ברוכים הבאים, אורח

שיטת שקוף
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שיטת שקוף 1354 צפיות

שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114410

שלום.
האם יש למישהו הכרות עם השיטה של שקוף לפתרון מתאוה?

לא, אל תציעו 12 צעדים.. בבקשה לא.

תודה

תגובה: שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114411

לצערי אין לי בשורות לבשר לך.. 

ראיתי באינטרנט את סרטונים שלהם ותוך 5 דקות כבר היה אפשר להבין שהם לא מבינים כלום לגבי התמכרות (לעומת 12 צעדים, שתוך 5 דק' מבינים שהם באמת יודעים מה זה התמכרות וחווים איתי את אותו כאב). 

אם תרצה, שתי דוגמאות קצרות שעולות לי: 

א. לומר ולהדגיש שזה לא מחלה. אם היית רואה את המכורים כמו שאני מכיר (את עצמי ועוד חברים רבים) - כשיש לאנשים כוח רצון אדיר בכל תחום, ורק מול ההתמכרות מתנהגים בצורה הכי מטורפת (שימוש שעות על גבי שעות כשזה בא על חשבון פרנסה, סיכון הכבוד והמעמד, חיי המשפחה וכו'), אי אפשר להתכחש ולומר שזו לא מחלה. לא סתם זה הוגדר רשמית בDSM. הבעיה שהם בכללי (לטעמי מתוך גאווה וצרות עין) לא מאמינים ב"חכמה בגויים", אלא רק ב"פסיכולוגיה יהודית". יש לי המון מה לומר על זה  אבל די למבין..

ב. לומר שאין לך מספיק כוח רצון וצריך להגדיל את כוח הרצון שלך. כששמעתי את זה, אם לא הייתי בן אדם רגוע - הייתי יורה בהם! עשרים שנה, כל כמה שאני רוצה, מתפלל, פועל ומקווה הוא להפסיק עם ההתמכרות, ואתה אומר לי שאין לי מספיק כוח רצון??? 

לדעתי מה שהם עושים הוא פשע. יש להם כלים מעולים למי שבריא ורוצה "חיזוקים" ועצות לאיכות חיים ע"פ החסידות וכו'. אבל ראוי לעמוד בענווה במקרים של מחלה ולומר: כאן צריך טיפול מקצועי, במקום להונות אנשים ולמכור להם עצות רעות במסווה של "פסיכולוגיה יהודית". 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114412

מצטרף לבס"ד, מה הפירוש זה תלוי ברצון שלך? הם פעם בדקו כמה בכיות בכיתי ואמרתי שאני אפסיק ומיד אחרי תפילה טובה הלכתי ונפלתי. . .
זוהי התעלמות מהמציאות.
זה שאני מודה בחוסר אונים זה לא מראה על רצון חלש זה מראה על הכרת המציאות שלי ואח"כ אני ממשיך לטפל.
אבל דבר ראשון אני צריך להכיר את המחלה כי אם אני מתעלם ממנה אז אני אמשיך ליפול.
ולגבי הרצון שלי אני חושב שכל אדם שנמצא בהחלמה זה מראה על הרצון הכי חזק שלו שהוא מוותר כל יום וכל רגע על התאווה.

הבדיקה הכי פשוטה איזו שיטה יותר טובה, פשוט תבדוק כמה אנשים החלימו בזכות 12 הצעדים (מדובר במיליונים), לעומת שקוף שלא ראיתי אצלם מישהו שאמר לי שהוא מכור והוא הצליח להחלים בזכות השיטה שלהם (וכמובן מראה לי הוכחה שהוא יצא, פה אתה פשוט יכול להיכנס לאתגר ה90 יום ולראות את ההתקדמות של המחלימים).
אם אתה בכל זאת לא רוצה את שיטת 12 הצעדים יש לך אפשרות את פורטיפיי, פורום של שמור עיניך ושותפים, או את המדריך של שמור עיניך. תנסה. 
אוהב אותך מתפלל בשבילך שתבוא למקום הזה שהציל אותי ועוד אנשים מהמחלה הזאת.

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 6 חודשים על ידי חשוב טוב יהיה טוב.

תגובה: שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114413

אין לי היכרות אישית, אבל 2 חברים אמרו לי שהסדנאות של שקוף מאד עזר להם, אחרי הרבה שנים שהיו שקועים בתאוה, איני יודע אם ההגדרה שלהם היתה של 'מכורים'.

תגובה: שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114414

השאלה למה זה עזר להם. 

לי לדוגמה הספר אשיב ממצולות מאוד עזר. תורת ברסלב מאוד עזרה. 

עזר להישאר מעל המים ולא לטבוע ביאוש. עזר לשעתו להמשיך בחיים. להאמין שיש בי יסוד טוב ושאני לא רק רע. 

אבל לא נתן לי פתרון להתמכרות. לא עצר את השימושים. 

אז יכול להיות ששקוף עוזר לאגו, לאמונה. אבל אופתע מאוד לגלות שזה עוזר להתמכרות לטווח ארוך. איך טיפול שלא מוכן להכיר בהגדרות הכי פשוטות של מה זה התמכרות - יכול לתת תרופה להתמכרות? 

בכל אופן, אני לא צר עין מול כל תרופה שעוזרת, למרות שאני יודע מה עוזר לי. אני מרגיש קצת צורך מצד האחריות שמי שהולך לשם ידע מראש למה הוא הולך, אבל מי שרוצה - בבקשה, נסה, ואז או שתבוא מוכן יותר ל12 הצעדים, או שכמו שלמדתי, אלוקים כ"כ גדול שהוא יכול לרפא אפילו בשיטות הזויות כאלה. 

בהצלחה! 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114415

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
לצערי חבר שהיה נקי יותר מחמש שנים עזב אותנו ועבר לשקוף,
בהתחלה הוא הוא היה באורות,
סוף כל סוף מישהו הבטיח לו לצאת מהתמכרות,
ולדאבון לב, נפל אחרי תקופה שהיה שם, ומתבייש להוציא פרצופו החוצה,
זה יכול לעזור לאנשים שמתמודדים בקטנה מול התאווה, לדעתי,
אבל כל אחד מוזמן לבדוק על עצמו,
אנחנו לא כופים על אף אחד להיות איתנו,
אסיר תודה שאני פה היום.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114426

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
יעקב1234 כתב on 16 ספט' 2018 01:24:

שלום לך.
אני לא מציע לך 12 צעדים. לך על שקוף. רק אל תשכח לספר לנו איך זה. שלפחות יצטבר פה ניסיון בפורום לגבי הארגון ההוא. 
אני לא יודע איך זה שקוף, כי לא הייתי שם ואין לי ניסיון בזה. 12 צעדים דווקא כן עזרו לי. 
אגב, 12 צעדים עובדים גם אם לא מאמינים בהם. 

מאחל לך המון הצלחה, ולך תדע, אולי בצעד הראשון שלך תספר שהוצאת כך וכך כסף על טיפולים למיניהם כולל שיטות למיניהם. ואולי לא.

יברכך אלוקים וישמרך. 

תגובה: שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114430

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
יעקב1234 כתב on 16 ספט' 2018 01:24:

שלום.
האם יש למישהו הכרות עם השיטה של שקוף לפתרון מתאוה?

תודה

תוכל לקרוא כאן שיתוף של חבר.
בהצלחה, אחי.

תגובה: שיטת שקוף לפני 5 שנים, 6 חודשים #114477

אגב מה מפחיד ב12 הצעדים?

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן