ברוכים הבאים, אורח

מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? 7841 צפיות

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113747

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
בסד ובהשתדלותנו כתב on 03 אוג' 2018 14:08:

מרוב שאתה מרוכז בעצמך אתה לא מצליח להבין שיש מצב שהפילוסופיה שלך לא נכונה... 

כל עוד תמשיך בלופ הזה שהכל התמכרות ורק מי שעושה בלי שום רווח הוא נקי, לא תצא מזה. הסברתי היטב את ההבדל, אתה יכול לקרוא שוב. 

אני גם לא בא לשווק. אני רק משתף מה עובד לי. אצלי ברור מהי פילוסופיית ההתמכרות שלי ומה פתרונה. לא רוצה - לא צריך. עובד לך אחרת - מעולה, תהיה בריא. 

כואב לי שאתה לא מאמין שיש נורמלים בעולם שלא עושים דברים בשביל רווח אגואיסטי, של כבוד, כסף, תאווה או גן עדן, אלא רק מתוך ההנאה הפנימית שבלהיות מכוון נכון, בלהיות חלק מתיקון העולם ומהחיבור האלוקי. 

אני שוב חושב שהמצפון הוא הוכחה שיש דבר כזה. אחרת לא היינו מרגישים חריקות כשזה לא ככה. 

שבת שלום! 

תראה, אני כותב את זה גם בשביל אחרים, וגם בשבילך.
אתה יכול בבקשה להתייחס לדבריי, ולא להתעלם מהם ?
בדרך כלל מה שקורה זה שאנשים מגיבים למה שאני אומר, מתעלמים מחצי הדברים שלא נוח להם או לא יודעים מה לכתוב עליו, ואז אני צריך להחזיר אותם שוב ושוב לזה. מבאס.

שאלתי אותך:
"למה שיהיה לי אכפת מאחרים במקום מעצמי ? למה שאני יכוון את עצמי לתת ? "
לא ענית.
(אתה אמרת מה הפילוסופיה שלך, אבל למה שאני ייכנס אליה ? מה רע בפילוסופיה שלי ?)

אמרתי לך:
"אתה בטח תגיד: "תכוון את עצמך לתת במקום לקבל, או שאוי ואבוי לך ! אתה תהיה מכור ותתפורר ותרגיש רע !"
אבל זה לא שכנוע, זה סתם איום, "תעשה את זה או שיקרה לך משהו איום".  "

וזה די מדהים, אבל זה בדיוק מה שעשית, בלי להתייחס לעובדה שאתה דובר איתי בשיח של איום, לא שכנוע.
(כמובן שאתה יכול לחלוק ולהגיד שזה לא איום, אבל לא טרחת לכתוב על זה)

כל מה שקיבלתי זה דברים כמו
"מרוב שאתה מרוכז אתה לא מצליח להבין" - זה לא מכבד.
"הסברתי היטב את ההבדל, אתה יכול לקרוא שוב" - כיבדתי את מה שאמרת ונתתי לזה תגובה מפורטת, מצער אותי לראות שזה לא הדדי. ואתה פשוט שולח אותי לקרוא משהו שבוודאות קראתי והגבתי עליו.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

The topic has been locked.

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113750

אכן הגבתי לא יפה. מתנצל. 

התשובה לשאלה שלך פשוטה: 

למה שיהיה לי אכפת מאחרים? 

התשובה: 

כדי שאהיה מאושר. מחובר עם הנשמה שלי, מלא סיפוק ושמחה. 

זה לא איום. זה פשוט המצב. ואני לא רואה את זה בתור דפקט בצורה שבה העולם בנוי. זה לא שאלוקים מצווה משהו לא הגיוני ואז מאיים עליך שאם לא תבצע - תחטוף. 
זה פשוט תוצאה. הסדר הנורמלי של העולם הוא אנשים שמקדמים אותו. מי שלא מחובר למטרה הבסיסית הזאת - מרגיש שהוא לא בכיוון. 
כמו שבמפעל, עובד שלא הולך במטרה של המפעל מפוטר, ככה בעולם. 
ואני שמח שזה ככה, אחרת הייתי עלול להמשיך לשכב בטן-גב, לאונן, לאכול ולדאוג לעצמי, ואחרי 120 העולם היה בדיוק כמו שנכנסתי אליו - אם לא פחות טוב. אז מה הקטע שאני אעבור בו? 

אם תשים לב אין מחלוקת מהותית בפילוסופיות שלנו. שנינו מסכימים שהאדם שואף לאושר. השאלה רק איך עושים את זה. ופה אני משוכנע שהדרך שלי עובדת יותר (למרות שהעונג המיידי של התאווה מסנוור ומבלבל. לא לחינם יש כ"כ הרבה מכורים בעולם המערבי). בטווח הארוך תראה שבדרך שהצעתי יוצאים אנשים שלווים ומאושרים הרבה יותר. שוב, אני לא מאיים. אין לי עניין לשווק את דרכי. רק מסביר מה עובד לי ומה לא. וכמדומני שהעובדה שכ" כ  הרבה מכורים באים לקבוצות להחלים (גם לא דתיים! גם בהתמכרויות שאינן עבירות, כמו אוכל, סמים ואפילו עבודה, תלות רגשית וכדומה) תעיד שהדרך הקצרה מתבררת כארןכה, והדרך הארוכה היא הקצרה. 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113752

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
1- איך אתה מגדיר התמכרות? 
2- אתה בטוח שאיך שאתה רואה את העולם, העולם באמת מתנהל? (הרגשת לי קצת חד גוני במהלך הדיון שקראתי)
3- ביקשת שיכבדו אותך, שמת לב כמה זילזלת? (אין לי כוח לצטט, תחפש את זה).
4- כמה פילוספים הגותיים אתה מכיר שחיו לפי הפילוסופיה ההגותית שלהם?  ( אני שמעתי על אחד.. אשמח להכיר עוד)
5- אני מכיר המון אנשים שעושים דברים רק בגלל שהם מאמינים שזה יוסיף טוב בעולם.
6- אינני מצפה לקבל תשובה, אלו נקודות, שאם בא לך.... נסה להתפלסף בהם

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113753

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
בסד ובהשתדלותנו כתב on 04 אוג' 2018 20:41:

אכן הגבתי לא יפה. מתנצל. 

התשובה לשאלה שלך פשוטה: 

התשובה: 

זה לא איום. זה פשוט המצב. ואני לא רואה את זה בתור דפקט בצורה שבה העולם בנוי. זה לא שאלוקים מצווה משהו לא הגיוני ואז מאיים עליך שאם לא תבצע - תחטוף. 
זה פשוט תוצאה. הסדר הנורמלי של העולם הוא אנשים שמקדמים אותו. מי שלא מחובר למטרה הבסיסית הזאת - מרגיש שהוא לא בכיוון. 
ואני שמח שזה ככה, אחרת הייתי עלול להמשיך לשכב בטן-גב, לאונן, לאכול ולדאוג לעצמי, ואחרי 120 העולם היה בדיוק כמו שנכנסתי אליו - אם לא פחות טוב. אז מה הקטע שאני אעבור בו? 

אם תשים לב אין מחלוקת מהותית בפילוסופיות שלנו. שנינו מסכימים שהאדם שואף לאושר. השאלה רק איך עושים את זה. ופה אני משוכנע שהדרך שלי עובדת יותר (למרות שהעונג המיידי של התאווה מסנוור ומבלבל. לא לחינם יש כ"כ הרבה מכורים בעולם המערבי). בטווח הארוך תראה שבדרך שהצעתי יוצאים אנשים שלווים ומאושרים הרבה יותר. שוב, אני לא מאיים. אין לי עניין לשווק את דרכי. רק מסביר מה עובד לי ומה לא. וכמדומני שהעובדה שכ" כ  הרבה מכורים באים לקבוצות להחלים (גם לא דתיים! גם בהתמכרויות שאינן עבירות, כמו אוכל, סמים ואפילו עבודה, תלות רגשית וכדומה) תעיד שהדרך הקצרה מתבררת כארןכה, והדרך הארוכה היא הקצרה.

אני מסכים עם כל מה שאתה אומר, וזה בדיוק הבעיה הגדולה.

מה שאתה אומר למעשה, הוא דבר פשוט בתכלית - אין הבדל מהותי בעומק, בין האיש המאונן שחושב רק על מנת העונג הבאה שלו, לבין האיש שתורם מעצמו למשפחתו, ולקהילה שלו וכו'.
שניהם מחפשים עונג ברמה הגבוהה ביותר ובכמות הגבוהה ביותר, פשוט האדם התורם ונותן חכם יותר בדרך בה הוא משיג את האושר והעונג הזה.

תבין משהו - אני מבין לגמרי את ההיגיון של נתינה, נתינה תאפשר לי למצוא חן בעיני אלוקים, נתינה תאפשר לי להיכנס לאושר מתקדם יותר, נתינה תאפשר לי למצות אפשרויות עונג מרובות יותר ומורכבות יותר מסתם זריקה של הרואין או "שוט" של אלכוהול.
אבל בסופו של דבר, אני ניגש לכל העניין של דת, תורה ומשפחה במוח של מכור, בפילוסופיה של מכור.

אז תגיד לי בכנות - אם נפטרת מהתמכרות שלך לעונג, רק כדי להיכנס להתמכרות מורכבת ממנה בהרבה (ומתגמלת בהרבה, אני לא מכחיש שהיא מתגמלת בהרבה ! ), אז מה באמת שינית באישיות שלך ?
שינית טקטיקה ? בהחלט !
שינית אסטרטגיה ? בהחלט !
אבל האם שינית משהו מהותי באמת בתוכך כאשר החלטת להפסיק להיות מכור לפורנו, והחלטת לצעוד לעבר אושר ועונג מתקדמים יותר (דרך המשפחה, קהילה, דת וכו') ? 
לא שינית דבר ! זה טענתי, אולי הפכת להיות חכם יותר בדרך בה אתה משיג עונג, אבל לא שינית את הפילוסופיה שלך, שהיא הפילוסופיה מאחורי ההתמכרות.

זה מה שמתסכל אותי

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113756

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
פשוט שמח כתב on 04 אוג' 2018 21:14:
1- איך אתה מגדיר התמכרות? 
2- אתה בטוח שאיך שאתה רואה את העולם, העולם באמת מתנהל? (הרגשת לי קצת חד גוני במהלך הדיון שקראתי)
3- ביקשת שיכבדו אותך, שמת לב כמה זילזלת? (אין לי כוח לצטט, תחפש את זה).
4- כמה פילוספים הגותיים אתה מכיר שחיו לפי הפילוסופיה ההגותית שלהם?  ( אני שמעתי על אחד.. אשמח להכיר עוד)
5- אני מכיר המון אנשים שעושים דברים רק בגלל שהם מאמינים שזה יוסיף טוב בעולם.
6- אינני מצפה לקבל תשובה, אלו נקודות, שאם בא לך.... נסה להתפלסף בהם

1. חיכיתי שמישהו יישאל את השאלה הזאת.
אני מהסס לכתוב את ההגדרה שלי להתמכרות שחשבתי עליה הרבה, בא פשוט נגדיר כרגע שהתמכרות זה מה שאתה מרגיש שזה התמכרות, מה שאני ואתה מרגישים רגע לפני שאנחנו נופלים וגם תוך כדי, וזה יהיה מספיק לדיון.

2. ברור ובוודאי שיש מצב שהעולם לא מתנהל בדרך שאני רואה אותו, אין ספק.
ייתכן מאוד שאני טועה מאוד, ואתם צודקים מאוד.
ייתכן מאוד שאני חי בכלא אדיאולוגי, ואתם חיים ונושמים את האוויר החופשי בחוץ.

אבל השאלה האמיתית היא - איך תשכנעו אותי שהכלא הוא הכלא ? איך תשכנעו אותי שיש הבדל ברור בין הכלא לבין החוץ ?
אני לא בא בגישה מפונקת פה של תאכילו אותי בכפית. יש משהו מאוד לא ברור בנושא של ההתמכרות לפורנו מצד אחד, ועבודת ה' מצד שני, ששניהם מגיעים מאותו שורש, כך שאתה לא יודע מתי אחד מתחיל ומתי השני נגמר.

3. תראה, אנחנו עוסקים פה בעניינים של חיים ומוות, לא רק לנו, אלא לבאים אחרינו בשנים הבאות שייקראו את הדיונים האלה.
אם יש מישהו שברור עליו שהוא אוהב לשלוף תגובות מהמותן, דיקלומים מפה, דיקלומים משם, בלי לחשוב לעומק ולקרוא לעומק את התגובות כאן, אני לא יאהב את זה, ואני יציין את זה.

אני קורא לפחות שלוש פעמים כל מה שכותבים פה, כי אני מכבד את התגובות של כולם, ואני מכבד אותם מספיק כדי לציין מתי לדעתי הם מפגרות, אני לא מתייחס לאנשים פה כאילו הם ילדים בני שש שצריכים חיבוק כל רגע, בשבילי, כולם פה גברים שאחראים למילים שלהם.

4. אני מכיר אחד - אותי, אני חי לפי הפילוסופיה שהדבר החשוב ביותר הוא עונג, ואני משתדל בכל כוחי ומוחי המחווט ומכוון לעניין למצוא עונג כזה בכמות ובאיכות הרבה ביותר.
זה למה אני דתי, אני מניח - כי הנחתי שלמי שברא את העולם יש מספיק סמים בגן עדן לפרנס אותי לנצח נצחים.

הלוואי ולא הייתי הפילוסוף של זה, אבל זה הפילוסופיה היחידה שאני מכיר שמצליחה לגרום לי לזוז.

5. נניח ואתה מכיר אותם, נניח שאתה צודק ובאמת בליבם עמוק פנימה בתוך תוכם הם עושים את זה בשביל לתת ולתרום לעולם, בלי שמץ נגיעה בהתמכרות לשום דבר.
איך הם הגיעו לשם ? מה הם עשו כדי להגיע לשם ? 

באותה מידה יכולת לומר שאתה מכיר הרבה חייזרים, או הרבה אנשים גאונים שהרוויחו 450 מיליון שקל עד גיל 33, זה מדהים ומופלא שאתה מכיר אותם, ואני מרגיש טיפה מקנא בך על כך. אבל איך מגיעים להיות חייזר או איש גאון שמרוויח 450 מיליון שקל עד גיל 33 ? 

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113762

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

לסיכום, לאיפוה מוביל כל הדיון הזה?
האם הפילוסופיה האלו, מביא לך יום נקי, האם אתה מרגיש יותר טוב?
בתכנית אומרים לנו תוציא את הצמר גפן מאוזניים ותכניס לפה, וזה עובד,
באהבה לכולכם.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113763

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
אבי גולן כתב on 05 אוג' 2018 09:40:

לסיכום, לאיפוה מוביל כל הדיון הזה?
האם הפילוסופיה האלו, מביא לך יום נקי, האם אתה מרגיש יותר טוב?
בתכנית אומרים לנו תוציא את הצמר גפן מאוזניים ותכניס לפה, וזה עובד,
באהבה לכולכם.

יוביל להגדרה מדויקת יותר של מושג ההתמכרות, לדרכים מדויקות יותר לצאת ממנה.
יוביל למניעת העצמת ההתמכרות דרך אמצעים תמימים כמו תורה או נישואים.
יוביל לפתרון השאלה: מהי אנוכיות ? מה יחס אלוקים לאנוכיות ? 
יוביל לחיבור טוב יותר בין הרעיון של 12 הצעדים, שיש בו היגיון עמוק, לבין היגיון פשוט וברור יותר.
יוביל לאמת.
יוביל ויוביל ויוביל...

דרך אגב, אם אתה אישית מודה שתוכנית 12 הצעדים לא באמת מוציאה אותך מהרעיון של התמכרות (לפחות זה מה שהבנתי ממך בתגובה האחרונה), אז אני חושש שאולי אתה לא הוצאת מספיק צמר גפן מהאוזניים בפגישות של 12 הצעדים, או שאולי הבנתי את 12 הצעדים לא נכון..

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 8 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113765

robinhood כתב on 04 אוג' 2018 21:19:

בסד ובהשתדלותנו כתב on 04 אוג' 2018 20:41:

אכן הגבתי לא יפה. מתנצל. 

התשובה לשאלה שלך פשוטה: 

התשובה: 

אני מסכים עם כל מה שאתה אומר, וזה בדיוק הבעיה הגדולה.

מה שאתה אומר למעשה, הוא דבר פשוט בתכלית - אין הבדל מהותי בעומק, בין האיש המאונן שחושב רק על מנת העונג הבאה שלו, לבין האיש שתורם מעצמו למשפחתו, ולקהילה שלו וכו'.
שניהם מחפשים עונג ברמה הגבוהה ביותר ובכמות הגבוהה ביותר, פשוט האדם התורם ונותן חכם יותר בדרך בה הוא משיג את האושר והעונג הזה.

תבין משהו - אני מבין לגמרי את ההיגיון של נתינה, נתינה תאפשר לי למצוא חן בעיני אלוקים, נתינה תאפשר לי להיכנס לאושר מתקדם יותר, נתינה תאפשר לי למצות אפשרויות עונג מרובות יותר ומורכבות יותר מסתם זריקה של הרואין או "שוט" של אלכוהול.
אבל בסופו של דבר, אני ניגש לכל העניין של דת, תורה ומשפחה במוח של מכור, בפילוסופיה של מכור.

אז תגיד לי בכנות - אם נפטרת מהתמכרות שלך לעונג, רק כדי להיכנס להתמכרות מורכבת ממנה בהרבה (ומתגמלת בהרבה, אני לא מכחיש שהיא מתגמלת בהרבה ! ), אז מה באמת שינית באישיות שלך ?
שינית טקטיקה ? בהחלט !
שינית אסטרטגיה ? בהחלט !
אבל האם שינית משהו מהותי באמת בתוכך כאשר החלטת להפסיק להיות מכור לפורנו, והחלטת לצעוד לעבר אושר ועונג מתקדמים יותר (דרך המשפחה, קהילה, דת וכו') ? 
לא שינית דבר ! זה טענתי, אולי הפכת להיות חכם יותר בדרך בה אתה משיג עונג, אבל לא שינית את הפילוסופיה שלך, שהיא הפילוסופיה מאחורי ההתמכרות.

זה מה שמתסכל אותי

אני כופר בהגדרת ההתמכרות שלך. ההגדרה שלי להתמכרות היא עשיית דבר שאתה סובל ממנו בלי רצון, ללא יכולת להפסיק בכוחות עצמך. 

זה רחוק מאוד מלהיות בהתכווננות לנתינה. אני מסוגל להפסיק (למעשה מצבי הטבעי הוא לא בנתינה, אלא לשכב על הספה ולישון... זה רק מתנת אלוקים שנותן לי את הכוח והשמחה שבכך. אני רק לא מונע מזה לקרות ועושה את המעט שבכוחי כדי לצאת מעצמי. 

התמכרות שאין בה סבל אינה התמכרות (גם הגיונית, וגם לפי הגדרות הדי-אס-אמ - ה"תנ"ך" של עולם הפסיכולוגיה). כך שלהיות שרוף על נתינה ועל אלוקים זה לא התמכרות. 

וגם אם נניח שכן, מה אכפת לי. נניח שהחלפתי התמכרות בהתמכרות. אבל קודם סבלתי ועכשיו אני שמח. מה צריך יותר? אבל שוב, זו לא התמכרות.

אני רואה גם משהו שחוזר ונשנה אצלך. אני כופר באלוקים שאתה מאמין בו. לא מאמין באלוקים של שכר ועונש כאלה, ובטח לא בעבודתו אלוקים כזו.

אני מאמין באלוקים אוהב, ששם אותי כבן אהוב בעולמו, שאיתי. שרוצה בטובתי ולכל מצווה אותי מצוות שיעשו לי טוב. שאם אני טועה ונופל - הוא בעיקר מרחם עליך ומנסה לרמוז לי ולהחזיר אותי לדרך הטובה.

כנראה בגלל זה שיטת הנדרים עבדה לך. אני לא מפחד מהעונש, כי הוא כ''כ לא הוגן שאני לא מצליח להאמין בו. אני לא מצליח להניע את עצמי בשביל שכר. זה לא הגיוני המשחק הזה של ''אל תלך לזונות בעולם הזה וכפיצוי תקבל זונות שוות יותר בעולם הבא'' - זה מגעיל אותי. זה חסר תכלית.

אני מאמין באהבה. אני מונע מלהיות מכוון עם העולם, עם ההתקדמות, עם אלוקים, עם הטוב.
אתה יכול לומר שיש לי אינטרס. אבל האינטרס היחיד הוא להיות נורמלי. הוא להתחבר למשהו עמוק יותר. 

האם אתה יכול להאמין שיש אנשים שמתחתנים לא בשביל מין? שעובדים לא בשביל כסף, כבוד להערכה? שלומדים לא בשביל להרוויח מזה משהו?

האם אתה מאמין באהבה? אהבה לא ניתן להוכיח ולא ניתן להגדיר (רק מה היא לא, לא מה היא כן). אם כן - יש על מה לדבר. אם לא, אנחנו במרחק אלפי שנות אור, דוברים שפות אחרות. מי שמבין יבין, ומי שלא - אין סיכוי שיבין. האם אפשר לתאר צבעים לעיוורים? לתאר יופי של מוזיקה לחרש? ריח יפה לתתרן?
אבל, אני חושב שעמוק בלב יש לכולנו את החוש הזה, וכפי שאמרתי, המצפון יוכיח. הרבה פעמים כיסינו את המצפון בהמון שכבות וסגרנו בסלוטייפ על גבי סלוטייפ, שרק לא יציץ, שרק לא יפרוץ. אבל בהתבוננות עמוקה שקטה נשמע שזו בעצם הכמיהה שלנו. כמו שהגדיר יפה ד''ר יונג, שהכוח מאחורי ההתמכרות הוא ''צמאה נפשי לאלוקים לא-ל חי''

כחומר, כחומר, ביד היוצר
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113770

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
בסד ובהשתדלותנו כתב on 05 אוג' 2018 11:23:

אני כופר בהגדרת ההתמכרות שלך. ההגדרה שלי להתמכרות היא עשיית דבר שאתה סובל ממנו בלי רצון, ללא יכולת להפסיק בכוחות עצמך. 

זה רחוק מאוד מלהיות בהתכווננות לנתינה. אני מסוגל להפסיק (למעשה מצבי הטבעי הוא לא בנתינה, אלא לשכב על הספה ולישון... זה רק מתנת אלוקים שנותן לי את הכוח והשמחה שבכך. אני רק לא מונע מזה לקרות ועושה את המעט שבכוחי כדי לצאת מעצמי. 

התמכרות שאין בה סבל אינה התמכרות (גם הגיונית, וגם לפי הגדרות הדי-אס-אמ - ה"תנ"ך" של עולם הפסיכולוגיה). כך שלהיות שרוף על נתינה ועל אלוקים זה לא התמכרות. 

וגם אם נניח שכן, מה אכפת לי. נניח שהחלפתי התמכרות בהתמכרות. אבל קודם סבלתי ועכשיו אני שמח. מה צריך יותר? אבל שוב, זו לא התמכרות.

אני רואה גם משהו שחוזר ונשנה אצלך. אני כופר באלוקים שאתה מאמין בו. לא מאמין באלוקים של שכר ועונש כאלה, ובטח לא בעבודתו אלוקים כזו.

אני מאמין באלוקים אוהב, ששם אותי כבן אהוב בעולמו, שאיתי. שרוצה בטובתי ולכל מצווה אותי מצוות שיעשו לי טוב. שאם אני טועה ונופל - הוא בעיקר מרחם עליך ומנסה לרמוז לי ולהחזיר אותי לדרך הטובה.

כנראה בגלל זה שיטת הנדרים עבדה לך. אני לא מפחד מהעונש, כי הוא כ''כ לא הוגן שאני לא מצליח להאמין בו. אני לא מצליח להניע את עצמי בשביל שכר. זה לא הגיוני המשחק הזה של ''אל תלך לזונות בעולם הזה וכפיצוי תקבל זונות שוות יותר בעולם הבא'' - זה מגעיל אותי. זה חסר תכלית.

אני מאמין באהבה. אני מונע מלהיות מכוון עם העולם, עם ההתקדמות, עם אלוקים, עם הטוב.
אתה יכול לומר שיש לי אינטרס. אבל האינטרס היחיד הוא להיות נורמלי. הוא להתחבר למשהו עמוק יותר. 

האם אתה יכול להאמין שיש אנשים שמתחתנים לא בשביל מין? שעובדים לא בשביל כסף, כבוד להערכה? שלומדים לא בשביל להרוויח מזה משהו?

האם אתה מאמין באהבה? אהבה לא ניתן להוכיח ולא ניתן להגדיר (רק מה היא לא, לא מה היא כן). אם כן - יש על מה לדבר. אם לא, אנחנו במרחק אלפי שנות אור, דוברים שפות אחרות. מי שמבין יבין, ומי שלא - אין סיכוי שיבין. האם אפשר לתאר צבעים לעיוורים? לתאר יופי של מוזיקה לחרש? ריח יפה לתתרן?
אבל, אני חושב שעמוק בלב יש לכולנו את החוש הזה, וכפי שאמרתי, המצפון יוכיח. הרבה פעמים כיסינו את המצפון בהמון שכבות וסגרנו בסלוטייפ על גבי סלוטייפ, שרק לא יציץ, שרק לא יפרוץ. אבל בהתבוננות עמוקה שקטה נשמע שזו בעצם הכמיהה שלנו. כמו שהגדיר יפה ד''ר יונג, שהכוח מאחורי ההתמכרות הוא ''צמאה נפשי לאלוקים לא-ל חי''

יכולת להיות משורר, אבל אתה קצת מטורף, להגיד שאתה לא... לא משנה. מטורף זה מטורף.

זהו !! אתה צודק !! אני עכשיו רואה את האור !! אהבה !!! אהבה !!!!
להלהלהלההלה אהבה אהבה אהבה

מה אני יגיד לך, השתכנעתי, אהבה זה הכול, איך לא הבנתי את זה ? אהבה, ברור שאני מאמין באהבה ! אהבה זה הכול ! זה.. זה.. מה זה ? זה הכול. זהו. השכנעתי.

תודה רבה בסד, הצלחת, אני נקי מעכשיו ולנצח נצחים, פתאום הבנתי הכול - אהבה זה הכי חשוב ! 
פשוט קודם חיפשתי במילון עברי-עברי מה הכי חשוב והתחלתי מאות ת' אחורה,, וממש חיפשתי: תרומה, תיקוד, רב, קול, צרה, וככה המשכתי, לקח לי שנים ואני עדיין באות ס' במילה סגור. אתה גרמת לי להבין הכול - הייתי צריך להתחיל מאות א' קדימה ! הייתי חוסך כל כך הרבה זמן !

בסד, תעשה לי טובה, קח את עצמך ואת האהבה שלך ותפסיק לכתוב לי.

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113772

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אודה ואתוודה, לא קראתי את ההודעות האחרונות 
רק את ההודעות בהם הגבת לשאלותיי,
ואני מציין את מה שאמרתי בהתחלה,
התמכרות היא סובייקטיבית,
למעט התמכרות מוגדרת חברתית (כמו התמכרות לסמים לאלכוהול ולהימורים, ( בקרוב כנראה גם התעסקות במסכים, וקראתי מחקר שמתחיל להתוות קווי התמכרות לרשתות חברתיות) שאר ההתמכרויות הינם הגדרות סובייקטיביות, עד שהDSM יתן מענה לכל סוגי ההתמכרות, אבל כרגע הוא עוסק רק בהתמכרויות שהחברה סולדת מהם.
והפעם גם אתה ציינת זאת בתשובה 1-2, 
כיוון שזה סובייקטיבי, אני לא יכול לשכנע אותך לצאת מהכלא, או לגלות לך איך אתה צריך לצאת מהכלא, הכי הרבה אני יכול לומר לך מה עזר לי לצאת מהכלא, אבל כיוון שזה סובייקטיבי, אתה חייב לרצות לצאת מהכלא....
אם אתה תגדיר את הכלא שונה מהכלא שלי, יכול להיות שהדרך שלי כבר לא תעזור לך, או שתיהיה מסובכת מידי לכלא  ברמתך.

כיוון שכך, אני חושב ששינוי התודעה והתפיסות (פילוספיות כלשונך) והשפעתם על האדם, הוא שונה מאחד לאחד.

לאחד תודעת הריכוז העצמי (בשפה הקלינית מקצועית אגוצנטריות) גרמה לו להתמכר,
והשני תודעת ה"אכול ושתה כי מחר נמות" גרמה לו להתמכר,

והשלישי בכלל התמכר כי התודעה שלו בכלל לא רואה במעשה זה פסול.

המשותף לכולם זה שהם רוצים להפסיק משהו שהם לא מצליחים, וזה השלב בו הם החליטו לחפש דרכים לצאת מהכלא.

במקום מסויים הבירור של ההגדרות הוא חלק מחיפוש שלנו להבין טוב יותר את מהלך "המחלה" מנגנונה ופתופיזיולוגיה שלה, על מנת למצוא את הפתרון (תרופה)

יש חברה שאומרים לך, כרגע אנחנו על סף מוות, מעדיפים לטפל בסימפטומים....
אחרי שנצוף קצת, נלמד את המחלה לעומק.

לא משנה איך נסתכל על זה, להיות אדם ששואף להטיב לזולת, או כמאמרי חז"ל, בעל "לב טוב" זו מידה שצריך לעבוד ולקנות אותה.... וזו גם עבודה ביפני עצמה, 
אני אשמח להיות מכור לחיים!
פשוט לחיות.... ( ועכשיו אפשר להתפלסף מה אנחנו מגדירים חיים, וכו')

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113783

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני מתנצל שאני לא כזה חכם כמו כולם כאן...
פשוט אני עושה את מה שאמרו לי לעשות, את מה שחברים שהיו במצב שלי ויצאו משם, עשו. 
אסירות תודה שזה עובד לי. להיום.

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113791

טוב, עכשיו שהתגובה שקיבלתי היא של זלזול ברגשות הכי אמיתיים וכנים שלי, ציניות ודמגוגיה, אעשה כבקשתך ואפרוש מהדיון.

כחומר, כחומר, ביד היוצר
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113818

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
robinhood כתב on 05 אוג' 2018 13:02:

מה אני יגיד לך, השתכנעתי, אהבה זה הכול, איך לא הבנתי את זה ? אהבה, ברור שאני מאמין באהבה ! אהבה זה הכול ! זה.. זה.. מה זה ? זה הכול. זהו. השכנעתי.

תודה רבה בסד, הצלחת, אני נקי מעכשיו ולנצח נצחים, פתאום הבנתי הכול - אהבה זה הכי חשוב ! 
פשוט קודם חיפשתי במילון עברי-עברי מה הכי חשוב והתחלתי מאות ת' אחורה,, וממש חיפשתי: תרומה, תיקוד, רב, קול, צרה, וככה המשכתי, לקח לי שנים ואני עדיין באות ס' במילה סגור. אתה גרמת לי להבין הכול - הייתי צריך להתחיל מאות א' קדימה ! הייתי חוסך כל כך הרבה זמן !

סגנון כזה לא מתאים ולא מקובל בפורום כאן. אתה לא חייב להתכתב עם אף אחד, ולא חייב לקבל מאף אחד. זכותך גם לבקש ממישהו לא להגיב בדיון שלך, אבל אנא שמור על כתיבה מכובדת ומכבדת. תודה מראש.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113896

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
סוד הכניעה כתב on 06 אוג' 2018 15:28:

robinhood כתב on 05 אוג' 2018 13:02:

סגנון כזה לא מתאים ולא מקובל בפורום כאן. אתה לא חייב להתכתב עם אף אחד, ולא חייב לקבל מאף אחד. זכותך גם לבקש ממישהו לא להגיב בדיון שלך, אבל אנא שמור על כתיבה מכובדת ומכבדת. תודה מראש.

לא ידעתי שיש לי זכות לבקש מאנשים לא להגיב בדיונים שפתחתי.

בפעם הבאה אני יממש את הזכות הזאת מוקדם יותר.

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113897

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
פשוט שמח כתב on 05 אוג' 2018 14:49:

אודה ואתוודה, לא קראתי את ההודעות האחרונות 
רק את ההודעות בהם הגבת לשאלותיי,
ואני מציין את מה שאמרתי בהתחלה,
התמכרות היא סובייקטיבית,
למעט התמכרות מוגדרת חברתית (כמו התמכרות לסמים לאלכוהול ולהימורים, ( בקרוב כנראה גם התעסקות במסכים, וקראתי מחקר שמתחיל להתוות קווי התמכרות לרשתות חברתיות) שאר ההתמכרויות הינם הגדרות סובייקטיביות, עד שהDSM יתן מענה לכל סוגי ההתמכרות, אבל כרגע הוא עוסק רק בהתמכרויות שהחברה סולדת מהם.
והפעם גם אתה ציינת זאת בתשובה 1-2, 
כיוון שזה סובייקטיבי, אני לא יכול לשכנע אותך לצאת מהכלא, או לגלות לך איך אתה צריך לצאת מהכלא, הכי הרבה אני יכול לומר לך מה עזר לי לצאת מהכלא, אבל כיוון שזה סובייקטיבי, אתה חייב לרצות לצאת מהכלא....
אם אתה תגדיר את הכלא שונה מהכלא שלי, יכול להיות שהדרך שלי כבר לא תעזור לך, או שתיהיה מסובכת מידי לכלא  ברמתך.

כיוון שכך, אני חושב ששינוי התודעה והתפיסות (פילוספיות כלשונך) והשפעתם על האדם, הוא שונה מאחד לאחד.

לאחד תודעת הריכוז העצמי (בשפה הקלינית מקצועית אגוצנטריות) גרמה לו להתמכר,
והשני תודעת ה"אכול ושתה כי מחר נמות" גרמה לו להתמכר,

והשלישי בכלל התמכר כי התודעה שלו בכלל לא רואה במעשה זה פסול.

המשותף לכולם זה שהם רוצים להפסיק משהו שהם לא מצליחים, וזה השלב בו הם החליטו לחפש דרכים לצאת מהכלא.

במקום מסויים הבירור של ההגדרות הוא חלק מחיפוש שלנו להבין טוב יותר את מהלך "המחלה" מנגנונה ופתופיזיולוגיה שלה, על מנת למצוא את הפתרון (תרופה)

יש חברה שאומרים לך, כרגע אנחנו על סף מוות, מעדיפים לטפל בסימפטומים....
אחרי שנצוף קצת, נלמד את המחלה לעומק.

לא משנה איך נסתכל על זה, להיות אדם ששואף להטיב לזולת, או כמאמרי חז"ל, בעל "לב טוב" זו מידה שצריך לעבוד ולקנות אותה.... וזו גם עבודה ביפני עצמה, 
אני אשמח להיות מכור לחיים!
פשוט לחיות.... ( ועכשיו אפשר להתפלסף מה אנחנו מגדירים חיים, וכו')

ניסיתי לקרוא את מה שקראת כמה פעמים, אבל לא הבנתי את הנקודה שלך

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 1.48 שניות

Are you sure?

כן