ברוכים הבאים, אורח

פוסט סקירה וביקורת על pluckeye
(0 צופה) 

נושא: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye 4687 צפיות

פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119163

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

בהמשך לפוסט של מתרפא, אמרתי שאני יכתוב פוסט ביקורת על pluckeye.

https://gye.org.il/forum/18-%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%99%D7%98%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/118936-%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%A9%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%9C%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%99-%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%9D

כמו שנאמר, Pluckeye היא תוכנת חסימת תמונות וסרטונים, ללא מנגנון סיסמא, אלא מנגנון עיכוב. מה שמייתר את הצורך במישהו (כמו הורה או חבר וכדומה) שיזכור את הסיסמא בשבילך.

אני יכתוב את החוויה האישית שלי, ומזה תבינו יותר איך זה עובד.
נכנסתי לאתר של http://www.pluckeye.net/
בחלק של האתר המדבר על ההורדה, מוסבר לי שהתוספת תעבוד רק על הדפדפנים chrome ו firefox, ודפדפנים אחרים פשוט לא יעבדו אחרי ההתקנה, יש לי כבר דפדפן chrome ולכן אני לא דואג וממשיך מייד להורדה.

עדכון חשוב מאוד: pluckeye מתעדכנת כל הזמן, חשוב להישאר מעודכנים ולהוריד את הגירסה הכי מעודכנת כאן:
https://www.pluckeye.net/release-notes.html
(אני למשל הורדתי את 0.98.15 והיה לי בעיות לפעמים באינטרנט, שנפל לי הרבה, נכון לרגע זה הגירסה היא 0.99.53)

לחצתי על הורדה, ירד לי קובץ של כמה מגה בייטים למחשב האישי, פתחתי אותו והתקנתי אותו. (לפני שהוא מתקין הוא מתריע אם הדפדפן שלך פתוח, ואם כן הוא אומר לך לסגור).
אחרי שהוא מתקין (אצלי התקין תוך 20 שניות), הדפדפן כרום שלך עולה אוטומטית. עם הכפתור של pluckeye לצד החלון הקטן של כתובת האתר שאתה נמצא בו כרגע.
אם הוא לא נמצא שם, לך ל Extensions בדפדפן כרום שלך ותדליק את pluckeye והכפתור יופיע.
(לך ל "..." (מימין למעלה או משמאל למעלה) בגוגל כרום, ואז תלחץ על more tools, ואז תלחץ על Extensions, שם תחפש את התוסף של pluckeye ותדליק אותו )

זהו ! התקנתי את התוסף.
פתחתי אתרים שונים, והתברר שהתוסף אכן עובד - לא משנה איזה אתר פתחתי, התמונות הוסרו לחלוטין, (והסרטונים), פשוט הכול.
pluckeye עובד על כל האתרי אינטרנט כבר מההתחלה, אז אין שום תמונות וסרטונים מהרגע שאתם מתקינים את pluckeye.

מן הסתם אתם רוצים שכמה אתרים ייצאו מהכלל של pluckeye ככה שכן יהיה להם סרטונים ותמונות, עכשיו אני יסביר איך עושים את זה, זה מאוד פשוט.

אז איך ההגדרות של pluckeye עובדות ?
אם נתעלם מהאפשרות להגדיר את pluckeye דרך שורת פקודה במחשב, מה שמאפשר הרבה יותר יצירתיות בשימוש בתוכנה, אז השימוש בתוכנה מאוד מאוד פשוט.

הכול הולך לפי הכפתור של pluckeye בדפדפן - תלחץ עליו לחיצה שמאלית והוא יראה לך 10 כפתורים בערך שכולם עושים משהו ספציפי - מכבים את כל האינטרנט (למקרה שאתה נמצא בקריז כרגע) לדוגמא.
הנה תמונה שלהם: (הכפתור של allow קצת מוסתר).

אבל יש 3 כפתורים שבאמת חשובים לעניינו: "אפשר" (allow), "חסום לחלוטין" (block), "הסר הגבלות"(revert).
הכפתור של "אפשר" מבטל את ההגבלות של pluckeye שנמצאים על האתר שאתה נמצא בו כרגע, ועל כל הנספחים שלו. ומאפשר לך לראות בהם תמונות וסרטונים כרגיל.
למשל אם אתה נמצא ב:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5630780,00.html#autoplay

ואתה לוחץ על כפתור "אפשר", אתה מאשר את כל האתרים שנמצאים באתר אינטרנט של  https://www.ynet.co.il
ולא רק את הדף הספציפי שאתה נמצא בו.

אבל אם אתה רוצה לאשר דף ספציפי, אין קל מזה - ליד הכפתור של "אפשר" יש חץ, תלחץ עליו ותגלה שהוא מראה אפשרויות מה לאשר.
הוא יראה שיש לך את האופציה לאשר את:
https://www.ynet.co.il
https://www.ynet.co.il/articles
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5630780,00.html

ואתה בוחר מה מהם לאשר. אז כמו שאתם רואים,  זה פשוט.

באותה צורה:
הכפתור של "חסום הכול", מאפשר לך לחסום את האתר לגמרי - כלומר, אתה לא יכול להיכנס לשם בכלל.
הכפתור של "הסר הגבלות" (revert) מבטל את ההשפעות של הכפתורים של "חסום הכול" או "אשר", מה שאומר שדף האינטרנט יחזור למצב הבסיסי שלו תחת השפעת pluckeye, שזה בלי תמונות וסרטונים בכלל.

אז גילינו איך אנחנו מתקינים את התוסף ואיך אנחנו מגדירים את עולם האינטרנט שלנו בדיוק לפי הטעם והצורה שאנחנו רוצים באמצעות שלושת הכפתורים שהזכרתי.

עכשיו יש כפתור רביעי החשוב לעניינו - הכפתור של settings
אם תלחצו על הכפתור של settings, תגלו הגדרות מאוד פשוטות.

משמאל אתם מגדירים כמה שניות/דקות/שעות/ימים אתם צריכים להמתין עד שתוכלו לשנות את ההגדרות
באמצע אתם מסמנים אם אתם רוצים שהרמת ההגנה תהיה רמה 1 או רמה 2, שזה בעצם ההבדל בין התערבות עמוקה במערכת ההפעלה שלכם על מנת למנוע ממכם להסיר את התוסף (רמה 2) או חוסר התערבות ואפשרות להסיר את התוסף בקלות יחסית (רמה 1). מומלץ כמובן רמה 2.
רמה 1 נועדה רק לאנשים שרק הורידו את התוכנה לפני רגע ורוצים לבדוק אותה קצת ולשחק איתה, אבל היא לא נועדה שימשיכו איתה לאורך זמן, היא חסרת תועלת אמיתית.
מימין אתם מסמנים כמה מהר אתם רוצים לקבל עדכונים חדשים למערכת של pluckeye. אני חושב שעדכונים מהירים מדי שלא עברו בחינה רצינית הם מתכון לצרות אז אני מסמן את מהירות העדכון הסטנדרטית (והכי איטית).
למטה יש את הכפתור advanced , שמוביל אותך פשוט לבחור אם אתה רוצה NHB או לא (ממליץ שכן), וזה הכול.
וכמובן apply לאשר את ההחלטות שלך.
וזה כל האופציות כמעט שיש ב settings, הכול מאוד מינימלי ומאופק. אין מיליון כפתורים למיליון אפשרויות.

אז קל להגדיר את הזמן שיכול לעבור עד שתוכל להפעיל את הכלים של Pluckeye בחופשיות, אתה פשוט כותב את מספר הדקות/שעות וכו' שאתה רוצה לעכב בהם את הבחירה שלך, למשל 5 דקות, ואז אתה לוחץ apply. וזהו.
עכשיו במשך 5 דקות, אתה לא תוכל ל"אפשר" באמצעות הכפתור, מה שאתה רוצה.
איך אתה מסיר את ההגבלה ? פשוט תכתוב 0 בשורת הזמן, ותלחץ apply, זה יסיר את ההגבלה אוטומטית כאשר זמן ההגבלה ייגמר.
בנוסף לכך, אם זמן ההגבלה עדיין לא נגמר, הוא יגיד לך באיזה שעה זה ייגמר.

דרך אגב, ניסיתי לעקוף בדרך הזאת כניסוי את pluckeye, הוא כתב לי שזמן ההגבלה ייגמר ב 15:42, אז שיניתי את השעה במחשב להיות 15:42, ואז pluckeye, במקום להיות עקוף, כתב לי שעכשיו זמן ההמתנה ייגדל ל 15:45, אז גם לא עקפתי אותו בכלל, וגם הגדלתי את זמן ההמתנה שלי.

העושר האמיתי של האפשרויות נמצא בהקלדת שורות פקודה ב cmd. זה הקופסא השחורה הזאת שמקלידים בה פקודות לווינדוס. וכמעט לא משתמשים בה, אלא אם כן טכנאי מתקשר אלייך הביתה ומדריך אותך מה לכתוב שם.
הייתי כותב על זה עוד, אבל לצערי ולשמחתי יש לי נטספארק על המחשב, והוא חוסם לי את האפשרות להקליד משהו ב cmd.
בגלל בעיות של נטספרק במחשב windows שלי, אני מחקתי אותו ומשתמש רק ב pluckeye

הבנה מתקדמת ב pluckeye:
אני כותב את התוספת המאוחרת הזאת, על מנת שאנשים ילמדו דברים קצת יותר מתקדמים עם pluckeye. ויבינו יותר לעומק את הדרך בה היא מאשרת דברים.

בעיקרון, כל pluckeye מתנהל, למיטב הבנתי, על פי קובץ, בו רשום כל הפקודות והרעיונות מה אסור ומה מותר.
במחשב windows, אתה יכול להפיק את הקובץ הזה בקלות, פשוט תפתח את cmd (תחפש cmd במחשב), וייצא לך קופסא שחורה כזאת שניראית כמו מה שההאקרים בסרטים מקלידים עליה, ושמה אתה מקליד (או מעתיק-מדביק) את השורה הבאה:

pluck.exe export > "%HOMEPATH%\Desktop\pluckeye-settings.txt"
ואז אתה מקבל בשולחן העבודה באופן אוטומטי את הקובץ.
מה כתוב בקובץ ? הכול.
מה מאושר ב pluckeye.
מה חסום ב pluckeye.
תהליכים שעתידים לקרות לך לפי ה delay.

למה אני כותב את זה ? כי זה עוזר להבנה שלנו מה הפקודות allow, block או revert עושים.
הפקודה allow על דף אינטרנט, למשל www.ynet.co.il, מוסיפה לקובץ את השורה הבאה:
allow www.ynet.co.il
הפקודה block על דף אינטרנט, למשל www.ynet.co.il, מוסיפה לקובץ את השורה הבאה:
block www.ynet.co.il
והפקודה revert על דף אינטרנט, למשל www.ynet.co.il, מוחקת לחלוטין מהקובץ את השורה/ות:
allow www.ynet.co.il
block www.ynet.co.il

ובמקום זה לא יהיה כתוב כלום

מה יקרה אם כתוב שני דברים סותרים ?
allow www.ynet.co.il
block https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5635622,00.html

או במקרה השני:
block www.ynet.co.il
allow https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5635622,00.html

התשובה היא שהקובץ פשוט קורא את השורות ולוקח את שני החוקים בחשבון. הוא מאפשר את כל ynet וחוסם את הדף הספציפי במקרה הראשון, או חוסם את כל ynet ומאפשר את הדף הספציפי במקרה השני.

מה קורה במקרה שכתוב כך:
allow www.ynet.co.il

ואתה עושה revert ל www.ynet.co.il ?

תשובה:

במקרה כזה, כל ynet יהיה בלי תמונות, כי השורה:
allow www.ynet.co.il
נמחקה
אבל השורה
לא נמחקה, ולכן תוכל לראות אותה עם תמונות.

בנוסף, יש חוק נוסף שצריך לדעת, שקשור ל delay. והוא כך:
כאשר יש לך delay.

אז

revert של block ,

או

סתם allow קורים אך ורק אחרי הזמן הקצוב שנתן ה delay.

ואילו revert של allow ,

או

סתם block קורים מייד.

מה קורה כאשר פתחת אתר אינטרנט לא ראוי ברגע של חולשה באמצעות כפתור allow בשעה 11:30, ואתה מתחרט בשעה 11:32 ולוחץ על הכפתור revert ? (וה delay הוא 30 דקות)

אז אפשר לחשוב בטעות, שאחרי חצי שעה, משעה 12:00 עד 12:02, יהיה לך גישה חופשית לאתר הלא ראוי, ובשעה 12:02, כפתור ה revert ישפיע ויחסום שוב.
אבל זה טעות, מה שקורה הוא ש revert של allow קורה מייד, ולכן גם בשעה 12:00 לא תהיה גישה כלל.

עריכה מאוחרת: באמצעות דרך פשוטה שלא אפרט, אפשר לעקוף את pluckeye.
אבל למזלנו, מי שכתב את התוכנה לא טיפש, אז תעשו את הצעדים הבאים:
תלחצו על כפתור pluckeye.
תלחצו settings
תלחצו advanced (למטה).
תאפשרו את הגנת NHB.
וזהו סיימתם.

עריכה מאוחרת נוספת:
רציתי לסכם את כל האפשרויות דרכם אפשר לראות פוי', ולהראות איך pluckeye חוסם כל אחד מהם:
תמונות, סרטונים, הורדה של תמונות, הורדה של סרטונים, חסימת יכולת לשמור דף אינטרנט, הורדת טורנטים, משחקים. בקיצור - אם לא עשיתם allow לדף אינטרנט, אתם לא יכולים לגשת לתמונות או לווידיאו שלו, בכל דרך שהיא, נקודה.

עדכון מאוחר וכנראה סופי:
כמבחן אחרון (וברגע של חולשה), חשבתי שאולי pluckeye מצליח לסנן כאשר המחשב במצב הרגיל שלו, אבל כאשר המחשב במצב של safe mode, ולא סתם safe mode אלא safe mode with networking, אז אין סיכוי ש pluckeye יעבוד שם.
ומסתבר שטעיתי - כי האינטרנט לא עבד שם בכלל, אפילו שזה safe mode with networking.
לסיכום, אני נוכח לדעת שהיוצר של pluckeye חשב על הכול, וכנראה חשב על יותר אפשרויות לעקוף את pluckeye ממני וחסם את כולם. אז אני יכול להתרווח קצת ולהרגיש יותר בטוח.
המחשב שלי, אני שמח לכתוב לכם, נקי לגמרי.

כמה זמן DELAY יש לי ? כרגע יש לי 48 שעות, וזה בהחלט די והותר.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 9 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119169

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

שאפו ענק על הסקירה המדוקדקת והמפורטת!!! יישר כוח!!

אוסיף שאני משתמש בו כפי שצויין והוא מדהים ומציל אותי לא פעם.

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119216

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 24 נוב' 2019 19:03:

שאפו ענק על הסקירה המדוקדקת והמפורטת!!! יישר כוח!!

אוסיף שאני משתמש בו כפי שצויין והוא מדהים ומציל אותי לא פעם.

ברצוני גם להוסיף, ומתרפא יתקן אותי אם אני טועה
שהקטע של מנגנון העיכוב ב pluckeye הוא לתת לך הפרש של זמן מהרגע שאתה רוצה לפתוח את המחשב לתמונות, עד לרגע שהתמונות אכן נפתחות.

אני יסביר את זה בדוגמא, אם אני כתבתי בשעה 10 בבוקר שאני רוצה שהזמן המתנה יעמוד על 4 שעות, זה לא אומר שאוטומטית pluckeye יפתח את עצמו לשינויים כרצונך בשעה 14 בצהריים באותו יום אוטומטית (אחרי 4 שעות).
אלא זה אומר, שאם תרצה לאפס את זמן ההמתנה, אתה תצטרך קודם כל לאפס את זמן ההמתנה ל-0. ורק אז, יתחיל השעון של 4 השעות שקבעת לרוץ אחורה.
אז בדוגמא שלנו, אם כתבתי בשעה 10 בבוקר שאני רוצה שזמן ההמתנה יעמוד על 4 שעות, ואז המתנתי 5 יממות שזה 120 שעות בלי לעשות כלום, pluckeye עדיין לא יהיה פתוח לשינויים. ואם אחרי 5 יממות כתבתי בשורת הזמן המתנה 0, כלומר איפסתי את זמן ההמתנה. אז מתחיל שעון ב pluckeye שמתקתק 4 שעות ואז pluck שלך פתוח לשינויים כרצונך.
אז המחשב שלך יהיה פתוח לשינויים במקרה שלנו אחרי 5 יממות ו4 שעות, שזה 124 שעות.

רציתי להדגיש גם (אם כי כבר כתבתי את זה), שכדי להשתמש בתוכנה הזאת כמו שצריך, אתה צריך קודם כל לפתוח קובץ של word או txt ולכתוב בצורה מסודרת מה אתה מתיר להכניס לרשימת התמונות.
ומה אתה אוסר לחלוטין.
מה אתה תאסור לחלוטין מלהיכנס לאתר מלכתחילה, זה בחירה שלך.
אבל מה תתיר, אני יכול להמליץ אישית על כל המנויים שלך ביוטיוב, מה שאומר שתצטרך להיכנס לכל אחד מהם בנפרד וללחוץ על החץ להתיר דווקא את הערוץ ולא את כל יוטיוב.
תתיר את כל מה שנמצא אצלך ב bar. אם שמת את זה שם במקום שאתה יכול ללחוץ מייד שצריך, כנראה זה חשוב מספיק להיכנס לרשימת המותרים.
תתיר את האתרים שקשורים לעבודה שלך, לבנק שלך, ללימודים שלך, תתיר את האתרים של מדינת ישראל כמו gov.il או משהו כזה. תתיר את האתר שמור עיניך, וזה נראה לי מספיק בשביל לכסות 95 אחוז מהפעילות שלך.
כמובן שכולנו רוצים 100, אבל תמיד אפשר לחשוש ולומר שיש אתר חשוב שעדיין לא התרתי, ואין לדבר סוף.

וככה יש לך קובץ שאתה יכול בקלות לפתוח, להקליק על כל הקישורים, להתיר/ לאסור אותם במהירות, וככה אתה לא צריך לדאוג מלעבוד קשה מדי במקרה שנגיד pluck מוסר בטעות וכל ההגדרות אבדו וכדומה. אם דבר כזה קורה בכלל.

עוד משהו שאני רוצה שמתרפא יגיד לי אם זה נכון, הוא העובדה שאי אפשר לחסום אתרים לחלוטין כאשר מנגנון ההשהיה לא אופס.
שזה מוזר כי הרעיון הוא למנוע ממך להתיר, והאופציה לחסימת אתרים מלהיכנס אליהם צריכה להישאר פתוחה לדעתי גם בזמן שמנגנון ההשהיה עדיין לא אופס..

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 4 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119217

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

מה שכתבת זה נכון, אבל קצת סיבכת את זה

זמן המתנה אתה קובע מראש כמה זמן תצטרך להמתין כדי לבצע שינוי כלשהו בהגדרות של pluckeye

השינוי הזה יכול להיות שינוי זמן ההמתנה (הורדה שלו או איפוס) או פתיחת אתר לתמונות
כחומר אתה לא חייב לאפס את המונה כדי לפתוח אתרים אתה פשוט פותח אותם והם ייפתחו כעבור "זמן המתנה" שהגדרת
כמובן שאתה יכול גם להוריד את זמן ההמתנה ל-0 כלומר שתוכל לפתוח אתרים באופו מיידי בלי המתנה, אבל גם השינוי הזה תצטרך להמתין את זמן ההמתנה שהגדרת.

אפשר לחסום אתרים בלי קשר למה מוגדר בזמן ההגדרה
פשוט אם זה 0, אז אתה תוכל לפתוח אותם במיידי.

פלאקי מגיע כברירת מחדל שכל האתרים פתוחים (לא חסומים) אבל סגורים לתמונות.
מכאן אתה יכול לחסום אתר ספציפי לגמרי (block) או לפתוח אותו לתמונות וסרטים (allow)
ברירת המחדל של כל האתרים היא שהם לא חסומים כלומר אתה יכול לגשת אליהם ולקרוא טקסט אבל סגורים לתמונות יסרטים.

המלצה אישית שלי, להוריד את התוסך, להיות כשבוע עם זמן המתנה של 0, בזמן הזה לגלוש במחשב בהרגלים הרגילים שלכם ולגלות איזה אתרים אתם רוצים לראות בהם תמונות וסרטונים ולפתוח אותם, ובתום שבוע להעביר את זה לזמן המתנה של שעה.

גם אם קיבלתם פתאום קריז לצפות בפורנו ושלחתם פקודה לפלאקי לפתוח את האתר לתמונות וסרטים, תעשו שהפתיחה תהיה לזמן מסויים ולא לתמיד, נניח תעשו שייפתח לשעתיים, כדי שזה ייסגר בסוף, וגם בזמן המתנה הזה של השעה תנסו לעשות פעולות שיעזרו לכם לוותר ולהורות לפלאקי "לבטל את הפתיחה" שביקשתם ממנו. למשל שיחות טלפון לחברים, כתיבה קריאה בפורום או כל דבר אחר שעוזר לכם..

לי אישית זמן של שעה היה קצר מידי, כל פעם שפתחתי אתרים לצפייה וצפיתי בסוף, "הענדתי" את עצמי בפעם הבאה שחזרתי לתפקוד שפוי בהוספת שעה נוספת לזמן ההמתנה.

זמן ההמתנה אצלי עמד בסופו של דבר על 6 שעות.
זה הזמן שעבורי ספציפית היה הכי יעיל.

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119222

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 25 נוב' 2019 20:40:

מה שכתבת זה נכון, אבל קצת סיבכת את זה

זמן המתנה אתה קובע מראש כמה זמן תצטרך להמתין כדי לבצע שינוי כלשהו בהגדרות של pluckeye

השינוי הזה יכול להיות שינוי זמן ההמתנה (הורדה שלו או איפוס) או פתיחת אתר לתמונות
כחומר אתה לא חייב לאפס את המונה כדי לפתוח אתרים אתה פשוט פותח אותם והם ייפתחו כעבור "זמן המתנה" שהגדרת
כמובן שאתה יכול גם להוריד את זמן ההמתנה ל-0 כלומר שתוכל לפתוח אתרים באופו מיידי בלי המתנה, אבל גם השינוי הזה תצטרך להמתין את זמן ההמתנה שהגדרת.

אפשר לחסום אתרים בלי קשר למה מוגדר בזמן ההגדרה
פשוט אם זה 0, אז אתה תוכל לפתוח אותם במיידי.

פלאקי מגיע כברירת מחדל שכל האתרים פתוחים (לא חסומים) אבל סגורים לתמונות.
מכאן אתה יכול לחסום אתר ספציפי לגמרי (block) או לפתוח אותו לתמונות וסרטים (allow)
ברירת המחדל של כל האתרים היא שהם לא חסומים כלומר אתה יכול לגשת אליהם ולקרוא טקסט אבל סגורים לתמונות יסרטים.

המלצה אישית שלי, להוריד את התוסך, להיות כשבוע עם זמן המתנה של 0, בזמן הזה לגלוש במחשב בהרגלים הרגילים שלכם ולגלות איזה אתרים אתם רוצים לראות בהם תמונות וסרטונים ולפתוח אותם, ובתום שבוע להעביר את זה לזמן המתנה של שעה.

גם אם קיבלתם פתאום קריז לצפות בפורנו ושלחתם פקודה לפלאקי לפתוח את האתר לתמונות וסרטים, תעשו שהפתיחה תהיה לזמן מסויים ולא לתמיד, נניח תעשו שייפתח לשעתיים, כדי שזה ייסגר בסוף, וגם בזמן המתנה הזה של השעה תנסו לעשות פעולות שיעזרו לכם לוותר ולהורות לפלאקי "לבטל את הפתיחה" שביקשתם ממנו. למשל שיחות טלפון לחברים, כתיבה קריאה בפורום או כל דבר אחר שעוזר לכם..

לי אישית זמן של שעה היה קצר מידי, כל פעם שפתחתי אתרים לצפייה וצפיתי בסוף, "הענדתי" את עצמי בפעם הבאה שחזרתי לתפקוד שפוי בהוספת שעה נוספת לזמן ההמתנה.

זמן ההמתנה אצלי עמד בסופו של דבר על 6 שעות.
זה הזמן שעבורי ספציפית היה הכי יעיל.

הבנתי, אז אם נניח אני בקריז, ויש לי רצון לראות אתר פוי' (פורנו), ויש לי pluckeye עם זמן המתנה 4 שעות,  אז אני פותח את אתר הפוי', ואין בו תמונות אז הוא חסר תועלת, ואז אני לוחץ על כפתור pluckeye, לוחץ allow (אפשר), ואז אחרי 4 שעות האתר פוי' יהיה פתוח עם תמונות, ורק הוא, נכון ?

כלומר, אני יכול להורות בשעה 01:00 בלילה לפתוח את אתר א', והוא ורק הוא יהיה פתוח בשעה 05:00, ואז בשעה 06:00 להורות לפתוח את אתר ב', והוא גם יהיה פתוח בשעה 10:00. וכן הלאה. קלטתי אותך.

השאלה היא, איך אני מבטל את ההוראה שלי לאפשר את האתר, אחרי שהתחרטתי (אחרי שעתיים מתוך 4) במהלך זמן ההמתנה הכפוי שאילץ אותי pluckeye לעשות, לדעתי אני פשוט נכנס לאתר שוב, ואז לוחץ על הכפתור של pluckeye, ואז לוחץ revert או block ("חסום" או "בטל הגבלות") נכון ? ואז בעצם הפקודה בוטלה, וה-2 שעות המתנה שהמתנתי בוטלו חזרה ל-4. תגיד לי אם אני טועה.

הדרך הזאת היא ממש איכות חיים, כי זה אומר שאם אני נתקל באתר שחשוב לי שיהיה בו תמונות, ונניח יש לי זמן המתנה של 72 שעות, אז אני פשוט אומר ל pluckeye לאפשר את האתר והוא יהיה מאופשר תוך 72 שעות, ורק הוא.
זאת אומרת שאתה לא צריך להסתכן בחשיפה, ואתה לא צריך להסיר את כל ההגנות על מנת לאפשר משהו, מה שעלול לחשוף אותי לסיכונים של מוח של מכור שמבין פתאום שיש לו בידיים  pluckeye חופשי ממגבלות, כאן ועכשיו.
איזה אפליקציה גאונית, אין לי מילים.

אני גם מאוד מופתע לשמוע שאתה צריך 6 שעות ולא יותר, אני חושב שאני ישים את זה על 72 שעות בסופו של דבר (ברור שלא עכשיו, אני רק התחלתי את השימוש), אני מניח שכל אחד ואיך שהגוף והנפש שלו עובדים הוא שונה..

החשש היחיד שלי הוא שהאפליקציה תיזנח באיזה שלב, כמו ששמעתי שנזנחה k9. זה לא בטוח להיות נסמך על אפליקציה יחידה לשמור עליך שפוי (כמובן, אפליקציה לבדה לא תשמור עליך נקי, צריך גם להיות בחיים נכונים ובריאים).

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 4 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119227

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

יפה כן כתבת והבנת את זה במדוייק !

לבטל הוראה אפשר ע"י כפתור ייעודי בתפריט של פלאקי שנקרא abort
הוא מבטל באופן גורף את כל הפעולות שמחכות לזמן המתנה.

יכול להיות גם שאפשר ע"י revert, אני לא בטוח.

לי אישית 6 שעות הספיקו כי זה מחשב בעבודה הוא לא איתי 24 שעות.
אני עובד 8-9 שעות ביום מה שאומר שאם לא שמתי פקודה לפתוח כבר ב3 השעות הראשונות שלי בעבודה (בבוקר) אני כבר לא אהיה בעבודה כשהאתר ייפתח.

אז החשש שלי זה רק לפתוח לעצמי ולגלוש למחרת, ועם זה רוב הזמן אני מצליח להתמודד ולבטל את הפתיחה כבר עד למחרת.

אבל יכול מאוד להיות שגם זה לא יספיק ואני כבר אעלה לזמן המתנה של יום ויומיים.. 

שוב, כל פעם שאני צופה בתוכן לא טוב אני מעניש את עצמי בעוד שעה לזמן ההמתנה.

כמובן שזה גם הרבה רצון אישי.. אבל זה עוזר.

לגבי עזיבה שלו, בניגוד לk9 זה לא תוסף שדורש יותר מידי עדכונים..
הוא דיי מוכן ועובד מושלם, כך שגם אם הבחור מפסיק לתפעל אותו - מי שכבר הוריד אותו יכול להמשיך להשתמש בו בלי חשש.

כל עוד אנשים ימשיכו לתרום לו כסף (מה שאני בהחלט מתכנן לעשות) אז גם אין סיבה שזה יקרה.

אעדכן שכעבור חודש האפליקציה מבקשת ממך לתרום כדי להמשיך להשתמש בה. היא שואלת אותך פרטים על הממוצע הכנסה השנתי במשק במדינה שאתה גר בה כדי לקבוע כמה סכום תצטרך לתרום, אם אתה מסמן את הרמת הכנסה הכי נמוכה אז היא מודיעה לך שאתה לא צריך לתרום וזה בחינם.

גם אם הוא ישנה את זה וידרוש קצת כסף, אני עדיין חושב שזה שווה.

נטספארק עולה 35 שקל לחודש על המחשב בבית.

גם על פלאקי הייתי מוכן לשלם סכום כזה פחות או יותר.
במיוחד שאין ממש אלטרנטיבות כרגע לmac

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119240

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 26 נוב' 2019 06:10:

יפה כן כתבת והבנת את זה במדוייק !

לבטל הוראה אפשר ע"י כפתור ייעודי בתפריט של פלאקי שנקרא abort
הוא מבטל באופן גורף את כל הפעולות שמחכות לזמן המתנה.

יכול להיות גם שאפשר ע"י revert, אני לא בטוח.

לי אישית 6 שעות הספיקו כי זה מחשב בעבודה הוא לא איתי 24 שעות.
אני עובד 8-9 שעות ביום מה שאומר שאם לא שמתי פקודה לפתוח כבר ב3 השעות הראשונות שלי בעבודה (בבוקר) אני כבר לא אהיה בעבודה כשהאתר ייפתח.

אז החשש שלי זה רק לפתוח לעצמי ולגלוש למחרת, ועם זה רוב הזמן אני מצליח להתמודד ולבטל את הפתיחה כבר עד למחרת.

אבל יכול מאוד להיות שגם זה לא יספיק ואני כבר אעלה לזמן המתנה של יום ויומיים.. 

שוב, כל פעם שאני צופה בתוכן לא טוב אני מעניש את עצמי בעוד שעה לזמן ההמתנה.

כמובן שזה גם הרבה רצון אישי.. אבל זה עוזר.

לגבי עזיבה שלו, בניגוד לk9 זה לא תוסף שדורש יותר מידי עדכונים..
הוא דיי מוכן ועובד מושלם, כך שגם אם הבחור מפסיק לתפעל אותו - מי שכבר הוריד אותו יכול להמשיך להשתמש בו בלי חשש.

כל עוד אנשים ימשיכו לתרום לו כסף (מה שאני בהחלט מתכנן לעשות) אז גם אין סיבה שזה יקרה.

אעדכן שכעבור חודש האפליקציה מבקשת ממך לתרום כדי להמשיך להשתמש בה. היא שואלת אותך פרטים על הממוצע הכנסה השנתי במשק במדינה שאתה גר בה כדי לקבוע כמה סכום תצטרך לתרום, אם אתה מסמן את הרמת הכנסה הכי נמוכה אז היא מודיעה לך שאתה לא צריך לתרום וזה בחינם.

גם אם הוא ישנה את זה וידרוש קצת כסף, אני עדיין חושב שזה שווה.

נטספארק עולה 35 שקל לחודש על המחשב בבית.

גם על פלאקי הייתי מוכן לשלם סכום כזה פחות או יותר.
במיוחד שאין ממש אלטרנטיבות כרגע לmac

אני לא מכיר מספיק את התוכנה של pluckeye, ואני מניח שגם אתה לא מכיר מספיק, כדי לומר בביטחון שאיש אחד יכול להמשיך לתחזק אותה לאורך ימים ושנים.

וגם אם הוא יתחזק אותה לבדו, מי אמר שלפתע microsoft או Apple ישנו את הפוליסה שלהם לגבי איך הדברים צריכים להתנהל במחשב, וכך יפסיקו לאפשר את הפעילות של pluckeye ?

צריך תוכנת סינון כגיבוי, וצריך תוכנית גיבוי שלא קשורה לתוכנה. שתמיד מוכנים להפעלה במקרה חירום.

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119242

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

צודק.

זה גם קורה...

למשל, אצלי בעבודה, אני משתמש בתוכנה קלה להתקנת דברים שנקראית HOMEBREW

גיליתי שהפלאקי חוסם אותה.. מצאתי בFAQ הסבר איך פותרים את זה, ואז יש עריכה וכתוב שכרגע זה לא עובד אז פשוט צריך לרדת מרמת הגנה 2 ל-1 כדי להשתמש ב HOMEBREW

קריאה יותר מעמיקה גילתה שפשוט HOMEBREW עשו איזשהו עידכון תוכנה ולכן הפתרון הקודם לא עבד...

אז נכון, באמת יכול להיות שדברים שלא קשורים לPLUCKEYE יתעדכנו (כגון דברים במערכת ההפעלה, או בתוכנות מסויימות, אולי אפילו בדפדפן) ואז PLUCKEYE גם יצרוך עדכון

במקרה כזה אני ממש אהיה בבעיה....

נקווה שנט-ספארק יתעוררו עד אז ויעשו גרסא לMAC

אוהבים וכל הכבוד על הפוסט הזה

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119268

תודה רבה לשניכם!
רוצה להוסיף מהנסיון שלי בתוכנה
אני בדפדפן כרום ומחשב אפל
ושמתי לב שהתוסף לא עובד אוטומטית במצב גלישה פרטית, והייתי צריך לשחק הבגדרות של התוספים על מנת שהוא יעבוד
אני לא יודע כמה קל להחזיר את ההגדרה אחורה (מחפד לנסות חח) אבל לשים לב שבהתחלה הוא לא עובד בכלל

אוהב וצריך

"הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק."

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119297

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
גוש פסטר כתב on 27 נוב' 2019 10:35:

תודה רבה לשניכם!
רוצה להוסיף מהנסיון שלי בתוכנה
אני בדפדפן כרום ומחשב אפל
ושמתי לב שהתוסף לא עובד אוטומטית במצב גלישה פרטית, והייתי צריך לשחק הבגדרות של התוספים על מנת שהוא יעבוד
אני לא יודע כמה קל להחזיר את ההגדרה אחורה (מחפד לנסות חח) אבל לשים לב שבהתחלה הוא לא עובד בכלל

אוהב וצריך

אני יודע רק על עצמי, שמהרגע שאני מעביר ממצב 1 למצב 2, האפשרות לגלוש באופן אנונימי נמחקת לי, ואני לא יכול להיכנס למצב אנונימי יותר. 

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119298

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

גוש, כשעוברים לרמת הגנה 2, פלאקי חוסם כל דפדפן במחשב פרט לכרום ולFIREFOX
והוא לא מאפשר גלישה בחלון פרטי בשניהם.
בכרום אי אפשר בכלל לפתוח חלון לגלישה פרטית, בFIREFOX אפשר לפתוח חלון אבל אין בו שום גישה לאינטרנט כלל.

אני אציין שלפני שבועיים גיליתי פתאום שנפתח לי החלון גלישה בסתר בFIREFOX והלב שלי נפל לתחתונים....
חשבתי שהלך עליי וזהו התוסף הזה לא מועיל לי... התחלתי לחפש בפורומים ובאינטרנט ופתאום ראיתי שמישהו כתב שם - הכל בסדר, החלון גלישה בסתר נפתח אבל אי אפשר לגלוש בו לשום מקום

אסירות תודה !

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119305

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 28 נוב' 2019 09:15:

גוש, כשעוברים לרמת הגנה 2, פלאקי חוסם כל דפדפן במחשב פרט לכרום ולFIREFOX
והוא לא מאפשר גלישה בחלון פרטי בשניהם.
בכרום אי אפשר בכלל לפתוח חלון לגלישה פרטית, בFIREFOX אפשר לפתוח חלון אבל אין בו שום גישה לאינטרנט כלל.

אני אציין שלפני שבועיים גיליתי פתאום שנפתח לי החלון גלישה בסתר בFIREFOX והלב שלי נפל לתחתונים....
חשבתי שהלך עליי וזהו התוסף הזה לא מועיל לי... התחלתי לחפש בפורומים ובאינטרנט ופתאום ראיתי שמישהו כתב שם - הכל בסדר, החלון גלישה בסתר נפתח אבל אי אפשר לגלוש בו לשום מקום

אסירות תודה !

מתרפא, אשמח להכוונה איך מתירים את הסרטונים של ערוצי יוטיוב שאני רשום אליהם, אני יכול רק להתיר את 
https://www.youtube.com/channel

ולא channel ספציפי.
וזה חבל, כי זה לא מונע ממני להשתמש ביוטיוב בלי לבזבז זמן. כי יש לי ערוצים שמבזבזים זמן אבל אני לא רוצה לבטל אותם.
הדבר היחיד שאני יכול לעשות הוא לגשת לכל סרטון שיש בערוץ מסוים ולהתיר אותו, אבל לפעמים מדובר במאות ואלפי סרטונים, וזה המון המון עבודה. יש לך רעיון מה לעשות ?

חפצתי גם לדעת אם יש מקום ב pluckeye בו ניתן לראות את כל הבקשות שלך שממתינות לרגע בו הזמן של ה delay ייגמר בעבור הבקשות הללו. כרגע אני יכול רק לזכור בראש מה עשיתי ומה לא עשיתי...

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119311

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

לגבי השאלה הראשונה, אתה בווינדוס או בmac?

אם אתה בווינדוס תיכנס לhelp בתפריט ותראה שם איך מריצים פקודה דרך הcommand line  כי אני עובד על מאק

במאק אתה פותח טרמינל ומריץ את הפקודה:

pluck allow www.youtube.com/channel

רק שבמקום channel אתה כותב את מה שמופיע בכתובת של הערוץ יוטיוב כשאתה נכנס אליו

כדי לראות את ה pending changes
אתה מריץ פקודה 
pluck export ~/settings.txt

וזה מייצא לך את הקונפיגורציה שלך לקובץ טקסט ובתוכו אתה רואה שינויים שעומדים לקרות ומתי

לא יודע לגבי ווינדוס אבל זה תהליך דומה עם פקודות דומות יש שם הסבר מפורט במדריך איך להריץ פקודות מהcmd

מקרה הכי גרוע אם אתה לא מסתדר יום ראשון אני אהיה בעבודה ואבדוק לך בלי נדר 

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 4 חודשים #119329

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 28 נוב' 2019 18:56:

לגבי השאלה הראשונה, אתה בווינדוס או בmac?

אם אתה בווינדוס תיכנס לhelp בתפריט ותראה שם איך מריצים פקודה דרך הcommand line  כי אני עובד על מאק

במאק אתה פותח טרמינל ומריץ את הפקודה:

pluck allow www.youtube.com/channel

רק שבמקום channel אתה כותב את מה שמופיע בכתובת של הערוץ יוטיוב כשאתה נכנס אליו

כדי לראות את ה pending changes
אתה מריץ פקודה 
pluck export ~/settings.txt

וזה מייצא לך את הקונפיגורציה שלך לקובץ טקסט ובתוכו אתה רואה שינויים שעומדים לקרות ומתי

לא יודע לגבי ווינדוס אבל זה תהליך דומה עם פקודות דומות יש שם הסבר מפורט במדריך איך להריץ פקודות מהcmd

מקרה הכי גרוע אם אתה לא מסתדר יום ראשון אני אהיה בעבודה ואבדוק לך בלי נדר

תודה רבה

על שאלתי השנייה ענית מצוין, על הראשונה לא ענית טוב.
אמרתי כבר שאני מעדיף לא להתיר סרטונים אחד-אחד. אני רוצה להתיר את כל ה channel בבת אחת. מה שאתה מציע לדעתי פשוט מאפשר לך לראות את התמונות של הסרטונים בעמודים הראשיים של ה channel , אבל שאתה מקליק עליהם אי אפשר לראות את הסרטון.

תוכל לבדוק לי ?
כי האלטרנטיבה היא שאין אלטרנטיבה - אני יכול לנסות פשוט לבטל את הערוצי יוטיוב הקיימים אצלי, ולהכניס רק את מה שאני ממש צריך לערוצים המנויים שלי , ולהגדיר ש    www.youtube.com/channel הוא לבדו מותר.
אבל אפשר לעקוף את זה בקלות - כי אני פשוט יצטרף ל ערוצים יוטיוב חדשים כמנוי, ואז pluckeye יחשוב שגם הם מותרים, כי הם תת קטגוריה של  www.youtube.com/channel

תגובה: פוסט סקירה וביקורת על pluckeye לפני 4 שנים, 3 חודשים #119361

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
robinhood כתב on 24 נוב' 2019 13:35:

בהמשך לפוסט של מתרפא, אמרתי שאני יכתוב פוסט ביקורת על pluckeye.

https://gye.org.il/forum/18-%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%99%D7%98%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/118936-%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%A9%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%9C%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%99-%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%9D

כמו שנאמר, Pluckeye היא תוכנת חסימת תמונות וסרטונים, ללא מנגנון סיסמא, אלא מנגנון עיכוב. מה שמייתר את הצורך במישהו (כמו הורה או חבר וכדומה) שיזכור את הסיסמא בשבילך.

אני יכתוב את החוויה האישית שלי, ומזה תבינו יותר איך זה עובד.
נכנסתי לאתר של http://www.pluckeye.net/
בחלק של האתר המדבר על ההורדה, מוסבר לי שהתוספת תעבוד רק על הדפדפנים chrome ו firefox, ודפדפנים אחרים פשוט לא יעבדו אחרי ההתקנה, יש לי כבר דפדפן chrome ולכן אני לא דואג וממשיך מייד להורדה.
לחצתי על הורדה, ירד לי קובץ של כמה מגה בייטים למחשב האישי, פתחתי אותו והתקנתי אותו. (לפני שהוא מתקין הוא מתריע אם הדפדפן שלך פתוח, ואם כן הוא אומר לך לסגור).
אחרי שהוא מתקין (אצלי התקין תוך 20 שניות), הדפדפן כרום שלך עולה אוטומטית. עם הכפתור של pluckeye לצד החלון הקטן של כתובת האתר שאתה נמצא בו כרגע.
אם הוא לא נמצא שם, לך ל extensions בדפדפן כרום שלך ותדליק את pluckeye והכפתור יופיע.

זהו ! התקנתי את התוסף.
פתחתי אתרים שונים, והתברר שהתוסף אכן עובד - לא משנה איזה אתר פתחתי, התמונות הוסרו לחלוטין, (והסרטונים), פשוט הכול.
pluckeye עובד על כל האתרי אינטרנט כבר מההתחלה, אז אין שום תמונות וסרטונים מהרגע שאתם מתקינים את pluckeye.

מן הסתם אתם רוצים שכמה אתרים ייצאו מהכלל של pluckeye ככה שכן יהיה להם סרטונים ותמונות, עכשיו אני יסביר איך עושים את זה, זה מאוד פשוט.

אז איך ההגדרות של pluckeye עובדות ?
אם נתעלם מהאפשרות להגדיר את pluckeye דרך שורת פקודה במחשב, מה שמאפשר הרבה יותר יצירתיות בשימוש בתוכנה, אז השימוש בתוכנה מאוד מאוד פשוט.

הכול הולך לפי הכפתור של pluckeye בדפדפן - תלחץ עליו לחיצה שמאלית והוא יראה לך 10 כפתורים בערך שכולם עושים משהו ספציפי - מכבים את כל האינטרנט (למקרה שאתה נמצא בקריז כרגע) לדוגמא.
אבל יש 3 כפתורים שבאמת חשובים לעניינו: "אפשר", "חסום לחלוטין", "הסר הגבלות".
הכפתור של "אפשר" מבטל את ההגבלות של pluckeye שנמצאים על האתר שאתה נמצא בו כרגע, ועל כל הנספחים שלו. ומאפשר לך לראות בהם תמונות וסרטונים כרגיל.
למשל אם אתה נמצא ב:

ואתה לוחץ על כפתור "אפשר", אתה מאשר את כל האתרים שנמצאים באתר אינטרנט של  https://www.ynet.co.il
ולא רק את הדף הספציפי שאתה נמצא בו.

אבל אם אתה רוצה לאשר דף ספציפי, אין קל מזה - ליד הכפתור של "אפשר" יש חץ, תלחץ עליו ותגלה שהוא מראה אפשרויות מה לאשר.
הוא יראה שיש לך את האופציה לאשר את:
https://www.ynet.co.il
https://www.ynet.co.il/articles
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5630780,00.html

ואתה בוחר מה מהם לאשר. אז כמו שאתם רואים,  זה פשוט.

באותה צורה:
הכפתור של "חסום הכול", מאפשר לך לחסום את האתר לגמרי - כלומר, אתה לא יכול להיכנס לשם בכלל.
הכפתור של "הסר הגבלות" (revert) מבטל את ההשפעות של הכפתורים של "חסום הכול" או "אשר", מה שאומר שדף האינטרנט יחזור למצב הבסיסי שלו תחת השפעת pluckeye, שזה בלי תמונות וסרטונים בכלל.

אז גילינו איך אנחנו מתקינים את התוסף ואיך אנחנו מגדירים את עולם האינטרנט שלנו בדיוק לפי הטעם והצורה שאנחנו רוצים באמצעות שלושת הכפתורים שהזכרתי.

עכשיו יש כפתור רביעי החשוב לעניינו - הכפתור של settings
אם תלחצו על הכפתור של settings, תגלו הגדרות מאוד פשוטות.
משמאל אתם מגדירים כמה שניות/דקות/שעות/ימים אתם צריכים להמתין עד שתוכלו לשנות את ההגדרות
באמצע אתם מסמנים אם אתם רוצים שהרמת ההגנה תהיה רמה 1 או רמה 2, שזה בעצם ההבדל בין התערבות עמוקה במערכת ההפעלה שלכם על מנת למנוע ממכם להסיר את התוסף (רמה 2) או חוסר התערבות ואפשרות להסיר את התוסף בקלות יחסית (רמה 1). מומלץ כמובן רמה 2.
רמה 1 נועדה רק לאנשים שרק הורידו את התוכנה לפני רגע ורוצים לבדוק אותה קצת ולשחק איתה, אבל היא לא נועדה שימשיכו איתה לאורך זמן, היא חסרת תועלת אמיתית.
מימין אתם מסמנים כמה מהר אתם רוצים לקבל עדכונים חדשים למערכת של pluckeye. אני חושב שעדכונים מהירים מדי שלא עברו בחינה רצינית הם מתכון לצרות אז אני מסמן את מהירות העדכון הסטנדרטית (והכי איטית).
וזה כל האופציות כמעט שיש ב settings, הכול מאוד מינימלי ומאופק. אין מיליון כפתורים למיליון אפשרויות.

אז קל להגדיר את הזמן שיכול לעבור עד שתוכל להפעיל את הכלים של Pluckeye בחופשיות, אתה פשוט כותב את מספר הדקות/שעות וכו' שאתה רוצה לעכב בהם את הבחירה שלך, למשל 5 דקות, ואז אתה לוחץ apply. וזהו.
עכשיו במשך 5 דקות, אתה לא תוכל ל"אפשר" באמצעות הכפתור, מה שאתה רוצה.
איך אתה מסיר את ההגבלה ? פשוט תכתוב 0 בשורת הזמן, ותלחץ apply, זה יסיר את ההגבלה אוטומטית כאשר זמן ההגבלה ייגמר.
בנוסף לכך, אם זמן ההגבלה עדיין לא נגמר, הוא יגיד לך באיזה שעה זה ייגמר.

דרך אגב, ניסיתי לעקוף בדרך הזאת כניסוי את pluckeye, הוא כתב לי שזמן ההגבלה ייגמר ב 15:42, אז שיניתי את השעה במחשב להיות 15:42, ואז pluckeye, במקום להיות עקוף, כתב לי שעכשיו זמן ההמתנה ייגדל ל 15:45, אז גם לא עקפתי אותו בכלל, וגם הגדלתי את זמן ההמתנה שלי.

העושר האמיתי של האפשרויות נמצא בהקלדת שורות פקודה ב cmd. זה הקופסא השחורה הזאת שמקלידים בה פקודות לווינדוס. וכמעט לא משתמשים בה, אלא אם כן טכנאי מתקשר אלייך הביתה ומדריך אותך מה לכתוב שם.
הייתי כותב על זה עוד, אבל לצערי ולשמחתי יש לי נטספארק על המחשב, והוא חוסם לי את האפשרות להקליד משהו ב cmd.

הבנה מתקדמת ב pluckeye:
אני כותב את התוספת המאוחרת הזאת, על מנת שאנשים ילמדו דברים קצת יותר מתקדמים עם pluckeye. ויבינו יותר לעומק את הדרך בה היא מאשרת דברים.

בעיקרון, כל pluckeye מתנהל, למיטב הבנתי, על פי קובץ, בו רשום כל הפקודות והרעיונות מה אסור ומה מותר.
במחשב windows, אתה יכול להפיק את הקובץ הזה בקלות, פשוט תפתח את cmd (תחפש cmd במחשב), וייצא לך קופסא שחורה כזאת שניראית כמו מה שההאקרים בסרטים מקלידים עליה, ושמה אתה מקליד (או מעתיק-מדביק) את השורה הבאה:

pluck.exe export > "%HOMEPATH%\Desktop\pluckeye-settings.txt"
ואז אתה מקבל בשולחן העבודה באופן אוטומטי את הקובץ.
מה כתוב בקובץ ? הכול.
מה מאושר ב pluckeye.
מה חסום ב pluckeye.
תהליכים שעתידים לקרות לך לפי ה delay.

למה אני כותב את זה ? כי זה עוזר להבנה שלנו מה הפקודות allow, block או revert עושים.
הפקודה allow על דף אינטרנט, למשל www.ynet.co.il, מוסיפה לקובץ את השורה הבאה:
allow www.ynet.co.il
הפקודה block על דף אינטרנט, למשל www.ynet.co.il, מוסיפה לקובץ את השורה הבאה:
block www.ynet.co.il
והפקודה revert על דף אינטרנט, למשל www.ynet.co.il, מוחקת לחלוטין מהקובץ את השורה/ות:
allow www.ynet.co.il
block www.ynet.co.il

ובמקום זה לא יהיה כתוב כלום

מה יקרה אם כתוב שני דברים סותרים ?
allow www.ynet.co.il
block https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5635622,00.html

או במקרה השני:
block www.ynet.co.il

התשובה היא שהקובץ פשוט קורא את השורות ולוקח את שני החוקים בחשבון. הוא מאפשר את כל ynet וחוסם את הדף הספציפי במקרה הראשון, או חוסם את כל ynet ומאפשר את הדף הספציפי במקרה השני.

מה קורה במקרה שכתוב כך:
allow www.ynet.co.il

ואתה עושה revert ל www.ynet.co.il ?

תשובה:

במקרה כזה, כל ynet יהיה בלי תמונות, כי השורה:
allow www.ynet.co.il
נמחקה
אבל השורה
לא נמחקה, ולכן תוכל לראות אותה עם תמונות.

בנוסף, יש חוק נוסף שצריך לדעת, שקשור ל delay. והוא כך:
כאשר יש לך delay.
אז revert של block או allow קורים אך ורק אחרי הזמן הקצוב שנתן ה delay.
ואילו revert של allow או block קורים מייד.

מה קורה כאשר פתחת אתר אינטרנט לא ראוי ברגע של חולשה באמצעות כפתור allow בשעה 11:30, ואתה מתחרט בשעה 11:32 ולוחץ על הכפתור revert ? (וה delay הוא 30 דקות)

אז אפשר לחשוב בטעות, שאחרי חצי שעה, משעה 12:00 עד 12:02, יהיה לך גישה חופשית לאתר הלא ראוי, ובשעה 12:02, כפתור ה revert ישפיע ויחסום שוב.
אבל זה טעות, מה שקורה הוא ש revert של allow קורה מייד, ולכן גם בשעה 12:00 לא תהיה גישה כלל.

הוספתי דברים. מתרפא אם אני טועה תתקן

זמן ליצירת דף: 1.18 שניות

Are you sure?

כן