ברוכים הבאים, אורח

לכבוש את היצר ואת כל העולם
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לכבוש את היצר ואת כל העולם 386 צפיות

לכבוש את היצר ואת כל העולם לפני 3 שנים, 1 חודש #133618

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום

לפעמים במלחמה עם היצר נדמה לנו שנצחון של היצר מבטל את הניצחון הקודם שלנו.

אבל אני חושב על הביטוי "לכבוש את היצר" ופתאום עולה לי תובנה.

כל קרב מול היצר, אם ניצחתי, אז כבשתי עוד שטח.
(אני לא אומר שהיצר לא יכול לכבוש אותו חזרה)
בקרב הבא אני כובש עוד חבל ארץ, ולא משנה כמה נפילות היו לי באמצע.
החיים שלי מלאים יעדים. אני צועד במסע של החיים וכובש עווד פסגה ועוד פסגה. אז יש פסגות שלא כבשתי. לא נורא.
יש קרבות שמראש נכנעתי. גם קרבות שהובסתי, נפצעתי, גססתי וכמעט הושמדתי.

אבל בסוף קמתי, וכבשתי עוד פסגה.

אתם יודעים לצה אני לא סופר את הנפילות? כי גם היצר לא סופר אותן. אין ביטוי כזה "היצר כובש אותך". היצר אולי מפיל אותך. היצר לא כובש לך פסגות, ולכן אין מה לספור, כי נפילה יש רק אחת. היא מתאפסת כשאני קם ממנה.

כבשתי המון פסגות! הידד!
מאחל לכם שלא יהיו לכם קרבות רעים בחיים, אבל אם יהיו, ממתין לראות אתכם מנופפים לשלום ולניצחון מהפסגה הסמוכה!

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: לכבוש את היצר ואת כל העולם לפני 3 שנים, 1 חודש #133626

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אחי!! מאוד התחברתי !

כאילו זה לא שווה לי ואני לא מרגיש את זה אם הנצחונות הם לא רצופים ולא לאורך זמן...
כאילו אם אני מפסיד פעם אחת גם אם זה אלפי נצחונות אני עדיין מחשיב את עצמי בגדר מפסיד. .
בגדר משומש... בגדר שלא עשיתי תשובה ע העניין ולא כיפרתי ולא ולא ולא....

כאילו... למדתי פעם שמי שפוגם בברית מנודה מן השמיים וכו'... 
ומצד שני למדתי שתשובה מוחקת את כל העוונות

ואז עלתה לי השאלה.. בעצם.. ברגע שאני נופל.. אח"כ אני מתחרט ועושה תשובה אז מתי מגיע הרגע שכיפרו לי וסלחו לי? האם הוא מגיע מיד אחרי התשובה? אם כך פשוט אפול ואשתמש וכל פעם אעשה תשובה ומיד יתכפר לי והכל בסדר..
ובכלל בד"כ יש כמה ימים אחרי נפילה (או סדרת נפילות) שנמאס לי פשוט ואין לי בכלל חשק להשתמש... האם הם כבר עולים כימי נצחונות? האם הם מועילים לי לתשובה איכשהו? 

הרי אם אני לוקח את כל השעות שאני חי, ברור שברוב רובן של השעות שאני חי אני לא משתמש (כי כמה כבר אפשר להשתמש?!?!) אז בעצם רוב החיים שלי הייתי בסדר... רוב החיים לא פגמתי בברית... חלק קטן מהם פגמתי.. אז האם אני יכול להתייחס לזה בביטול כי רוב הזמן בתאכלס אני נקי? (מבחינת זמן)

אם צריך לעבור קצת זמן של נקיות כדי "להוכיח" שהתשובה שלי אמיתית, אז בכמה זמן מדובר? 

אז תמיד בראש שלי נתפס לי שהתשובה היא אמיתית ברגע שאני יודע שלא אפול יותר. נקודה.

והאמת? שאין כזה רגע... גם היום אחרי נקיות ארוכה משז"ל אני עדיין לא מאמין שאצליח לעבור את כל החיים שלי בלי זה...

אז מתי מגיע הגדר בשמיים שאני נקרא "נקי" מהעוון הזה?

והנפקא מינא מזה עבורי הייתה שאת הנקודה הזאת הייתי מסמן ביומן שלי כניצחון.. ככיבוש.. ולא כל פעם שרציתי להשתמש וויתרתי... כי לדחות את השימוש ביום אחד למחר יכלתי.. בידיעה שמחר אני משתמש אבל.. אבל להפסיק אותו לגמרי אף פעם לא יכלתי... 

לכן כל הנצחונות האלה הכיבושים האלה הפעמים שכן הצלחתי לוותר פשוט לא הרגשתי כותם ולא התייחסתי אליהם כי תמיד תמיד הגיעה נפילה כואבת מתישהו אחריהם.. אפילו סרייה מטורפת של נפילות כואבות... 
אז אף פעם לא הרגשתי שאני מתקדם לאנשהו... רק מצליח להחזיק מעמד כמה ימים וזהו..

אני מניח שזה בדיוק מגיע מאותו מקום שיפוטי שלי כמכור שהכל חייב להיות שחור או לבן ואין אמצע...
או שאני טוב או שאני רע.. או שאני מצליח או לוזר.. או שאני מנצח או שאני מפסיד... 

או כובש את יצרי או נכבש...

והנקודה שהעלית כאן זאת הסתכלות בריאה כי בתאכלס היא נכונה והיא האמת לאמיתה! אבל הראש החולה שלי מעולם לא הצליח להסתפק בזה או להתנחם מזה...

תודה רבה

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 1 חודש על ידי מתרפא.

תגובה: לכבוש את היצר ואת כל העולם לפני 3 שנים, 1 חודש #133635

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 37 ימים
  • דירוג פלטיניום

רציתי לכתוב ארוך, אבל אכתוב קצר, כל פעם שאני נכנס לאתר, ומגיע לטבלת נקיון, יש לי פרנוייה, שמא בטעות אלחץ על הכפתור נפלתי. ואז אאבד את המרץ כי כבר לא אראה את הטבלה מטפסת.
וזה הפחד שמא בטעות אאפס את הטבלה. מה יהיה אם באמת אצטרך ח''ו ה' ירחם, לאפס את הטבלה, לא יודע אם לא אפול לגמרי. 
מצד שני אני יודע שיתכן שאני כאן, בגלל ששנים אני נלחם לא כאן, ולכן הצלחתי הפעם לפרוץ גבולות ולהתקדם

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן