ברוכים הבאים, אורח

הטכנולוגיה והזמינות השתנתה, אך יצרי האדם לא
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הטכנולוגיה והזמינות השתנתה, אך יצרי האדם לא 305 צפיות

הטכנולוגיה והזמינות השתנתה, אך יצרי האדם לא לפני 2 שנים, 9 חודשים #137465

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום
הרב אלי שיינפלד, היצר הלב והאדם, עמ' 123-122

כאשר האדם מתבונן במקומות לא צנועים, רגשות ויצרים מתעוררים בו.
הראייה לא משפיעה רק על עיניו אלא גם על שאר איברי גופו. הלב מתרגש, הגוף מתפעל, סף הגירוי עולה והתאווה מחפשת לה מפלט. כאשר הרגשת התאווה לא מגיעה לידי פורקן, האדם נעשה מתוסכל. לפעמים אדם לא משלים עם תסכולו ולכן הוא מחפש נתיבים שיוכל לממש בהם את תאוותו.
הזמינות הגבוהה והקלה להסתכל במראות אסורים באמצעות מכשירים
ניידים, אינטרנט, רשתות חברתיות וערוצי טלוויזיה רבים, וכן פרסומות ענק, התנהגות ולבוש לא צנוע ברשות הרבים, מעצימה את הבעיה ומקשה מאד מאד על ההתמודדות. אכן זה הוא קושי לא מבוטל. אך אף על פי כן, יש להשתדל לעשות מאמץ גדול שלא ליפול ברשת היצרית. להגביר את המודעות האישית לסכנות, לשלוט טוב יותר על אותם יצרים ותנועות נפשיות, לא להיכנס למקומות בהם יהיה קשה מאד לעמוד בניסיון, ואז יהיה גם ערך באותן תוכנות שחוסמות ומסננות תכנים לא ראויים למראה העיניים. הטכנולוגיה והזמינות השתנתה, אך יצרי האדם והמבנה הנפשי של בנים ושל בנות, לא השתנו. יש להיזהר אף מהתמכרות לצפייה בתכנים אסורים ולא ראויים.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 9 חודשים על ידי דייב 2.

תגובה: הטכנולוגיה והזמינות השתנתה, אך יצרי האדם לא לפני 2 שנים, 9 חודשים #137468

• gidi
  • דירוג פלטיניום

בקריאה ראשונה - התחברתי מאוד.
במחשבה שנייה - זה מחדש לי משהו? לא נראה לי..

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: הטכנולוגיה והזמינות השתנתה, אך יצרי האדם לא לפני 2 שנים, 9 חודשים #137474

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום

וכי כל תכתובת אחרת בפורום מחדשת? מכורים, ואגב כל אדם במהלך הליכתו במסילת הישרים - ההתקדמות המוסרית, חוזר על הישנות. כך לעניות דעתי ולנסיוני הדל.
ועוד שהחזרה על הישנות מצדדים שונים וצורות התבטאות חדשות שנכנסות אל הלב ואל השכל זה תועלת בפני עצמה... 
שימחת וחיזקת אותי דייב היקר!
מחדד לי מה מקומו של הסינון, עיקר עיקר המשימה עלי. ברגע שאני אסמוך על הסינון הוא לא יעצור אותי...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן