ברוכים הבאים, אורח

לשמוח בא-ל-ו-ל?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לשמוח בא-ל-ו-ל? 1432 צפיות

לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 8 חודשים #41775

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
חברים, אני רוצה לשתף אתכם בחווייתי האישית בשבועות האחרונים, מכיוון שיש בה מימד תורני בחרתי לפרסמה דווקא בתווית הזו.
המלך המשפט. אימת הדין מתוחה, מלך, לא אל. מופיע במלוא הדר גאון עוזו. מי באש ומי בחרב.
מלך אביון,
צועק, צורח, בוכה, כואב, מלך עליון - אמת, אתה הוא יוצרם ואתה יודע יצרם כי הם בשר ודם.
מתחנן, מייחל, לא יודע מה לומר, לא יודע כיצד להתחייב, האם אני יכול להתחייב, הרי רק לפני יומיים, וכבר ארבע עשרה שנים זה 'רק לפני יומיים', ובכלל - מי אני שהוא יקשיב לי, חוץ מזה, אני אשם - אני מגרה את עצמי, הבהמיות הזו, אז כן, אלוהים, אמת אתה הוא יוצרם ואתה יודע יצרם, אתה יודע איך זה מרגיש, את רתיחת התאווה, את הדם שפועם בלב בדפיקות כל כך מהירות, שהרגליים שלי לפעמים רועדות, את ה'קליק' הזה שקופץ לי בראש כשאני מגלה משהו חדש שלא חשבתי עליו, פירצה או סבון או אפשרות או רעיון, את הריגוש הזה של החיפוש.
אמת, אתה הוא יודע יצרם.
וכפי שמוכר מהסליחות האשכנזיות - 'בקרבו חבוי ארבו', חרס הנשבר. חציר, ציץ. בהמה.
אבא, צעקתי, אני לא רוצה את זה.
זה לא אני. באמת, זה לא אני. אבל באמת באמת, זה לא אני. וביום כיפור, הייתי כותב את הדף ההוא, המלא בכל מיני המעשים המיניים שבצעתי באותה השנה, וזה שרף צרב והרג כל זיק של הכחשה. הנה, זה אני, זה מה שעשיתי, ואיכה אוכל לשאת כפי פני יושב מרומים?
בכיתי הרבה. אבל באמת. הנוקבות של ימי הדין הרעיד כל נים בנשמתי, לא אפשר לי להתכחש למי שאני באמת.
באחת הפעמים, איני זוכר מתי, אמרתי לו בדמעות שאני רוצה שירדו לי יותר דמעות מטיפות הזרע שהוצאתי, מידה כנגד מידה.
והרגע שאחרי הה' הוא האלוקים, בו צרחתי את נשמתי וכיוונתי כנגד עצמי וכנגד המברכים - ה' הוא האלוקים ולא..., הטהרה הזו, בה אני יודע, בידיעה פנימית, שזהו, הפעם אני באמת אחרי.
חזרנו לומר 'האל הקדוש'. מידת הדין מותקה. ואני, רועד מהתרגשות על פירצה חדשה או ישנה...

התחלתי את הנקיות שלי לפני שנה וחמש וחצי חודשים. כשהתחלתי הייתי בטוח שהתוכנית תלמד אותי שלמרות שאני כל כך גרוע יש בי ניצוץ טוב, שלמרות שאני כל כך שפל, אביון, בהמי, ירוד, בכל זאת, ואף על פי כן, ה' מלא רחמים.
במקום זאת, חברים וותיקים לימדו אותי על תכונה שלילית אותה לא היכרתי 'אשמה רעילה'. זה לא מופיע אצל כולם, יש אנשים שדווקא הכעס והטינה שולטים יותר ברגשותיהם, אבל אצלי זה כמעט פגם האופי מספר אחת.
כל דבר, אבל כל דבר, מוכיח לי עד כמה באמת אני לא שווה. לא יכול, חסר אישים, אשם.
אשם
אשם
אשם
לכתוב את זה הרבה פעמים לא מתחיל מלתאר את עוצמת המצוקה. אני אשם בכך שאלוקים לא סולח לי, אני אשם בכך שאני ממשיך, אני אשם בכך שאשתי כועסת עלי, והנה, אני מביא ראיות - זה באמת, זה לא סתם אני אשם, כאן התנהגתי בווידוי פה, כאן בתמהון לבב, כאן אשמתי, כאן בגדתי, כאן סיקרתי עין, כאן רצו רגלי להרע, כאן התלוצצתי, כאן זלזלתי בכיבוד הורים ומורים, כאן הייתי בזדון ובשגגה, ובשגגה שמביאה לזדון, ובזדון המביא לשגגה, וכן הלאה...
זו הייתה הדרך שלי להתמודד עם אלוקים. אתה הצדיק ואני ומעשי הרשעים.
אותם החברים לימדו אותי שההיאחזות באשמה הרעילה הורגת כל זיק של תקווה, מייאשת, מדכאת, ובעיקר - באופן פרדוקסלי, מהווה סוג של שליטה. אני אחראי. אני אחראי על זה שאלוקים לא מכפר לי, אני אחראי על כך שאיני יכול להפסיק. אני אחראי על מצבי הרוח של אשתי. אני אחראי על ריצת רגלי, על סיקור עיני, על בגידותי ועל כל דבר הנמצא מסביבי, ביודעין ובלא יודעין.
והאחריות הזו אינה רק בחינת לפנים משורת הדין. כל כולה תביעה.
תביעה מחייבת - עשה זאת או שתראה לכולם את פרצופך האמיתי.
לאחר התקפת אשמה רעילה,  גם כשאני מצליח, עומד בניסיון, מתנהג יפה לאשתי, רץ לבית המדרש - איני מרגיש אדם טוב, אני מרגיש אדם שהצליח להימלט מגזר הדין 'מוות' שרחף מעל ראשו. ברוך ה', אני אומר לעצמי בחוסר מודעות, הפעם זה עבר בשלום.
אבל מה קורה בתוך הלב? האם אני מאמין שהשתניתי?
אני מתנהג כאילו אני מאמין בכך, אבל באמת, עמוק בלב, אני מפתח שנאה.
זו לא שנאה כלפי אחרים, זו שנאה כלפי עצמי.
כשאני לבד, כשלא יודעים, אני יודע מה אני עושה, אני יודע מי אני באמת. ואני שונא את זה שנאת מוות. שונא ומפחד.
כל כישלון מהווה סוג של ראיה - הנה, פרצופי האמיתי, ההוא שיורק על היד בפנים מעוותות ורוצה לצעוק כאחד הריקים, התגלה.
חשבון נפש אין כאן, נחשים ועקרבים יש כאן - כל מכה עם היד על הלב היא כמדקרת חרב - לא רק שאתה מאונן, לא רק שאתה האדם הכי גרוע עלי אדמות, צבוע שקרן ובהמי, אתה גם אומר לשון הרע, ליצנות, מקשה עורף, עולה, כרת, מיתות בית דין...
וביחד עם ההתחננות הדומעת לכפרה, רובצת לה שנאה, שנאה לאותו יצר תופח והולך, שרוחש בירכתי תודעתי ואומר לי: תפסיק לשחק, אתה יודע שמחר תהיה בדיוק אותו הדבר, המחשב של ההורים...חופש...שנאה לדבר הזה, שאני יודע שהוא מבטא את מה שאני באמת, ושכל המילים שאני מנסה לטייח בהם את עצמי הם ריק לעומת עוצמתו.
ואני מוביל את השנאה לצעקה ולבכי, במעין יאוש מלא חמת זעם. די!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אבל גם הצעקה הזו, מופנית כלפי פנים ולא רק כלפי חוץ.
כי אני יודע שאני לא אפסיק.
כיום, בהחלמה, אני מופתע לגלות עד כמה עיוור הייתי.
קודם כל, מעולם לא שמתי לב לכך שהכעס על עצמי היה למעשה גם כעס על אלוקים.
אמרתי את כל המילים - אמרתי שהוא אוהב, אמרתי שהתשובה היא דבר טוב, וקל, ושאלוקים בצד שלי, ושכל מה שצריך זה הרהור וכו' וכו', למדתי חסידות, לימדתי את הדברים האלה. אבל היה מעין מחסום ניילון בינם לביני, לא חדיר. הרי אני באמת אשם, אני באמת יודע מי אני, ומה זה אומר על אלוקים, ששם אותי במצב הזה, הרי אתה יודע יצרם כי הם בשר ודם? אז מה אתה רוצה מהם? האם זה באמת מה שאתה מצפה? שאני אתריס מול עצמי בשנאה ובתיעוב, בחוסר יכולת לזוז? מה זה אומר עליך, שזה מה שאתה רוצה ממני? האם אני באמת רוצה להתקרב אליך, אם אתה, אומן, בראתי כלי מכוער כמותי?
השאלות האלה הרי היו שם כל הזמן, אבל לא הרשיתי להם לצוף. אני אשם. אני שולט. אני אחראי.
דבר שני, למרות שכל המילים היפות האלה, על זמן של פיוס, ועל חידוש הקשר עם אלוקים, והמלך בשדה, וכל השח החסידי, והשיח של הרב קוק, שינקתי מבית המדרש בו גדלתי נגעו עמוק עמוק בנשמתי. לא הצלחתי ליישם אותם.
כיום, שנה וחצי בלי פורנוגרפיה, ואני מצפה לימי הרחמים בציפייה.
באמת מצפה להם.
לא דין מתוח. לא אימה, לא רתת ולא זיע.
האשמה, ההיא שמיררה את חיי, הולכת ומתנקזת לה החוצה, בחסדו של אבא אוהב.
ופתאום אני מגלה אפשרויות חדשות, זאת אומרת - ידעתי להעביר עליהם שיעורים ולדבר עליהם, אבל מעולם לא הרגשתי אותם.
וואו, איזו הזדמנות יפה לעשות צעד שתיים וצעד אחת עשרה, איזו אינטנסיביות של תפילה. איזה כיף.
לא צריך לבכות על מה שהיה. סוף סוף יש דברים חדשים בתוך חיי. איני תקוע במעגליות האינסופית הזו של חרטה ריקה ומאשימה שהורגת את כוח הרצון שלי ורק דוחפת אותי לבריחה נוספת, שגורמת לי לחרטה ולאשמה, שהורגת את כוח הרצון...
אני יכול באמת לדבר איתו על השינויים שאני עובר, על הקשיים שיש לי אתם.
הוא כאן.
האמת, שבמובן עמוק יותר, אלול לא מרגש אותי. הרי אני צמוד אליו ביום יום, אין לי ברירה. הציפייה שלי היא דווקא מימי הרחמים, בהם נפתחת לי, לראשונה בחיי הבוגרים, הזדמנות שלא חוויתי בעבר. להיות שם, נוכח, מקווה ,מייחל ליום בו יופיע בהדר גאון עוזו, ולא להרגיש את מרירות האשמה הזו, את הדמעה המלוחה מזעם.

בשנה הזו, כשאכה על חטא, זה יהיה אחרת. כמו כל השיעורים האלה שכתבתי ושהעברתי, וכמו בתוכנית שאני אומר לאלוקים שאני רוצה החלמה אבל אני לא יכול לא לקחת תאווה, ושאני מתפלל שיתן לי את הרצון לרצות, כך גם כאן.
השנה אני מפנים שאני בצד של אלוהים. לא בצד האחר.

יש עוד הרבה מה להוסיף, ובעז"ה עוד אוסיף כשציפייתי לא תוכל להישמר בד' אמותי.
בתקווה
נתן במתנה.
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 8 חודשים #41783

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
לאהוב באלול. את אלוקים. את מה שעשה איתך. אותך.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 8 חודשים #41787

• אוהב
  • דירוג כסף
תודה נתן

אוהב
מנסה להיות נקי, בעזרת הבורא האוהב והאהוב.

בעניין: לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 8 חודשים #41843

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה לך מתנה טובה.

אין לי כ ל ו ם מה להוסיף. (וזה נדיר לת״ח שכמותי :D )

רק רציתי להודות על חשיפת הרגשות, על הניתוח לב שאתה עושה על עצמך עבורינו.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 8 חודשים #41875

• מנחם
  • דירוג כסף
חידדת לי את נושא האשמה.
אני כרגע התחלתי מסלול תעסוקה חדש בחיי ואני כמובן חווה שם המון פגמי אופי, פחדים בראשם, פסימיות, חוסר סדר, דחיינות, ועוד ועוד ועוד. קריאת דבריך המחישה לי שיש שם גם המון אשמה וביקורת עצמית.  מי יתן וכשם שקידם אותי בשחרור מהתאווה ומפגמי אופי נוספים יכנס גם שם ואחווה שחרור.

בעניין: לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42002

• tomt1215
  • חבר ותיק
תודה נתן!
נתת לי המון. אשמה. איזה מילה וכמה אני משתמש בה וחיי אותה יום יום. את המונח של תשובה ותקווה אני יודע יפה להגיד אבל לא לחוות אבל דווקא את האשמה שלי אני חווה כל הזמן . רק הייתי שמח אם היית מסביר איך נפתרים מרגשות אשמה? הרי ברור שיש דברים שאנחנו אשמים בהם , אז איפה עובר הקו ? תודה

בעניין: לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42039

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה נתן על הדברים.
ממש מתנה.

אכן אני חייב להזכיר לעצמי שאלול אצלי חייב להיות כמו שאר החודשים.
כמו כל יום.
כל יום אני חייב לעשות את הפעולות של אותו היום כדי לתת לנס האלוקי להיכנס לחיי ולהשאיר אותי נקי להיום.

אפילו כשאחרים מנסים לעורר אצלי את ההלקאה העצמית (איפה האלול שלך?)
אני חייב לעצור ולומר לעצמי שהאלול שלי הוא להישאר נקי רק להיום.
כל יום רק להיום !!!

בהחלמה.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 8 חודשים #42076

• בן אהוב!
  • דירוג כסף
  • כן אני יכול!!! לשעבר
תודה רבה נתן. התחברתי
מתפלל להיות נקי רק להיום! תודה אלוקים על הדרך ותן לי את הכוח להמשיך לצעוד!

בעניין: לשמוח בא-ל-ו-ל? לפני 10 שנים, 7 חודשים #42406

• papa
  • חבר חדש
יאללה נשממהה
מקורהה
??
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן