ברוכים הבאים, אורח

תגובה לסרטון של כאן חדשות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: תגובה לסרטון של כאן חדשות 610 צפיות

תגובה לסרטון של כאן חדשות לפני 3 שנים, 10 חודשים #124463

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

יש כאן סרטון של כאן חדשות שמדבר על העובדה שהגיל הממוצע בישראל לחשיפה לפוי' (פורנו) קשה ברשת הוא 8.

אלו נתונים קשים יותר מהנתונים שיש לי על ארצות הברית - גיל 11, אבל נזרום איתם.

הנה הסרטון, תראו בעצמכם:
https://www.youtube.com/watch?v=ojg4v1xMG6k

בכל מקרה, אני רוצה להגיב כאן לכאן חדשות (לא שהם ייקראו את הפוסט הזה... אבל חשוב שהדברים האלו ייאמרו, בלי קשר למי שמקשיב להם ומי שלא) ולהגיד להם שהם טועים בפתרון שהם רוצים להציע.

מה שכאן חדשות טוענים הוא, שלחברות התקשורת יש חובה בחוק להציע סינון לפוי', אבל בפועל, הם מציעים סינון לא משהו, והסינון הטוב יותר שלהם, הם מציעים בתשלום.

מה שכאן חדשות רוצים לעשות, הוא שכל אחד ינדנד לחברות האינטרנט שמספקות אינטרנט: סלקום, בזק, פרטנר וכו', ולהגיד להם שאתה רוצה את הסינון הטוב יותר, בחינם, כי זה מה שהחוק רצה: שהחברות שמספקות לנו אינטרנט, גם יספקו לנו את דרך איכותית לסנן אותה.

הנה התגובה שלי:
1. הרצון לבקש סינון איכותי הוא סימן שתאגיד כאן חדשות התעורר סוף סוף והבין שיש פה בעיה רצינית. אז כל הכבוד להם, ושימשיכו ככה.

2. סינון זה משהו שדורש הקדשה של תשומת לב רבה ורצינות מוחלטת: כי אין דבר יותר נחוש וממוקד בעולם מילד בן 14 שרוצה לראות פוי' או להוריד סרט הוליווד לא חוקי, והדרך של ההורים למנוע את זה ממנו הוא באמצעות אנשים נחושים לא פחות, ממוקדים לא פחות, שמספקים כלים שמתעדכנים בלי הפסקה לטיפול בנושא.

3. סינון זה משהו שדורש לימוד מסויים מצד ההורים: האם ההורים לומדים היטב מהם סוגי בתי הספר לפני שהם שולחים את הילדים שלהם לשם ? האם ההורים לומדים היטב שיטות הנקה, שיטות הרדמה לתינוק ? שיטות חינוך ? אז שילמדו שיטות סינון, ברוך הבא למאה ה-21, אתה לא יכול לזרוק את הבעיה הזאת לאיזה חברה גדולה שתכתוב איזה תוכנה בלתי מנוצחת וסיימת.

4. הדרך הכי טובה לספק מוצר הוא באמצעות תמריץ - לילד יש תמריץ גדול לראות פוי' - כי בחורה מעורטלת זה תמריץ חזק. כנ"ל לגבי להוריד סרטים הוליווד בצורה לא חוקית.

מה התמריץ של חברות התקשורת לספק סינון איכותי ? אם לוקחים להם את ההרשמה בתשלום לסינון האיכותי (איכותי כביכול, לא בדקתי אותו), אין להם תמריץ לתת לך סינון איכותי באמת, כזה שעומד במבחן הזמן לאורך שש חודשים לפחות.

אתה יכול כמובן לאיים עליהם בקנסות וכדומה, אבל בפועל - סינון אמיתי זה מלאכה שדורשת תחזוק מסויים כל הזמן. אולי לא 24/7, אבל בהחלט בדיקה שבועית או חודשית.  אתה לא יכול לאיים על תרנגולת שתביא לך ביצים, ואתה לא יכול לאיים על חבורה של מתכנתים שיביאו לך סינון מוצלח.

5. אני מקווה שאני טועה, אבל התחושה הכללית היא שההורים לא מחפשים פתרון אמיתי, אלא מחפשים תוכנה שלכאורה היא פתרון אמיתי, כדי להשקיט את מצפונם: ההורה נותן לילד שלו סינון חסין בכאילו ומרגיש הורה טוב, הנער מגלה דרך האינטרנט איך לעקוף אותו ולכן עושה הצגה של תלונות בכאילו, ובפועל הנער מפסיד הכול.

לסיכום, הרצון של כאן חדשות פשוט לדחוף אותנו במורד גרונם של חברות התקשורת על מנת לבקש מאיתנו סינון איכותי לא יביא לנו סינון איכותי, אלא אפילו יפחית את הרמה שלנו.

אם כאן חדשות רוצים באמת לקדם את הנושא, אז שיעשו 2 דברים:
1. יביאו ילדים שידברו על ההשפעות שהיו להם במוח בגלל הרשת.
2. יביאו ילדים שעושים צחוק מהתוכנות הסינון ה"לא חסינות" ועוקפות אותם.

זה יביא למודעות גדולה יותר. ויגרום להורים לפתוח את הארנק ולשלם עבור סינון טוב, וגם להיות צרכנים מודעים שמבינים ומבדילים בין סינונים שונים.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 10 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: תגובה לסרטון של כאן חדשות לפני 3 שנים, 10 חודשים #124494

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 28 יוני 2020 08:01:

אז מה אתה בעצם מציע בקשר לסינון באופן גורף?

לא הבנתי מה השאלה.

תגובה: תגובה לסרטון של כאן חדשות לפני 3 שנים, 10 חודשים #124496

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 28 יוני 2020 12:31:

כאן חדשות הביאו את הרעיון של הלחץ על חברות התקשורת - כדי לפתור את הבעיה של הסינון באופן כללי. לא כסינון פרטי לכל אחד ואחד ברמה שהוא רוצה - אלא בלי קשר לזה - שיהיה סינון טוב כללי - בלי קשר לסינונים הפרטיים.

יש לך אלטרנטיבה אחרת למה שהם מציעים כדי לפתור את הבעיה?

כן, תאוות הבצע.

לאיים על חברות כדי לתת סינון איכותי - לא יעבוד.
לתמרץ חברות טובות ולתת להם כסף ולעזוב חברות גרועות - זה יעבוד.

כאן חדשות צריכים ליצור רצון לצרוך סינון - באמצעות ראיונות עם ילדים.
ואז ליצור הבחנה בין חברות גרועות לבין חברות טובות - באמצעות נערים שפורצים סינונים בשידור חי.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן