ברוכים הבאים, אורח

אלול בפתח!! מאמרים מחזקים :)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אלול בפתח!! מאמרים מחזקים :) 1375 צפיות

אלול בפתח!! מאמרים מחזקים :) לפני 10 שנים, 7 חודשים #40750

• סבבה
  • דירוג זהב
אהלן חבר'ה, חודש אלול יחול השבוע בעזרתו יתברך,'אלול' (במלעיל) מילה שמעבירה רטט בכל מי ששומע ומולידה רצון להשתפרות ושינוי לטובה.
אפשרות לפתיחת דף חדש.התחלה חדשה ובאלול מתגלות הפנים האמיתיות של הבנאדם-כל הרצונות הטובים.
הבאתי כאן כמה מאמרים מחזקים של הרבי מסלונים הרב שלום נח ברזובסקי מתוך ספרו 'נתיבות שלום'.

הראשי תיבות של אלול- "אני לדודי ודודי לי" אינם רק סימן בעלמא אלא זה עצם ותוכן עבודת התשובה של ארבעים ימים אלו.דהנה תשובה היא דרגה מיוחדת שעינינה עמוק מאוד לא רק סילוק החטא גרידא,כי אם מדרגה חיובית מיוחדת. וכמו שאמרו חז"ל(ברכות לד:)'במקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד.ואם תשובה אינה אלא סילוק החטא שחוזר למה שהיה בראשונה מה מעלתה עוד יתר על צדיקים גמורים?
אכן עיקר עבודת התשובה היא 'אני לדודי' ששב אל השם יתברך להיות דבוק בו, ולא רק שחוזר להיות כלפני החטא.והוא ע"י שמוסר את אני שמבטל את כל האנוכיות לדודי, ומוסר עצממו לגמרי להשם ית' הוא וכל אשר לו, כל עניניו והרצוניות שלו וכל תאוותיו.ולעומת זה 'ודודי לי' מדה כנגד מידה הקב"ה מקבל אותו אע"פ שאינו הגון ואינו כדאי.כל החטאים והמידות הרעות נובעים מן האנוכיות ולכן דרך התשובה שמבטל את האנוכיות להשי"ת בבחי' 'אני לדודי ודודי לי'.
וכמאמר הכתוב 'אם אסק שמים שם אתה ואציעה שאול הנך',שיש בחינת אם אסק שמים שמשיג מדרגות עליונות ומתוך כך מגיע לדבקות בה' כי שם אתה, ויש דרך התשובה שאף כי אציע שאול הנך שמתוך שפל העבירות הוא שב ומגיע אל השי"ת.

'שובה ישראל עד ה' אלוקיך' ע"ד מאמר הכתוב 'אנכי ה' אלוקיך' שנכללו בזה ב' דברים ,אנכי ה' שהוא עצם אמונת ה' ואנכי ה' אלוקיך שיהודי הוא חלק אלוק ממעל ובאיזה מצב שהוא בל ידח ממנו נידח.וכמו שיהודי מחויב להאמין שאנכי אלוקיך שהקב"ה הוא האלוקים שלך.
יש שאדם בא לידי יאוש לנוכח מצבו שכבר ניסה כ"כ הרבה פעמים לשוב ולא עלתה בידו אבל יסוד התשובה שיהודי ידע את גודל אהבת ה'אליו שבכח האמונה והביטחון להבקיע את המחיצות וההתחלה של תשובה היא שובה ישראל עד ה' אלוקיך שירגיש וידע שהשי"ת הוא באלוקים שלך ושיהודי הוא חלק אלוק ממעל בכל מצב שהוא. 'בנים אתם לה' אלוקיכם הואי יסוד היסודות להאמין שבנים אתם בכל המצבים וכמו שר"מ אמר שבין כך ובין כך קרויין בנים וקיימא לן כר"מ.
ומכח זה מסוגל יהודי שאפילו עבר על כל האיסורים שבתורה  להתייצב לפני השי"ת ולשפוך לבבו לפניו,כי הבן לעולם לא פוסק מלהיות בן.ומחוייב להאמין שלעולם בשום מצב אינו אבוד .
אי אפשר להשיג ענייני הברית בין הקב"ה לישראל אלא ע"י מסירות נפש.

ברית מילה,בכלל הברית  השמירה בענייני ברית קודש ודרוש לזה מסירות נפש כמאמר הזוהר הקדוש ויסוד סיומא דגופא כדי להשיג מידת יסוד צריך לעשות סיום לעניינים הגופניים וזה אפשר להשיג ע"י מסירות נפש והתבטלות לפני השי"ת כמו בפתיחה 'אני לדודי ודודי לי.

אז חבר'ה אלול פה .דף חדש ונקי.התחלה חדשה .אז ייאלה לתת את הכל וקדימה להסתער חבר'ה!!
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: אלול בפתח!! מאמרים מחזקים :) לפני 10 שנים, 7 חודשים #40755

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
נראה לי שפוסט זה שייך לאשכול אחר.

אבל בכל זאת:

להסתער אני יודע רק על התאווה.
על סרטי הפורנו، המגזינים، הצטים והשיחות הארוטיות.
גם על אוכל טעים ועל סרטים ומשחקי מחשב.

בהחלמה למדתי שהולכים צעד אחר צעד.
לא ממהרים לשום מקום، החפזון מה...תאווה.

בהחלמה.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

תגובה: אלול בפתח!! מאמרים מחזקים :) לפני 6 שנים, 9 חודשים #104689

• אורי5
  • רצף ניקיון נוכחי: 39 ימים
  • חבר ותיק

חזק ביותר!
מקווה להגיע נקי!