ברוכים הבאים, אורח

דיון מעמיק ומחכים בנושא שז"ל מבחינה הלכתית ורפואית
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: דיון מעמיק ומחכים בנושא שז"ל מבחינה הלכתית ורפואית 359 צפיות

דיון מעמיק ומחכים בנושא שז"ל מבחינה הלכתית ורפואית לפני 3 שנים, 10 חודשים #123132

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום רב.
ברצוני לפתוח דיון בנושא שז"ל ולהבין ולחקור לעומק את כל הנושא על כל היבטיו הן מבחינה דתית והן מבחינה בריאותית.
אני מקווה שהשרשור הזה יהיה מקור פורה בכדי שאוכל לאגד את כל השרשור הזה בשלב כלשהוא למעין חוברת המסקרת את כל הנושא. (אני עושה מחקר בנושא)

אז אתחיל בהיבט הדתי:

הספר: "קיצור שולחן ערוך"
הפסקה: "אסור להוציא שכבת זרע לבטלה ועון זה חמור מכל עבירות שבתורה"

בא בעל הקיצור שולחן ערוך ואומר לנו בפסקה זאת שעברה של הוצאת שז"ל היא העברה הכי חמורה מכל עבירות שבתורה.
ותמה אני כיצד הגיע המחבר למסקנה זאת?
כיצד יתכן שעברה שאפילו לא כתובה בכל התורה כולה פתאום היא נהפכת לעברה הכי חמורה בתורה?
עד כמה שאני יודע בעל הספר הוא היחיד מכל מי שהתייחס לנושא (כולל הרמב"ם) שאומר על העברה הזאת שהיא העברה הכי חמורה בתורה.

מה דעתכם? למה הגיע המחבר למסקנה הכה דרמטית הזאת על עברה שאפילו לא רשומה בכל התנ"ך?
יש לי שני השערות בנושא אבל אשמח לשמוע קודם מה דעתכם, אם יש לכם מקורות שאולי עליהם נסמך המחבר וכד'

מקווה שהדיון יהיה פורה ומעניין ויעזור לכולנו להחכים ללמוד ולעשות ולשמור...

תגובה: דיון מעמיק ומחכים בנושא שז"ל מבחינה הלכתית ורפואית לפני 3 שנים, 10 חודשים #123145

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

לדעתי העברה הזו היא כל כך חמורה מכיוון שהיא מבטאת את הדבר הכי הפוך מעולם מתוקן.
בחטא זה אנחנו לוקחים כוח שקיבלנו במטרה ליטוע חיים והמשכיות בעולם ו"משתמשים" בו עבור הנאה אגואיסטית ורגעית.
שיאו של הריכוז העצמי והפירוד הגדול מכלליות העולם.
ואולי בגלל זה ישנה תחושת ריקנות ובדידות גדולה כל כך?

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.27 שניות

Are you sure?

כן