ברוכים הבאים, אורח

ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה 350 צפיות

ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה לפני 3 שנים, 8 חודשים #126027

• Wanthelp
  • חבר חדש

שלום לכולם.
אני עוד בתחילת דרכי להתנקות וגמילה מההתמכרות וברצוני לשתף את מה שלמדתי השבוע על נושא ההתמכרות.

אתחיל עם היכרות קצרה:
הגעתי לאתר לא מזמן (חודש בערך) וכתבתי קצת על המצב שלי, על ההפתחות בפני החברה שלי ועל זה שהיא תומכת בי והפנתה אותי לפסיכולוג מעמותת בקדושה (עמותה שעוזרת למכורים לפורנוגרפיה ומין) שהיא מכירה והוא הפנה אותי לפה.
אני אדם דתי, למדתי בישיבה ולפני שנה בדיוק סיימתי תקופה של שש שנים בישיבה כולל תקופה בצבא, וכמו רבים חי חיים כפולים.

השבוע הפסיכולוג הפנה אותי לאדם שעוסק עם התמכרויות שיתן חוות דעת לדעתו איפה אנאני נמצא במאבק עם ההתמכרות, כמה חמורה ההתמכרות שלי או שמא היא לא כזאת גרועה.

הגעתי אליו אתמול והוא הבהיר לי נקודה שממש משנה את התפיסה לגבי המצב שלי, ולדעתי לגבי המצב של כולם פה.

הוא פתח בזה שהוא עצמו לא מאמין בהתמכרות, אין התמכרות, יש חיפוש של מה שחסר לי, מה שכל אדם בעצם מקבל כשהו צורך את מה שהוא "מכור אליו".
במילים אחרות אנחנו לא מכורים לפורנוגרפיה אלא צורכים אותה יתר על המידה כדי לקבל תחושה טובה שחסרה לנו בגלל סיבה אישית.

אני ארחיב טיפה:
לאדם יש חוסר בהרגשה טובה כי יש משהו בעבר שלו שיושב עליו והוא לא רוצה להרגיש את הכאב שמצוי אצלו.
לדוגמא, אדם שעבר התעללות בילדות ירגיש חוסר והרגשה רעה לגבי הסביבה כי זה מה שהוא מכיר, ובשלב מסויים הוא ינסה להשלים את הרגשת החוסר או להכהות את הכאב שהוא חש בתוכו בעזרת צריכה של מה שעושה לו טוב- סמים, מין ואפילו אוכל.
בהתחלה אותו אדם יתחיל בדבר קטן, נניח גראס, ולאחר שזה כבר לא ישפיע הוא יעבור לדברים חזקים יותר כדי לקבל את ההשפעה הרצויה עד שהוא מגיע למצב שהוא עמוק בחומרים לא טובים.
כך גם בפורנוגרפיה, אדם בהתחלה צופה בדברים שנקרא להם רגילים, ולאחר שזה כבר לא מגרה את המוח הוא עובר לדברים גרועים יותר ותכנים קשים, ואף לאחר מכן גם לחיפוש של זה מחוץ למסך בצורה לא טובה ונכונה.

ולכן הגישה לטיפול בהתמכרות אמורה להיות בצורה שבה מוצאים וחושפים את הדברים שעברנו שגורמים לנו את הצורך לקבל תחושה טובה ולהתמודד איתם, למצוא להם פתרון כדי שהם לא יאכלו אותנו מבפנים.

אתן לכם דוגמא עלי כיוון שבעצמי אני רואה את זה הכי חזק שיכול להיות.
אני עברתי התעללות מינית בתקופת הבית ספר, שנתיים של זוועה מתמשכת וכשלא הסכמתי קיבלתי מכות.
אותם תלמידים שהתעללו בי גם חשפו אותי לפורנוגרפיה, בנוסף לזה יש לי בעיה בקשר עם אבא שלי שהוא אדם נוקשה וקצת חולה שליטה.
בעקבות הדברים האלה הרגשתי צורך למלא חלל ריק בעצמי, משהו שיגרום לי להרגיש טוב עם החיים שלי ושיתן לי רגיעה, קצת הרגשה טובה בחיים, ומה יותר מתאים אם לא משהו שנחשפתי אליו באותה תקופה ומשהו שהוא עצמו המפתח לצורך שלי.
אז אני מכור לפורנוגרפיה ולמזלי לא עברתי אל מחוץ למסך, אבל כדי להתראפות אני יודע שיש לי דרך ארוכה שקשה לעבור כי היא כרוכה בלהתמודד עם הסודות והמשכולות הכי גדולים וכבדים שלי.

אותו אדם שהפסיכולוג הפנה אותי אליו סיים בזה שיש הרצאה שכדאי שאשמע שמסבירה על התמכרות, אפרסם פה קישור כדי שכולם פה יוכלו להבין יותר טוב.

mmb.org.il/2018/08/22/%D7%9B%D7%95%D7%97-%D7%94%D7%94%D7%AA%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%94%D7%94%D7%AA%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9B%D7%95%D7%97-%D7%92%D7%90%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%90%D7%98/

תגובה: ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה לפני 3 שנים, 8 חודשים #126030

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 21 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה דברים מעניינים!!
בהצלחה רבה בעז"ה!!

תגובה: ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה לפני 3 שנים, 8 חודשים #126032

• gidi
  • דירוג פלטיניום

מעניין ונשמע נכון, ואפילו מתחבר לי לדברים שאמרתי לאחרונה.
אני באופן אישי לא חוויתי טראומה, כן הייתי מאוד ביישן מבודד ומופנם בכל תקופת הילדות אבל אני לא יכול לשים את האצבע על גורם חיצוני או משהו שהיה חסר לי- התאווה דיי הוסיפה למצב הזה.
בכל מקרה זה נחמד ללמוד ולהבין ויש פה גם קצת התפלספות מה זאת התמכרות וכו' אבל השאלה מה זה עוזר לי? רק לדעת ולהבין ולקרוא לזה בשמות שונים לא עזר לי לצאת מהבעייה ועדיין חזרתי אליה..
כרגע אני מצליח למלא את החסר- חיבור אהבה והחלמה ומילוי באלוקים דרך התוכנית והחברים שם ומתפלל ומקווה שנמצא את המילוי באלוקים ולא נחפש אותו יותר בתאווה.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה לפני 3 שנים, 8 חודשים #126047

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

יפה! אחלה תובנות. זה רק נותן לי חיזוק למה שלמדתי בתכנית שזה בדיוק מה שאמרת.. שרע לי מכל מיני סיבות ואני בורח לשם כי אני רגיל לברוח לשם.
העובדה שאני כל כך רגיל לברוח לשם הופכת את זה לבלתי אפשרי עבורי להפסיק לברוח לשם... ולכן נראה לי שזו ההגדרה של התמכרות.. אבל קטונתי..

כך או כך העיקר שיש שיטת טיפול שעובדת ומוכיחה את עצמה. בין אם זה הטיפול הזה ספציפי או דרך התכנית לא ממש משנה העיקר שנלמד איך להפסיק לברוח בכלל ואיך להפסיק לברוח לפורנו בפרט.

אוהבים!

תגובה: ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה לפני 3 שנים, 8 חודשים #126048

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

שלום אח יקר

גם לי מאד עזר בתחילת הדרך להבין את המנגנון הנפשי הפנימי שגורם לי לחפש הקלה והנאה שעם הזמן יכולים להפוך לתלות והתמכרות.
כמו בכל מה שקשור לנפש שלנו הדברים מאד מורכבים ועדינים, ולכן צריך ליווי של איש מקצוע/מחלים ותיק כדי שייעץ מנסיונו לכל מקרה לגופו כי לא כל המכורים זהים מבחינת דרך הטיפול המתאים להם.
ההרצאה שהבאת מאד חזקה לדעתי ותמללתי אותה בעבר למי שמעוניין לקרוא
ד"ר גאבור מטה - "כוחה של ההתמכרות, וההתמכרות לכח"

שאבינו הרחום יסייע בידינו ללכת בדרך ההחלמה האישית שהכי מתאימה לנו

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה לפני 3 שנים, 8 חודשים #126054

• Wanthelp
  • חבר חדש

מעניין ונשמע נכון, ואפילו מתחבר לי לדברים שאמרתי לאחרונה.
אני באופן אישי לא חוויתי טראומה, כן הייתי מאוד ביישן מבודד ומופנם בכל תקופת הילדות אבל אני לא יכול לשים את האצבע על גורם חיצוני או משהו שהיה חסר לי- התאווה דיי הוסיפה למצב הזה.
בכל מקרה זה נחמד ללמוד ולהבין ויש פה גם קצת התפלספות מה זאת התמכרות וכו' אבל השאלה מה זה עוזר לי? רק לדעת ולהבין ולקרוא לזה בשמות שונים לא עזר לי לצאת מהבעייה ועדיין חזרתי אליה..
כרגע אני מצליח למלא את החסר- חיבור אהבה והחלמה ומילוי באלוקים דרך התוכנית והחברים שם ומתפלל ומקווה שנמצא את המילוי באלוקים ולא נחפש אותו יותר בתאווה.

אם תשמע את ההרצאה שהוספתי בלינק תבין שזה לא רק טראומות קשות, הוא מסביר שם שזה לא חייב להיות פגיע גדולה, יכול להיות היחס של ההורים והסביבה שמביאים אותך לתחושה של צורך במשהו טוב ומשלים, הוא מביא דוגמאות טובות למצבים לא קיצוניים שמביאים להתמכרות, וזה לא משנה איזה התמכרות.
ואיך זה עוזר?
זה נותן לך את ההבנה מאיפה זה מגיע ודרך להתמודד עם שורש הבעיה ולא רק לחמוק מכדורים שורקים.
אם תעקור את הבעיה מהשורש יהיה יותר קל להתרפא מההתמכרות.
וכמובן שזה לא בנפרד מכל דרך שמצאת או תמצא שיעזרו לך להתרפא אבל זה יכול להיות הקלה מאוד גדולה בדרך לרוב האנשים ואולי אפילו לך

תגובה: ההבנה מהי התמכרות ומה הדרך הנכונה לגשת אליה לפני 3 שנים, 8 חודשים #126056

• Wanthelp
  • חבר חדש
יפה! אחלה תובנות. זה רק נותן לי חיזוק למה שלמדתי בתכנית שזה בדיוק מה שאמרת.. שרע לי מכל מיני סיבות ואני בורח לשם כי אני רגיל לברוח לשם.

העובדה שאני כל כך רגיל לברוח לשם הופכת את זה לבלתי אפשרי עבורי להפסיק לברוח לשם... ולכן נראה לי שזו ההגדרה של התמכרות.. אבל קטונתי..

כך או כך העיקר שיש שיטת טיפול שעובדת ומוכיחה את עצמה. בין אם זה הטיפול הזה ספציפי או דרך התכנית לא ממש משנה העיקר שנלמד איך להפסיק לברוח בכלל ואיך להפסיק לברוח לפורנו בפרט.

אוהבים!

בדיוק, המילים המדויקות.
וזה לא משנה איך תגיע למצב הזה העיקר שתעשה את הצעד הזה, לפרוק את זה ואז לטפל בבעיה שמניעה אותך להתמכרות, במקרה שלי זה פסיכולוגי ובמקרים אחרים זה יכול להיות קבוצות sa שלפי הבנתי גם זה יכנס לי בלוז השבועי בקרוב

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן