ברוכים הבאים, אורח

מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? 7808 צפיות

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 7 חודשים #113898

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

אני יעשה בינתיים סיכום של מחשבותיי אחרי כל התגובות שהיו כאן.
ייתכן שיגיבו עוד אחר כך, ואז הסיכום הזה יהפוך להיות סיכום ביניים, או שלא. איך שאתם רוצים.

המחשבה שלי היא כזאת - מאוד מאוד קשה לצאת מהתודעה של הפילוסופיה מאחורי ההתמכרות. זה "משחית" כל חלקה טובה וכל דבר שקשור לכל דבר בחיים האלה.
תשאלו אדם כמוני, שכלוא, כי זה בהחלט כלא אחיי המכורים, זה כלא לכל דבר ועניין שקשה לצאת ממנו, אם תשאלו אדם כמוני, "למה בוכים על בניין בית המקדש ?"
אני יענה: "מאותה סיבה שבוכים על באר נפט שנגמרה".
ש: "למה לומדים תורה ?"
ת: "כדי לקבל כסף בעולם הבא"
ש: "למה בוכים ביום כיפור ?"
ת: "על הכסף בעולם הבא שלא זכיתי לקבל"
ש: "למה אנחנו שמחים בחנוכה?"
ת: "מאותה סיבה שמוצאים באר נפט חדשה"
ש: "למה אברהם אבינו עבד את אלוקים?"
ת: "סיבה פשוטה וברורה - להרוויח כסף בעולם הבא !"
ש: "למה משה רבנו בכה שלא הגיע לארץ ?"
ת: "כי הוא ידע כמה פוטנציאל לדולרים בעולם הבא יש בארץ ישראל"
ש: "למה מתחתנים ?"
ת: "בשביל יחסי המין, בשביל הדולרים בעולם הבא שאני יקבל מכל העסקת חבילה הזאת ששמה נישואים, בשביל הסטטוס החברתי, בשבילי !"
ש: "אבל האישה רוצה שתהיה שם בשבילה ?"
ת: "ברור שאני יעזור ויטפל באישתי, אבל בעומקם של הדברים והסיבות לכך שאני עושה כן, אני עושה כן בשביל עצמי והעונג שלי"

הפילוסופיה הזאת כל כך פשוטה להפעלה, כל כך קלה להבנה, וכל כך קשה לסתירה.
הפילוסופיה הזאת חזקה מאוד בעולם, בגלל שקשה מאוד להחליפה במשהו שקל להבין או להפעיל.
כן, אפשר להחליף את הפילוסופיה הזאת בפילוסופיה אחרת, אבל לא קל להסביר פילוסופיה אחרת, ולא קל להפעיל אותה.
מאוד קשה להבדיל במבט ראשון ושני בין אנשים שמתנהלים על פי הפילוסופיה של ההתמכרות, ובין אנשים שלא, מאוד מאוד קשה להבדיל.
ואם הפילוסופיה הזאת וגם פילוסופיה אחרת צריכים לשכון זה עם זה ביחד, מאוד קשה למצוא את האיזון ביניהם.

אז לסיכום - הפילוסופיה מאחורי ההתמכרות קיימת ובועטת, ולהתמודד איתה חייבים אם רוצים להיות נקיים, ולהתמודד איתה זה קשה.

למרבה המזל, הפילוסופיה מאחורי ההתמכרות איננה הפילוסופיה שמניעה אותנו, אלא היא כיסוי, סוג של שכבת הגנה חשובה שבנינו.
אני חייב להדגיש זאת - אם היינו נולדים עם הפילוסופיה מאחורי ההתמכרות ובנויים לעבוד רק לפיה, אזי כולנו היינו אבודים, ובחיים לא היינו מצליחים להיות נקיים.
למרבה המזל, לפילוסופיה מאחורי ההתמכרות יש עוד פילוסופיה מאחוריה.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

The topic has been locked.

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 7 חודשים #113900

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
robinhood כתב on 12 אוג' 2018 12:25:

לא ידעתי שיש לי זכות לבקש מאנשים לא להגיב בדיונים שפתחתי.

בפעם הבאה אני יממש את הזכות הזאת מוקדם יותר.

זה כל מה שמצאת שהיה חשוב בהודעה שלי?

אם יש לך זכות לבקש ממישהו להגיב בדיונים שלך או לא זה שאלה שאפשר להתווכח עליה, אבל זה שמגיעה התנצלות לחבר יקר כאן שפגעת בו (רק בגלל שהוא רוצה לעזור לך וענה לך באריכות ובצורה מכובדת) - זה דבר ברור.

אז אני כותב כעת בתור מנהל הפורום, שהסגנון הזה לא מקובל, ואם הוא יימשך - איאלץ לנעול (או למחוק) את הדיון הזה.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 7 חודשים #113901

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
סוד הכניעה כתב on 12 אוג' 2018 13:43:

robinhood כתב on 12 אוג' 2018 12:25:

לא ידעתי שיש לי זכות לבקש מאנשים לא להגיב בדיונים שפתחתי.

בפעם הבאה אני יממש את הזכות הזאת מוקדם יותר.

זה כל מה שמצאת שהיה חשוב בהודעה שלי?

אם יש לך זכות לבקש ממישהו להגיב בדיונים שלך או לא זה שאלה שאפשר להתווכח עליה, אבל זה שמגיעה התנצלות לחבר יקר כאן שפגעת בו (רק בגלל שהוא רוצה לעזור לך וענה לך באריכות ובצורה מכובדת) - זה דבר ברור.

אז אני כותב כעת בתור מנהל הפורום, שהסגנון הזה לא מקובל, ואם הוא יימשך - איאלץ לנעול (או למחוק) את הדיון הזה.

בפורום הזה לא הגבתי מאתמול ולא כתבתי הודעות משלשום, אתה מכיר אותי דרך הכתיבה שלי בפורום הזה כמה שנים טובות. ואתה יודע שאני לא עושה דברים סתם.

האיש הזה גם פגע בי, הייתי שמח לשלוח לך הודעה ולהסביר, אבל אתה עונה אחרי שבוע בערך.. המייל האחרון שלי אליך היה לפני למעלה משבועיים ולא הגבת עליו.

אתה כמובן לא חייב לי כלום, אבל זה לא בדיוק מעודד שיח...

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: מה אם התורה אומרת לי שזה בסדר ליפול להתמכרות ? לפני 5 שנים, 7 חודשים #113902

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אם אני עונה או לא עונה זה לא משנה. יש כללים מאוד בסיסיים לכתיבה בפורום כאן, והראשון והחשוב שבהם הוא לא לכתוב בצורה שכתבת. נקודה.

לאור ההתנהלות, אני נאלץ לנעול את הדיון. 

בכל מה שקשור להתנהלות הפורום, אתה מוזמן לפנות אליי בהודעה פרטית במערכת ההודעות של הפורום, ואני עונה לכל פניה בהקדם האפשרי.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן