ברוכים הבאים, אורח

יש לי אתר שיכול לשמור ולשחרר את הסיסמאות שלכם !
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: יש לי אתר שיכול לשמור ולשחרר את הסיסמאות שלכם ! 741 צפיות

יש לי אתר שיכול לשמור ולשחרר את הסיסמאות שלכם ! לפני 4 שנים, 3 חודשים #119866

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

עוד משהו נפלא מהאתר של pluckeye:

זאת בעיה שכל מתבגר מכיר:
הוא רוצה להתקין תוכנת סינון מסויימת.
אבל הוא מגלה שרוב תוכנות הסינון חסרות תועלת עבורו - שהרי הוא מתקין את התוכנת סינון, ולכן הוא מכיר את הסיסמאות ואת ההרשאות להסיר אותה.
קחו את התוכנה netspark בתור דוגמא: היא תוכנה נהדרת לסינון תכנים, אבל אם אתה מכיר את הסיסמא לחשבון שלה, היא סתם זבל חסר תועלת.

בשביל זה יש את ה lockbox (תרגום: תיבת נעילה).
https://lockbox.pluckeye.net/login

המנגנון שלה פשוט מאוד:
אתה רושם את הסיסמא (למשל: 123456) בקופסא המתאימה.
אתה רושם מידע נוסף (למשל: "הסיסמא לאתר אמזון" וכדומה) בקופסא המתאימה.
אתה לוחץ על "more options" וקובע שם:
כמה זמן ייקח עד שהאתר אינטרנט ישחרר את הסיסמא עבורך (מהרגע שאתה מבקש לשחרר).

כמה זמן ייקח עד שהאתר אינטרנט יינעל את הסיסמא חזרה (ברגע שאתה מבקש לנעול).

ויש גם אופציה לתת לסיסמא שלך "פצצה מתקתקת" שתמחק אותה אחרי זמן מסויים. כמו שנה.

אני ידגים את זה:
נניח שהיום ה 1.1.2020 שעה 09:00, ואתה קובע שהסיסמא "BYtUXLEjSvMBOsNjm" שפותחת את החשבון נטספארק ששולט בסינון שלך, ייחשף לאחר 10 ימים מהרגע שאתה מבקש.
בואו נניח לצורך הסיפור שעברו להם 60 יום בלי שאתה עושה כלום, ואז ביום ה 1.3.2020, שעה 09:00, אתה מבקש לפתוח את הסיסמא, והסיסמא תתגלה לך רק בעוד 10 ימים, כלומר בתאריך ה 11.3.2020 שעה 09:00.
אז כמו שאתם רואים, זה פשוט.

הערות:
אין דרך לעקוף את זה: זה לא תוכנה שמותקנת על המחשב שלכם שאתם שולטים עליו, זה מידע שמאוחסן באינטרנט - אתם לא שולטים שמה. אפילו אם אתה מתבגרים שבאופן טבעי נולדו למציאות של מחשבים ויש לכם שפע של זמן פנוי - את זה אתם לא יכולים לעקוף.

השימוש בשומר הסיסמאות דורש התחברות לחשבון של plcukeye:
הדרך ליצור חשבון שם היא מאוד פשוטה:
אתה רושם בתיבה את האימייל שלך (שימו אימייל אנונימי כלשהוא) ,
שם סיסמא ל lockbox של pluckeye,
לוחץ אישור,
ממתין למייל אישור שיישלח לחשבון אימייל שאישרת,
לוחץ שם אישור, וסיימת.

זה יעיל רק לסיסמאות ארוכות ומסובכות שקשה לזכור:
הרעיון הוא להמציא סיסמא ארוכה ומסובכת כמו:
"BYtUXLEjSvMBOsNjm"
שגם אם תסתכל עליה שבוע, אתה לא תזכור ממנה כלום, ואז להשתמש בה כרצונך - להעתיק ולהדביק וכו'.
ואז אחרי שסיימת, אתם מעתיק את הסיסמא הזאת לתוך ה lockbox.

אבל אם אתה משתמש בשירות סינון שמכריח אותך להשתמש במעט אותיות או מספרים, אתה בבעיה.
למשל screen time של apple דורש שתקליד 4 ספרות בלבד. כמו 1234 או 8745 וכדומה.
וזה בעיה - כי אתה תצטרך להביט בסיסמא הזאת כאשר אתה מעתיק או מדביק אותה ל lockbox, ומספיק מבט חטוף על מנת לזכור את רוב/כל המספרים הללו.
וכמובן, ב apple אתה ממש חייב להקליד את המספרים הללו ולא להשתמש באפשרות של העתק-הדבק. וזה גם רע מאוד, כי אתה יכול לזכור מההקלדה את הסיסמא.

אל תתאמץ להמציא סיסמאות ארוכות, תן למחשב לעשות את זה במקומך:
https://www.random.org/strings/

זה עדיף פי כמה וכמה מלתת לקרוב משפחה/חבר לשמור את הסיסמא.
אתם יכולים לחשוב על כמה סיבות: אפשרות לרמאות, שקרים, מתח, חוסר נוחות.
זה לא מיידי ומהיר. אתה תצטרך להושיב את הקרוב או החבר לשיחה ולהסביר לו את הכללים ואת הרצונות שלך בקשר לסיסמא, והכול נורא מסורבל, בעוד ב lockbox תוכל להכניס סיסמא לנעילה סופית בפחות מ-30 שניות.
החסרון היחיד הוא שאתה יכול לבקש מקרוב המשפחה/חבר לתת לך את הסיסמא רק אם ביצעת מטלה קשה מאוד - כמו ללכת לאיזה מקום או להביא לו משהו יקר. בעוד lockbox מבקש ממך רק לבקש את הסיסמא ולהמתין.
אבל זה לא באמת חסרון, כי אם יש משהו שמכור שונא, זה להמתין למנה שלו.

בקשר להתחברות לחשבון pluckeye:
הוסבר לי על ידי המנהל של pluckeye כמה דברים בקשר להרשמה לאתר של pluckeye:
אתה יכול להתחבר לחשבון של pluckeye מאיזה אימייל שאתה רוצה - האנונימי שלך או הרגיל שלך.
אף אחד לא יידע בכל מקרה מהו האימייל הזה, היות וזה מידע שחשוף לך בלבד.
עם זאת, שם המשתמש שלך (שיהיה גלוי לאחרים אם תכתוב דברים בפורום התלונות של pluckeye) יהיה מורכב מהשם של האימייל שלך, אבל אתה תמיד יכול לשנות את שם המשתמש למשהו אחר בכל עת.
בנוסף, אם אתה משלם סכום חודשי קבוע ל pluckeye (ולצורך כך השתמשת באימייל כלשהוא), שתדע שאין צורך להשתמש באותו אימייל שהשתמשת בתהליך התשלום החודשי, כדי להתחבר לשירותים האינטרנטיים של pluckeye.
לבסוף, הוא ממליץ להשתמש רק בכתובת אימייל אחד ולא יותר כדי להירשם לשירותים האינטרנטיים של pluckeye (כולל ה lockbox). כי המערכת של pluckeye עובדת ככה שהיא מקשרת בין המכשיר שלך לבין כתובת אימייל אחת ולא יותר.

כמה הערות טכניות חשובות:
1. באתר מכוון אוטומטית שהסיסמאות יושמדו אחרי שנה, (אם כי אתה יכול להאריך את התקופה הזאת),
המפתח של האתר הסביר זאת בכך שהוא לא רוצה שאנשים יחשבו שאפשר לשמור שם סיסמאות לנצח נצחים. זה פשוט טריק פסיכולוגי מצידו כדי להזהיר אותכם שאם תשימו שם סיסמא, ואז תחזרו אליה בעוד 10 או 20 שנים מעכשיו, יש סיכוי שהאתר לא יהיה קיים עוד.
ובינינו - הוא צודק, העולם כל הזמן משתנה סביבנו, אי אפשר אפילו להניח בביטחון שגוגל תהיה איתנו בעוד 10 שנים.

2. לכל סיסמא יש זמן מוגדר ל unlock: כלומר, כמה זמן יעבור מהרגע שאתה מבקש את הסיסמא, עד לרגע שאתה מקבל אותה בפועל.
וכמו כן, לכל סיסמא יש זמן מוגדר ל relock: כלומר, כמה זמן יעבור מהרגע שאתה מבקש לנעול את הסיסמא, ועד לרגע שהסיסמא ננעלת באתר בפועל.

שימו לב, ש relock חייב להיות לפחות דקה (60 שניות) ומעלה.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 6 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: יש לי אתר שיכול לשמור ולשחרר את הסיסמאות שלכם ! לפני 4 שנים, 3 חודשים #119868

• shomerbrit38
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • חבר ותיק

מעולה! תודה רבה

תגובה: יש לי אתר שיכול לשמור ולשחרר את הסיסמאות שלכם ! לפני 4 שנים, 2 חודשים #119914

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואו אחי! שוב כל הכבוד על הסקירה המעמיקה!!

בהחלט נותן מענה לאלו שאין להם מישהו להפקיד אצלו את הסיסמא וכמובן לא יכולים להחזיק את הסיסמא בעצמם!

מדהים הבחור הזה שכתב את פלאקי ואת זה... ממש מבין את עניין ההתמכרות ובאמת בא לעשות טוב

אם תשאל אותי הוא צריך לקבל תואר חסיד אומות העולם אני לא צוחק!!

בשואה היו כאלה שהצילו יהודים ממוות והבחור הזה עוזר להציל אנשים ממוות רוחני שבגמרא נאמר שגדול המחטיאו מן ההורגו..

כמה זכויות יש לבנאדם הזה איזה שליחות... אני לא יודע אם הוא בכלל מבין מה הוא עושה אבל אין לי ספק שיהיה לו חלק טוב לעולם הבא

אוהבים ותודה על הסקירה! פחות רלוונטי לי כי אני מפקיד את הסיסמא בידי אישתי אבל זו בהחלט בעיה שהייתה לי בעבר

תגובה: יש לי אתר שיכול לשמור ולשחרר את הסיסמאות שלכם ! לפני 4 שנים, 2 חודשים #119916

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 01 ינו' 2020 06:04:

וואו אחי! שוב כל הכבוד על הסקירה המעמיקה!!

בהחלט נותן מענה לאלו שאין להם מישהו להפקיד אצלו את הסיסמא וכמובן לא יכולים להחזיק את הסיסמא בעצמם!

מדהים הבחור הזה שכתב את פלאקי ואת זה... ממש מבין את עניין ההתמכרות ובאמת בא לעשות טוב

אם תשאל אותי הוא צריך לקבל תואר חסיד אומות העולם אני לא צוחק!!

בשואה היו כאלה שהצילו יהודים ממוות והבחור הזה עוזר להציל אנשים ממוות רוחני שבגמרא נאמר שגדול המחטיאו מן ההורגו..

כמה זכויות יש לבנאדם הזה איזה שליחות... אני לא יודע אם הוא בכלל מבין מה הוא עושה אבל אין לי ספק שיהיה לו חלק טוב לעולם הבא

אוהבים ותודה על הסקירה! פחות רלוונטי לי כי אני מפקיד את הסיסמא בידי אישתי אבל זו בהחלט בעיה שהייתה לי בעבר

כן, זה די מדהים שיש אנשים כמוהו.
אני חושב על כל האנשים שהיו רוצים מאוד להתקין תוכנת סינון מכל סוג ופשוט מפחדים או חוששים לשתף מישהו מספיק כדי שיעזרו להם להחזיק סיסמא,זה יכול להגיע בקלות לאלפי ואפילו עשרות אלפי בני אדם בישראל.
וכל הבעיה שלהם נפתרת באמצעות הכלי הכל כך פשוט הזה.

על זה נאמר, נר קטן, יכול לגרש הרבה מאוד מן החושך. זה אולי הדוגמא הכי טובה שראיתי למשל הזה.

תגובה: יש לי אתר שיכול לשמור ולשחרר את הסיסמאות שלכם ! לפני 3 שנים, 10 חודשים #122585

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

עוד תיקון קל:
תכונת ה relock היא אוטומטית, כלומר: 
אם נניח ביקשתי לפתוח את הסיסמא, והמתנתי את הזמן שהגדרתי ל unlock, אזי אחרי ההמתנה, הסיסמא תהיה פתוחה לך על מנת לראות ולהעתיק.

מה שקורה אחר כך הוא שאתה אפילו לא צריך לבקש לנעול חזרה את הסיסמא, זה ננעל אוטומטית בתום תקופת ה relock.
כלומר, אם הסיסמא נחשפה בתאריך 1.1.2021 , שעה 09:00, ויש לך זמן relock של 24 שעות.
מה שזה אומר הוא שיש לך 24 שעות - עד ל 2.1.2021 שעה 09:00 , עד שהסיסמא תינעל מחדש אוטומטית.

חשוב לציין, שהפתיחה של הסיסמא מחדש איננה אוטומטית כמובן... אתה תצטרך ללחוץ על הכפתור כדי לבקש לפתוח.

תגובה: יש לי אתר שיכול לשמור ולשחרר את הסיסמאות שלכם ! לפני 3 שנים, 10 חודשים #122753

• DeletedUser16189
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • חבר חדש

תודה רבה אח!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן