ברוכים הבאים, אורח

כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה
(0 צופה) 

נושא: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה 27950 צפיות

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 10 חודשים #142673

• משתמש1
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • דירוג זהב

לפי דעתי, אם לא היה לך את הפוי' במהלך 10 השנים הללו היית מוצא דבר אחר לברוח אליו. אני לא חושב שהפוי' זו הבעיה אלא אלו הבעיות שלנו בחיים אשר מביאות אותנו לברוח לכל מיני מקומות בעייתיים.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 10 חודשים #142675

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום
משתמש1 כתב on 26 מאי 2022 11:03:

לפי דעתי, אם לא היה לך את הפוי' במהלך 10 השנים הללו היית מוצא דבר אחר לברוח אליו. אני לא חושב שהפוי' זו הבעיה אלא אלו הבעיות שלנו בחיים אשר מביאות אותנו לברוח לכל מיני מקומות בעייתיים.

מסכים עם כל מילה.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 10 חודשים #142686

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
משתמש1 כתב on 26 מאי 2022 11:03:

אני לא מסכים איתך בכלל.
אומנם הייתי בורח לדברים אחרים, וכבר כתבתי באריכות בשרשור זה על הדרך שלי לברוח באמצעות רדיפה אחרי אישורם של בני האדם, לימודים או משחקי מחשב. אבל תמיד הדגשתי שזה כלום לעומת הפוי'.
פוי' זה נזק ברמה אחרת לגמרי.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 10 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 10 חודשים #142690

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
חיל בלע ויקיאנו כתב on 25 מאי 2022 21:02:
רובין, ממש כתבת חלק ממני. זה מבהיל עד כמה זה כואב. אני חושב שמאז שנכנסתי לזה והאושר שלי נמחק - כל החיים שלי נמחקו איתו ביחד. אני לא זוכר כלום מהילדות ודברים מכיתה ז' וכדו'. החיים שלי התחילו כשהתחלתי לנסות להתחרק מהתאווה.

החיים שלך לא נמחקו
אני גם חוויתי מחיקה או היעלמות של זיכרון. אבל זה לא באמת נמחק או נעלם. הגוף שלך מנסה להגן על הזכרונות הטובים האלה ולהפריד אותם מהזכרונות של הפוי'. זה מנגנון הגנה בריא.

כאשר תהיה נקי שוב, הזכרונות יחזרו אלייך. אני יעיד על כך מניסיון אישי

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 9 חודשים #142812

מעניין מה שאתה אומר. בעז"ה נחייה ונראה.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 9 חודשים #143053

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

ריבנהוד
מחכים לכתיבה שלך
לרעיונות, להגיגים, לפיצוחים, לפילוחים וכו'....
שתף מעט! מה קורה?

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 9 חודשים #143100

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
MrBeast הוא אחד היוטיוברים הכי מפורסמים בעולם.

הוא ידוע בכך שהוא מחלק כמויות גדולות של כסף במגוון אתגרים שונים.

ראיתי סרט על ההיסטוריה שלו, הוא הגיע מרקע צנוע, אימא שלו גידלה אותו לבד על משכורת קטנה. והוא כל הזמן עשה עוד ועוד סרטונים ביוטיוב והשקיע בהם.

דבר אחד ברור שניכר בו הוא שהוא אדם מאוד נחמד שרוצה לעשות רק טוב.
איך הוא נהיה מפורסם ? בכך שהוא קיבל  10,000 דולר ממישהו כדי לפרסם מוצר. ובמקום להשתמש בזה בעצמו, הוא החליט לתת את זה להומלס ולהסריט את הפגישה עם ההומלס ביוטיוב. ככה הוא נהיה מפורסם.
הוא לא נתן את הכסף להומלס כי הוא רצה להיות מפורסם, הוא נתן את הכסף להומלס כי הוא רצה לעשות טוב לאנשים, זה האופי שלו.
וככה הוא המשיך לתת עוד כסף בעוד אירועים, למשל הוא הזמין פיצה ונתן טיפ מאוד גדול למי שהעביר לו את הפיצה. אנשי משלוחים בארצות הברית הם עניים בדרך כלל והם התרגשו ובכו שהוא נתן להם כסף, והוא בכה איתם, כי הוא באמת איש טוב.

ופה התבררה לי נקודה חשובה.
כל אתרי התוכן כמו יוטיוב, פייסבוק וטיקטוק מבזבזות לי זמן, המון זמן, מאות על מאות של שעות. אפשר להגיד שאני מכור לכל האפליקציות של התוכן.
אני מכור להם בגלל שאני אוהב להסתכל על סרטונים מעניינים כמו של MrBeast , בין היתר.
מה שאומר שטוב הלב של היוטיובר הזה, וכל הכוונות הטובות שלו, דווקא עושים לי רע - כי בגללו אני מבזבז זמן שהייתי צריך להקדיש למשפחתי ולקידום עצמי.

עכשיו תחשבו על כל מאות אלפי היוצרים שקיימים ביוטיוב ובפייסבוק ובטיקטוק, כולם עושים סרטונים כדי שיהיה לי טוב, כולם רוצים שיהיה לי טוב. הרי אם יהיה לי טוב, אני ימשיך להסתכל ולכן הם ימשיכו לקבל עוד כסף.

וכל הרצון שלהם לעשות טוב - דווקא הורס אותי מבפנים.

וזה גורם לי לחשוב על הילדות שלי, בה סבלתי מביריונות. מכות וחרם וכדומה.

וכל הנזק מהילדים הביריונים האלה שרצו לעשות לי רע - בטל בשישים לעומת הנזק שעברתי מיוטיוב , שמורכב מאנשים שרוצים לעשות לי טוב !

ואותו דבר בקשר לפוי'.
כי מהו הפוי' ? מישהו מכה אותי שם ? מישהו מאיים עליי ? מישהו רוצה לשדוד אותי ? בדיוק להיפך. רוצים לעשות לי טוב בפוי', לתת לי עונג.
הפוי' מורכב ממאות אלפי נשים שמחייכות אליי כמעט בלי בגדים ואומרות בבקשה תסתכל ותהנה, אנחנו רוצות לעשות לך טוב.
וכל הנזק מהילדים הביריונים האלה שרצו לעשות לי רע - בטל באלף אלפים לעומת הנזק שעברתי מהפוי' , שמורכב מנשים שדווקא רוצות להיות נחמדות אלייך.

הרי אישה בתעשיית הפוי', בין אם זה מישהי שמפרסמת את הגוף שלה בטיקטוק או באינסטגרם או באתר פוי', היא אישה שיושבת וחושבת כל היום איך לענג אותך מינית - היא חושבת אם היום היא תחשוף את הצד הימני או השמאלי של הגוף שלה, היא חושבת על הבגדים שתלבש, היא חושבת על איפה היא תצטלם. היא חושבת עם מי היא תצטלם. וכל מטרתה במחשבות האלה, היא לברר עם עצמה מה לדעתה יגרה אותך מינית הכי הרבה, מה יעשה לך הכי הרבה טוב.
אם מישהו היה אומר לי שאישה יושבת וחושבת כל היום איך לענג אותי מינית בתמונות, הייתי חושב שזה מערכת יחסים מוצלחת, אבל בפועל זה לא מערכת יחסים אלא רקבון נורא שהורס את הנפש ואת הגוף.

אני לא מבטל את הנזק של אלימות. ושנאה ואלימות יכולים לעשות נזק, בוודאי.
אבל הנזק שנוצר מהרצון לתת, להעניק ולענג. הוא נזק שמניסיוני גדול בהרבה מהנזק של אלימות. ויותר מכך, זהו נזק שאין לנו כלים להתמודד איתו.

אלוקים נתן לנו אינסטינקטים להילחם באויבים, כדי שהם לא יזיקו לנו באלימות שלהם. יש לנו יכולת להתכופף מהר ולהתחמק מחפץ שמושלך לעברינו בזכות כך.
אבל אילו אינסטינקטים יש לנו להתחמק מהעונג ? אין לנו.

יש את פתגם הילדים הידוע: נותנים לך - תיקח. מרביצים לך - תברח.
ואילו אני אומר ההיפך, נותנים לך - תברח. מרביצים לך - תיקח. 
כי השפע היום כל כך גדול. שהנתינה תהרוס אותך אפילו יותר מהמכות שייתנו לך. עדיף שייתנו לך מכות.

וזהו דבר שפשוט הפוך מכל מה שהאמנתי בו.
תמיד חשבתי שהבעיה העיקרית של חיי היא ביריונים - ביריונים כמו הערבים שרוצים להרוג את כל היהודים. ביריונים כמו אנשים רעים שרוצים לשדוד אותי או לפגוע בי. או סתם ביריונים שאוהבים לצחוק על אחרים ולפגוע בהם מילולית.
תמיד דמיינתי שיהיה לי קשה בחיים בגלל שיהיה ביריונים בדרך שלי שינסו לפגוע בי.
אני נגיד דמיינתי איך ביריונים ערבים ייפגעו בי בפרעות תשפ"א , או איך ביריונים עם כריזמה ייצחקו עליי מול כולם וייביישו אותי בגלל כל מיני חסרונות שלי.
דמיינתי שמישהו גונב לי את החפצים כמו הפלאפון וגורם לי לאבד שליטה על חיי.
דמיינתי גם איך ביריונים מרביצים לי ומביישים אותי מול כולם שאין לי יכולת להחזיר.
אבל במהלך חיי התברר ההיפך - שלא הביריונים הם אלו שפוגעים בי, אלא דווקא בחורה יפה מאוד בלי בגדים, שאין לה שום יכולת לאיים עליי מבחינה פיזית - היא היא הנזק הגדול פי אלף מכל מה שביריון יכול לעשות לי.
שדווקא יוצר ביוטיוב שמשקיע עבודה של שעות בהכנת סרטון בלב שלם ובנתינה גדולה, מתוך שמחה ולב טוב, דווקא הוא הנזק הגדול מביריון.

אילו הייתי חוזר אחורה בזמן ומספר לגרסה הצעירה שלי שדווקא הנתינה והמתנות יזיקו לי יותר מהביריונות, הגרסה הצעירה שלי בוודאי הייתה קוראת לי משוגע ומתעקשת שאקח תרופות: אתה יודע כמה זה מפחיד ביריון ? אתה יודע כמה חרדות יש לי בגלל הביריונים ? כל יום אני הולך לבית הספר ותוהה באיזה דרך יידפקו אותי הפעם - האם הם ייתנו לי מכות או שהם יגנבו לי את התיק או שהם סתם יציקו לי. כל פעם שאני רואה סרטון של ביריונים מציקים למישהו מתכווצת לי הבטן. ואתה רוצה לומר לי שהמאבק האמיתי של החיים שלי יהיה בחורה במשקל שהוא חצי מהמשקל שלי, רזה כמו מקל, שבקושי יכולה להניף אגרוף ?

והתשובה לגרסתי הצעירה היא - כן. עד כמה שזה יישמע מטורף, אבל זה בדיוק המצב.

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 6 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 9 חודשים #143104

• שמואל גלבוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 50 ימים
  • דירוג כסף

וואו איזה פוסט יפה ונכון 

תמשיך להשכיל אותנו עם תובנות 

עלה והצלח 

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 5 חודשים #144226

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

אחד הדברים הכי מוזרים הוא שדעת הקהל השולטת היא מאוד מתירנית, ולכן אם אדם יקום ויודה שהוא חלש מבחינה מינית, למשל שהוא הומוסקסואל ואין ביכולתו לשלוט על כך, או שהיא לסבית, או שהוא טרנסקסואל, אז הליברלים יחבקו אותו ויעודדו אותו ויגידו לו לצאת מהארון ויאמרו שהוא אמיץ ואפילו יארגנו לו מצעד גאווה לצורך כך.

עכשיו נסתכל על עצמנו, המכורים לפוי', למה אין לנו מצעד גאווה ? הרי גם אנחנו חלשים מול התנהגות מינית מסויימת, גם אנחנו מתביישים בזה, מדוע לא קם הדרישה לתת לנו "לצאת מהארון" ולהודות בפומבי בחולשות המיניות שלנו - שקשה לנו לעמוד מול אישה ערומה במסך ולומר לה לא.

יתרה מזאת, הליברלים שולטים בכל הטכנולוגיות, לדוגמא טים קוק הוא המנהל של אפל, חברת הטכנולוגיה הכי גדולה בעולם. טים קוק הוא הומוסקסואל, ולכן הוא בוודאי דואג שבמכשירים כמו אייפון וכדומה יהיה נוח להומוסקסואלים.
אך אין דבר כזה מנהל של אפל שהוא מכור לפוי' מוצהר, שדואג שבמכשירים כמו אייפון וכדומה יהיה נוח למכורים לפוי'.

אני חושב שזה מוזר, ואין לי תשובה ברורה למה זה המציאות כרגע.

מאידך, מכורים לפוי' שולטים במדינות איסלאמיות כמו איראן, אפגניסטן וערב הסעודית מדינה שמרנית לאומית כמו סין או כמובן היהדות, שם המציאות היא בדיוק הפוכה: אם אדם יקום ויודה שהוא חלש מול נשים, אף אחד לא יתפלא על כך כי זה כבר ברור וידוע לכולם.
כל יהודי דתי מכיר את הסיפור על קברות התאווה במדיין, או על התנא שעקר את עיניו בגלל שיצר הרע פיתה אותו.
והשלטונות באירן לדוגמא אוכפים בחומרה רבה מאוד לבוש צנוע לנשים.
במדינות האלה, המרחב הציבורי כולו ממש מוקדש ומתוכנן לעזור לאנשים שחלשים מול אישה ערומה: הפרדה בין נשים לגברים, צניעות נשים, וכדומה. זה כמובן לא עוזר כי הפוי' הוא במכשירים האלקטרוניים, ובזה השליטה נתונה לליברלים. 
לעומת זאת, אם אדם יודה שם שהוא חלש מבחינה מינית בגלל שהוא הומוסקסואל או טרנסגנדר, הוא יזכה לבוז ולחרם.

אני חושב שההבדל העמוק ביותר הוא הגישה של כל צד לתאווה.
הליברלים, ששולטים כיום בתרבות המערב, סוברים שיש לרומם ולשבח את כל סוגי התאוות. לכן אם אתה הומו - לך על זה. אם אתה מכור לפוי' - זה תאווה טבעית ואסור להילחם בזה.
ואילו השמרנים שנרדפים ומאוסים כיום ברוב המדינות, סוברים שיש לכופף את התאווה ולא לתת לה לשלוט עליייך.

זוהי תקופה בהיסטוריה שבה הליברלים שולטים על הכול, זה מציאות שבה סינון שעובד כמו שצריך לאדם ממוצע זה מדע בדיוני. המציאות היום היא שזנות היא טבעית במובן הזה שהיא זמינה לכל ובקלות ובחינם. אבל המציאות הזאת היא זמנית.
הפורום הזה הוא מוקצה ומאוס מבחינת הציבור, כי בנקודה הזאת בהיסטוריה, אנשים שמבקשים ללכת נגד טבעם הם מוקצים ומאוסים, אבל יום יבוא וזמננו יגיע. יום יבוא ואנחנו לא נהיה מאוסים, אלא אנחנו נהיה השולטים.

בהקשר לכך, אביא לכם סיפור מדהים שממחיש את מה שכתבתי: היה בפורום של מכורים לפורנו מישהו שכתב שהוא הומו והוא שונא את זה. אז כתבתי לו תגובה שאומרת משהו בכיוון הזה:
"זה מעניין שהאנשים שאמרו שפורנו זה טבעי ובריא, אומרים גם שלהיות הומו זה טבעי ובריא.
אם הם טועים בעניין הפורנו, (והם מאוד טועים)  - אולי הם גם טועים בעניין ההומוסקסואליות.

בכל מקרה, אל תיקח את מילתי בנושא, אני מציע לך לחקור מאמרים מדעיים בעניין, כי להחליט אם הומוסקסואליות זה טוב או רע זה החלטה משמעותית בחיים שלך"

זה היה לשון ההודעה שלי. כמו שאתם רואים, תגובה מדודה ומכבדת. 
שעה אחרי שכתבתי את ההודעה הזאת אני נזרקתי לצמיתות מהפורום. פורום למכורים לפוי' ולאו'. פורום שהייתי בו שנה וכתבתי שם עצות מועילות. וגם ההודעה הנ"ל נמחקה מהפורום.

מה שבאמת מוזר הוא העובדה שאם הייתי כותב הודעה שבה אני מסביר שאולי פוי' זה בריא ואולי פוי' זה בסדר. הם לא היו משעים אותי בכלל. אבל לתקוף הומוסקסואליות זה טאבו מבחינתם.

ואני מזכיר לכם - לא כתבתי את זה בפורום של הומואים בלבד או משהו כזה, כתבתי את זה בפורום שרובו מוקדש לגברים סטרייטים שמכורים לפורנו !

חלק ב':

הטוענים נגד הסינון, יגידו שהם לא רוצים להסתמך על הסינון, כי הוא עזר חיצוני

מה שהם בעצם אומרים, הוא שהם רוצים פתרון אנושי ואמיתי, כזה שלא דורש מהם להידרש לכל מיני דקויות טכנולוגיות כאלה ואחרות ולפתור אותם.

לכן הם לא שמים סינון, משאירים את הטלפון פתוח ואומרים שזה הדרך להתנהל.

הם מעדיפים להקדיש את זמנם בפגישות של 12 הצעדים, בשיתוף ובצעדים.

זה למה הפוסט הזה חשוב:

https://gye.org.il/forum/1-לוח-מרכזי/109571-שמירה-על-האנונימיות#143837

הוא מראה שגם לאנשים שמנסים להיות אדישים לטכנולוגיה, הטכנולוגיה רודפת אחריהם ודורשת מהם להתנהל איתה בזהירות גדולה.

אז גם אם אתה מחליט להתרחק מכל הסינונים ומחליט לעשות 12 הצעדים כדי להיות נקי, אתה לא פטור לגמרי מחובת הזהירות בפלאפון, גרוע מזאת, חלק מזה לא בשליטתך אלא בשליטת חברייך, ממש כמו בסינון הורים אתה לא בשליטה שלך אלא בשליטת חברייך.

חלק ג':
ראיתי לאחרונה תוכנית בטלוויזיה "השתולה" שמדברת על אישה בדנמרק שמנסה להצטרף כמרגלת לארגון שנגד ישראל ובעד פלסטין.
האישה מצליחה להביא איתה מצלמה נסתרת ולהקליט אותם, ומדברים איתה בפתיחות על מה אפשר לצפות מהתנהגות הפלסטינים כלפיה כאשר היא תגיע להתנדב לעזור להם בארץ, ואחת הבנות אמרה לה בערך כך:
"את תהיי מטרה להטרדות מצד הפלסטינים כי את אישה לבנה,
ואישה לבנה שהפלסטינים רואים בדרך כלל, זה הדוגמניות בפרסומות וגם הפורנוגרפיה, כי לדעתי כולם צופים בפורנו שם"

במשפטים תמציתיים אלו, האישה סיכמה את העולם היום יותר טוב ממני.

כי האישה שאמרה את זה, היא אישה שהקדישה את כל חייה לטובת הפלסטינים, ובכל זאת היא מדברת עליהם בכנות גמורה כמוסלמים , שלכאורה מקדישים את כל התרבות שלהם לצניעות האישה, ועדיין צופים בפוי'. וזה מראה כמה העולם השתנה.

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 4 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 4 חודשים #144354

מאמר גאוני. פשוט מפליאה אותי מחדש כל פעם החכמה של אנשים פה. עמוקים יותר מרוב אנשים שאני מכיר. זה מראה לי המון. 

תודה על הדברים החכמים, השכלתי, מנסה ומקווה ליישם.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 3 חודשים #144684

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

יש איזו תפיסה שמלווה לדעתי בסתר כל אדם דתי שמתמודד עם התאווה באינטרנט.
אף אחד לא מדבר עליה במפורש, אבל כולם לוקחים אותה כמובן מאליו.

זה התפיסה שאלוקים נתן לנו אתגר הוגן להתמודד איתו.
החינוך שלנו אומר בערך את הדבר הבא - האתגרים הרוחניים היום גדולים, ולכן הנשמות שמגיעות לתקופה הזאת הם גדולות כדי להתמודד עם האתגרים האלה.
בנוסף אנחנו זוכרים גם את הלקח שמחדירים לנו בגיל צעיר, שאלוקים תמיד מכין תרופה לבני ישראל לפני שהוא מכין את המכה. למשל הוא הכין את המכה של פרעה על בני ישראל. אבל לפני זה הוא הכין את משה במשך כל השנים כדי להיות התרופה.
יש גם את המשפט הזה שאומר שאם אלוקים נתן לנו איזה אתגר, אז בוודאי שיש לנו את הכוחות לפתור את זה.

זה רק חלק מהדוגמאות שבו מראים לנו את הנקודה הבאה - אפשר להתמודד עם אתגרים רוחניים ואף לנצח אותם.

זה התמימות הזאת שיש תוכנית לכל הסיפור הזה, שאלוקים מראה לנו את הפוי' כדי שנהיה חזקים יותר רוחנית ונצא מהמשבר הזה הרבה יותר חזקים ויהודים יותר טובים ממה שהיינו קודם.

שהחיים הוגנים.

אני כאן אחרי 10 שנה של התנגדות להתמכרות לפוי' כדי לומר ההיפך.
זאת לא כפירה, אני איש דתי בכל רמ"ח איבריי. אבל החיים לא הוגנים. וחשוב להבין את זה כדי לנצח את התאווה.

אנשים חושבים, שכל מה שצריך לעשות זה ללמוד קצת תורה ואז יהיה בסדר, ואז היצר הרע ייעלם.
וזה באמת לכאורה מה שהתורה חושבת, כי התורה אומרת למשוך את יצר הרע לבית המדרש ואז הבעיה תיפתר.
הנה המציאות: ככל שלמדתי יותר תורה, הנפש שלי הפכה להיות מלאה יותר, עדינה יותר, מופלאה יותר. ולכן הפוי' שבו נפלתי היה בעונג חזק יותר, נעים יותר. התורה שלמדתי הפכה את הפוי' להיות יותר מושך.
האם זה הוגן ? לא. כי לפי ה"כללים" של המשחק מי שלומד תורה פטור מתאוות, אבל החיים לא הוגנים.

אנשים חושבים, שכל מה שצריך לעשות זה למלא כמה כללים פשוטים, כמו לעשות קצת ספורט, לעבוד קצת, ללמוד קצת מוסר, להתנדב קצת בקהילה, ואז הנפילות יפסיקו.
אבל החיים לא הוגנים. ספרי מוסר נכתבו לפני מאתיים שנה. הם לא רלוונטיים לימינו. לעשות ספורט רק מזין את הכוחות להיות עם יותר תאווה. לעבוד מביא כסף כדי שיהיה לך שקט נפשי - כדי שתיפול ביותר תאווה. זה לא הוגן אבל זה המציאות.

אנשים חושבים, שכל מה שצריך לעשות זה להתקין סינון על המחשב וכל הבעיות שלהם ייעלמו.
אבל אז האפליקציה לא עובדת, או שהוא עובדת חלקית, או שהיא מצליחה להסתיר 99% מהפוי', אבל מספיק 1% כדי שאתה תיפול על זה לנצח. זה לא הוגן - אבל זה גם המציאות.

אנשים חושבים, שאם הם ייפלו מספיק פעמים, הם כבר ייראו את כל מה שיש לראות  בפוי' - כל התמונות של כל הדוגמניות וכל הסרטונים של כל הנשים וכל מה שאפשר.
אבל הפוי' רק מביא להם עוד ועוד תוכן, לנצח. והם פשוט מוצאים עוד ועוד דברים להתעניין בהם בפוי'.
זה לא הוגן. אבל זה המציאות.

אנשים חושבים שאולי מה שצריך זה קצת שנאה עצמית, קצת הלקאה עצמית וגלגולים בשלג והתאווה תיעלם.
הנה המציאות: הפנטזיות המיניות שלי לא הפסיקו בגלל ההלקאה העצמית הזאת, אלא התחזקו. ולא רק שהם התחזקו - הם גם השתנו כדי להתאים את עצמם לנפש שלי שמלקה את עצמה. איך זה הוגן שמי שמחפש לצאת מהתאווה דווקא נכנס אליה עמוק יותר ? אבל זה המציאות.

אנשים חושבים שהפתרון הוא חתונה, שכל הבעיה היא שלגבר אין מספיק יחסי מין, וברגע שהוא יקבל אותם הוא יירגע והכול יהיה בסדר.
וגם התורה מעודדת אותנו להתחתן, עם ביטויים כמו "פת בסלו". לרמוז לנו שכאשר יש לנו מין זמין, אנחנו נהיה יותר רגועים מכל נושא יחסי המין בכללי.
אבל המציאות היא שהחתונה לא פותרת את הבעיה של הפוי'. כי החיים לא הוגנים.

אנשים חושבים, שיש איזה תוכנית של איזה מקובלים בקיאים בספר הזוהר שיעשו איזה קמיע שיבטל את כל ההשפעה הרעה של הפוי' ככה שכולם יהיו צדיקים כמו פעם והכול יהיה בסדר.
שאולי איזה מדען יושב באיזה מקום ומכין איזה תרופת פלא שתגרום לנו להפסיק להסתכל בפוי'.
אבל המציאות היא שאין שום הצלה שמגיעה, אין תרופה. אין משהו פלאי. יש רק עוד פוי' ופוי' ופוי' בלי סוף ובלי הפסקה.
זה לא הוגן ! למה אנחנו לא מקבלים איזה גיבור של הרגע האחרון שיציל אותנו כמו שמצילים בסרטים ?
אבל זה המציאות, המציאות לא הוגנת.

זה הוגן שילד קטן בן תשע או עשר מקבל סרטון מיני, ולא משהו ארוטי סתם כמו בחורה בלי בגדים, אלא משהו חריג ורציני כמו איזה יחסי מין של עשרה אנשים עם כל מיני דברים משונים. יש לכם מושג מה דבר כזה עושה למוח של ילד קטן ? אני בגיל 17 חטפתי הלם של ממש מסרטון פוי' רגיל. אין ספק שסרטון מיני בגיל עשר היה שורט אותי פי אלף. זה לא הוגן ! ילד כל כך צעיר , איך זה הוגן שהוא נחשף ככה לפוי' ? אבל החיים לא הוגנים.

לא רק שזה לא הוגן בתחום התאווה, אלא זה גם לא הוגן בתחומים אחרים רבים.

למשל קום המדינה, בדקה שבה מדינת ישראל קמה, כבר קמו עלינו 8 צבאות להשמידנו, ואנחנו בקושי היה לנו צבא ובקושי היה לנו רובים. טנק אחד  לא היה לנו, מטוס אחד לא היה לנו. האם זה הוגן ? ממש לא. 
אבל החיים לא הוגנים. אז היהודים בקום המדינה עשו ככל שביכולתם והצליחו לנצח. אבל האם הם ניצחו בתחרות הוגנת ? האם היה איזה שופט שאפשר להתלונן אליו כמו במונדיאל ? לא.
אם היינו מפסידים, כל הנשים היו נאנסות וכל הגברים היו עבדים בישראל. זה לא הוגן. אבל זה המציאות.

אנחנו שוכחים שהחיים לא הוגנים, כי בדרך כלל אנחנו חיים בנוח.
מי שמכור לפוי', בדרך כלל יש לו פנאי ליפול בפוי'. יש לו בית נוח ואפילו חדר פרטי לשבת בו ולצפות בפוי'. יש לו קצת מנוחה מהיום כדי שהוא יוכל להתרכז בפוי'. ייתכן שיש לו מתח בעבודה או בכביש, אבל יש לו גם ארוחות מסודרות (כמו מרבית בני הנוער) וחשמל ומים וכל מה שצריך כדי לחיות בנוח.
ולכן אנחנו חושבים שהחיים הוגנים.
אבל אז הפוי'  תוקף אותנו דווקא שם, שהחיים נוחים, בעוצמה חזקה.

אנחנו שוכחים שהחיים לא הוגנים בקשר לפוי'. כי מרדימים אותנו כל הזמן שהתשובה היא לימוד תורה ומעשים טובים.
התשובה הייתה לימוד תורה ומעשים טובים לפני מאה שנה, שהדבר הכי גרוע שיכולת לראות היה הברך של איזה בחורה עם חצאית קצרה מדי. היום הלוואי שברך יהיה כל הבעיות שלנו מתחום שמירת העיניים.
אבל בגלל שכולנו משקיעים כל כך הרבה זמן וממון כדי לחנך את ילדינו בתורה ומעשים טובים, אנחנו מניחים שההשקעה הזאת תצליח גם לנצח את הפוי', שהרי לא ייתכן שהשקעתי כל כך הרבה זמן ומאמץ לחנך את הילד שלי בהלכות שבת, ובסוף הוא הולך ועושה משהו הרבה יותר גרוע מלעבור על הלכות בורר בשבת - הוא הולך לראות זונות של ממש בלי בגדים על המסך. זה לא הוגן שהשקעתי כל כך הרבה זמן וקיבלתי אפס תוצאות ! אבל זה המציאות.

פוי' זה משהו שגבר לא אמור לראות. פוי' זה כמו אנרגיה גרעינית, זה לא משנה כמה אתה חזק אתה תישרף ממנה. זה לא הוגן שיש לנו גישה לכל הפוי' שבעולם, אבל זה המציאות.

כמו שהשואה לא הייתה הוגנת כלפי היהודים באירופה, שבוודאי ובוודאי שמרו על העיניים שלהם הרבה יותר מאיתנו. כך גם השואה הרוחנית של כל יהודי העולם שמתרחשת בגלל הפוי' איננה הוגנת כלפינו, הרסנית כלפינו.

כל מה שאני אומר עכשיו לא אמור להכניס אותכם לחוסר עשייה.
להיפך, הוא אמור להכניס אתכם לעשייה אמיתית.
תעשו הכול אבל הכול כדי לברר ולבדוק איך להפוך את הסביבה שלכם לבאמת נקייה.
תתייחסו במלוא הרצינות לכל מכשיר אלקטרוני חדש שמגיע לבתיכם.

אל תאמינו לרב שאומר שיהיה בסדר, אל תאמינו למורה שאומר שיהיה בסדר. שום דבר לא בסדר ושום דבר גם לא הולך להיות בסדר,  כי החיים לא הוגנים. אתם פשוט צריכים להפנים את זה ולהתמודד מול זה.

הלך המחשבה הזה, בו לוקחים כל מכשיר אלקטרוני ומסננים אותו במלוא הרצינות. הוא הלך מחשבה שעדיין לא הבשיל לגמרי בישראל.

אני פגשתי אימהות מסורות שהיו מוכנות לשלם סכום יפה לרימון כל חודש כדי שיהיה לבית שלהם סינון, מבלי להבין שזה לא מספיק. שרימון זה לא פתרון שלם.
אבל האימהות המסורות האלה מתעקשות ממש שהילד שלהם יבין כל פרט קטן בהלכות שבת, כל ה39 מלאכות של שבת הוא חייב לדעת.
ומה עם 39 הדרכים שבו ילד יכול לפרוץ את האינטרנט ולראות זונות ? את הדרכים האלה לא מלמדים ולא מדייקים בהם במלוא הרצינות כמו שמתייחסים להלכות שבת. ולמה ? כי עדיין לא הושרש בציבור המחשבה, שצריך להתייחס לסינון ברצינות דתית תהומית ממש כפי שמתייחסים להלכות שבת.

המחשבה הרווחת היום בציבור הדתי, שסינון זה איזה צינור סתום בכיור שצריך לקרוא לאינסטלטור לתקן ואז לשכוח ממנו.
האם אתם מסוגלים לדמיין מישהו משלם לאיזה טכנאי שבת כדי להיפטר מהמטלות של שבת ? 
ברור שהאדם נדרש ללמוד את הלכות שבת וליישם אותם בעצמו.
יתרה מכך, יהודי רציני באמת, נדרש ללמוד מהיכן הגיעו הלכות שבת ומאיזה שורש הם הגיעו. גמרא ראשונים ואחרונים, כדי שהוא יוכל לדייק במאה האחוזים איך לשמור הלכות שבת בכל סיטואציה אפורה אפשרית. זה למה קיים המושג ישיבה.
אבל שמדברים על דברים כמו סינון, אין תפיסה שצריך ללמוד את זה במלוא הרצינות. אין מבחן בכל הדרכים שבהם אפשר להיכנס לשרץ באינטרנט, אבל יש מבחן של 150 טעמים איך לטהר את השרץ.

אז אותו דבר לגבי סינון - סינון זה משהו שכרגע נתפס בתור איזה בעיה מעיקה שצריך לפתור כבר ולהמשיך הלאה. אני ישלם לרימון ויאללה סעו לי מהחיים ואל תחפרו לי על הסינון הזה הזה יותר.

אם אשאל מישהו בישיבה: מדוע אתם לומדים הלכות שבת, הרי אתם גם לומדים איך לחלל שבת, עדיף שתישארו בלי ידע וכך לא תדעו איך לחלל שבת.
והוא כמובן יצחק עליי בצדק ויאמר שאם לא אלמד כלום, אז אני בוודאות יחלל שבת.

אותו דבר עם הסינון - אם לא אלמד בישיבה את החורים בסינון ואחקור אותם במלא הרצינות, אני בוודאי ייפול בהם בהמשך.

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 3 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 3 חודשים #144696

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 29 נוב' 2022 20:16:

אוקי, הסברת מה לא.... אז מה כן? החיים לא הוגנים ו?

מטרת דבריי הייתה לחשוף הנחת יסוד מוטעית שקיימת בהרבה אנשים, שהם נכנסים למאבק הוגן.

אני אישית חשבתי ככה כי קיבלתי הרבה כלים כאיש דתי להתמודד מול התאווה או יצר הרע. במשך 10 שנים ניסיתי אותם וגיליתי שאומנם הם עובדים, אבל אתה צריך להיות מאוד מאוד קפדן ולא לסטות בסנטימטר מהכלים כמו הסינון או הנדרים או הצעדים.

תחשוב על זה בתור ארוחה עם בני אצולה, שאם אתה חותך את הסלט בסכין הלא נכונה או אוכל את המרק בכפית הלא נכונה או שאתה לא מסדר נכון את העניבה - אז בני האצולה יירצחו אותך מייד כי יזהו שאתה לא משלהם.
תיאורטית אתה יכול לסיים את הארוחה בלי למות, בפועל זה קשה מאוד. ואני רוצה שאנשים יבינו שלעסק כזה הם נכנסים.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 3 חודשים #144814

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 01 דצמ' 2022 16:24:

ולכן מה צריך לעשות לפי ההשקפה החדשה הזו?

חשבתי קצת על השאלה שלך, וכתבתי את התשובה שלי מחדש בעמוד הקודם כדי להסביר יותר טוב את שיטתי.

אך אני יכתוב אותה במילים קצרות כאן.

הלכות שבת הם לא הוגנים ביהדות, כי במובן מסויים אתה מחלל את השבת בלי לשים לב כל הזמן. קשה מאוד מאוד לשמור שבת בלי לזכור הרבה פרטים.
במובן הזה לשמור הלכות שבת זה כמו לעשות את האתגר הזה של להחזיק ביצה בכפית בפה שלך וללכת איתה כמה מטרים, טעות אחת ואתה נפסל.

הסינון מרגיש אותו דבר - טעות אחת, כפתור אחד או הגדרה אחת שלא במקום, ואתה עברת ממציאות בה אתה נמצא עם מכשיר טוב שמשפר לך את החיים, למכשיר מקולקל ונורא שאפשר לראות בו כל תאוות העולם ולטבוע בהם.

גם הלכות שבת וגם הלכות סינון, קשוחים מאוד, לא סבלניים בכלל לטעויות, ולכן שני הנושאים השונים הללו, דומים במובן הזה שהם לא הוגנים.

כדי לתקן את חוסר ההוגנות כלפינו בהלכות שבת, אנחנו לומדים הלכות שבת לעומק מגיל קטן דרך המשפחה ובישיבה יותר לעומק. ומצופה מאיתנו לחזור על ההלכות בשבת כדי שלא ניכשל בה חלילה.
וכך אנחנו מצליחים לשמור שבת.

בסינון, אין לנו שום ספרות הלכתית לקרוא לעומק כל דבר שקשור בסינון, אין לנו גמרא בנושא סינון או ראשונים ואחרונים בנושא סינון.
בסינון, אנחנו זורקים כסף על איזה חברה כמו נטספרק ומתפללים שיהיה טוב. בלי להבין שסינון הוא ממש כמו הלכות שבת, זה משהו שדורש באופן אקטיבי את תשומת הלב שלך כאדם יהודי, שאתה לא יכול לזרוק כסף על הבעיה ממש כמו שאתה לא יכול לזרוק כסף על שמירת שבת ולסמוך על מישהו אחר שיטפל בזה בשבילך.

כי אתה יכול לקנות סינון טוב, אבל אם לא התקנת אותו אז הוא לא שווה דבר.
ואם התקנת את הסינון אבל לא חסמת את האפשרות להסיר אותו - אז הוא לא שווה דבר.
ואם התקנת את הסינון שיעבוד בוויפי אבל הוא לא יעבוד בנקודה חמה הוא לא שווה דבר.
ואם התקנת את הסינון כך שהכול מסונן חוץ מגוגל הוא לא שווה דבר כי אפשר לחפש הכול בגוגל.

יש ים פרטים שצריך לחשוב עליהם ששמים סינון, כל אחד מהם מהותי וחשוב לאיש יהודי הרבה הרבה יותר מאשר הלכות בורר בשבת.
כי ההשפעה הרוחנית של תמונה לא צנועה היא גדולה הרבה יותר מהלכות בורר בשבת.

אבל מה מתמקדים בישיבות ומה לומדים לעומק ? הלכות שבת. 
זה מונע מדתיים כלים חשובים להתמודד עם התאווה ולסנן את המכשירים שלהם, זורק אותם לעולם שהם לא מוכנים אליו, ולבסוף מביא אותם למצב בו הם מתמודדים מול כוחות לא הוגנים שקורעים אותם בקלות.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 3 חודשים #144816

• שמואל גלבוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 50 ימים
  • דירוג כסף

צודק לגמרי

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שנה, 3 חודשים #144823

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

התחברתי למה שאתה כותב...