ברוכים הבאים, אורח

כשביל ביקש לשתות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כשביל ביקש לשתות 1380 צפיות

כשביל ביקש לשתות לפני 10 שנים, 11 חודשים #34901

• מנחם
  • דירוג כסף
חפרתי קצת באינטרנט על ביל  מייסד aa. מצאתי שלפני מותו הוא ביקש ויסקי (וכרנאה לא נתנו לו כדי לא לפגוע בaa). האמת שזה לא סיפור שמעיד בהכרח עליו משהו, כי בכל זאת מדובר באדם שעומד למות, ואי אפשר לדעת מה היה מצבו הנפשי.  אבל זה הצטרף לי לעוד עובדות שמצאתי שאם ההתרשמות שלי מהם נכונה, מסתבר שהוא עצמו בשנים המאוחרות יותר שלאחרי כתיבת הספרות, לא בדיוק עמד בכל המסורות שהוא עצמו היה שותף לכתיבתן, בייחוד המסורת שאומרת שאין לערב את שם aa עם יוזמות חיצוניות.

אולי אני טועה בגדול, בכל זאת הסתמכתי על רפרוף של 10 דקות באינטרנט ועל תרגום של גוגל, אבל האמת היא שזה עשה לי דווקא הרגשה טובה, כי זה התחבר לי לזה ש12 הצעדים זה לא איזה דת עם קדושים או משהו, אלא פשוט סוג של טיפול נפשי שמצא דרך ייחודית להתחבר לצד הרוחני שבי, כך שמלכתחילה זה לא מהווה כל סתירה שהיא ליהדות.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: כשביל וילסון ביקש לשתות לפני 10 שנים, 11 חודשים #34917

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בלי להיכנס למסקנות, רק אציין שבשנותיו האחרונות הוא כמעט לא השתתף בפגישות של AA.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: כשביל וילסון ביקש לשתות לפני 10 שנים, 11 חודשים #34924

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מי שמבין את משמעות מסורת 12 יודע שיש ערך עליון לעיקרון העומד לפני האישיות.. בנוסף, ואכתוב זאת בזהירות, בהכירי את נפש המכור - האלכהוליסט, אקח בערבון מוגבל כל מילה רעה הבאה ממנו על רעהו, א. מדין הלכות לשון הרע. אסור לי להאמין, ב. ראיתי לא פעם מה קנאה עושה, חשתי אותה על בשרי.

היו להמון אנשים במה לקנא בביל, מספיק שהוא פחד מהמוות והודה ברצון שלו לשתות כדי שאיזה אלכוהליסט קנאי, שלא אהב את הפסטיבל מסביבו יגיד שהוא רוצה לחזור לשתות, ירוץ וירכל עליו, ואחר עשרות שנים  יהיה מי שיעלה את זה לויקיפידיה כעובדה.. ויהיה מי שיעשה חיפוש בגוגל..

מי שנמצא זמן בחדרי הקבוצות יודע כמה קל להפיק שמועות מרושעות בזדון.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: כשביל וילסון ביקש לשתות לפני 10 שנים, 11 חודשים #34926

• סוד הכניעה
  • מנהל
המצחיק הוא איך אנחנו אוחזים את המקל בשני קצותיו. מצד אחד אנחנו מייחסים המון ערך לחברים שנקיים תקופות ארוכות (ראה דיון בנושא הזה בלוח המרכזי) ומאידך עושים כל מאמץ להפריך את "קדושתו" הלא קדושה של ביל.

אגב, הפעם הראשונה בה קראתי על בקשת הכוסית לפני מיתתו היתה במאמר השמצה מלא שנאה כנגד תכנית הצעדים, שנכתב על ידי אחד שהשתינו לו בבירה (מה שמתחבר מאוד לדברים של אסירות).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: כשביל וילסון ביקש לשתות לפני 10 שנים, 11 חודשים #34937

בעיניי העובדה היותר מעניינת היא שהוא היה מכור כבד לעישון, ולמעשה מת ממחלה שנובעת ישירות מהעישון. בימיו האחרונים הוא עישן בין בלון חמצן למשנהו.
וגם: היה לו רומן מהצד, והוא אפילו ציווה לה משהו בצוואתו, ונאבק משפטית לפני מותו כדי שיהיה לזה תוקף.

כשקראתי את זה בפעם הראשונה ממש לקחתי את זה קשה: אם המייסד של AA לא הצליח לטפל באמת בשדים שגורמים להתמכרות*, כך שהיא התפרצה בדרכים אחרות, אז מי אני שאצליח?
התשובה שלי הייתה: עקרונות לפני אישיות. התכנית היא טובה לא מפני שהגה אותה נביא רוחני מואר, דומה למלאך ה' צבאות, אלא מכור כמוני, שה' בחר בו מסיבותיו שלו להיות צינור לתכנית הזו. יש בתכנית אנשים עם יותר החלמה, ויש כאלה עם פחות. יש המקפידים יותר להתייחס לכל ביטוי של ההתמכרות בחיים שלהם, לא רק במושא ההתמכרות שממנו הכול התחיל, ויש כאלה שפחות. זה בסדר. יש מקום לכולם. אפילו לי.

____
* בהערת שוליים חשוב לציין שבזמן מותו של ביל עדיין לא היה ברור הנזק הרפואי החד משמעי שהסיגריות גורמות, וההתמכרות להן נחשבה הרבה פחות הרסנית מהיום
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: כשביל וילסון ביקש לשתות לפני 10 שנים, 11 חודשים #34941

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה חברים על התזכורת:

כשאני מרוכז במישהו אחר, ולא בהחלמה שלי, אני מפספס את המטרה ולא מגיע להחלמה.
(בין אם זה בהתרכזות ב"מחלים" הגדול ובין אם זה במי שאני חושב שגרם לי להיות חולה)

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: כשביל וילסון ביקש לשתות לפני 10 שנים, 11 חודשים #34957

• סוד הכניעה
  • מנהל
עוד נקודה ברשותכם.

כאשר בכותרת כאן נכתב "ביל ווילסון", זה כבר מסביר את כל הגישה השגויה שלנו. הרי כל המסורות עיקרן הוא להעמיד עקרונות לפני אישיות, ולכן הוא לא ביל ווילסון אלא ביל וו. (כמו רוי קיי וכן הלאה). אבל אם אנחנו מתלהבים מהאישיות שלו ומתחילים לחפור בו עצמו - ברור שנתאכזב.

ד"ר, שים לב למה שכתוב בספר הלבן לגבי כאלו שמגיעים מתכניות אחרות. זה לא סתם שאי אפשר להשתמש בתכנית בפעם אחת נגד כל ההתמכרויות.

בעניין: כשביל ביקש לשתות לפני 10 שנים, 10 חודשים #38665

• מנחם
  • דירוג כסף
אני עובד עכשיו על צעד 4, וגיליתי שיש לי תכונה נסתרת ומוסווית שאני מתכחש אליה של כפיות טובה ברמה מאד גבוהה. אני חושב שהפוסט הזה שהעליתי הןא גם המחשה לכך, אז אני עושה פה צעד 9 מול ביל. היית שליח טוב של אלוקים להציל את חיי, תזכור שאני אדם חולה, וקח את הפוסט הזה בפרספקטיבה הנכונה. אולי בכלל צריך למחוק אותו, אבל מצד שני זו הזדמנות לזהות דפוסי מחלה וכך להשתחרר מהם.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן