ברוכים הבאים, אורח

כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה
(0 צופה) 

נושא: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה 16264 צפיות

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123643

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

הנפילות בפוי' נגרמות בגלל הרבה סיבות, אני ינסה לכתוב את כל מה שאני מכיר מניסיוני.

א. עונג פשוט. כלומר, האיש פשוט רואה את כל מה שקיים בפוי', ומזהה שיש כאן פוטנציאל לעונג עצום, הרבה יותר ממה שהוא רגיל אליו, ולכן הוא הולך לשם ומסתכל בפוי'.

הסיבה הזאת מאוד נפוצה אצל נערים שרק התחילו לראות פוי', מטבע הדברים, ההתרגשות שלהם מהנושא גדולה מאוד.

במקרה הזה, האיש מחפש את הסם דופמין. שמעורר את העונג.

ב. בריחה. כלומר, האיש מזהה שאחרי שהוא רואה פוי' ומאו', הוא חווה אורגזמה.
ובאורגזמה, האיש הזה גילה שכל מה שהדאיג אותו אי פעם - בעיות פרנסה, חברה, נישואים. שכל זה נעלם לחלוטין.
האיש יודע שיש בעיות, אבל לא אכפת לו בכלל מהם בזמן שהוא מאו' וכמה שעות אחרי האורגזמה.

מה שהאיש מחפש למעשה, הוא את הסם ששמו פרולקטין, זה סם חשוב שמשתחרר אחרי אורגזמה ומנטרל את ההשפעות של דופמין על מערכת העצבים.

ג. רצון לדעת מהי הצלחה. כלומר, האיש לא מצליח בחייו, ורוצה לחוות הצלחה, רוצה לדעת מה זה, רוצה לדעת איך זה מרגיש שאתה מוצלח.

הפוי' מציע את זה בקלות מדהימה: הרי מהו איש מוצלח ? איש שיש לו הרבה נשים.
לכן הפוי' מציע לו הרבה מאוד נשים, וככה הוא מרגיש מוצלח.

במקרה הזה, האיש מחפש את הסם דופמין על מנת לבנות על זה מצג שווא כאילו הוא מוצלח.
אני לא מכיר אישית מהו הסם שמעורר בך תחושה שאתה מוצלח, ייתכן שזה דופמין שנכנס לחלק אחר במוח (יש 50 אזורים שונים, כל אחד מעורר תגובה שונה לדופמין - זה למה למשל הדופמין של להצליח במבחן בגמרא, שונה מהדופמין של לשכב עם מישהי או לאכול המבורגר). וייתכן שזה סם נוסף.

ד. רצון להתניע מחדש את המוח.
האיש חסר מוטיבציה, חסר כוחות וחסר רצון לעשות דברים. והוא יודע שהוא צריך לעשות דברים חשובים ומהר.

לכן הוא רואה פוי'.
ובדרך מסויימת, העובדה שהוא ראה פוי', גורמת לכל המערכת של ייצור הדופמין במערכת העצבים, להיות פעילה יותר.

במקרה הזה, אם נדמה את זה למכונית, האיש הוא המכונית, ואילו ההסתכלות בפוי' היא ה"התנעה של הרכב", על מנת שיתחמם והמנוע יעבוד.

במקרה הזה האיש לא מחפש דופמין מהפוי', אלא פשוט רוצה שהפוי' יתניע אצלו את כל המערכת הכללית של המוטיבציה, שהיא מערכת הדופמין. לא ברור לי מהו המנגנון המדויק לפיו זה פועל.

ה. שעמום. כלומר, לאיש פשוט משעמם.
ומה עושים שמשעמם ? רואים משהו מעניין.
ונשים זה מאוד מאוד מעניין, כי הגוף שלנו מתוכנן לראות את הנשים כדבר מעניין.

ו. הכי מסוכן: טבעי.
"מה טבעי יותר מלפתוח איזה סרטון פוי' טוב אחרי יום מתיש בעבודה ?"
"ישבנו קבוצת חברים, וחשבנו מה לעשות, חלק הציעו לשחק מונופול, אחרים הציעו לראות סרט, מישהו הציע לראות פוי', בסוף זרמנו על הפוי' "
"חברים שלי בכיתה המליצו לי לראות פוי' כזה וכזה, בסוף ראינו ביחד בכיתה"

זה הסיבה הכי מסוכנת, שהולכת לנשוך את כולנו בתחת אם כל העולם לא יתעורר ומהר.
חברות הפוי', אלו שמגלגלות עשרות מיליארדי דולרים בשנה מתעשיית הפוי', ממש לא נחים על השמרים - הם רוצים עוד, הם רוצים הרבה יותר כסף, והם שוכרים ומביאים הרבה אנשים חכמים מאוד שהולכים לברר איך הציבור ייסתכל ביותר ויותר פוי'.

בעיקרון, ההצלחות שלהם עצומות: העולם רואה כיום בשלטי חוצות ובפרסומות לכל המשפחה בטלוויזיה משהו שהיה מוגדר כפוי' שגורר שנות מאסר לפני 40 שנה. רק 40 שנה ! לא הרבה זמן.
אבל הם לא מסתפקים בכך, הם רוצים יותר, הם רוצים משהו שאין להם כרגע: מכובדות. מעמד. כבוד.

הם רוצים שהמקצוע "צלם פוי' " , "שחקן פוי' ", "במאי פוי' " יהיה מקצועות טבעיים, ממש כמו "שחקן", "שרברב" , "בנאי", וכדומה.
אחרי הכול, האנשים שמנהלים את הפוי' הם בני אדם, וכמו כל בני האדם, הם רוצים לקבל הערכה.
ולכן, הם דוחפים, חזק ולאט אבל בטוח, את כל העולם שיכיר בהם כך - כמקצוע טבעי.

זה לא כל כך קל כמו שנדמה, יש להם כוחות מאוד חזקים שעומדים מנגד ונלחמים בשיניים ובציפורניים כדי שהם לעולם לא ייקבלו מעמד של ממש: היהודים, הנוצרים, המוסלמים, הבודהיסטים.

אבל נכון להיום, תעשיית הפוי' מנצחת ביד רמה את כולם.

זה הסיבה הכי מסוכנת שיש.

למרבה המזל, אם אתה יהודי שומר מצוות ומתפלל ולומד בצורה פחות או יותר קבועה, אתה אפילו לא תבין את הסעיף הזה, כי המוח שלך מוגן מאוד מהסכנות (בגלל הפעילות הדתית שלך).
אבל הרבה מאוד אנשים בעולם לא יכולים להנות מההגנות המדהימות שיש ליהדות להציע. 
ויש אפילו אחוז מסויים שעושים את הכול כמו שצריך (מבחינה דתית) ועדיין לא מוגנים.

מדוע ? אולי המבנה של המוח שונה, אולי סיפור החייים שונה, לא ידוע. אבל יש אחוז מסויים ודי קטן שהדברים הרגילים לא עוזרים להגן על המוח שלו, והוא פונה לפוי' בצורה אוטומטית ועמוקה כאשר הוא מוטרד.

איש יקר, תהיה מי שתהיה שתקרא את הדברים הללו, תתפלל חזק שמעולם לא תחווה את סעיף ו'.
יש אנשים שנלחמים בשיניים ובציפורניים שהפוי' לעולם לא יהיה טבעי בעולם, תתפלל חזק שהם יצליחו. כי אם הם ייכשלו (ויש סיכוי לא רע שהם ייכשלו), העולם יהיה רע הרבה יותר ממה שהוא עכשיו.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 3 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123665

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 42 ימים
  • דירוג פלטיניום
robinhood כתב on 07 יוני 2020 20:55:

הנפילות בפוי' נגרמות בגלל הרבה סיבות, אני ינסה לכתוב את כל מה שאני מכיר מניסיוני.

א. עונג פשוט. כלומר, האיש פשוט רואה את כל מה שקיים בפוי', ומזהה שיש כאן פוטנציאל לעונג עצום, הרבה יותר ממה שהוא רגיל אליו, ולכן הוא הולך לשם ומסתכל בפוי'.

הסיבה הזאת מאוד נפוצה אצל נערים שרק התחילו לראות פוי', מטבע הדברים, ההתרגשות שלהם מהנושא גדולה מאוד.

במקרה הזה, האיש מחפש את הסם דופמין. שמעורר את העונג.

ה. שעמום. כלומר, לאיש פשוט משעמם.
ומה עושים שמשעמם ? רואים משהו מעניין.
ונשים זה מאוד מאוד מעניין, כי הגוף שלנו מתוכנן לראות את הנשים כדבר מעניין.

אלו הסיבות שגורמות לי ליפול...
אגב, אני סבור שהרבה פה מנסים להתמודד משום מה דווקא עם הסיבות האחרות שהזכרת ולא עם הסיבה הראשונה, בעיקר מנסים להתמודד עם סיבה ב' - בריחה, וכך אנו קוראים בפוסטים פה על בריחה ועוד פעם על בריחה ועד פעם... וחוזר חלילה.
ברור שיש גם את העניין הזה של בריחה, אבל לדעתי, גם ל"בורחים הכי גדולים" - יש את ההנאה הפשוטה. גם אם לא היו בריחות - עדין הם היו נופלים מידי פעם - סתם כך בגלל ההנאה.

אלא שאדם קרוב אצל עצמו... קשה לאדם להודות בכך שהוא פשוט "נהנה" מדברים כאלה מתועבים... אז הוא מאשים את הנפש "הפגועה" שלו שוב ושוב... קורא לזה בשלל שמות - "בריחה" "מפלט" "שימוש" וכדומה...  כי כמובן כמובן, לולי הבעיות בעבודה או עם האישה - הוא לא היה רואה צורת בחורה.... "ברית כרתי לעיני ומה אתבונן על בתולה"...
אני כמובן לא שולל את העניין של "בריחה" וכדומה. אך אני מבקר את ההתמקדות אך ורק בזה כאילו זו הבעיה היחידה 

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123669

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב:

גם אתה קרוב אצל עצמך... ואולי לך יותר נוח להגדיר את עצמך כפגוע ובורח מאשר 'נהנה'
לי באופן אישי לעומת זאת יותר קשה הפוך,
להגיד לעצמי שאני נהנה מתאווה ותועבה וכו' לא ממש מפריע לי , כי אני בשר ודם, גוש חומר קרוץ מעפר ולא איזה יצור נעלה, ולכן בוודאי שהגוף שלי חומד ורוצה את כל שפע הבשר שעומד לפניו בכל צורה שהיא הן במין, אכילה ,ושאר הנאות החיים,
לעומת זאת כאשר אני מדבר על הבריחה שלי, אז אני מכניס את הפורנו לקודש הקושדים שלי, מכניס אותה לנשמה, ומבין לצערי שמשהו בפנימיות שלי ולא רק בתאוה הפשוטה שיש לכל אחד, משהו שם פגום וצריך תיקון, לי באופן אישי זה קשה הרבה יותר,
נקודה שניה נכון שאדם קרוב אצל עצמו, אבל מצד שני יש דבר שנקרא הודאת בעל דין, ואם אני מזהה ויודע שהחשק לברוח לפורנו כול לבוא דקות אחרי קיום יחסים, או אחרי שימוש, וכן דומה מאוד לחשק לשקוע בהסחות ובריחות אחרות אני,אזי ברור לי שאני בורח,
שוב אני יכול לדבר על עצמי ורק על עצמי,
אבל הייתי מעדיף הרבה יותר קרוא לזה הנאה גרוטסקית מבעיה נפשית,

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123679

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 08 יוני 2020 08:49:

המשתוקק כתב:

גם אתה קרוב אצל עצמך... ואולי לך יותר נוח להגדיר את עצמך כפגוע ובורח מאשר 'נהנה'
להגיד לעצמי שאני נהנה מתאווה ותועבה וכו' לא ממש מפריע לי , כי אני בשר ודם, גוש חומר קרוץ מעפר ולא איזה יצור נעלה, ולכן בוודאי שהגוף שלי חומד ורוצה את כל שפע הבשר שעומד לפניו בכל צורה שהיא הן במין, אכילה ,ושאר הנאות החיים,
לעומת זאת כאשר אני מדבר על הבריחה שלי, אז אני מכניס את הפורנו לקודש הקושדים שלי, מכניס אותה לנשמה, ומבין לצערי שמשהו בפנימיות שלי ולא רק בתאוה הפשוטה שיש לכל אחד, משהו שם פגום וצריך תיקון, לי באופן אישי זה קשה הרבה יותר,
נקודה שניה נכון שאדם קרוב אצל עצמו, אבל מצד שני יש דבר שנקרא הודאת בעל דין, ואם אני מזהה ויודע שהחשק לברוח לפורנו כול לבוא דקות אחרי קיום יחסים, או אחרי שימוש, וכן דומה מאוד לחשק לשקוע בהסחות ובריחות אחרות אני,אזי ברור לי שאני בורח,

הוספתי סיבה שישית

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123684

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 14 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני אגיב אם יורשה לי... שזה נכון שבסופו של דבר זה משהו שהוא עונג...

אבל עבורי גם אכילת גלידה זה עונג.. הימורים זה עונג... לראות כדורגל בשבת בבלומפילד ולפצח גרעינים זה עונג, לעשן סמים זה עונג העונגים... לשכב עם אישתי זה עונג... לישון בשבת זה עונג... לנפוש בחו"ל זה עונג... לאכול פתות ביצים בנאפיס זה וואחד עונג!!! (רובכם שמרתם כשרות תמיד אז לא תדעו על מה אני מדבר)

יש הרבה דברים בחיים שלי שהם עונג ושנאלצתי לוותר עליהם בגלל אורח החיים שבחרתי...
והויתור עליהם היה קל.. 

על העונג הזה לא הצלחתי לוותר לא משנה כמה ניסיתי...
ומעבר לזה...
העונג הזה ספציפית התחיל לכרסם לי בנשמה.. להרוס לי את החיים.. להביא אותי למצב של לרצות למות! ועדיין לא הצלחתי לוותר עליו...

לכן ההתמקדות שלי היא בהבנה שזה התמכרות והתמכרות זה בריחה. אני לא יכול לעזוב את זה לא כי זה מענג... אלא כי זה נתפס להיות הבריחה שלי מהמציאות וההתמכרות שלי התמכרתי לברוח לשם בכל פעם שרע לי!

ויש לי חברים יקרים שבורחים לאלכוהול... ויש לי חברים שבורחים לסמים... והם לא בורחים לפורנו...
להם נתפס הסמים..

מה, יש להם פחות עונג ממני ממין? לי יש פחות עונג מהם מסמים? ממש לא חושב..

מסיבות שקשורות לאופי שבו בניתי את עצמי כבר מילדות וגם לא בושה להגיד סיבות אולי שאני לא יודע ולא מבין ככה יצא שאני הבריחה שלי זה הפורנו.. ושלהם זה הסמים..

למה? אין לי מושג...

אבל פשוט לי שלא בגלל העונג שבדבר..

וכמו שאמר רבי שמעון.. אני ממש לא מתבייש להגיד שזה מענג אותי ושזה כיף לי ושאני "נהנה" על הדרך מהתהליך...

זה הסבל שבא אח"כ שאיתו יש לי בעיה...

אוהבים

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123686

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 08 יוני 2020 13:08:

לכן ההתמקדות שלי היא בהבנה שזה התמכרות והתמכרות זה בריחה. אני לא יכול לעזוב את זה לא כי זה מענג... אלא כי זה נתפס להיות הבריחה שלי מהמציאות וההתמכרות שלי התמכרתי לברוח לשם בכל פעם שרע לי!

זה נשמע כמו התמכרות לפורלקטין.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123728

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 08 יוני 2020 08:49:

לעומת זאת כאשר אני מדבר על הבריחה שלי, אז אני מכניס את הפורנו לקודש הקודשים שלי, מכניס אותה לנשמה, ומבין לצערי שמשהו בפנימיות שלי ולא רק בתאוה הפשוטה שיש לכל אחד, משהו שם פגום וצריך תיקון, לי באופן אישי זה קשה הרבה יותר,

אכן עשר שמעון היקר, כלל לא קשה לומר שבאופן כללי יש לנו תאוות "כמו לכל אחד" כלשונך, ושאנחנו נהנים אפילו מתועבה...  לא קשה להודות בזה - כי זה דבר ידוע לכל - ו"צרת רבים - היא חצי נחמה" למרות שהיא בעצם "חמת שוטים"...

מתי זה מתחיל להיות קשה?
כשנכנסים לפרטים... ומתוך כך משקיפים על עצם האשיות -  קשה לקבל את העובדה - שהסיבה שהלכתי לראות סרט פורנו פלונ - זה בגלל  שפשוט התאוותי לאותו מעשה...  רציתי לראות אישה מעורטלת באותו מעשה...   כי על זה אני חושב לעיתים קרובות וזה מאוד מעניין אותי...
 אני ת"ח חשוב...  שומר תומ"צ ומעביר שיעורים...  ומעניין אותי מאוד הדבר הזה כי אני פשוט נהנה מזה... כי אני בכלל לא צדיק...
ויותר בבוטות - אני אפילו רשע...

מתי זה הופך להיות עוד יותר קשה?
מתי שמסתכלים על זה ככה כל פעם...   פעם אחת זה לא כזה נורא - אבל הרבה פעמים - זה פשוט הורס את הדימוי העצמי שטיפחנו וריבינו - אני רשע,  נואף...  מושחת...  וכו'...  

ובעיקר זה כה קשה כי אני  -    א-ש-ם...........

אז נכון... אני לא יכול להפסיק... יש בזה גם אונס... אבל זהו "אונס שיש בו רצון פנימי"....  אני כואב על זה , אבל נהנה...  לפעמים זה מתחיל מרצון... גם כזה ממשיך - זה באונס , אבל פעמים רבות מעורב פה הרבה רצון. 
קשה מאוד מאוד לחיות בהרגשה שאני לא בסדר.
לעומת זאת אם אני תופס את עצמי כחולה - טוב, אני חולה, אני לא מושלם... אבל אני לא אשם, לא רשע, לא מושחת...    אני אפילו צדיק, חסיד, וכו'   כי זו רק מחלה מסויימת שדורשת טיפול מסויים.

עד כאן תשובה לעשר שמעון - להסביר את ההעדפה האישית לומר שזה נובע ממחלה...   (כן, גם אני קרוב אצל עצמי כמו שכתבת...)

ועכשיו באמת - 
אני לא חושב שאנחנו רשעים, מושחתים וכו'...  אני רק חושב שיש בנו צד כזה....  שאסור להתעלם ממנו כפי שאשור בתכלית האיסור להתעלם מהצד השני - אנחנו טובים...  משתוקקים לטוב...  צדיקים...

וכבר כתב שולי רנד "בני אהובי הרחק מליבך, כל מחשבת פחד ובעתה/ כי מתחת כל אמת דוקרת, מסתתרת האמת לאמיתה...

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123736

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקבל את דבריך רבי משתוקק החשוב שליט"א 
למרות שאולי אצלי הדימוי העצמי כל כך נמוך שאין לי בעיה לחשןב על עצמי כאוכל זבל ואוהב אותו,
אבל לקרוא לעצמי חולה הרבה יותר קשה לי, 
והאמת איפשהו באמצע כנראה כמו כל דבר, 
להגיע לחקר האמת לא נוכל מימלא, הרי כסאו של האדם בנוי על קברה של האמת כמו שכתב השל בשם הרבי מקוצק.... 
ולכן אין לי אשליה שאוכל להגיע לחקר האמת, גם מה שאני חושב שהוא אמת הרי בנוי משקר... 
אז נשארנו רק עם תחושות והרגשות, 
ובמקום הזה כל אחד רשאי להרגיש מה שהוא מרגיש, 
הסחבה שהגבתי על דברך בנימא כעוסה במקצת היתה כי הרגשץי ועדיין אני מרגיש קצת שאתה בא להסביר לי את האמת שלי... 
באהבה וחיבה 

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #123752

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

גם אני מקבל את דבריך רבינו היקר...
ולאור דבריך אני אומר  שיתכן ששני הצדדים לכאן ולכאן- ה"אני בא להסביר" ו"האמת שלי"   שניהם הכיסא שבנוי על ציונה הקדוש של האמת...

אגב אם בקוצק עסקינן, הרי שכל זה "חקירה קוצקאית" דווקא, שכן בקוצק הדגישו תמיד את הצד הרע שבבן אדם... גם כשעשה מעשה טוב - חפרו בתוכו למצוא את האינטרס והמניע הרע...   לעומת שיטות אחרות (כמו חב"ד או הרב קוק למשל) שמדגישות דווקא את המניע הטוב ורואות בו עיקר - "נפש האלוקית"...
ולאמיתו של דבר - שני צדדים למטבע.

לעניין הסייפא של דבריך, לא אכחד - אתה צודק - באתי גם לנסות להציג הסתכלות כזאת לפני אלו שמדגישים רק את הנושא של בריחה וזו דעתי.
אבל כבר אמרו חז"ל "אל תאמר קבלו דעת שהן רשאין ולא אתה"....
ולכן אין פה שום מחאה על זה שלא חושבים כמוני, רק הצגת דעתי. ובנוסף - זה שאני חושב שזו האמת - זה לא אומר שזו האמת...  זה אומר רק ש"המשתוקק" חושב שזו האמת - ומי שמשתכנע - יקבל.
לעניין הריישא של דבריך - ח"ו אני לא אומר שאין בדבריך ממש... אני מבין שיש גם קושי לאדם להבין שהוא חולה ובורח, ואני יודע שלפעמים התאווה באה מבריחה. אני רק סבור - שבעיקר זה בא מתאווה לשמה - וזה יותר מפחיד.

אני מתנצל אם היה בדברי התבטאות שלא כשורה.
באהבה ובהערכה גדולה מאוד
בתפילה לה' שיושיענו!

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #124093

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

אני חושב שיש בפורנו משהו חיובי, בכך שהוא גורם לבעל הגאווה לחשוב שנית על מה שהוא עושה.

אני חושב על עצמי, כל חיי ברחתי ממגע מיני. בזמן שאנשים סביבי בגיל הנערות והיסודי פזלו לכיוון הזה, אני - במוח שלי, הייתי מנותק לגמרי מהסיפור הזה. ילד טוב, כמו שנקרא.
ברור שזה ניתוק מורכב, לא איזה כפתור שלוחצים עליו וזהו, אבל בניתי מערכת שלמה שמספרת לעצמי בעצם שאני לא צריך מגע מיני.
שיחקתי במחשב, למדתי תורה, למדתי דברי חול - ועשיתי את זה בהצלחה. מה עוד בן אדם צריך ? הרגשתי שלם עם עצמי.
נכון, שאם הייתי יוצא החוצה ופוגש נערה כשהייתי נער, הייתי מבין לפתע שבואנ'ה - יש פה איזה עולם חדש ומסתורי שאני לא מכיר.

אבל הייתי ילד טוב, הקשבתי למורים ולרבנים שאמרו לי שאם אני יילך לשם, לכיוון של לחפש לדבר עם בנות, לחפש מגע מיני, לכמוה לקשר - זה ייגמר רע עבורי. אז לא הלכתי.
אז בניתי עולם שלם שמנותק מבנות, והאמת ? חשתי מרוצה בתוכו, חשבתי, ששום דבר לא ישבור את העולם המושלם שבניתי לעצמי, עולם שבנוי מההתרגשות בתורה, משחקי מחשב חדשים שמגיעים כל יום ויום, ולימודי חול שמביאים לי יוקרה וכבוד ובעזרת ה' גם כסף.
בסתר ליבי, ייחלתי שזה תמיד ימשיך ככה. למה להתחתן ? סתם כאב ראש, תנו לי בית נחמד עם משחקי מחשב ואשחק בו עד סוף ימיי. זה לא היה סתם מחשבה, זה היה מחשבה רצינית ביותר שחלפה במוחי יותר מפעם אחת. הסיבה היחידה שלא פעלתי לממש אותה הייתה בגלל שזה היה מביא לי סטטוס חברתי של איש מוזר או לא נשוי. זה הסיבה היחידה למה לא זרמתי על זה ברצינות.

ואז הגיע הפורנו, ומוטט את עולמי. תמונה אחת, רק תמונה אחת, וכל העולם הזה שבניתי התפרק לחתיכות - משחקי המחשב איבדו את טעמם, לימודי החול היו קשים יותר, ולימודי הקודש הפכו להיות יותר דרך להציל את הנפש שלי מאשר לגדל אותה ולרומם אותה.

שראיתי פורנו לראשונה בטעות באינטרנט בגיל 17, וכל ההשפעות הללו על החיים שלי - במיוחד על משחקי המחשב, שלא היו מרגשים בעבר, זה זיעזע את עולמי בצורה שקשה לתאר ואולי תהיה אפילו מגוחכת למי שלא משחק משחקי מחשב.
ומאותו זמן, החלטתי החלטה נחושה ביותר - אני חייב לחזור לתחושה הטהורה, הפשוטה והשמחה הזאת של החיים שלי כפי שהיו לפני שפגשתי פורנו.
לפני שפגשתי בנות.
ובמשך שנים - השנים גם במהלכם הייתי בפורום שמור עיניך, המלחמה שלי הייתה הניסיון לבנות שוב את העולם המושלם שאני זוכר מנערותי - העולם שאליו אני מתגעגע, עולם בלי בנות, עולם חסר מיניות, עולם בו אני מתרגש, בוכה, נהנה, שמח, עצוב - אבל אין בו מין.
אין בו את הכוח העצום הזה, שאוהב לפרק את כל הדברים העדינים בנפש שאני אוהב לבנות. להיות מאושר עם מין זה מסובך. עדיף הרבה יותר, כך חשבתי, להיות מאושר בלי מין  - זה כבר הרבה הרבה יותר פשוט.

אז המלחמה שלי בפוי' (פורנו) הייתה יותר ממלחמה בפוי', היא הייתה מלחמה במין עצמו, היא הייתה מלחמה בעצם הרצון שלי לכמוה ולחפש קשר מיני.
הנה כמה אמונות שלי בנושא, ושאני עדיין נאבק איתם:
א. רצון למגע מיני זה לחלשים: יש להגיע לנישואים ולחיפוש אישה מתוך עמדה של עוצמה - מתוך עמדה שאני לא זקוק לקשר מיני כלל. ואם לאישה יש רצון למגע מיני - זה רק בונוס, כי זה מציב אותו בעמדת עוצמה גדולה אפילו יותר. ואותה בעמדת התחלה חלשה יותר.
ב. מגע מיני זה לא חשוב: תורה זה חשוב, לפרנס זה חשוב, לחנך ילדים זה חשוב, להוליד אותם זה כמובן חשוב. מגע מיני לכשעצמו הוא סתם אמצעי בשביל המטרה.
ג. אסור להיראות חלש: חולשה מרמזת על הזדקקות. אני לא זקוק לאיש: העולם שלי מושלם - משחקי מחשב, תורה ולימודי חול.
אם אני נראה חלש, אני נראה לא אטרקטיבי: אם אישה תשמע את המילים "אני צריך אותך", זה הדבר הכי נורא להגיד לה והיא תזרוק אותך מייד.
הדבר הכי טוב לומר לאישה זה "אני לא צריך אותך, אני גבר גבר ואני מדהים, ואני מוכן ברוב חסדי לתת לך להיות איתי". כי אז היא תבין שאתה כזה גבר גבר מאצ'ו קשוח וחכם. ותזרוק את עצמה עלייך.
ד. אישה אמיתית, היא אישה בדיוק כמוני - אישה שבנתה עולם מושלם לעצמה ולא זקוקה לאיש, ומוכנה ברוב חסדה לתת לי להיות איתה.
זאת האישה ברמה הגבוהה ביותר, וזאת האישה שאני מוכן להיות איתה. ורק איתה.
כל אישה אחרת, היא סתם חלשה/נצלנית, או שאני סתם ממש תוהה למה לכל הרוחות היא רוצה איתי קשר.
הבעיה היא, שאם יש אישה שמשדרת דבר כזה - ואני נמשך אליה, איך בדיוק אני יתחתן איתה, הרי היא לא זקוקה לאיש.
עכשיו אתם מבינים למה אני רווק... חחח.
היו פעמים שנשים, שהחשבתי ברמה גבוהה, בכל זאת ניסו ליצור איתי קשר, ופשוט לא זרמתי איתם כי בתוך תוכי, בעולם המושגים המעוות שלי, לא הסתדר בכלל למה הם רצו קשר איתי: הרי הן נראות טוב, חכמות, מוצלחות - מה שאומר שהן לא באמת צריכות גבר. הן לא זקוקות לו.
ובכל זאת הן מנסות ליצור איתי קשר, למה ? 
המוח שלי לא תפס את זה. פשוט לא תפס את זה. סירב ועדיין מסרב עד היום לעשות את ה 1+1, להבין שכן - הן זקוקות לי ואני זקוק להן.

הפוי' במובן מסויים מכריח אותי להבין את העובדה שאני זקוק לנשים, ודוחף אותי אליהם, אני צורח, בועט, משתולל, צועק, מאיים, אבל הפוי' ממשיך לתפוס אותי חזק חזק ומושך אותי לנשים - רוצה לומר לי: אתה לא יכול להתחמק מגורלך, אתה גבר, וגבר זקוק לאישה. לא זקוק בכאילו, לא זקוק כאילו הוא זקוק לאיזה ממתק שוקולד נחמד. אלא זקוק ברמה כל כך בסיסית וקיומית שאי אפשר להסביר אותה אפילו.
שנים על גבי שנים של נפילות, שנים על גבי שנים של כשלונות, אני עקשן, אבל הפוי' עקשן יותר. אני חזק אבל הפוי' חזק יותר - ואם אני לא אתכופף ואודה בפה מלא - כן, אני זקוק לנשים, אני זקוק למגע מיני, אני זקוק לאהבה, ואני מוכן לשלם על זה והרבה. אזי הפוי' בסופו של דבר ישבור אותי, כמו שהוא שבר כל כך הרבה אחרים.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #124100

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

אפשר לכפור בתובנות האלה גם בלי פורנו... ואפשר להישאר איתם גם בלי פורנו...
כלומר - לא נראה לי שבשביל להגיע לתובנות מסויימות (טובות ככל שיהיו - אפילו לתובנה שיש אלקים...) היה שווה ליפול בפורנו.

אבל אני רואה הרבה יתרונות אחרים מסוג שונה ובצורה שונה...

בהערכה רבה ובהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #124128

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
אני חושב שזה יהיה כלל אצבע טוב להבין, שכמו שהאיברים באישה (כמו חזה, בטן וכדומה) מושכים אותנו. מה שמושך את האישה זה הבית שהיא מדמיינת שהיא בונה עם הגבר שלה: מבחינתה, והבית הזה לא מורכב ממטבח או מסלון, המוח האחורי של האישה (שמקביל למוח האחורי שלנו) לא מבין מה זה מטבח או סלון, (כמו שהמוח של הגבר לא מבין מה זה "אישה טובה" או "אישה פורייה" או "אישה אחראית", הוא מבין רק בדבר אחד: "בטן", "חזה" "רגל" וכדומה) הוא מבין רק בתשומת לב וביחס - זה המדד לפיו הוא קובע מה מושך מינית ומה לא.

אם הגבר מעניק תשומת לב, אזי תשומת הלב הזאת היא כמו "חזה" או "בטן" אצל גברים.
אם הגבר מעניק יחס, חיוך, שיחה, זה כמו "בטן" או "חזה" אצל גברים.
ואם הגבר מעניק לאישה הערכה, הערכה אמיתית על מה שהיא, זה כבר לא המקבילה ל "בטן" או "חזה" אצל גברים, זה כבר המקבילה ל"יחסי מין".

אסור לשכוח אבל, שהמוח האחורי של האישה, מכיל קצת מהמוח האחורי של הגבר, אזי דברים כמו "חזה" או "בטן" של גברים כן יעוררו אצלה תגובה מסויימת, בלי ספק. בדיוק כמו שאישה שמעניקה תשומת לב לגבר, זה גם יעורר בו תגובה מסויימת.
אבל בדיוק כמו שגבר לא כל כך אכפת (במוח האחורי) מתשומת לב של האישה, יותר חשוב לו "בטן" או "חזה", גם האישה לא כל כך אכפת (במוח האחורי) מ "בטן" או "חזה" של גבר. יותר חשוב לה תשומת לב.

אשמח אם הנשואים יגיבו לדבריי ויגידו לי אם זה אכן נכון.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #124189

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

קראתי את דבריך בשימת לב.
באופן כללי אתה צודק...  אבל כשיורדים לפרטים - חסרים כמה דברים להבנת התמונה המלאה של המציאות.
הגבר לא מחפש תשומת לב מהאישה - אבל מאוד חשוב לו שאשתו תעריך אותו, תדע שהוא "גבר", שאפשר לסמוך עליו, שיש לו כח לעשות דברים (בגלל זה לגברים שלא מצליחים להביא פרנסה הבייתה - יש בדרך כלל משברים נפשיים - הרבה יותר מאשר אישה לא מפרנסת...)
הוא לא מחפש רק את החזה והבטן...
הוא מחפש גם נוחות (שישרתו אותו - כביסות.....  נראה גבר שעושה כביסות באופן קבוע...).

אבל באופן כללי - מה שכתבת נכון - בעניין היחסים - שהאיש מעוניין מאוד בגוף האישה - לעומת האישה שמעוניינת בתשומת הלב...
זו תובנה פשוטה - שמועברת ע"י מדריכי החתנים לכל חתן.

לכן - לאיש יש יצר לחשוף את האישה, להסתכל...  כדי להשביע את גופו, ולאישה יש יצר להיחשף... כדי לקבל עוד תשומת לב...
ה' יהיה בעזרנו להצליח אכי"ר

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #124225

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 21 יוני 2020 07:19:

קראתי את דבריך בשימת לב.
באופן כללי אתה צודק...  אבל כשיורדים לפרטים - חסרים כמה דברים להבנת התמונה המלאה של המציאות.
הגבר לא מחפש תשומת לב מהאישה - אבל מאוד חשוב לו שאשתו תעריך אותו, תדע שהוא "גבר", שאפשר לסמוך עליו, שיש לו כח לעשות דברים (בגלל זה לגברים שלא מצליחים להביא פרנסה הבייתה - יש בדרך כלל משברים נפשיים - הרבה יותר מאשר אישה לא מפרנסת...)
הוא לא מחפש רק את החזה והבטן...
הוא מחפש גם נוחות (שישרתו אותו - כביסות.....  נראה גבר שעושה כביסות באופן קבוע...).

אבל באופן כללי - מה שכתבת נכון - בעניין היחסים - שהאיש מעוניין מאוד בגוף האישה - לעומת האישה שמעוניינת בתשומת הלב...
זו תובנה פשוטה - שמועברת ע"י מדריכי החתנים לכל חתן.

לכן - לאיש יש יצר לחשוף את האישה, להסתכל...  כדי להשביע את גופו, ולאישה יש יצר להיחשף... כדי לקבל עוד תשומת לב...
ה' יהיה בעזרנו להצליח אכי"ר

אני מניח שאתה צודק, לגבר יש רצון בסיסי-חייתי להשיג נשים, או ליתר דיוק - להשיג חלקים מסויימים מגוף האישה. חשוב להיות מדויק. כי אם נניח אני חתמתי על נייר שמאשר שיש לי עכשיו 1000 נשים, זה לא ירגיש לי מספק בכלל. אבל אם אני לדוגמא יסתכל ואגע בגוף של אישה - זה כן ירגיש מספק.

בנוסף לכך, לגבר יש רצון גבוה יותר לדעת על עצמו שהוא יודע להשיג דופמין ברמה הגבוהה ביותר, כמו שיש יין משובח ביותר - יש גם דופמין משובח, שמגיע ממקורות משובחים, לדוגמא: הדופמין שמגיע מכך שאני הצלחתי למכור את מעשה ידיי בשווי טריליון דולר, מגיע לאזור שונה לגמרי במוח מהדופמין של אכילת המבורגר.
לכן לגבר חשוב לדעת שהוא משיג דופמין משובח, וחלק מהעניין זה גם הפרנסה - שזה תמיד דופמין ברמה גבוהה יחסית לשאר הדופמין.

ואני מאמין שתשומת לב חשובה במידה מועטה, אבל עדיין קיימת אצל הגבר. כי בעצם התשומת לב של האישה מהווה אישור לכך שהוא אכן עדיין אדם שמשיג דופמין ברמה גבוהה.
אם הוא היה אדם שמחפש רק דופמין נמוך, האישה הייתה מענישה אותו בחוסר תשומת לב.

ההסבר שלי על נשים זה הסבר שעוזר לנו כמכורים להבין מה מעניין את האישה, ומסביר את זה מעולם המושגים שלנו - שיודע בוודאות ש"רגל" של אישה זה דבר מושך. ולכן אני מסביר דרך ה"רגל" וה"בטן" וכו' של אישה, איך האישה מתייחסת לתשומת לב שמופנית אליה.

יותר מזה, זה מסביר את הכמות העצומה והלא נורמלית של תמונות של נשים שקיימות באינטרנט, הסיבה לכך היא הרצון של נשים להיחשף למצלמה, ולקבל תשומת לב. ולקבל דופמין בגלל זה.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 3 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 שנים, 3 חודשים #124228

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

טוב, את הפלפולים על הדופמין המשובח לא כ"כ הבנתי...
אבל אני מסכים איתך באופן כללי.

בהצלחה רבה בעז"ה

זמן ליצירת דף: 0.97 שניות

Are you sure?

כן