ברוכים הבאים, אורח

כושר זה דבר טוב או רע לאדם מכור ? דיון פתוח
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כושר זה דבר טוב או רע לאדם מכור ? דיון פתוח 736 צפיות

כושר זה דבר טוב או רע לאדם מכור ? דיון פתוח לפני 4 שנים, 10 חודשים #117229

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

באתר הזה, מעודדים אותך לעשות כושר - אומרים את זה במאמרים פה, או בפורטיפיי, אנשים שנמצאים פה הרבה זמן מעודדים לעשות כושר.
יש פה לפעמים סיפורים בפורום על אנשים שכתבו איך הם פשוט יצאו לריצה או לאימון גופני והם הרגישו הרבה יותר בריאים ומסופקים לאחר מכן.
והם לא טועים - כושר עושה אותך בריא יותר - יותר שרירים, זרימת דם טובה יותר, יכולת טובה יותר להתנשף שצריך להתאמץ, הרגשה כללית טובה יותר, וכו' וכו'. כל אחד עשה פה פעם בטח כושר ויכול להעיד שזה עשה לו טוב, בגוף ובנשמה.

הבעיה היא שכושר זה חרב פיפיות - אותו כושר שנותן לך תחושה טובה, נותן לך גם את היכולת ליפול באו' (אוננות) יותר פעמים ולאורך זמן יותר ממושך בפוי' (פורנו).
אני יכול להגיד על עצמי שההבדל הוא גדול - נניח אם הייתי ללא כושר כלל, היכולת שלי הגופנית ליפול הייתה בממוצע פעם 1 ביום וחצי, אז עם כושר זה 4-5 פעמים ביומיים בקלות.

אז כן, להיות בלי כושר זה סוג של מחלה, אבל יש יתרון משמעותי להיות חולה (במובן של חולה בשפעת וכדומה) בשביל המכור - החולה הזה מרותק למיטה, חלש מכדי לאו' וחלש מכדי שפוי' יעניין אותו.

מצד שני - כושר עושה לנו כזה טוב על הלב, אז מה נכון ? מה עושים ? שאלה.

אז רציתי לפתוח לזה דיון - ואני מקווה שאנשים ייתרמו מניסיונם והבנתם בנושא.
בדיון אני מקווה שאנשים ידברו על הכושר כבעיה/פתרון, הן מהסתכלות בטווח הקצר של החודשים-שבועות, והן בטווח הארוך של השנים.

פה המקום להדגיש שברור לי (ואני מקווה שגם לכם) שכושר לבדו לא יפתור את הבעיה, כושר הוא עוד פתרון בסל הפתרונות שלנו, שאנחנו מפעילים אותו עם פתרונות אחרים (12 הצעדים, שיטת תפסיק, פורטיפיי וכו'), אז הדיון פה לא יהיה אם הכושר יפתור לנו את הבעיות, אלא האם הכושר מקשה או מקל עלינו.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: כושר זה דבר טוב או רע לאדם מכור ? דיון פתוח לפני 4 שנים, 8 חודשים #117782

• ילד אבוד
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר חדש
שאלה טובה שאלת.. וזאת שאלה שעלתה בראש שלי לא פעם ולא פעמיים.. ואפילו ניסתי להתמודד איתה ולהתעמק בה אבל אף פעם לא מצאתי הוכחה וודאית.. אני אישית כמוך מאוד אוהב כושר ומרגיש שזה ממש ממלא ומספק אותי, אך יחד עם זאת גם אני ביחד עם הכושר נפלתי יותר פעמים מאשר ללא הכושר.. אבל אני חושב שהבעיה אצלי הייתה שונה.. אהבתי מאוד להתעסק בכושר של פיתוח גוף, ״העצמת החיצוניות שבי״ אפשר לקרוא לזה ככה ואולי גם בגלל זה גם שאר כל התאוות החיצוניות שבי גדלו יחד עם הכושר.. אין ספק שכושר מסלק דחפים החוצה וגורם לך להרגיש נקי יותר ואין לי ספק שזה נכון ולא רק בגלל שהרב שלי בתיכונית אמר לי את זה אלא כי גם המון מחקרים מוכיחים את זה(כיצד הורמונים מופרשים החוצה בעת פעילות גופנים ו״מתבזבזים״ על בניית השריר הקרוע מחדש) אז ככה שכושר הוא מעמיד אותך בסוג של צומת.. מצד אחד הוא טוב ובריא ואפילו יכול לעזור בהתמודדות אך מצד שני יכול להפיל.. תלוי איך מתנהלים איתו ולאיזה מקום לוקחים אותו. אם למקום של הוצאת אנרגיות או העצמת הגופניות והכוחניות. בנוסף אני יכול לספר לך שכשבאמת הייתי מתמסר למשהו , כל דבר שהוא, הייתי הרבה פחות נופל.. כשהראש תפוס חזק במשהו הוא מנצח כל תאווה אפשרית.. הגוף לומד לבד להניח לרצונות שלו ולהשקיע את כל האנרגיות במוח.. 
מקווה שהצלחתי להאיר איזו נקודת מחשבה(:

תגובה: כושר זה דבר טוב או רע לאדם מכור ? דיון פתוח לפני 4 שנים, 8 חודשים #117784

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
ילד אבוד כתב on 08 אוג' 2019 13:57:
שאלה טובה שאלת.. וזאת שאלה שעלתה בראש שלי לא פעם ולא פעמיים.. ואפילו ניסתי להתמודד איתה ולהתעמק בה אבל אף פעם לא מצאתי הוכחה וודאית.. אני אישית כמוך מאוד אוהב כושר ומרגיש שזה ממש ממלא ומספק אותי, אך יחד עם זאת גם אני ביחד עם הכושר נפלתי יותר פעמים מאשר ללא הכושר.. אבל אני חושב שהבעיה אצלי הייתה שונה.. אהבתי מאוד להתעסק בכושר של פיתוח גוף, ״העצמת החיצוניות שבי״ אפשר לקרוא לזה ככה ואולי גם בגלל זה גם שאר כל התאוות החיצוניות שבי גדלו יחד עם הכושר.. אין ספק שכושר מסלק דחפים החוצה וגורם לך להרגיש נקי יותר ואין לי ספק שזה נכון ולא רק בגלל שהרב שלי בתיכונית אמר לי את זה אלא כי גם המון מחקרים מוכיחים את זה(כיצד הורמונים מופרשים החוצה בעת פעילות גופנים ו״מתבזבזים״ על בניית השריר הקרוע מחדש) אז ככה שכושר הוא מעמיד אותך בסוג של צומת.. מצד אחד הוא טוב ובריא ואפילו יכול לעזור בהתמודדות אך מצד שני יכול להפיל.. תלוי איך מתנהלים איתו ולאיזה מקום לוקחים אותו. אם למקום של הוצאת אנרגיות או העצמת הגופניות והכוחניות. בנוסף אני יכול לספר לך שכשבאמת הייתי מתמסר למשהו , כל דבר שהוא, הייתי הרבה פחות נופל.. כשהראש תפוס חזק במשהו הוא מנצח כל תאווה אפשרית.. הגוף לומד לבד להניח לרצונות שלו ולהשקיע את כל האנרגיות במוח.. 
מקווה שהצלחתי להאיר איזו נקודת מחשבה(:

תודה על התשובה, החכמתי. שים לב שפתחתי אותו דיון בתת פורום "לוח מרכזי" ושם היו יותר תגובות, אולי תקרא שם ותחכים.

אותי פחות עניין כושר של פיתוח גוף, כלומר - לא הייתי מתנגד אם מישהו היה מפתח בי בקליק את השרירים של גיימס בונד או רמבו, אבל אני עצלן מכדי לפתח אותם בעצמי.
אני אוהב לעשות דברים כמו ריצה או אימוני כוח בידיים וזהו.

הנה נקודת מחשבה - שהמוח שלך מתרכז במשהו, למען מה הוא מתרכז ? הוא מתרכז בגמרא כי כשאתה יודע יותר מכבדים אותך יותר - כסף חברתי. שאתה מתרכז בלעשות כושר ועובד קשה אתה יודע שיכבדו אותך יותר ואולי בנות ישימו לב אלייך יותר - כסף חברתי ומיני.
"המוח מתרכז במשהו למען פרס כלשהוא" זה לב ההצלחה שלי ולב הכשלון שלי - זה אפשר לי להשיג דברים רבים שאפשר להגדירם כחשובים בעיני אלוקים ואדם, אבל הוא גם גרם לי לכמוה לפוי' (פורנו), שזה התגלמות של כסף מיני.
אז להתמסר לצורך לצבור כסף מיני, חברתי, רוחני או אמיתי, איננו הפתרון, הוא שורש שורשו של הבעיה.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 1 חודש על ידי robinhood.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן