ברוכים הבאים, אורח

והפעם סיפור
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: והפעם סיפור 224 צפיות

והפעם סיפור לפני 2 שנים, 9 חודשים #136901

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום
תראה, אני בדרך כלל לא אוהב יותר מידי "רוחניות".אני יודע, זו מילה גדולה, ובתוך רוחניות אפשר לכלול גם את "מיינדסט" שזה כמובן משהו שאני מאד מאמין בו.הבעיה העיקרית שלי עם רוחניות יתר היא שיש רק סיסמאות, אבל אין פרקטיקה. מה עוזר לי אם אומרים לי "תתחבר לעצמך" אם אין לי מושג איך לעשות את זה?אבל לפעמים, אני נתקל בדברים שהם פשוט מתאימים בול, ומתיישבים בדיוק גם עם הדרך הפרקטית שאני כל כך מאמין בה.וככה זה בדיוק הסיפור הזה. מי שרוצה לחקור לעומק, הוא מבוסס על סיפור של חורחה בוקאי, שעשיתי לו "תרגום" לעברית ישראלית.והנה הסיפור:פעם היה זקן ירושלמי שגר בבית פרטי קטן בשכונת נחלאות.הזקן גר בבית קטנטן, ישן מאד, שכבר היה מוזנח והרוס, אבל הזקן הזה היה עני מאד ולא היה לו כסף לשפץ.לילה אחד, הזקן הזה חלם שהוא מגיע לתל אביב, לחוף הים, ומתחת לסוכת המציל הוא חופר בור ומוצא אוצר."חלום מוזר" חשב לעצמו.אבל החלום לא עזב, הוא חזר עוד לילה ועוד לילה. ובכל הפעמים זה אותו החוף, אותה סוכה, אותו הבור ואותו אוצר.הזקן החליט שהוא חייב לעשות משהו בקשר לחלום. הוא עלה על האוטובוס לתל אביב – בה לא ביקר מעולם. צעד לעבר חוף הים והחל ללכת לאורך החוף.הוא מצא את החוף, ובו מצא את סוכת המציל בדיוק כמו בחלום. השעה הייתה כבר אחרי הצהריים והזקן היסס. הוא חשש שאם יתחיל לחפור מתחת לסוכת המציל יגרשו אותו משם, אז הוא חיכה ללילה. וכשהחוף היה ריק נכנס מתחת לסוכת המציל והתחיל לחפור.הוא לא חפר אפילו שתי דקות ומאבטח מבוגר עם פנס האיר לעברו ונבח עליו "מה אתה חושב שאתה עושה?"הזקן חשב שהאמת תהיה הנשק הטוב ביותר שלו, והוא סיפר למאבטח על החלום, על סוכת המציל, על הבור ועל האוצר.המאבטח הקשיב לסיפור וכשהזקן סיים הוא התגלגל מצחוק."נראה לך שתמצא פה אוצר?" הוא שאל את הזקן ואז הוסיף "אני כבר שנים חולם שאני נכנס לבית ישן באיזה שכונה עלובה בירושלים, מרים את המרצפות מתחת למיטה בחדר השינה ומוצא שם אוצר. זה רק חלום, תתעורר סבאל'ה".הזקן החוויר, הוא שב לביתו, הזיז את המיטה, הרים את המרצפות וגילה, שכל השנים האלה הוא ישן מעל אוצר שהיה יכול לשנות את חייו...זה הסיפור. אבל המסר בסיפור הזה הוא מה שחשוב באמת.האוצר הזה שלך,זה שאתה מחפש כל כך הרבה שנים,הוא נמצא אצלך!כל מה שאתה צריך זה מישהו שיעמוד מולך ויגיד לך את זה.יסביר לך איך ואיפה למצוא את האוצר הזה שלך.ואני לא מדבר על אוצר של כסף (למרות שבסוף גם הכסף מגיע). אני מדבר על להיות הגבר שאתה חולם להיות. אני מדבר על להצליח להיפטר מההרגלים הרעים, להפוך להיות מצליחן, עם בטחון עצמי, גבר מרשים וחשוב מהכל – מאושר.זה הכל נמצא כבר אצלך,כל מה שאתה צריך, זה מישהו שיעמוד מולך, ויראה לך איך ואיפה למצוא את האוצר שלך.רוצה להיות הגבר שלתמיד חלמת להיות?רוצה למצוא את האוצר?

תגובה: והפעם סיפור לפני 2 שנים, 9 חודשים #136903

• לכבוד השם
  • רצף ניקיון נוכחי: 116 ימים
  • דירוג זהב
פַּעַם אַחַת חָלַם לְאִישׁ אֶחָד מֵעִיר אַחַת
שֶׁבָּעִיר וִוינָה תַּחַת הַגֶּשֶׁר נִמְצָא שָׁם אוֹצָר
וְנָסַע לְשָׁם וְנֶעֱמַד אֵצֶל הַגֶּשֶׁר וְחִפֵּשֹ עֵצוֹת אֵיךְ לַחְפּוֹר שָׁם
כִּי בַּיּוֹם אֵינוֹ יָכוֹל מֵחֲמַת הָעוֹבְרִים וְשָׁבִים
וְעָבַר שָׁם אִישׁ חַיִּל וְשָׁאַל אוֹתוֹ מָה אַתָּה עוֹמֵד וְחוֹשֵׁב?
וְחָשַׁב בְּדַעְתּוֹ שֶׁטּוֹב שֶׁיְּסַפֵּר לוֹ חֲלוֹמוֹ
כְּדֵי שֶׁהוּא יְסַיְיעוֹ וְיִתְחַלְּקוּ
וְסִפֵּר לוֹ
עָנָה וְאָמַר לוֹ אוֹי יְהוּדִי טִפֵּשׁ
מַה אַתָּה שָם לֵב לַחֲלוֹמוֹת
[הלא גם אני בחלומי חלמתי שיש אוצר מתחת התנור בבית של יהודי אחד שגר כאן וכאן]
[וְהִזְכִּיר הָעִיר שֶׁל הָאִישׁ וּשְׁמוֹ שֶׁל הָאִישׁ הַזֶּה]
היעלה על דעתך שאסע עד לשם בשביל האוצר?
הִשְׁתּוֹמֵם הַיְּהוּדִי וְנָסַע לְבֵיתוֹ וְחָפַר בְּהַמַּגִיזַאן [תחת התנור] שֶׁלּוֹ וּמָצָא הָאוֹצָר.
אַחַר כַּךְ אָמַר הַיְּהוּדִי, [הייתי מוכרח לנסוע עד ווינה כדי לדעת שיש אצלי אוצר בבית].
כַּךְ בְּעִנְיָן עֲבוֹדַת ה', שֶׁהָאוֹצָר הוּא אֵצֶל כָּל אֶחָד בְּעַצְמוֹ
אוּלָם לֵידַע מֵהָאוֹצָר מוּכְרָח לִנְסוֹעַ לְהַצַּדִּיק.
וְיֵשׁ אוֹמְרִים שֶׁרִימֵז רַבֵּנוּ לְחִסָּרוֹן הַדָּבָר
שֶׁאֵין צָרִיךְ לִנְסוֹעַ לְמֶרְחַקִּים וְלַעֲשוֹת דְּבָרִים מוּפְלָאִים כְּדֵי לִמְצוֹא אֶת הָאוֹצָר
אֶלָּא כָּל אֶחָד בִּמְקוֹמוֹ אֶצְלוֹ נִמְצָא הָאוֹצָר
אֶלָּא שֶׁרַק רָבוּ הַלְּבוּשִׁים וְצָרִיךְ לְחַפְּשוֹ הֵיטֵב.

breslev.eip.co.il/?key=2526

יש גרסה נוספת - של פשיסחא - די דומה.

בשנת 1988 - סופר בשם פאולו קואלו כתב ספר בשם "האלכימאי" שבעצם לוקח את הסיפור הזה ומפשיט אותו לחיפוש עצמי ועוד,
יש ממנו הרבה ציטטות בהרצאות של מוטיבציה.

אחד הציטטות האהובות עלי היא
"רק דבר אחד 
עושה את החלום לבלתי אפשרי:
הפחד מכישלון".

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן