משאיר אותי חסר אונים. עומדים פה אנשים ומנסים להבין - "האחד בא לגור..."
Or יקירי, לאנשים יש פה דרך שעובדת, הדרך שלך שרובם ניסו אותה בצורה כזו או אחרת הזיקה להם אף אחד פה לא מגיע עם רצון לכתוב משהו נגדך או נגד השיטה שלך. זה לא פורום של חדשות או דיונים בנושא פגם הברית שמיועד להתנצחויות. הפורום הזה הוא בית חולים. אתה לא יכול להכנס לבית חולים ולצעוק שכל הרופאים טועים, יש לי תרופה חילופית, לפחות תנסו גם אותה. אתה יכול להרוג פה אנשים. אל תזלזל במה שאנשים כותבים לך. עד כמה שזה יהיה קשה לעיכול, מסתבר שיש אנשים שונים ממך, מסתבר שיש אנשים שניסו את מה שהצעת ולא עבד עבורם. הדיון למה, והזילזול בהם למשל -

Or כתב on 25 ספט' 2013 06:06:

רוצה לחיות - האם למדת את ההלכות האלו טוב - ז"א אני חושב שאם אתה נמצא במצב של יאוש ואז אני בא ואמר לך תלמד הלכה ואתה לא מאמין שזה יעזור לך - זה לא יעזור לך - כמו ששום דרך לא תעזור לך אם אתה לא מאמין בה.
דבר שני יכול להיות שהיית בתקופה שהרצון שלך לא היה להפסיק אם התאווה אלא לעשות דברים שאמורים לגרום לך להפסיק - ואז אתה תחשוב - במודע או בלא מודע - הנה עשיתי הכל - ואני עדיין לא מצליח ז"א למדת כדי להוריד לך קצת את המצפון - לא כדי להשתנות.

לא מוסיף לא לך, ולא לפורום.
שמחנו לשמוע מה עבד לך, לנו זה לא עובד.

גילוי נאות, את כל מי שהגיב באשכול הזה אני מכיר באופן אישי בצורה כזו או אחרת. אף אחד מהם לא נהנה מהתאווה, וחיפש במשך שנים פתרון איך לנצח את הכוח הזה שהיה גדול ממנו. כולם מצאו פה דרך שתעזור להם להישאר נקיים ולהתחבר לאלוקים.
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44420

• Or
  • דירוג כסף
מיסטר חוזר לאבא - אני לא רואה שום סיבה להיעלבות ממה שכתבתי לרוצה לחיות - בסך בכל שאלתי אותו שאלה פשוטה - האם הוא למד את ההלכות באחת משתי הדרכים שכתבתי א"כ אז אין ממנו ראיה לשיטה, ! אם לא והוא באמת למד את ההלכות בכובד ראש והאמין בהם שהם יכולים לעזור לו - אז הוא צודק שזה לא עוזר.
במחילה OR.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44421

• Or
  • דירוג כסף
מוטי ראוי - אתה בעצם אומר - ר' ישראל צודק הבעיה היא שאני צריך שהאתר יגיד לי שהוא צודק ולא אתה או כל מיני משגיחים למינהם.

אני יכול להבין את זה משום שאם אתה לא תאמין בשיטה אפילו הטובה ביותר - היא בחיים לא תעבוד לך.
וברגע שאתה רואה אתר כזה גדול עם שיטה שעובדת למאות אנשים זה משכנע וגורם להאמין בשיטה.

תסכים איתי שאם האתר היה מציע את השיטה של ר' ישראל ואני הייתי בא ומציע את שיטת 12 הצעדים היו מגיבים לי בדיוק אותו דבר.

בעניין: בא נדון על זה לפני 10 שנים, 7 חודשים #44422

• Or
  • דירוג כסף
שלום לכם חברי האתר

ברצוני להסביר קצת מה אני רוצה ומה כוונתיי:

אעשה זאת בצורת שו"ת ברשותכם:

1. האם אתה רוצה שמישהו יעזוב את השיטות שהאתר מציע? - לא עלתה על דעתי.
2. אז למה אתה מציע עוד שיטות? - עברתי על הפורום וראיתי שיש המון שהצליחו ומצליחים עם השיטות של האתר , אבל יש כאלו שגם לא      אז רציתי לתת להם עוד שיטות שיוכלו לעזור להם.
3. אסירותודה ועוד,  כתבו לך שלהם לא עבד לימוד ההלכה אז למה אתה מציע את זה? -
    - א. אסירותודה כתב לי שלחוטאים המגיעים לאתר זה כן יעבוד ,
      ב. לגבי המכורים הוא כתב לי 1.שיש רמות למכורים יש כאלו שזה יכול לעזור, 2. שזה לא מתאים למכורים כי לימוד ההלכה מביא אותם ליאוש, ולרפיון ידיים - אני לא מבין למה זה מביא אותם ליאוש ולכן אולי יהיו עוד כמוני שלימוד ההלכה לא מביא אותם לא ליאוש ולא לרפיון ידיים וזה יעזור להם.

כל מה שנותר לי לומר עכשיו הוא -
תעשה מה שאתה רוצה - אתה יכול ללמוד הלכה ואתה יכול לא ללמוד אתה יכול להחליט שלימוד הלכה רק הורס ואתה להחליט שלימוד הלכה מביא תועלת לאנשים מסוימים אבל לא לך,

רק תדע דבר אחד אתה לא עושה לי טובה שאתה לומד (למעט את טובת הערבות) - זה החיים שלך  -  תשקול את הענין ותחליט ,
ולא משנה מה תחליט העיקר שתצליח בדרך שאתה בוחר בעז"ה.                            בהצלחה לכולכם ומקווה שהנחתי את דעתכם.
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן