ברוכים הבאים, אורח

נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל 1116 צפיות

נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144697

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

סוף סוף ראיתי שיש נתונים על ההתמכרות בישראל.
www.ynet.co.il/news/article/s1sbkbhpj

הנה הנתונים למי שלא יכול להיכנס:
5.8% מהגברים מכורים לפוי' (פורנו).
0.8% מהנשים מכורות לפוי'.
סך הכול 3.3% מהישראלים סובלים מהתמכרות לפוי'.

2.5% מהחילונים מכורים
2.9% מהמסורתיים מכורים.
5.4% מהדתיים מכורים
3% מהחרדים מכורים.
4.6% מהערבים מכורים.

לפני שאני ידבר על הנתונים האלה, אני חייב לציין שהם שונים במידה קיצונית מהנתונים שהוצגו בארצות הברית, אתם יכולים למצוא את זה בחתימה שלי למטה. אני לא יודע למה הם שונים כל כך.

לכאורה לפי הנתונים האלה עדיף להיות חילוני כדי לשמור על שפיות באינטרנט, אבל לפני שאתם מורידים את הכיפה, שתדעו שמה שהמאמר הזה לא מספר הוא שקיים כזה דבר התמכרות למין - וזה התמכרות ששכיחה אפילו יותר מהתמכרות לפוי'. ומזה החילונים סובלים ברמה הרבה יותר קשה, כמו שכתוב במאמר הזה: 6% מכורים למין בישראל לעומת 3% בפורנוגרפיה.
www.ynet.co.il/health/article/by5e11wx009
לכן המסקנה היא שהורדת הכיפה והפיכה לחילוני לא תעזור למכורים לפוי', הם פשוט יחליפו את ההתמכרות מפוי' למין. מהפח אל הפחת.

לפי ניתוח הנתונים, נראה שאם אתה דתי, אתה בסיכון גבוה פי שניים להתמכר לפוי' מאשר החילוני. הסיבה לכך שהחרדי בסיכוי נמוך יותר מהדתי להיות מכור, הוא בגלל כל המאמץ האדיר החרדי לשמור על העיניים ולסנן את האינטרנט.

תחשבו על זה שעל אף המאמץ האדיר שעשו החרדים לסנן ולהתריע בפני סכנות האינטרנט והפריצות, כל המאמצים שלהם הורידו את ההתמכרות בארבעים אחוזים בערך.
זה מראה כמה קשה לחרדים עם הפורנו - החרדים הצליחו לנצח את הטלוויזיה בקלות, אבל עם הפורנו הם נלחמים כבר עשר-עשרים שנה והצליחו להוריד את הבעיה בארבעים אחוזים לעומת הדתיים שלא נלחמים בזה באותו חוזקה. זה לא מספרים טובים בכלל.

עוד נתון מעניין הוא 9.8% מהגברים בגיל 18-34 הם מכורים.

וזה מראה את הבעיה האמיתית בעיניי - ההתמכרות לפוי' היא לא משהו שייעלם. הוא משהו שמתגבר.
אנשים בגילאים 40-60 לא מכורים לפוי' כי הם גדלו וחיו בעולם שאין בו כמעט פוי'. ושהפוי' כבר הופיע הם היו בוגרים מספיק ועסוקים בדברים אחרים.

אבל גברים בגיל 18-34, זה האנשים שהכירו את הפוי' כאשר היא נכנסה לראשונה לעולם בצורה רצינית בדרך של אינטרנט מהיר. והם מכורים  בכמות משמעותית הרבה יותר גדולה.

והגברים בגיל 17-11 , הם הנערים והילדים שישבו בחוסר מעש בתקופת הקורונה במשך שנתיים שלמות, שני שנים שבהם הם נרקבו בבית עם אפס מגע חברתי בזמן שהם היו רגילים כל יום לבוא לבית ספר ולחיות במעגל החברתי שם, אין נתונים על ההתמכרות שלהם אבל אני קורא מאמרים של פסיכולוגים שאומרים שזה גורם להם להיות מכורים הרבה יותר.

וזה בעצם הסיפור של הפוי' - הוא לא סיפור שייעלם, אלא סיפור שיתגבר. עכשיו ההתמכרות היא 5.8% מהגברים, בהמשך ככל שהנוער יתבגר והזקנים ייפטרו בשיבה טובה, אחוז ההתמכרות רק יילך ויעלה.

אני חושב שכאשר אחוז ההתמכרות בקרב גברים יגיע לעשרים אחוזים, נגלה התעוררות אמיתית וניסיון לתקן.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 4 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144703

• ברית
  • רצף ניקיון נוכחי: 33 ימים
  • חבר ותיק

בא ננסה לתקן כבר מעכשיו. חבל לחכות את כל הזמן הזה

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144704

• צמא לדברו
  • רצף ניקיון נוכחי: 59 ימים
  • דירוג כסף

מעניין מאיפה הם לקחו את הנתונים על החרדים?
קשה מאוד לערוך סקרים בתוך הציבור הזה, וכאדם חרדי לא ידוע לי על אנשים בסביבתי שענו לסקר בתחום ההתמכרות לפורנו כל שכן לא לזנות וכו' שזה יותר מוסתר.
הנתונים אצל הציבורים הכלליים, גם כן לא ברורים, רוב המכורים שאינם בקבוצות של החלמה לא מודעים להתמכרות שלהם, ומהיכן שאבו את הנתונים על ציבורים כלליים אם שואלים אדם והוא אומר שלא מכור, אלא זה לגיטימי וטוב ובריא לצפות מידי פעם או ללכת ל... מידי פעם עם כל מיני תיאוריות שונות ומשונות והכל בהכחשה גמורה להתמכרות.
גם מנתוני שב"ס של העצורים על מעשים מגונים קשה לקבל מידע אמין, האחרונים, לא תומכים ואפילו מתנגדים לקבוצות החלמה למכורים לתאווה בטענה שאין כזו התמכרות ואנשים שנגועים במחלה זו הינם סוטים הצריכים להיכלא ולשבת תחת סורג ובריח כל ימי חייהם.
אז לא ברור לי מהיכן כל הנתונים ואמיתותם, ואשמח להסבר.
תודה מראש.

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144705

• צמא לדברו
  • דירוג כסף

איך אתה חושב שניתן לתקן?

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144713

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
צמא לדברו כתב on 02 דצמ' 2022 00:07:

קשה מאוד לערוך סקרים בתוך הציבור הזה, וכאדם חרדי לא ידוע לי על אנשים בסביבתי שענו לסקר בתחום ההתמכרות לפורנו כל שכן לא לזנות וכו' שזה יותר מוסתר.
הנתונים אצל הציבורים הכלליים, גם כן לא ברורים, רוב המכורים שאינם בקבוצות של החלמה לא מודעים להתמכרות שלהם, ומהיכן שאבו את הנתונים על ציבורים כלליים אם שואלים אדם והוא אומר שלא מכור, אלא זה לגיטימי וטוב ובריא לצפות מידי פעם או ללכת ל... מידי פעם עם כל מיני תיאוריות שונות ומשונות והכל בהכחשה גמורה להתמכרות.
גם מנתוני שב"ס של העצורים על מעשים מגונים קשה לקבל מידע אמין, האחרונים, לא תומכים ואפילו מתנגדים לקבוצות החלמה למכורים לתאווה בטענה שאין כזו התמכרות ואנשים שנגועים במחלה זו הינם סוטים הצריכים להיכלא ולשבת תחת סורג ובריח כל ימי חייהם.
אז לא ברור לי מהיכן כל הנתונים ואמיתותם, ואשמח להסבר.
תודה מראש.

אני מאמין כמוך שאין מצב שחרדי יענה בסקר טלפוני אם הוא מכור לפוי' או לא.
אולי הנתונים מגיעים מחרדים שמגיעים למקומות כמו משרד הרווחה וכדומה, שם הם מספרים לפקיד שקשה להם וגם מפרטים שיש להם התמכרות לפוי'.

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144714

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 02 דצמ' 2022 04:58:

צמא לדברו כתב on 02 דצמ' 2022 00:07:

בקשר לציבור החרדי - מה שאתה כותב שאנשים שם לא עונים על סקרים כאלה, רק מחזק את הסברא שהנתונים שם גבוהים הרבה יותר.
בקשר לציבור הכללי - אני מסכים איתך שלצערנו לרובם ככולם זה לגיטימי ולכן הם לא מתייחסים לזה כהתמכרות, וגם כמו שכתב רובינהוד שיש להם "תחליפים אמיתיים" לא וורטואלים... הרי כל נער בן 16 שאומר שיש לו חברה - זה בעצם מילה מכובסת לפילגש. אני יודע שבצבא ובתיכונים שלהם יש צפיות רבות משתתפים בפורנו וללא כל בושה. השבוע יאיר נתניהו נשאל ע"י שופט (בתביעה להוצאת דיבה) אם זה נכון שהוא ביקר במועדון חש' והוא ענה "כן, אבל תראה לי נער בן 22 שלא היה במועדון חש'"... אז ב"ה אני כדתי לא ביקרתי ולא חשבתי לבקר, אז אצלנו המצב הרבה יותר טוב ב"ה.

אני גם מאמין שהנתונים גבוהים יותר. אני זוכר שהאתאיסט גארי ווילסון אמר שהרבה מאוד מכורים לפוי' לא מאובחנים ככאלה, אלא מאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז וחרדות.

אבל אני ממש לא מסכים איתך שנער בן 16 עם חברה זה סוג של פילגש. חברה זה קשר קרוב עם אדם, ועד כמה שקשה לי לכתוב את זה, אבל בחור דתי בלי חברה ועם פוי' זה גרוע יותר מאשר בחור חילוני עם חברה ועם קצת פוי' בצד.

הבעיה אצל חילונים מתחילה בזה שלא לכולם יש חברה, כי לא כולם מבינים מספיק את הלב של נערה כדי שהיא תסכים להיות חברה שלהם, אז השאר פשוט עושים יחסי מין חד פעמיים עם בנות בטינדר וכדומה וזהו.

יאיר נתניהו הוא מקרה מיוחד, רוב החילונים בישראל לא הולכים למועדון חשפנות. בארצות הברית לעומת זאת רוב החילונים כן הולכים לשם לפי מה שהבנתי.

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144730

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 02 דצמ' 2022 09:52:

ככה יאיר נתניהו אמר השבוע, שאין נער בן 22 שלא הולך לשם, זה בית משפט והבן אדם מלווה ביועצים ועורכי דין, כך שלא יגיד סתם דברים.
כמו כן בוודאי שחברה זה שם מכובס לפילגש. פילגש = אישה בלי חופה וקידושין. יש לזה 2 מטרות - 1) קשר רגשי עם בת כמו שכתבת בצדק, 2) קיום יחסים.

פילגש זה אכן המושג לפנוי שבא על פנויה. אפשר גם לקרוא לה זונה ואפשר גם לקרוא לה קדשה וזה גם מושגים הלכתיים תקפים.

במובן הזה הפוי' הוא דווקא כלי הלכתי לגרום לאישה לעורר מינית את הגבר בצורה כשרה בלי מגע. היא אפילו לא נמצאת עם הגבר בחדר היא רק מצלמת ושולחת אז הוא רואה אותה בגרמא. לפי ההלכה אישה כזאת היא לא זונה ולא פילגש ולא קדשה.

השאלה את מי תעדיף - בחורה ששכבה עם מישהו שהיא אוהבת, או בחורה שלא שכבה עם אף אחד אבל צילמה את עצמה בלי צניעות ושלחה בכל האינטרנט. לפי ההלכה אתה צריך לבחור את הבחורה השנייה. אבל לכל מי שהעיניים שלו פקוחות צריך לבחור בבחורה הראשונה.

הנקודה שלי היא שאתה מתמקד במושגים הלכתיים במקום להתמקד במהות.

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144750

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 04 דצמ' 2022 22:21:

robinhood כתב on 04 דצמ' 2022 08:36:

במובן הזה הפוי' הוא דווקא כלי הלכתי לגרום לאישה לעורר מינית את הגבר בצורה כשרה בלי מגע. היא אפילו לא נמצאת עם הגבר בחדר היא רק מצלמת ושולחת אז הוא רואה אותה בגרמא. לפי ההלכה אישה כזאת היא לא זונה ולא פילגש ולא קדשה.

השאלה את מי תעדיף - בחורה ששכבה עם מישהו שהיא אוהבת, או בחורה שלא שכבה עם אף אחד אבל צילמה את עצמה בלי צניעות ושלחה בכל האינטרנט. לפי ההלכה אתה צריך לבחור את הבחורה השנייה. אבל לכל מי שהעיניים שלו פקוחות צריך לבחור בבחורה הראשונה.

הנקודה שלי היא שאתה מתמקד במושגים הלכתיים במקום להתמקד במהות.

מה פתאום?? אישה כזו נקראת בהלכה פרוצה... מספיק שתראה בלי כיסוי ראש ותו לא כדי שתחשב כ"עוברת על דת יהודית" וכו'.

אגב, אני לא מתעסק במושגים ההלכתיים, רק כיניתי בדרך אגב חברה בעולם החילוני בשם פילגש ואז פתחת על זה דיון.

בסרטון של פוי' לא רואים באמת אישה בלי בגדים, אלא רואים מסך. מי קבע שהאישה בסרטון אמיתית אולי היא פוטושופ, לכן מבחינה הלכתית לא ניתן לקבוע על סמך סרטון פוי' שאישה פרוצה. ולכן מבחינה הלכתית אישה שעושה סרטוני פוי' כל היום יותר כשרה וצדיקה בעיני ההלכה מאשר בחורה שהתאהבה בבחור ופיתחה איתו קשר רגשי בריא, וכן גם שכבה איתו.

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144751

• שמואל גלבוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 50 ימים
  • דירוג כסף

סלחו לי דיון מיותר

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144765

• צמא לדברו
  • דירוג כסף
שמואל גלבוע כתב on 05 דצמ' 2022 07:30:

סלחו לי דיון מיותר

צודק ב- 100%

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144868

• צמא לדברו
  • דירוג כסף
*סקר איגוד האינטרנט הישראלי והמכון החרדי למחקרי מדיניות:*

80% מהחברה החרדית עושה שימוש באינטרנט. ל50% אין חיבור אינטרנט ביתי. נשים חרדיות משתמשות באינטרנט באמצעות הטלפון הנייד יותר מגברים.

*החששות העיקריים שמעלים חרדים משימוש ברשת – התמכרות, בזבוז זמן ופגיעה בחינוך הילדים*

הרגלי השימוש של החברה החרדית באינטרנט נחשפים. במטרה לייצר תשתית ידע משמעותית על החברה החרדית בישראל, ערכו 'איגוד האינטרנט הישראלי' ו'המכון החרדי למחקרי מדיניות' סקר בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה החרדית על קבוצותיה השונות. הסקר המקיף נערך במהלך שנת 2021 וממצאיו והניתוחים מתפרסמים לראשונה כעת.

*כ- 80% מהחברה החרדית עושה שימוש באינטרנט, ובכל זאת ל-50% מהם אין חיבור אינטרנט ביתי*. ליטאים משתמשים באינטרנט בהיקף גדול יותר מחסידים ומספרדים, בעוד הספרדים משתמשים באינטרנט באמצעות טלפון נייד יותר מאחרים. נשים חרדיות משתמשות באינטרנט באמצעות הטלפון הנייד יותר מגברים. 

ומה החששות המרכזיים שמעלים החרדים משימוש ברשת? בראש הרשימה חשש מהתמכרות, בזבוז זמן ופגיעה בחינוך הילדים. בתחתית הרשימה: פגיעה בסיכויי שידוך וקבלה למוסדות חינוך וחשש מתוכן לא ראוי.

*מאפייני השימוש באינטרנט בחברה החרדית - ממצאים בולטים*

כ-80% מהמשיבים העידו שהם משתמשים באינטרנט בחיי היום יום. מהסקר עולה שעיקר השימוש נעשה, כאמור, באמצעות מחשב או טאבלט בבית 40.4% אחריו באמצעות המחשב בעבודה 35.5%, הטלפון הנייד 14.7% והשאר באמצעות עמדות אינטרנט בתשלום, מסופי טאבלט בבית הכנסת ועמדות שירות ממשלתיות.

בסקר נמצאו הבדלים מגדריים משמעותיים בשימוש באינטרנט במכשירים שונים: נשים חרדיות משתמשות באינטרנט באמצעות מחשב בבית או בעבודה ובאמצעות טלפון נייד יותר מגברים חרדים, וגברים חרדים משתמשים באינטרנט באמצעות עמדות אינטרנט בתשלום ומסופי טאבלט בבתי הכנסת יותר מנשים חרדיות. בשימוש באינטרנט באמצעות עמדות שירות ממשלתיות לא נמצאו הבדלים מגדריים. 

בנוסף, נמצאו הבדלים משמעותיים בין הקהילות החרדיות השונות במאפייני השימוש באינטרנט: ליטאים מחוברים ומשתמשים באינטרנט בהיקף גבוה יחסית לספרדים וחסידים. כ-84% מהליטאים עושים שימוש באינטרנט לעומת 74% מהספרדים.

ספרדים משתמשים יותר באינטרנט באמצעות הטלפון הנייד (כ 20% לעומת כ-13% בקרב הליטאים וכ-11%  בקרב החסידים). הליטאים משתמשים יותר באינטרנט באמצעות המחשב או הטאבלט בבית (כ-53% לעומת כ-36% בקרב ספרדים וכ-29% בקרב החסידים).

שימוש בתכנות סינון ("אינטרנט כשר")
כמחצית מהנסקרים שענו כי יש להם תוכנת סינון המשמשת אותם לצריכת תכנים באינטרנט ("אינטרנט כשר") אמרו כי הם משתמשים בשירותיה של חברת "נט פרי" לצרכי סינון על כבל החיבור הביתי שלהם לאינטרנט. תוכנה זו נחשבת לתוכנת הסינון הקפדנית והמחמירה ביותר.
רובם המוחלט של המשיבים בעלי החיבור המסונן לאינטרנט דיווחו כי הם אינם מעוניינים בפתיחת שירותים שכרגע חסומים להם בתוכנית הסינון הקיימת.  
חששות החרדים משימוש באינטרנט

*למעלה מ-80% מהנשאלים השיבו שהם חוששים להתמכר לאינטרנט וכן חוששים מבזבוז זמן. 76% מהנשאלים העלו חשש מפגיעה בחינוך של הילדים ו-62% חוששים מפגיעה באורח החיים. רק 34% הביעו חשש שהשימוש באינטרנט יפגע בסיכויי שידוך וקבלה למוסדות חינוך*.

*ד״ר אסף וינר- ראש תחום מדיניות ורגולציה, איגוד האינטרנט הישראלי*:

״ממצאי המחקר שלנו מראים בבירור כי החברה החרדית בשנים האחרונות מצמצמת את הפער הדיגיטלי שלה מול החברה הכללית בישראל באמצעות התאמות לאורך החיים הייחודי שלה ולצרכיה ומרחיבה את השימוש בשירותים דיגיטליים ואינטרנטיים בתחומים רבים. האינטרנט רלוונטי ומועיל גם עבור האזרחים החרדים, ככל שניתן לספק מענה טכנולוגי או חברתי לחששות ולחסמים הנלווים לאמונות ולעקרונות הדתיים שלהם. יתרה מכך, הממצאים שלנו מגלים כי לא ניתן להתייחס לחברה החרדית כמקשה אחת, גם בכל הנוגע למאפייני השימוש באינטרנט והחסמים לכך. למשל, החברה הליטאית משתמשת באינטרנט בהיקף רחב יחסית, לעומת היקף מצומצם יותר בזרם הספרדי ונמוך במיוחד בקרב הזרם החסידי. הכרות עם המורכבות והייחודיות של הרגלי השימוש החרדיים ברשת תסייע בהנגשה נכונה של המשאב החשוב הזה גם לאזרחים אלו״.

יהודית מילצקי, חוקרת בכירה במכון החרדי למחקרי מדיניות:

״המחקר מעלה לראשונה נתונים מבוססים ומקיפים הבוחנים את אופן ואופי השימוש באינטרנט בחברה החרדית. הממצאים במחקר מעלים כי הציבור החרדי נוכח במרחבים הוירטואליים אך עושה זאת לצרכים פרקטיים בעיקר, כמו עבודה וצריכת שירותים אינטרנטיים שונים. הנוכחות הוירטואלית במרחבים של פנאי ותרבות כמו צריכת חדשות ורשתות חברתיות נמוכה משמעותית ומדגישה את השימוש של החברה החרדית באינטרנט מתוך צורך בלבד, ולא כערך בפני עצמו. המחקר מעלה גם פער מעניין בין קונצנזוס איתן וחזק של חזית החברה החרדית שבאופן אחיד תופסת את האינטרנט באופן שלילי כמרחב ממכר, מסוכן לעריכה ומאיים בעיקר על חינוך הילדים, אך בפועל נמצאו הבדלים בין קהילות שונות בשימוש בפועל בשירותי האינטרנט. פער זה עשוי להעיד על אופן ההתנהלות של החברה החרדית, שכלפי חוץ שומרת על חזית אחידה ושמרנית כלפי איומים על ערכיה, אך בפועל מוצאת פתרונות שונים ודרכים להתמודד באופן מושכל ומותאם לכל קהילה. פער זה מצביע על אופן התמודדות שעשוי להתקיים גם בזירות אחרות כמו בתעסוקה והשכלה, ומעניין להמשיך ללמוד אותו״

לצפייה בנתונים המלאים ולפילוח לפי קהילה, מגדר, גיל ומאפיינים נוספים לחצו כאן- www.isoc.org.il/sts-data/haredim_survey_2022
נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 4 חודשים על ידי צמא לדברו. סיבה: הוספת כיתוב להודעה

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144872

• צמא לדברו
  • דירוג כסף

ציטוט מההודעה הקודמת:
"המחקר מעלה גם פער מעניין בין קונצנזוס איתן וחזק של חזית החברה החרדית שבאופן אחיד תופסת את האינטרנט באופן שלילי כמרחב ממכר".
מעניין הנתון הזה, לפי הידיעות שלי בהתמכרות ממה שכתוב בחוות הדעת של הרופא בספר הגדול של אלכוהוליסטים אנונימיים, נמצא שהתמכרות במובן האמיתי שלה לא יכולה להיוולד מעצמה אצל אדם, היא נטועה עמוק בשורש גופו נפשו ורוחו, זו אלרגיה לכל דבר ועניין, כמו אלרגיה לבוטנים, תותים, דגים וחלב.
אם כן, מה החשש של הציבור החרדי שאנשים התמכרו לאינטרנט?
אדם שאין לו נטיה אלרגנית לאינטרנט, למסך, לתוכן פסול כל שהוא, לא ייסחף להשתמש באינטרנט באופן לא שפוי.
להיות אדם לא שפוי, יכול להיות אדם חולה, וזהו 'ה'מכור ב'ה' הידיעה.
המכור הוא לא אדם רגיל, הוא אדם שונה מכל אדם, הוא לא שפוי!
ואם אכן זו התמכרות, למה לאסור גורף על כלל הציבור את האינטרנט? ואפילו עם סינון!?
לא יודע?
שאלה שאין עליה תשובה!
רק דבר אחד אני יכול להוציא מהמאמר המחקרי הזה, שאם הם כותבים כאלו מילים, כנראה למערכות והגופים השונים בישראל ואולי גם בעולם עדיין יש חור בהשכלה במושג ובמובן של "התמכורות" כפי שכתוב בחוות הדעת של הרופא.
כלפי אלכוהוליסטים מוסכם הדבר בעולם הרפואי והחוקי, אבל משום מה כלפי דפוס התנהגותי התמכרותי לתאווה וגווניה יש חור בהשכלה עצום.
יה"ר שתימלא הארץ דיעה את ה' ויכירו הכל את אשר כתב החכם מכל האדם במשלי כ"ג על האלכוהוליזם והדברים מדברים גם על כל דפוס התמכרותי כמו הימורים, סמים, ווארקוהולים (התמכרות לעבודה), אכלנים כפייתיים, והוא הדין לתאווה. אמן ואמן.

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144874

מרתק!
סליחה על הבורות
מה כתוב במשלי?

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 4 חודשים #144888

• צמא לדברו
  • דירוג כסף

תגובה: נתונים על ההתמכרות לפורנו בישראל לפני 1 שנה, 3 חודשים #145154

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 08 דצמ' 2022 17:12:

robinhood כתב on 05 דצמ' 2022 06:06:

בסרטון של פוי' לא רואים באמת אישה בלי בגדים, אלא רואים מסך. מי קבע שהאישה בסרטון אמיתית אולי היא פוטושופ, לכן מבחינה הלכתית לא ניתן לקבוע על סמך סרטון פוי' שאישה פרוצה. ולכן מבחינה הלכתית אישה שעושה סרטוני פוי' כל היום יותר כשרה וצדיקה בעיני ההלכה מאשר בחורה שהתאהבה בבחור ופיתחה איתו קשר רגשי בריא, וכן גם שכבה איתו.

בטח שניתן לקבוע, יש הרבה שו"תים אם ניתן לקבוע בדיני ממונות/אישות על סמך וידאו.

---------------

לכל המלגלגים על הדיון, בזכות דיונים שכאלה אני חוזר לפורום שוב ושוב ונמצא באיזה שהוא תהליך נקיות. הדיון הזה כן קשור לענייני ההתמכרות ואני לא רואה בעיה בו. עמכם הסליחה.

רק עכשיו ראיתי את תשובתך.

אתה מדבר על  שו"ת שנכתב מתי ? שו"ת בענייני טכנולוגיה זה משהו שצריך להתעדכן כל הזמן, כי הטכנולוגיה מתעדכנת.

ממש בחודשים האחרונים מדברים הרבה על האתר החדש של DALL E 2 שאפשר ליצור שם איזה תמונה שאתה רוצה.
למשל אתה כותב לו "אני רוצה שתעשה לי תמונה של אדם בסופר עושה קניות ומחזיק גרזן גדול" והוא ייצור תמונה אמיתית לגמרי.
וחלק מהתכונות שלה היא שאתה יכול להשתיל אדם בתוך תמונה קיימת.
אם יש לי תמונות שלך אני יכול לכתוב לו "תשים לי תמונה של המשתוקק עם בחורה ערומה" והוא יצייר את זה כמו תמונה אמיתית במצלמה.
במקרה הזה אי אפשר  להשתיל תמונות לא צנועות כי מי שבנה את DALL E 2 מנע את זה, אבל זה בוודאות יקרה אחר כך על ידי חברה אחרת.

זה טכנולוגיה שהבשילה רק בחודשים האחרונים, ולכן השו"ת בנושא ווידאו ותמונות איננו רלוונטי יותר. צריך לדון בנושא  מחדש כאילו הוא לא נדון בכלל.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.98 שניות

Are you sure?

כן