ברוכים הבאים, אורח

העלולים להתמכר הם דווקא ה...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: העלולים להתמכר הם דווקא ה... 568 צפיות

העלולים להתמכר הם דווקא ה... לפני 4 שנים, 7 חודשים #118139

לפני איזה חצי שנה שמעתי לראשונה הרצאה על 'התמכרות והחלמה'
זה היה של ראביי צעיר אחד וזה היה פעם ראשונה ששמעתי את המושג בהקשר יותר קרוב מאשר משוגעים בבית סוהר..

ומה שהפליא אותי הוא שכאשר תיאר בשפתו העשירה את הדחף של ה'מכור' שמעתי תיאור 'חי' על מה שקורה אצלי , אף פעם לא הבנתי מה בעצם אני מחפש בשוטטות ה'אין סופית' באינטרנט או מה שרק יהיה אצלי, ואגב זה גם נתן לי להבין למה אני כזה לא מכיר את עצמי! וגם קשה לי לפתח קשר עם הקרובים אלי - כי מכור כידוע הרבה מאוד מהזמן פשוט -האיש לא בבית..

ביטוי אחד על ההתמכרות מהרצאתו של ההוא:
היה בית ספר שבקשו ממנו לפגוש את התלמידים ולסמן את הילדים שיותר עלולים להתמכרות, ולתת להם מענה שימנע את ההתמכרות.
ענה אתם טועים בשתיים:
דבר ראשון: אתם מסתכלים בכיוון שלא נכון בכלל, אתם מחפשים את המושחת ה'פורץ' שבחבורה. האמת מי שיותר עלול להתממכר הוא בקצה השני - ה(...) שבחבורה.
דבר שני: התמיכה שלא יתמכר הלא היא לתת 'כלים' לחיות את החיים המציאותיים, וזה מחובתכם הכי גדולה לתת לכל תלמיד ותלמיד.

זה דיבר אלי כי אני לא הגנב או ה'גס' שבחבורה.. אז לדעת שבכל זאת ואפילו דווקא בגלל זאת 'התמכרות והחלמה' שייכים אלי.

תגובה: העלולים להתמכר הם דווקא ה... לפני 4 שנים, 7 חודשים #118140

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה אחי !

כאן תפגוש אנשים אנשים איכותיים מאד, מהאריות שבחבורה ושהם בכל זאת מכורים כפי שאתה אומר !

בהצלחה רבה !

תגובה: העלולים להתמכר הם דווקא ה... לפני 4 שנים, 7 חודשים #118186

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

יפה
אהבתי

אתה מוזמן לפתור את ההתמכרות שלך. 

הפתרון עובד בשבילי. רק להיום. 

תגובה: העלולים להתמכר הם דווקא ה... לפני 4 שנים, 7 חודשים #118193

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אליי זה דווקא ממש ממש דיבר מה שאתה אומר ...

אני באמת כל הילדות שלי הייתי המופנם שבחבורה. הביישן השקט. חסר בטחון עצמי. החלש. לא יכלתי לדבר עם בנות עד שהתגייסתי לצבא ושם עברתי שינוי מהותי בחיים...

ובאמת הגעתי לפורנוגרפיה מהר מאוד בילדות שלי והיא היוותה את כל החיים שלי... לשם באמת הייתי בורח שבעצם רק היום אני מבין שזה היה בריחה מהחיים למשהו שעושה לי טוב ואני לא צריך אף אחד אחר בשבילו.

תגובה: העלולים להתמכר הם דווקא ה... לפני 4 שנים, 7 חודשים #118201

להסבר נוסף:
ההשפעה מהיחשפות לתכנים כאלו מתחלקים לכאורה ל3 סוגים-

1- מעורר היצר שיש בכל א': מגלים תחום חדש עם תאוות ותשוקה. וזה דבר נורמטיבי. רק שבגיל הלא מוכן ובמידה גדולה מדי זה עלול לגרום לעבור גבולות ועד ולהביא הזיק, וגם בכללות עד שבא לידי ביטוי בנישואין זה מפריע לריכוז לימודים, עבודת ה' במנוחה ועוד. אבל בכללות מדובר על נפש בריאה.
    -ההיזק בתחום הזה היא במידה גדולה יותר אצל מי שאין לו גבולות ה'פורץ' בחבורה, שהוא גם יכול ליפול רחוק עם זה...
2- לגרום 'טראומה': מי שנחשף למשהו בזה כשלא מוכן -ויש הרבה רמות ומי שמוכן לרמה א לא מוכן לרמה ב- אז עושה לו 'טראומה' בתחום הזה, חלומות זוועה, דמיונות שלא מרפים ולאידך להיסגר בתחום הזה ועוד ועוד.
    -עלול לזה הם יותר אלה שסגורים יותר ואלה שלוקחים דברים יותר ברצינות. (ואגב: באמת חובה על כל הורה *להכין* את בנו ובתו. ולהכין זה לא אומר להוציא החוצה ושוב אין מושג של צניעות רק להכין ושיגישו 'פתוח' עם ההורים על הנושא)
3- התמכרות: זה אומר -במובן שאני משתמש בו- שבזה הם מוצאים מפלט מה'קושי' שלהם. שזה אומר שגם אם לא נחשפו לזה, הצורך למצוא מפלט יש אצלם וגם אם לא יתמכרו לדבר זה סביר להניח שימצאו משהו אחר -אולי פחות הרסני-.
    -עלול לזה הם אלה שיש להם את ה'קושי'.
        יש מטפלים שיגידו שזה הרציניים שלחוצים מהחיים,
        ויש שיאמרו -אלה שמטפלים ביחוד בהתמכרות?- שזה 'קושי' 'רוחני' יותר, ולכן לא משנה עם טוב לו בחיים רציני יותר או פחות הנקודה היא שיש לו 'רגישות' רוחניות. אולי נאמר ה'פייטן' שבחבורה

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן