ברוכים הבאים, אורח

הסרט "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית".
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: הסרט "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית". 1349 צפיות

תגובה: הסרט "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית". לפני 3 שנים, 1 חודש #133487

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
קודם כל  אפשר לראות גם בלי נטפלקיס, 

דבר שני גם אני מייד אחרי שסיימתי לצפות חשבתי על זה שנטפליקס מקדמים את הסרט והם בעצמם עם אג'נדה,  אבל האמת היא שאצלי המחשבה הזאת היא סתם תירוץ להימנע ולהתעלם והמסקנות הכואבות מאוד של הסרט הזה שמחייבות אותי להתחיל להתנהג אחרת, גם שאין לי פייסבוק טוויטר אינסטרגם וכל הרשתות החברתיות האלה אבל ההבנה שקיבלתי בסרט הזה היא חשובה מאוד, היא משפיעה עלי יותר מכל שיחות מוסר ששמעתי על ההתמכרות לטכנולוגיה ולרשת,  הלוואי שרשתות החינוך ישדרו אותו לתלמידים! 

תגובה: הסרט "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית". לפני 3 שנים, 1 חודש #133489

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 21 פבר' 2021 07:15:
קודם כל  אפשר לראות גם בלי נטפלקיס, 

דבר שני גם אני מייד אחרי שסיימתי לצפות חשבתי על זה שנטפליקס מקדמים את הסרט והם בעצמם עם אג'נדה,  אבל האמת היא שאצלי המחשבה הזאת היא סתם תירוץ להימנע ולהתעלם והמסקנות הכואבות מאוד של הסרט הזה שמחייבות אותי להתחיל להתנהג אחרת, גם שאין לי פייסבוק טוויטר אינסטרגם וכל הרשתות החברתיות האלה אבל ההבנה שקיבלתי בסרט הזה היא חשובה מאוד, היא משפיעה עלי יותר מכל שיחות מוסר ששמעתי על ההתמכרות לטכנולוגיה ולרשת,  הלוואי שרשתות החינוך ישדרו אותו לתלמידים! 

ההבדל הוא עצום - בנטפליקס אתה נכנס למערכת מסודרת שבו ברור מה אתה נותן ומה אתה מקבל - אתה משלם כל חודש, ובתמורה אתה מקבל גישה לסרטים ולסדרות של הוליווד.

בפייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב או אתרי הפוי', מערכת היחסים מבוססת על רמאות - אתה נכנס וחושב שהכול בחינם, ובפועל הם מפעילים עלייך אינטיליגנציה מלאכותית שהתפקיד שלה הוא למכר אותך על מנת שתפיק מידע למפרסמים.

נטפליקס זה לא המקום הכי דתי בעולם, הוא חילוני, אבל חילוני מוסרי - במובן הזה שהוא מוכר את המוצר שלו בצורה הגונה.

בנוסף, לרוב האתרים האלה אין אופציה של בקרת הורים - אינטגרם, פייסבוק, רדיט או טוויטר, אין אפשרות לתת כלים להורה לבקר את הילד. ביוטיוב יש "חיפוש בטוח" שעשיתי עליו מדריך בנפרד, אבל אפשר לכבות את זה בלי בעיה. בנטפליקס יש בקרת הורים.
אני בטוח שזה לא יפתיע אותכם, אבל למרבה התדהמה, גם באתרי הפוי' אין אופציה לבקרת הורים, מי היה מאמין...

בכל מקרה, הסרט הזה חסר ערך בלי כלים לתת לאדם כדי לגרום לו להתגונן, בשביל זה צריך סינון. 

עריכה: מה שכל הסרט הזה לא מזכיר זה הפוי' עצמו - הכול באמת בחינם, ולא רק בחינם - בשפע לא נורמלי. הסרט מסכי עשן המלכודת הדיגיטלית מסביר לעומק איך פייסבוק ממכרת אותנו בדרך המתוחכמת שלה, אבל הסרט שוכח להזכיר שיש דרכים גסות ופשוטות הרבה יותר למכר את האנשים, והדרכים האלה אפילו יותר יעילות משל פייסבוק - למשל הפוי'.
אני חושב שזה המסר הסמוי בסרט - אם פייסבוק יכולה לעשות לנו את זה, אז קל וחומר שהפוי' יכול. זה מסר סמוי שמכוון לאנשים בארצות הברית שיש להם שכל בראש כדי שיבינו לבד שירחיקו את הילדים שלהם מהפוי'.

ממש לא מזמן גוגל הוציאה שירות סינון חדש ליוטיוב לנוער (בנוסף ליוטיוב ילדים, ולחיפוש הבטוח שכתבתי על זה מדריך פה) זה מוכיח מה שאמרתי: שהחברות הגדולות מתחילות להבין ששוק הסינון הוא שוק ענקי עם הרבה פוטנציאל והרבה כסף ומתחילות להשקיע בזה תשומת לב.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 1 חודש על ידי robinhood.

תגובה: הסרט "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית". לפני 3 שנים, 1 חודש #133491

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

בכל מקרה, הסרט הזה חסר ערך בלי כלים לתת לאדם כדי לגרום לו להתגונן, בשביל זה צריך סינון. 

הסרט ממש ממש לא חסר ערך בגלל שהוא עצמו הסיבה שאנשים יתעוררו ויתחילו לעשות סינון..

תגובה: הסרט "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית". לפני 2 שנים, 11 חודשים #135791

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

אני רוצה להעמיק עוד בסרט החשוב הזה מסכי עשן.

מסכי עשן מדבר על פייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם וטוויטר. אבל אפשר בקלות להחליף את השמות האלה בשמות של אתרי הפוי' הגדולים שאותם לא אזכיר, אבל בוודאי זכרונכם הכאוב יספר לכם.

אני מציע לכם לעשות ניסוי, ולראות עוד פעם את הסרט מסכי עשן, אבל הפעם לדמיין שכל פעם שהם מדברים על אתרי המדיה החברתית, הם בעצם מדברים על הפוי'. הסרט בנוי בצורה כל כך טובה שאפשר להפוך אותו אחד לאחד על סרט שמדבר על נזקי הפוי'.

וזה חשוב מאוד, כי הפוי' גורם לנו להתבייש, לחשוב שזה רק אנחנו, אבל למעשה כמו שהסרט הסביר את זה, זה פשוט הטבע של המחשבים להיות יותר ויותר טובים בזכות ההתקדמות הטכנולוגית, וכמו שהם הסבירו את זה בצורה כל כך יפה, יבוא יום שבו המחשבים יחליפו אותנו לגמרי, ויתגברו על "נקודות החוזקה" שלנו ויוכלו להיות עורכי דין ורופאים ומנהלים.
אבל לפני שזה יקרה, הגיע כבר היום שבו המחשבים מצליחים להתגבר על "נקודות החולשה" שלנו !
והרגע הזה כבר הגיע.

לא כל כך קשה לנו לדמיין מצב בו המחשבים חכמים מאיתנו - אנחנו עושים את זה כל הזמן בסרטים ובסדרות, על מחשבים שמשתלטים על העולם וגורמים לנו להילחם בהם.
אז למה כל כך קשה לנו לדמיין שהמחשבים חכמים מאיתנו ממש עכשיו ??? כל העולם של האינטרנט הוא לא ברור מאליו - אתם חושבים שזה מקרה שאתם פותחים אתר פוי' ויש שם כל כך הרבה סרטונים טובים ? הרי מאיפה המחשב יודע מה מגרה יותר ומה פחות ? בגלל שהוא עבר למידת מכונה והוא למד מאיתנו מה מגרה ומה לא.

פעם רק בני אדם יכלו להנגיש את החומר הממכר לבני אדם אחרים.
קחו סמים למשל, סמים זה משהו שצריך הרבה מאמץ כדי להגיש אותו לבני אדם, מאמץ שרק בני אדם אחרים יכולים לעשות.
אלכוהול זה עוד דוגמא, דרוש מאמץ של בני אדם כדי להגיש אלכוהול בצורה כזאת שהאדם יתמכר.
אז אפילו שסמים ואלכוהול דורשים מאמץ של בני אדם על מנת לייצר אותם, הם גם צריכים מאמץ של בני אדם על מנת להגיש אותם.
אבל הפוי' ואתרי המדיה החברתית לא דורשים בני אדם על מנת להגיש אותם לאחרים, אלא מחשבים עושים את זה לבד.
דמיינו שמחשבים קובעים איזה סמים יימכרו בשוק ומתי, אלו סמים הם בעלי הפוטנציאל ההתמכרות הגבוה ביותר ויימכרו יותר, ואילו עם פוטנציאל נמוך יותר ויימכרו פחות. המחשבים קובעים איזה מוכרי סמים הם המוצלחים ביותר ומתגמלים אותם, ובנוסף מנסים לחשב איך לייעל את כל ההפצה של הסמים.
אז אתם לא צריכים לדמיין את זה, כי זה מה שקורה עכשיו בפוי' ובאתרי המדיה החברתית.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 10 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: הסרט "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית". לפני 2 שנים, 11 חודשים #136150

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

כל הבעיה באינטרנט היא לא הפוי', הפוי' תמיד היה קיים, תמיד היה נגיש.

הבעיה באינטרנט היא האלגוריתמים שמכוונים אותנו לפוי'.

אם השנה הייתה 1990 והייתם נכנסים לאינטרנט, אין גוגל, אין בינג, אין שום מנוע חיפוש מכל סוג. איך אתם הולכים למצוא אתר פוי', שמלא באלפי סרטונים של יחסי מין ? אתם לא הייתם מצליחים.

וגם אם הייתם מצליחים למצוא אתר אחד במזל, סביר להניח שהוא היה גרוע או קטן מדי, ואז הייתם מתאמצים מאוד למצוא עוד אחד, וזה היה גורם לכם לעבוד כל כך קשה עד שהייתם מוותרים.

וגם אם יש מנוע חיפוש, מי קבע שהוא מוצלח ? הרי ייתכן מאוד שאתם תחפשו פוי', והאתר חיפוש יביא לכם תוצאות לא נכונות, של אתרים גרועים עם תמונות גרועות.

וגם אם נניח מצאתם אתר פוי' שמלא בסרטונים, מי קבע שאתם תאהבו את מה שתראו שם ? לפני 5 שנים שנכנסתי לאתר פוי' של סרטונים זה היה עבורי אישית חוויה מגעילה, ראיתי סרטונים רבים שהיו פשוט גסים מדי מכדי שימשכו אותי להיות באתר הזה. וגם שהייתי מלא תאווה, מהר מאוד אחרי חיפוש שם וויתרתי על החיפוש כי הרגשתי שהסרטונים מוגשים בצורה כל כך לא מושכת, שהתאווה שלי התחילה להיעלם !
אבל היום הטכנולוגיה השתכללה בהרבה, ואתרי הפוי' למדו הרבה על מה מושך אותנו ומה מושך פחות, והביאו את המבחר הזה מייד לדף הראשי של כל מבקר חדש, כדי שיימשך פנימה.

בלי האלגוריתמים שהיו מוצאים את אתרי הפוי' הכי טובים, בלי האלגוריתמים שמוצאים את התמונות הכי טובות בגוגל תמונות ובלי האלגוריתמים שמוצאים את הסרטונים הכי מגרים בתוך אתרי הפוי', הבעיה שלנו הייתה קטנה בהרבה.

כל מי שחושב שדרך ההגשה לא משנה, לא מבין איך העולם הזה עובד. למה סופרמרקטים מוכרים את המוצרים במחיר שהוא גדול פי חמש מהחקלאי ? כי הם מגישים לנו את המוצרים האלה בצורה הרבה יותר מגרה מהחקלאי. זה אמת בסיסית של העולם שקיימת כבר אלפי שנים. 

היום, במקום שאנשים יגישו לנו את הפוי', האלגוריתמים מגישים לנו את הפוי', מהחיפוש בגוגל ועד הסרטונים של הפוי'.

אבל לאלגוריתמים אין חמלה ואין אנושיות, גם ערבי רצחני שיכה אותך ברחוב בפרעות תשפ"א יפסיק אחרי זמן מה כי הוא יראה שהאף שלך מדמם ואתה כולך מדמם עם עצמות שבורות והערבי יחליט שזה מספיק להכות אותך, ויעזוב אותך לנפשך כדי שיפנו אותך לבית חולים.
אבל לאלגוריתמים אין חמלה, אין רחמים, אתם יודעים שאלגוריתמים הם בעצם מוח של אדם ? הם עשויים באותה צורה כמו הנוירונים של המוח, וחושבים יותר ויותר חכם. אבל לאלגוריתמים מעולם לא היה אימא. אנחנו נולדנו לאמא. אבל להם מעולם לא היה אימא.

אז האלגוריתמים ימשכו אותך לעוד ועוד תמונות, וימשכו אותך לעשות עוד ועוד דברים, כדי שתמשיך ותמשיך לתת מעצמך יותר ויותר, יותר זרע ויותר כוח ויותר זמן, עד שלא יישאר ממך דבר. והם יעברו לקורבן הבא. בלי רחמים, בלי לבקש סליחה. הם אפילו לא מבינים מה המושג של רחמים. הם מבינים רק הצלחה וכישלון.

זה כמו אושוויץ, שבו הנאצים מעבידים יהודים בפרך עד שלא נשאר מהם כלום, ואז זורקים אותם למשרפות. כך האלגוריתמים האלה: האלגוריתם של גוגל מעביד אותך בפרך ומתכנת את המוח שלך לחפש בו כל הזמן. ואז הוא זורק אותך לאלגוריתם של אתרי הפוי' ששורף ממך את כל האנרגיה עד שלא נשאר ממך כלום. ואז אתה הולך למשרפות.

בשום שלב בדרך אין רחמים כלפייך או ניסיון לגלות מה אתה האמיתי שלך רוצה.

זה אולי נשמע קודר וכפוי טובה כלפי שירות מדהים שעשה טוב למיליוני אנשים, אבל חשוב מאוד להביט בתוצאה הסופית של שירות, ולא בטובות שהוא מציע. גוגל מאפשרת לי לחפש דברים חשובים וטובים ונהדרים לעולם. אבל אם בסופו של יום היא מחנכת אותי להיות מכור לפוי', אז זה מה שהיא.

הרי זה הסיכום של משהו שמצביע על השירות. לא מעניין אותי לדעת כמה מתוקה הייתה הגלידה שאכלתי, אם בסוף הקאתי אותה. לא מעניין אותי לדעת כמה מהיר או נוח האוטובוס הציבורי אם אני אישה ואני מוטרדת שם מינית. לא מעניין אותי לדעת כמה יפה או חזק הבניין שאני גר בו אם יש לו רצפה עקומה.

זה התוצאה הסופית שקובעת את השירות שאתה צורך. זה תמיד התוצאה הסופית. אין ספק שאני יכול למצוא המון מידע מדהים בגוגל, אבל גוגל לא מאפשרת לי למצוא את המידע הזה כי היא מחנכת אותי להיות טיפש, חרמן ועלוב.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 11 חודשים על ידי robinhood.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן