ברוכים הבאים, אורח

כוח החיים אהבה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כוח החיים אהבה 774 צפיות

כוח החיים אהבה לפני 5 שנים, 4 חודשים #115478

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום

היתה לי תובנה בשבת. בעיקר בזכות אישתי.
בספר "פעם בשבוע" של אהרוני ברנשטיין היה מסר חזק משכם בן חמור.
כתוב שהוא אהב את דינה. נשמע טוב, לא? אהרוני מסביר שם שהוא אהב את עצמו דרך דינה.
אהבה היא נתנה. במערכת יחסים טובה עם אדם אחר, זה שאחד אוהב את השני אומר שאחד מנסה להנות את השני. מה ששכם אהב את דינה, הכוונה כמו שהוא אהב אוכל. הוא אהב להנות את עצמו ולהזין את עצמו במאכל דינה.
מסופר על הרבה מגדולי ישראל שהם לא היו מצליחים להרדם בגלל אהבתם לתורה. הם היו נשארים ערים עד מאוחר כדי ללמוד. מוכר לכם?
אני לא בא לומר שהיתה להם תאוה ובגללה היה להם קשה להרדם ולכן הם נשארו ללמוד. ממש לא. היה להם כוח חיים של אהבה ועד שאותו כוח חיים לא מיצה את עצמו - הם המשיכו ללמוד.

זהו כוח החיים של האהבה. אפשר לאהוב את עצמי, אפשר לאהוב אחרים ואפשר לאהוב אידאלים (אולי רק את התורה, הרי לא מסופר על נשים צדקניות שלא הצליחו ללכת לישון עד שעשו חסד כמה שעות. מה זה אומר? שזהו כוח רק של גברים? רק ללימוד תורה?).

שמסתכלים על יצר הרע כיצר החיים (שזו הכוונה בפשטות לעבוד את ה' בעזרת יצר הרע), הרבה יותר מובן המשפט "כל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו". מי גדול מחברו? מי שיש לו יותר כוחות חיים. זו ממש משוואה פשוטה - מי שיש לו יותר כוחות חיים יש לו יותר יצר הרע. זה אותו דבר.
זה אומר שגם מי שיש לו יותר יצר הרע יש לו יותר אפשרות להיות גדול מחברו. יש לנו, המכורים, כוחות חיים גדולים מהרגיל. אם נזכה להחלמה, נהיה אנשים גדולים מהרגיל, וזה מה שאני מתכוון כשאני אומר שאנחנו בסיירת מובחרת, עוברים הכשרות ואימונים.
מי שאלוף בפנטזיות על נשים או בפיתוחים יצירתיים לאוננות, יש לו כוח חיים חזק מאוד של יצירתיות. מי שאלוף בפריצת חסימה, זהו כוח חיים שמשמש הרבה חברות גדולות כמלחמה בסייבר או בלחימת סייבר במדינות אויב.
מי שחצה מסך יש לו כוח חיים של עזות. עמידה על עקרונות כנגד מעטה הבושה. יכולת להוציא כסף על דברים חשובים באמת. הקושי שלנו הוא ביכולת לנתב את כוחות החיים האלה לכיוון הנכון - ולזה לא באתי לתת פתרון. רק רציתי לעודד את האנשים ולומר להם שיש להם כוחות גדולים. שאחרי ובזכות ההחלמה מהמחלה הם יהיו אנשים גדולים מהרגיל.
אני אישית גם משתמש בזה ככלי. אני יודע שבפעם הבאה שלא אצליח להרדם אקום בשמחה כדי ללמוד תורה או לקרוא תהילים. אני אדע שזו ההזדמנות שלי להצליח ללמוד תורה כמו גדול תורה.

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: כוח החיים אהבה לפני 5 שנים, 4 חודשים #115479

• צורצור
  • דירוג פלטיניום

נ. ב. אמרתי שזה בעיקר בזכות אישתי בגלל שהיא העלתה את ההרהור להשוות אותי לגדול תורה.
זאת היתה מחמאה אדירה עבורי, למרות שברור שכרגע אני ממש לא גדול תורה, אבל היא מעריכה את הפוטנציאל שבי.
אני חושב שזה חלק מהתפקיד של הנשים בעולם. להביא דברים מהכוח אל הפועל  להוריד פוטנציאלים אל המציאות.
אולי בגלל זה נשים מוכות אינן מסוגלות לעזוב את הבעל שלהן, כי הן מתמקדות בפוטנציאל שלו, ביכולת שלו לחזור בתשובה, יותר מאשר במציאות הנוכחית של ההכאות.
אולי גם בגלל זה הקדוש ברוך הוא ברא את האישה ככה שתקבל את הזרע, הפוטנציאל, מהבעל, ותגדל אותו למציאות של ילד.

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: כוח החיים אהבה לפני 5 שנים, 4 חודשים #115486

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
צורצור כתב on 26 נוב' 2018 08:35:

היתה לי תובנה בשבת. בעיקר בזכות אישתי.
בספר "פעם בשבוע" של אהרוני ברנשטיין היה מסר חזק משכם בן חמור.
כתוב שהוא אהב את דינה. נשמע טוב, לא? אהרוני מסביר שם שהוא אהב את עצמו דרך דינה.
אהבה היא נתנה. במערכת יחסים טובה עם אדם אחר, זה שאחד אוהב את השני אומר שאחד מנסה להנות את השני. מה ששכם אהב את דינה, הכוונה כמו שהוא אהב אוכל. הוא אהב להנות את עצמו ולהזין את עצמו במאכל דינה.
מסופר על הרבה מגדולי ישראל שהם לא היו מצליחים להרדם בגלל אהבתם לתורה. הם היו נשארים ערים עד מאוחר כדי ללמוד. מוכר לכם?
אני לא בא לומר שהיתה להם תאוה ובגללה היה להם קשה להרדם ולכן הם נשארו ללמוד. ממש לא. היה להם כוח חיים של אהבה ועד שאותו כוח חיים לא מיצה את עצמו - הם המשיכו ללמוד.

זהו כוח החיים של האהבה. אפשר לאהוב את עצמי, אפשר לאהוב אחרים ואפשר לאהוב אידאלים (אולי רק את התורה, הרי לא מסופר על נשים צדקניות שלא הצליחו ללכת לישון עד שעשו חסד כמה שעות. מה זה אומר? שזהו כוח רק של גברים? רק ללימוד תורה?).

שמסתכלים על יצר הרע כיצר החיים (שזו הכוונה בפשטות לעבוד את ה' בעזרת יצר הרע), הרבה יותר מובן המשפט "כל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו". מי גדול מחברו? מי שיש לו יותר כוחות חיים. זו ממש משוואה פשוטה - מי שיש לו יותר כוחות חיים יש לו יותר יצר הרע. זה אותו דבר.
זה אומר שגם מי שיש לו יותר יצר הרע יש לו יותר אפשרות להיות גדול מחברו. יש לנו, המכורים, כוחות חיים גדולים מהרגיל. אם נזכה להחלמה, נהיה אנשים גדולים מהרגיל, וזה מה שאני מתכוון כשאני אומר שאנחנו בסיירת מובחרת, עוברים הכשרות ואימונים.
מי שאלוף בפנטזיות על נשים או בפיתוחים יצירתיים לאוננות, יש לו כוח חיים חזק מאוד של יצירתיות. מי שאלוף בפריצת חסימה, זהו כוח חיים שמשמש הרבה חברות גדולות כמלחמה בסייבר או בלחימת סייבר במדינות אויב.
מי שחצה מסך יש לו כוח חיים של עזות. עמידה על עקרונות כנגד מעטה הבושה. יכולת להוציא כסף על דברים חשובים באמת. הקושי שלנו הוא ביכולת לנתב את כוחות החיים האלה לכיוון הנכון - ולזה לא באתי לתת פתרון. רק רציתי לעודד את האנשים ולומר להם שיש להם כוחות גדולים. שאחרי ובזכות ההחלמה מהמחלה הם יהיו אנשים גדולים מהרגיל.
אני אישית גם משתמש בזה ככלי. אני יודע שבפעם הבאה שלא אצליח להרדם אקום בשמחה כדי ללמוד תורה או לקרוא תהילים. אני אדע שזו ההזדמנות שלי להצליח ללמוד תורה כמו גדול תורה.

בדומה לדבריך, אני חושב ששכם בן חמור אהב את עצמו, ולכן הוא "אכל" את דינה, כמו שאוכלים בשר.
אבל אם שכם בן חמור היה אוכל בשר זה לא היה רע, למה לא ? כי בשר זה בשר, אין בבשר ערך מלבד הערך של צריכתו, 
כלומר, שכם בן חמור ראה את הבשר כמשהו שכל ערכו מגיע מהעונג והחומרים שמגיעים מצריכתו לשכם בן חמור. וזה דבר נכון מאוד וחיובי מאוד.
(בדיוק כמו שהניסיון להתחתן, בין היתר (לא רק) על מנת לממש את הרצון שלי לתענוג, זה דבר חיובי מאוד ונכון מאוד, אומלל מי שחושב אחרת)

הבעיה מתחילה ששכם בן חמור צורך את דינה כמו שצורכים בשר, ורואה את כל ערכה כמשהו שכל ערכה מגיע מהעונג שמגיעים מצריכתה לשכם בן חמור, ופתאום זה דבר שלילי מאוד ורע מאוד שבגללו כל עירו נחרבה,
למה ? כי הוא העריך את דינה על פי מערכת האידיאלים שלו - שרואה בעונג את הדבר העליון, וגם התעלם לגמרי ממערכת האידיאלים שלה, שרואה את העולם אחרת לגמרי, ודרס את עולם האידיאלים שלה למען עולם האידיאלים שלו. אני לא חושב שהוא אפילו הבין שקיים הסתכלות אחרת מעונג.
זה שורש ותמצית (על פי דעתי) של ההתמכרות - ראיית העולם דרך האידיאלים של העונג, וסירוב להכיר בכך שקיים אידיאל ומערכת ערכים אחרת ששווה לה בכוחה ובעוצמתה.

בקשר לגדולי התורה שישנו כך או אחרת, שעשו כך או אחרת - מסוכן להניח על זה הנחות, כי כל הסיפורים הללו מסופרים ביד  שנייה ושלישית. זאת דעתי האישית..

תודה על הפוסט.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 4 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כוח החיים אהבה לפני 5 שנים, 4 חודשים #115487

• צורצור
  • דירוג פלטיניום

תודה על התגובה, יפה מאוד (אם כי לא הבנתי את החלק האחרון לגבי גדולי התורה).

לשאוף תמיד להתקדם!

תגובה: כוח החיים אהבה לפני 5 שנים, 4 חודשים #115488

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
צורצור כתב on 26 נוב' 2018 10:53:

תודה על התגובה, יפה מאוד (אם כי לא הבנתי את החלק האחרון לגבי גדולי התורה).

פשוט שאומרים על איזה רב שלא ישן כל הלילה, או היה לי קשה לישון בגלל שרצה ללמוד, או אלף שמועות מהסוג הזה, אני לא יודע מה ולמי להאמין, אז בגלל שהשמועות לא אמינות או לא מדויקות, מסוכן להניח על גביהם הנחות כמו "אני הולך להיות כמו גדול תורה פלוני", זה הכול.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: כוח החיים אהבה לפני 5 שנים, 4 חודשים #115490

• צורצור
  • דירוג פלטיניום

מסכים. לא רואה את עצמי הולך להיות כמו גדול תורה פלוני. רק שמח על הדרך. על הפעמים שאני אעשה פעולה מיוחדת (כלומר נשמעת כמושא להערצה) של לימוד 3 שעות בלילה.
מה שכן, אני יודע שאם אני אלמד להשתמש היטב בכוחות החיים שלי (כפי שאני לומד בפורטיפיי ואחרים לומדים ב12 הצעדים), אני אהיה אדם עם יותר יכולות מאנשים אחרים. אני פשוט רואה כבר עכשיו שהיכולות שלי משתפרות, ושמעתי עוד חברים אומרים דברים דומים.
תודה על החידוד.

לשאוף תמיד להתקדם!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן