ברוכים הבאים, אורח

מערכת ההגנה הטובה ביותר שיש למערכת ההפעלה iOs
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מערכת ההגנה הטובה ביותר שיש למערכת ההפעלה iOs 598 צפיות

מערכת ההגנה הטובה ביותר שיש למערכת ההפעלה iOs לפני 4 שנים, 3 חודשים #119719

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

שלום לכם:
רציתי לדבר איתכם על מערכת ההגנה שבנו המהנדסים של אפל למניעת צריכת תכנים לא צנועים.

הכול התחיל ששני אנשים בדירקטוריון של אפל התעקשו מול המנכ"ל שלו, שדרוש במערכת של אפל, איזו מערכת מובנית שתאפשר להורים להשים פיקוח וסינון לילדים שלהם בצורה הרמטית.
אז המנכ"ל אישר, והרצים ייצאו דחופים במצוות המלך, ובנו מערכת הגנה ששמה 
screen time.

כמובן שאין התחלות קלות, וכולם עשו צחוק מאפל בגלל שילדים הצליחו לעקוף בקלות את ההגנה הזאת בהתחלה.
אפשר למצוא על זה מאמרים באינטרנט של תגובות של הורים כועסים שסמכו על התוכנה הזאת וגילו שהילדים שלהם עקפו אותה.

אז אפל למדה, השתפרה, ותיקנה.

כיום, בערך שנה שלמה אחרי ש screen time ייצאה לעולם, אפשר להגיד שזאת מערכת בוגרת יותר שחסינה מאוד מפריצות.

במאמר זה אני יידבר על מה שאני יודע על מערכת ההפעלה של iOs ומערכת ההפעלה של Mac, וגם המעט שאני יודע על ipadOs שאני פחות מכיר אבל היא בעצם iOs.
אני ידבר על המדיניות של אפל לגבי אפליקציות סינון במכשירים שלה, ולגבי screen time.

נכון לכתיבת מאמר זה, מערכת ההפעלה של iOs היא 13.

אז מה יכול לעשות screen time:
א. לקבוע רשימה לבנה של אתרים מותרים.
ב. לחסום אתרים למבוגרים. (לא סינון מתוחכם).
ג. לחסום אפליקציות על בסיס הדירוג גיל שלהם - גיל 4 ומטה, גיל 12 ומטה, גיל 17 ומטה וכו'.
ד. לחסום את האפשרות להוריד אפליקציות.
ה. לחסום את האפשרות להסיר אפליקציות.
ו. להגביל אפליקציות על פי הזמן.
ז. לחסום את סירי.
ח. לחסום את ספארי.
ט. לחסום קטגוריות של אפליקציות.
ועוד הרבה יותר.

screen time יכולה להיות עקיפה אך ורק באמצעות הדרכים הבאות:
א. כתיבת הסיסמא.
ב. מחיקה של כל האייפון להגדרות יצרן - כולל כל התוכן הקיים.
ג. מחיקה של כל האייפון להגדרות יצרן - כולל כל התוכן הקיים, והעלאת גיבוי שלא מכיל סיסמא, לתוך האייפון.
ד. התנתקות מהחשבון iCloud שלך - זה צעד קל מאוד, ואפשר למנוע אותו באמצעות הצעד הקל הבא: להתנתק מחשבון ה iCloud שלך, ורק אז לקבוע מהי הסיסמא לאייפון.
בדרך הזאת, דרך ד' לא תאפשר לך לעקוף.
ה. במערכת הפעלה iOs 12 היה אפשר לגלות את הסיסמא באמצעות חיבור האייפון למחשב, ובדיקת הסיסמא ב iTunes, כיום האפשרות הזאת התבטלה.
ו. כאשר אתה מפעיל את אפשרות ה"השבתה" של אפליקציות (למשל שאתה מגדיר שכל האפליקציות יושבתו משעה 00:01 עד שעה 18:00), אז להפתעתך אתה יכול לראות כאשר אתה נכנס לאפליקציה חסומה, את האפשרות "התעלם מההגבלה". שאכן נותנת לך להתעלם מההגבלה לחלוטין ! מה קורה פה !
אבל אין דאגה - הדרך לפתור את זה היא באמצעות סימון האופציה "חסום אפליקציות בשעת השבתה".
למה אפל בנו את זה כך ? לאלוקים פתרונים.

הערות:
א. הסיסמא של screen time תמיד תהיה 4 ספרות ולא יותר.
זה אומר שתצטרך 10,000 ניחושים לפתוח אותה. ובשלב מסוים יש שלב המתנה בין ניחוש לניחוש, שמעתי שזה יכול להגיע ל28 שנים המתנה.
ב. אל תתאמץ להמציא מספרים, תן למחשב לעשות את זה במקומך:
https://www.random.org/integers/
ג. אפילו את האפשרות למחוק את האייפון להגדרות יצרן אפשר למחוק באמצעות האפשרות "מצא את האייפון שלי", זה לא אפליקציה תמימה למציאת אייפון אבוד, זה אפליקציה שנועדה להקשות על גנבים שגנבו את האייפון שלך למחוק את התוכן בה ולהשתמש בה כחדשה.
באופן תיאורטי (כי לא בדקתי בעצמי), אם אתה לא יודע את הסיסמא לחשבון iCloud שלך, לא תוכל לפרמט את האייפון שלך להגדרות יצרן.

אם ככה אפל מושלמת לאדם שמחפש קצת שקט ושלווה מתמונות לא צנועות ?
לא מדויק.
אפל מנהלת מאוד בקשיחות את האפשרויות של אפליקציות סינון שמנסים להתפתח לבד במערכות הפעלה שלה.
אם תסתכלו באתר של http://filters.pluckeye.net/ ותחפשו למערכת הפעלה iOS, תמצאו שם הרבה אפליקציות.
וקשה להם להתנהל עם אפל - יום אחד אפל מחקה הרבה אפליקציות סינון ובקרה, בגלל שהיא טענה שהם מגזימים עם הסמכויות שלהם.
תחשבו על האבסורד בטענה הזאת - הרי המכור משתוקק שהבחירה תילקח ממנו סוף סוף, ואפל בדאגה ל"זכויות המשתמש שלה", רוצה "לדאוג לו" ולתת לו את "הבחירה".
טיפשות.
אפל בינתיים החזירה את האפליקציות חזרה לשירות, אבל מי יודע מה האפליקציות הסכימו לוותר בתמורה.
יש כעס גדול על אפל בגלל זה, זה מרגיש כאילו היא רוצה לחסל את התחרות בשוק הסינון ולהשתלט עליו עם screen time.
גם נטספארק נתקלת בקשיים דומים בעניין - רק שהיא פעלה הפוך, היא ניסתה לעבוד עם אפל בשיתוף פעולה מלא, למרבה הצער, בשל כך היכולות של נטספארק במערכת הפעלה של iOS עלובות. 
זה לא אשמת נטספארק, שימו לב, זה אשמת חברת אפל, אבל בכל מקרה, לא הייתי ממליץ על נטספארק למערכת ההפעלה של  iOS.
הכול נקבע על ידי שאלה אחת - האם אפל נותנת למפתחי האפליקציות יד חופשית להשתמש בכלי המרכזי שפיתחה אפל עבורה לניהול שליטה של המשתמש, מערכת ה MDM - Mobile Device Management.
אל תשאלו אותי מה זה מעבר למה שכתבתי, כי אני לא מבין בזה בכלל.
כרגע, אפל לא נותנת להם להשתמש בפוטנציאל המלא והעוצמתי של ה MDM, ולכן הכול תלוי בה - אם אפל תשלח הודעה כללית ותגיד שלא יהיה יותר הגבלות בנושא, אזי המפתחים בנטספארק ועוד אינסוף אפליקציות סינון ובקרה אחרות יוכלו סוף סוף לשים הגנות לא חדירות.
וזה כל מה שאני יודע על הסינון במערכות ההפעלה של אפל.

בעיקרון, נאמר לי על ידי המפתח של pluckeye, שאם יש חברה שיש בה רצון אמיתי לתת למפתחים יד חופשית לעשות מה שהם רוצים - זה מייקרוסופט. ולא גוגל או אפל.
וכל מי שמכור, עדיף לו לקנות מכשיר שמי שייצר אותו, נותן יד חופשית לפתח עליו כל כלי אפשרי - כולל כלים חריפים וחזקים וחודרניים למניעת הסרה וסינון פוי'.
אז אני לא יודע באמת מה נכון כי אני לא מבין בזה, אבל אני בהחלט ישקול את מה שכתבתי בכובד ראש כאשר ארצה לקנות מכשיר חדש, ואני מציע לכם לעשות אותו דבר.
אני מקווה שזה יעזור למישהו בעתיד.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 2 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: מערכת ההגנה הטובה ביותר שיש למערכת ההפעלה iOs לפני 4 שנים, 3 חודשים #119724

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

סקירה מרתקת ועניינית !!
יישר כוח על ההשקעה!

שאלה 
איך בדיוק עובד סינון האתרים למבוגרים? כתבת "לא מתוחכם" מה התכוונת?

האם זה יודע לבד לזהות תוכן למבוגרים או שצריך להכניס ידנית אתרים שרוצים לחסום?

האם זה חוסם באופן גורף הכל ואתרים שרוצים לפתוח פותחים?

תגובה: מערכת ההגנה הטובה ביותר שיש למערכת ההפעלה iOs לפני 4 שנים, 3 חודשים #119725

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 22 דצמ' 2019 20:12:

סקירה מרתקת ועניינית !!
יישר כוח על ההשקעה!

שאלה 
איך בדיוק עובד סינון האתרים למבוגרים? כתבת "לא מתוחכם" מה התכוונת?

האם זה יודע לבד לזהות תוכן למבוגרים או שצריך להכניס ידנית אתרים שרוצים לחסום?

האם זה חוסם באופן גורף הכל ואתרים שרוצים לפתוח פותחים?

הוא נניח יחסום אתרי פוי'.
אבל אתר שהוא קצת זה וקצת זה - למשל אתר חדשות עם מדור ספציפי שמדבר על אופנה וכדומה, הוא לא יחסום, כי זה מערכת טיפשה - מבחינתה אתה באתר חדשות, לכן הכול בסדר.

תגובה: מערכת ההגנה הטובה ביותר שיש למערכת ההפעלה iOs לפני 3 שנים, 7 חודשים #126606

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

הודעה חשובה ודחופה בקשר ל screen time:

החל מגרסה 13.3-13.4, אפשר לבטל את הסיסמא של screen time באמצעות הקשת ה apple id והסיסמא הרגילה שלכם במכשיר.

בבקשה למחוק את הסיסמא של screen time, ואז תצטרכו לבקש מהמשגיח של הסיסמא שלכם, שיפתח חשבון apple משלו, שמחובר למספר טלפון של המשגיח ולאימייל שלו.

אחר כך, תכתבו סיסמא חדשה ל screen time, במהלכה יוצע לכם האפשרות לכתוב apple id וסיסמא (שישמשו כאפשרות לאפס את הסיסמא אם שכחתם את האפליקציה), אל תכתבו את ה apple id שלכם, תכתבו במקום זה את ה apple id של המשגיח והסיסמא שלו (שהוא ייכתוב).

כל זה אומר בעצם שיש לכם כעת דרך נוספת לבטל את screen time:
באמצעות הקשת ה apple id והסיסמא של המשגיח שלכם.
ואם הוא מסתיר ממכם את זה - אז הבעיה נפתרה. 

למעשה זה מצוין, כי זה בעצם אומר שאתם לא צריכים יותר את המשגיח שלכם, אלא רק פעם אחת בלבד - כאשר הוא נותן לכם את הפרטים של ה apple id והסיסמא.

במילים אחרות, אתם תוכלו:
1. לגשת ל screen time.
2. להקיש סיסמא אקראית בלי להסתכל.
3. לאשר.
4. אפל יבקשו ממכם להכניס שם apple id וסיסמא לגיבוי. למקרה ששכחתם סיסמא.
5. תכתבו את ה apple id  והסיסמא של המשגיח/ההורה.
6. תכניסו את ה apple id והסיסמא לתוך ה lockbox.
7. וסיימתם.
מעתה והלאה, לא תצטרכו לדבר יותר לעולם עם המשגיח שלכם, ותוכלו לשלוף את הסיסמא של ה apple id וה apple id בכל עת מה lockbox, שם תשלטו כמה מהר תוכלו לקבל את זה.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 7 חודשים על ידי robinhood.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.47 שניות

Are you sure?

כן