ברוכים הבאים, אורח

כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה
(0 צופה) 

נושא: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה 28324 צפיות

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130470

• קדימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 371 ימים
  • דירוג פלטיניום

חברים יקרים לילה טוב,
קראתי מה שדנתם על ההבדל בין נישואין לפורנו,
ואני יאמר את הנראה לי הקטן,
בתור נשוי מכור,

שחיי הנישואין אינם דומים כלל וכלל לפורנו,

אם ניקח לדוגמא את אחד מנזקי הפורנו הבולטים הם,
שבפורנו יש לך הכל עכשיו ומיד, בלי הרבה השקעה,
אצל אשתך זה לא כך,
זה דורש השקעה,
וצריך לפייס אותה וכו',
ולדבר ולצחוק,
וגם אז לפעמים לא הולך,

נו, אז תגידו לי,
לא רק שזה לא דומה לפורנו,
זה הרבה יותר גרוע.

אבל בדיוק הפוך,
גם אנחנו הבשריים, בעלי תאוות ה"בשר",
בתוך תוכנו כמהים לקשר נפשי עמוק,
והנה תראו אף שורש תאוות הנשים למשוך,
הוא מהמקום שרוצה להרגיש רצויה ואהובה,
וכמו שרואים שאף שרוצה למשוך באופן פיזי,
היא לא רוצה שיטרידו אותה פיזית,
אלא להרגיש אהובה,
וגם תאוות הגבריים לקשר פיזי,
יסודה ברצון לקשר נפשי עמוק.

והנה נראה,
אחרי הפורנו מה מרגישים,
שפליים ונבזים,
אבל באשתך,
זה לא כך,
אחרי זה מרגישים סיפוק והנאה,
וכל הנשואים יעידו,
שההנאה הכי גדולה שלהם היא דווקא,
בזמן שאהבתם הייתה גדולה,
וככל שאהבתם גדלה,
גדלה הנאתם,
ואדרבה אשה נשואה,
הבעל לא מחפש רק את גופה,
והבעל מחפש שהיא תאהב את זה ותהנה,
כי הם מחפשים קשר נפשי,
שבא לידי ביטוי באופן פיזי.

הלא ברור,
שקשר נישואין זה דבר אמיתי,
ולא פנטזיה שמתנפצת.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130478

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

ננסה לחבר מה שכולם אמרו פה על ההבדל בין פוי' לבין יחסי מין בין זוג נשוי:

רובין הוד: ההבדל הוא שבפוי' אין משמעות, ובנישואים יצוק במעשה המין - משמעות אמיתית.

המשתוקק: הנישואים שונים מהפוי' כי בנישואים יש מגבלות, המגבלות יוצרות יראת שמיים ותחושה אחרת.

מתמודד: הפוי' הוא ניסיון לברוח לעולם של פנטזיה או למלא את עצמך בדופמין כדי שתרגיש מחובר לעצמך, ואילו בנישואים יחסי המין הם ניסיון להתחבר למישהו אחר ולהשתמש במין ככלי לכך.

קדימה: יחסי המין בנישואים מבוססים על הרצון לקשר נפשי עמוק, כל האו' וכל הפוי' שהגבר רואה מבוססת על הרצון שלו לקשר נפשי עמוק שהוא מחפש ללא הצלחה בפוי', ורק בנישואים הוא באמת מוצא את זה.

אני חושב שאני אוהב את התשובה של קדימה יותר מכולם, אני ינסה לפתח אותה עוד.

הרצון לקשר נפשי עמוק, יכולה לקרות רק עם האישה, הרי למה שהגבר לא ינסה להיות חבר טוב של כמה גברים ובכך הוא יסיים בהצלחה את החיפוש שלו לקשר נפשי עמוק ?

כי רק אצל האישה אפשר להיפתח לחלוטין ולהיחשף.
קשר נפשי עמוק יהיה מבוסס, רק כאשר הגבר והאישה גילו את התאוות הכמוסות אצלם בלי בושה ובלי רתיעה, בשביל זה קיימים יחסי המין, הגבר ביחסי המין מראה לאישה - כמו שמתמודד אמר , שהוא יצור שמנסה לברוח לעולם של פנטזיות, שמנסה למלא את עצמו בדופמין כדי להתחבר לעצמו, והאישה מראה לו אותו דבר.
הגבר לא רוצה לשכב עם אשתו כי כתוב ככה בשולחן ערוך, אלא כי הוא יצור שכבול לחוקי הדופמין - מה שהדופמין אומר הוא עושה, זה החשיפה האמיתית והעירום האמיתי שהגבר חושף בצורה פגיעה לאשתו כאשר הוא ביחסי המין.
ורק כאשר הגבר והאישה יוצרים את החשיפה הזאת המוחלטת אחד לשני, יש את האפשרות ליצור קשר נפשי עמוק ואמיתי, שזה היה המטרה של כל הדבר הזה מלכתחילה.

זה חידוש גדול, זה אומר שכל אדם שמאו' או רואה פוי', גם מתחבר לדרישות העונג המוחלט והחסר פשרות הגוף שלו, אבל הכי חשוב - הוא עושה את זה כי הוא רוצה להושיט יד לעולם ולרצות שהעולם יקבל אותו כמו שהוא, בצורה הכי פגיעה הזאת, בה הגבר לא עושה דברים נעלים או גדולים במיוחד, רק בפשטות מנסה לקבל עונג וזה הכול.

אחרי שהאדם מאו' ורואה פוי' ומגיע לאורגזמה, הוא מסתכל מסביב והבין שנכשל, הוא לא הצליח ליצור קשר נפשי עמוק, ואז מגיע העצבות.

אם אני יקום בבית כנסת ויכריז בקול רם את כל הסיבות האנוכיות לכך שאני שם, יסתכלו עליי בביקורת ובגועל, כי הרצון של האדם לקבל עונג אנוכי לעצמו הוא כמוס בעולם החיצוני ותמיד ייתקל בביקורת. רק אצל האישה הגבר יכול לחשוף לה את האנוכיות המוחלטת שלו.

והאנוכיות המוחלטת והחשיפה הזאת שאני יצור שכל כולי מחפש עונג, היא השער היחיד שמאפשר לגבר להיכנס לעולם הקשר הנפשי העמוק.

המסקנה מדבריי היא שיש עוד דרך ליצור קשר נפשי עמוק עם האישה: עולם הפוי' הענקי - על כל הסרטונים והתמונות בו, הוא עולם שלא ייעלם לעולם, הוא תמיד היה קיים במחשבה של הגברים, לכן קשר נפשי עמוק יכול להתחיל גם כאשר הגבר יפתח את המחשב, יסובב את המסך לכיוונה של אשתו ויגיד לה - תראי איפה ביקרתי ולאן הלכתי, ואז אשתו תפתח את המחשב שלה ותראה לו לאיזה תהומות היא הלכה כדי לקבל את העונג שלה (מתשומת לב, נניח שהיא ניסתה להתפשט כדי לקבל לייק אחד נוסף בפייסבוק, שזה מטורף כמו לראות פוי' במשך שעות). הפתיחות המוחלטת הזאת גם כן תאפשר ליצור קשר נפשי עמוק.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 4 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130499

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 08 דצמ' 2020 21:50:

robinhood כתב on 07 דצמ' 2020 08:45:

המסקנה מדבריי היא שיש עוד דרך ליצור קשר נפשי עמוק עם האישה: עולם הפוי' הענקי - על כל הסרטונים והתמונות בו, הוא עולם שלא ייעלם לעולם, הוא תמיד היה קיים במחשבה של הגברים, לכן קשר נפשי עמוק יכול להתחיל גם כאשר הגבר יפתח את המחשב, יסובב את המסך לכיוונה של אשתו ויגיד לה - תראי איפה ביקרתי ולאן הלכתי, ואז אשתו תפתח את המחשב שלה ותראה לו לאיזה תהומות היא הלכה כדי לקבל את העונג שלה (מתשומת לב, נניח שהיא ניסתה להתפשט כדי לקבל לייק אחד נוסף בפייסבוק, שזה מטורף כמו לראות פוי' במשך שעות). הפתיחות המוחלטת הזאת גם כן תאפשר ליצור קשר נפשי עמוק.

בילבול מוח, סלח לי... דברים לא מובנים בכלל.

ובהקשר לתחילת דבריך - אהבתי את התמצות והסיכום של דברי כולם. מזדהה עם מה שכתבת בשמי.
וארחיב יותר את דברי - אדם נשוי יכול להפוך בקלות את הקשר המיני שלו לאשתו - כדומה מאוד לזנות...  בקלות אפשר להגיע למצב אנוכי - שלא יהיה הבדל מבחינתו בין החיבור לאישה שלו לבין הקשר עם זונה, בשני הסיטואציות הוא עלול להרגיש את אותה הרגשה ולחוות את אותה חוויה...

אמנם אדם בריא נפשית ורוחנית - מרגיש חוויה שונה לגמרי בעת היותו עם אשתו. חוויה מרוממת ומיוחדת - שהיא בעצם "קשר זוגי" ולא קשר זנות.
אך בגלל שהגוף שלנו עלול להיות מוטה בקלות לצד הלא טוב - בגלל המשיכה הטבעית לאותו מעשה - נתנה בו התורה הקדושה כמה הגבלות וכללים - שהם בעצם אמורים לעזור לנו - ליצור את ההפרדה הנ"ל הפרדה טכנית שמשפיעה בהחלט על ההרגשה ועל כל האוירה. גורמים לא להיסחף בטעות לכיוון הבעייתי שהוא כבר ההיפך מזוגיות בריאה.

הכללים ההלכתיים במעשה זה הם אמצעי להגיע למטרה (שרבים מגיעים אליה בלעדיהם, ורבים לא...  לכן הם מוכרחים). ההבדל בין יחסי אישות לזנות גדול,  תפקידם של הכללים ההלכתיים לבטא אותו

אני חולק ואומר שדווקא הגבר והאישה דווקא צריכים להיות "זנותיים" כדברייך, במובן הזה שהם צריכים לבטא את הרצון שלהם הפשוט והלא מסובך לשכב עם השני, בלי סיבוכים ובלי בלבולי מוח.

אני סבור שדווקא אתה מסבך דברים שלא לצורך, ומכניס הרבה מאוד דרישות מלחיצות ביחסי המין - כל גבר וכל אישה שנכנסים ליחסי המין אחרי שהם קוראים את דברייך מרגישים לחוצים כאילו יש להם הר של תחושות שאתה דורש מהם להרגיש - אהבה, חיבור רוחני, עוצמה רוחנית ועוד רשימה ארוכה של כל מיני דברים כאלה.

אני אישית מרוב לחץ הייתי מסניף חצי תריסר סמים רק כדי להגיע להיי הדרוש שמגיע לדרישות הדימיוניות שלך ממה שאתה דורש וחושב שצריך להרגיש ביחסי מין בנישואים.

אז למה לא להתחיל בצורה פשוטה - להגיד שהגבר נמשך לאישה והאישה נמשכת לגבר, וככה להתחיל את הקשר המיני בצורה פשוטה ? הדברים יתקדמו לבד למשהו עמוק יותר, אני מבטיח לך, אז למה אתה מכניס את התפיסות שלך לחדר המיטות ככה בכוח ?

אני אומר, שצריך להיכנס לחדר המיטות בצורה פשוטה, עם רצון לשכב כי אוהבים את זה.
אלוקים עוזר לנו לכוון את הרצון הזה לשכב, באמצעות כמה כללים זהירים, אבל בעיקרון צריך להתחיל בבסיס בנישואים, והבסיס זה - אני רוצה לשכב עם אשתי כי אני נמשך אליה.

מה שאני מתכוון להגיד זה שאני חשבתי פעם כמוך, ועכשיו אני חושב שיש בזה משהו שיש בו טעות, כי המכור שואף תמיד גבוה, ומרוב שהוא שואף גבוה הוא מפספס את הדברים הפשוטים ונופל בהם, דברים פשוטים כמו תאוות פשוטות - כמו פוי'.

המחשבה אחרי קריאה של דברייך היא שיש שני סוגים של אנשים "טובים ו"רעים" - ה"טובים" מרגישים רוחניות שהם שוכבים עם נשותיהם, ואילו ה"רעים" פשוט נהנים מכך שהם עושים סקס וזהו, וזה עושה אותם רעים.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130503

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 08 דצמ' 2020 22:44:

אני סבור שדווקא אתה מסבך דברים שלא לצורך,

מעניין...

ומכניס הרבה מאוד דרישות מלחיצות ביחסי המין - כל גבר וכל אישה שנכנסים ליחסי המין אחרי שהם קוראים את דברייך מרגישים לחוצים כאילו יש להם הר של תחושות שאתה דורש מהם להרגיש - אהבה, חיבור רוחני, עוצמה רוחנית ועוד רשימה ארוכה של כל מיני דברים כאלה.

איפה דרשתי?  דיברתי בסך הכל על כמה דרישות הלכתיות בודדות - קטנות - אך משמעותיות שלדעתי משנות את כל הפאזה.

ממה שאתה דורש וחושב שצריך להרגיש ביחסי מין בנישואים.

חוזר שוב - לא תמצא בדברי שום דרישה...

אז למה לא להתחיל בצורה פשוטה - להגיד שהגבר נמשך לאישה והאישה נמשכת לגבר, וככה להתחיל את הקשר המיני בצורה פשוטה ? הדברים יתקדמו לבד למשהו עמוק יותר, אני מבטיח לך,

מי אמר שלא?  ברור! למה אתה חושב שאני סותר את זה?

אני אומר, שצריך להיכנס לחדר המיטות בצורה פשוטה, עם רצון לשכב כי אוהבים את זה.
אלוקים עוזר לנו לכוון את הרצון הזה לשכב, באמצעות כמה כללים זהירים,

ברור, זו גם דעתי...

אבל בעיקרון צריך להתחיל בבסיס בנישואים, והבסיס זה - אני רוצה לשכב עם אשתי כי אני נמשך אליה.

כי אני אוהב אותה או כי אני נמשך אליה? פה הגבול...  ברור שאני נמשך לאשתי - אבל גם לזונות אני עלול להימשך...

מה שאני מתכוון להגיד זה שאני חשבתי פעם כמוך,

זה שפעם חשבת כמוני - לא הופך אותך למפוכח או צודק יותר

המחשבה אחרי קריאה של דברייך היא שיש שני סוגים של אנשים "טובים ו"רעים" - ה"טובים" מרגישים רוחניות שהם שוכבים עם נשותיהם, ואילו ה"רעים" פשוט נהנים מכך שהם עושים סקס וזהו, וזה עושה אותם רעים

ברור...  רק תיקון קטן - במקום המילה "רוחניות" תכתוב את המילה "אהבה".  ובמקום המילה "אנשים" תכתוב את המילה "מעשים"...  מעשים טובים ומעשים רעים.

לילה טוב

לא הבנתי, אתה "לא דורש" מגבר להרגיש "חוויות עוצמה רוחנית ואהבה" שהוא שוכב עם אשתו, אבל מאידך אתה טוען שאם הגבר הזה ישכב עם אשתו מתאווה פשוטה - סתם כי הוא אוהב את זה וזהו, אז הוא עושה "מעשים רעים" ?

ואז אתה טוען כזה בתמימות "דרשתי ? לא דרשתי, רק אמרתי שאם אתה שוכב עם אשתך כי אתה אוהב לשכב וזהו אז אתה סתם שטוף בזימה מושחת שעושה מעשים רעים, אבל לא - לא דרשתי כלום" נו באמת.

ונכון, גם לזונות אתה עלול להימשך, חז"ל הבינו את זה, וחסמו אותך באמצעות כל מיני כללים, כמו כלל ייחוד.
אין חוק מיוחד לאף אחד שמוציא אותו מהכלל של הלכות ייחוד, אלא משתוקק ורובין הוד וכולם - כפופים להלכות ייחוד, כי יש כלל ברזל שקבע אלוקים, שהגבר נמשך לזונות או לבחורות סתם - בדיוק כמו שהוא נמשך לאשתו. זה למה יש דיני צניעות.

אני זוכר את הסיפור על רבי עקיבא וסיפור האהבה המדהים שלו עם רחל, יש עוד אגדה עליו שכתובה בגמרא, איך השטן התחפש לאישה יפה שכמוה לא נראתה מעולם וישב בלי בגדים על עץ בצד השני של הנהר, ורבי עקיבא שחה כל הדרך כדי להגיע אליה, כנראה הוא שכח את אשתו באותו רגע. זה לא סיפור נדיר בגמרא או בתורה, וכל זה בא כדי להבהיר שאין קסמים וכולנו כפופים לכללים הללו של משיכה גופנית - וזה למה אנחנו שומרים על דיני צניעות.

אני אומר שכל קשר שמבוסס על אמת הוא הכי יציב, והאמת היא שאנחנו יצורים שמשועבדים לדופמין והוא מוביל אותנו לכל אשר נפנה, לזה נועד יחסי המין - כדי שהגבר והאישה ייחשפו כך במלוא הכנות. וזה למה יחסי המין הם הכי יעילים בליצור קשר נפשי.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130511

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

אני רוצה לשתף משהו, אולי זה יעזור להבין אחד את השני יותר.

שנפלתי בפעם הראשונה בפוי', הרגשתי תחושה חריפה נוראית, כאילו רוקנתי מתוך הגוף שלי משהו יקר ערך וזרקתי אותו לחלל האוויר על מנת שתתפוגג, גם היום, בערך 8 שנים אחרי שזה קרה, אני עדיין זוכר את התחושה הזאת.

אין ספק שאם הייתי עושה אורגזמה עם נערה/בחורה שהייתי מחבב באותו זמן - ולא משנה אם היא הייתה חברה שלי, אשתי או משהו דומה, הייתי מרגיש הרבה יותר טוב עם האורגזמה הזאת, כי הייתי מרגיש שהיא לא נזרקה לחלל האוויר, אלא יש לה ערך, יש לה משמעות.

אבל אני עדיין מחזיק בדעה, שאני כגבר - וחשוב להבין שזה רק לגברים, חשוב לי מאוד העונג שלי, אני לא מתבייש בזה שאני רוצה לעשות יחסי מין כי הם מהנים. ולאו דווקא כי יש בהם רוחניות או אהבה או משהו דומה.

מה שאתה אומר - שיחסי מין הם משהו שיש בו אהבה ורוחניות וכדומה, אני יכול לומר שזה משהו שממש ממש חשוב לנשים, ואני מכבד את זה.

אני חושב שיחסי מין הוא לתת מקום לשני החלקים האלה - האישה צריכה לכבד את זה שהגבר רואה את יחסי המין כמשהו שיש בו הנאה, ולהתנהג בהתאם, והגבר צריך לכבד את זה שהאישה רואה ביחסי המין בתור משהו רוחני ומחבר רגשית כמו אהבה ולהתנהג בהתאם.

אבל אסור לשכוח מאיפה באנו - אנחנו גברים ויש לנו את סדר העדיפות שלנו. ורק אם אתה מבהיר היטב את סדר העדיפות האמיתי שלך, אתה יכול לבסס קשר אמיתי.

הרצון של הגברים לעשות יחסי מין בשביל האהבה והרוחניות בעניין, דומה לניסיון של נשים לעשות יחסי מין מסיבות "גבריות" - כי זה כיף וזהו. מסתבר שיש סקר שבו רק 11% מהנשים שעושות יחסי מין חד פעמיים עם זרים (בפגישות בפאבים או טינדר וכדומה) מקבלות אורגזמה מזה, כי הם פשוט לא בנויות לאהוב את יחסי המין בצורה הזאת, בשבילם רק קשר רגשי מוביל לאורגזמה בדרך כלל.

אז אתה המשתוקק - אתה כאילו הנשים האלו, אבל בהפוך, אתה מנסה להכניס את הסיבות הנשיות ליחסי המין לעולם של הגברים, ולהסתכל על גברים שרוצים לעשות יחסי מין מסיבות גבריות, כאילו הם פחותים או משהו.

לדעתי זה טעות.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130532

• קדימה
  • דירוג פלטיניום

ערב טוב אחים יקרים,
אני אענה קצת לטענותייך אח יקר,
אתה בעצם אומר,
הגבר, מחפש בשר.
האשה, מחפשת אהבה.
והאשה והגבר, צריכים להבין אחד את השני.
זה נשמע מאוד חמוד ויפה.

אבל רק בתאוריה,
כי אשה שתחשוב שבעלה רואה בה בשר אשה,
לא תהנה, חד וחלק,
לך תברר אצל יועצי זוגיות, (ודיברתי עם סקסולגים מומחים),
אחד הדברים שלא תמיד ממליצים לגבר לספר לאשה, (ודאי לא בהתחלה),
זה נסיונות בשמירת הברית,
כי אתה מתכוון נסיון,
והרבה פעמים היא חושבת שזה בגידה,
או שאתה לא מרוצה ממנה,
בדרך כלל, אשה לא מסוגלת להכיל את זה.

וזה ברור שגבר שמשמש עם אשתו כמעשה בשרים,
הרבה פחות נהנה,
גם גבר אוהב אהבה,
גברים אוהבים לצאת לטייל עם האשה ולהנות ביחד,
ולשבת איתה יד ביד, (אפילו שבחור לא נראה לי מחפש את זה, אלא רק בשר במיטה),

גברים שלא יודעים לתת אהבה בבית סתם,
בלי קשר למין,
בדרך כלל זה יוצר בעיות,
שהאשה מרגישה כחפץ ואינה חפצה בזה,
(אני קצת מתעסק בתחום, זה בעיות שמגיעים אלי הרבה),

יחסי אישות בהבנת חז"ל,
היא חווית הגבר כנותן לאשה,
והאשה מקבלת את אהבתו,
ומתאחדים לגוף אחד בלב ובנפש.
ואין מה להשוות הנאה,
של זוג אוהבים,
למעשה זנות,
זה לא שתי עולמות,
אלא יותר מכך,
הנאה של זוג אוהבים,
זה הרגשת אחדות,
קשר נפשי וגופני כאחד,
זה הרגשת חיבור אמיתית,
ולא רק אקט פיזי גרידא,
לילה טוב אח יקר.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130533

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
קדימה כתב on 09 דצמ' 2020 20:37:

ערב טוב אחים יקרים,
אני אענה קצת לטענותייך אח יקר,
אתה בעצם אומר,
הגבר, מחפש בשר.
האשה, מחפשת אהבה.
והאשה והגבר, צריכים להבין אחד את השני.
זה נשמע מאוד חמוד ויפה.

אבל רק בתאוריה,
כי אשה שתחשוב שבעלה רואה בה בשר אשה,
לא תהנה, חד וחלק,
לך תברר אצל יועצי זוגיות, (ודיברתי עם סקסולגים מומחים),
אחד הדברים שלא תמיד ממליצים לגבר לספר לאשה, (ודאי לא בהתחלה),
זה נסיונות בשמירת הברית,
כי אתה מתכוון נסיון,
והרבה פעמים היא חושבת שזה בגידה,
או שאתה לא מרוצה ממנה,
בדרך כלל, אשה לא מסוגלת להכיל את זה.

וזה ברור שגבר שמשמש עם אשתו כמעשה בשרים,
הרבה פחות נהנה,
גם גבר אוהב אהבה,
גברים אוהבים לצאת לטייל עם האשה ולהנות ביחד,
ולשבת איתה יד ביד, (אפילו שבחור לא נראה לי מחפש את זה, אלא רק בשר במיטה),

גברים שלא יודעים לתת אהבה בבית סתם,
בלי קשר למין,
בדרך כלל זה יוצר בעיות,
שהאשה מרגישה כחפץ ואינה חפצה בזה,
(אני קצת מתעסק בתחום, זה בעיות שמגיעים אלי הרבה),

יחסי אישות בהבנת חז"ל,
היא חווית הגבר כנותן לאשה,
והאשה מקבלת את אהבתו,
ומתאחדים לגוף אחד בלב ובנפש.
ואין מה להשוות הנאה,
של זוג אוהבים,
למעשה זנות,
זה לא שתי עולמות,
אלא יותר מכך,
הנאה של זוג אוהבים,
זה הרגשת אחדות,
קשר נפשי וגופני כאחד,
זה הרגשת חיבור אמיתית,
ולא רק אקט פיזי גרידא,
לילה טוב אח יקר.

אני מסכים איתך בדברים רבים שכתבת, אבל על המסקנות שלך אני חולק.

כבר מגיל צעיר מחנכים ילדים וילדות צעירים מהציבור הדתי להתחשב בעובדה שהגבר מחפש בשר והאישה מחפשת אהבה.

לנשים אומרים להתלבש בצניעות, למה ? כי הגבר נמשך אחרי המראה, השיבוש שקרה הוא שגרמו לרצון של הגבר להימשך אחרי המראה להיחשב כמשהו בעייתי, רע. אבל למעשה הוא טבעי, ובגלל שהוא טבעי, אמרו לאישה לכבד את זה, ולהתלבש בהתאם כדי לא להסיח את דעתו.

ולגברים אמרו במקביל שהאישה מחפשת אהבה, ואהבה פורחת רק שיש מערכת יחסים מסודרת שברור שיש מחויבות מצד הגבר לתת לאישה, אתה צודק מאוד שהאישה תרגיש לא ממש כיף אם בעלה יראה אותה כבשר - כמו שאמרתי, 11% מהנשים ביחסים מיניים חד פעמיים לא חווים אורגזמה, ויותר מזה, ככל שהמחויבות של הגבר לאישה גודל, יש סיכויים שיהיה לה אורגזמה בריאה ביחסי המין, כי בשביל הנשים יחסי המין עבורם זה להרגיש בטוחה לגמרי בידיים של מישהו אחר, ואין ביטחון שאין מערכת מחייבת שהיא יודעת שאפשר לסמוך עליה, כמו נישואים ויחסים רגשיים עמוקים.
בקיצור מחנכים את הגברים לא לחפש לנצל נשים מינית, אלא להתאפק מינית עד הנישואים, בדיוק בגלל שמחנכים גברים לכבד את הרצונות של האישה.

אבל אסור עכשיו להגיד לגבר מה להרגיש, אם הגבר מרגיש שהוא רוצה להיכנס לקשר הנישואים בגלל הבשר - אדרבה שייהנה, רק שיבין שהאישה רוצה משהו אחר ושיכניס את זה לשיקולים שלו.
ואם האישה רוצה להיכנס לקשר הנישואים בגלל האהבה והמחויבות מצד הגבר, אדרבה שתקבל אהבה ככל שתרצה, רק שתבין שהגבר רוצה לקבל משהו בכל העסקה הזאת, לא רק לתת ולתת, ושתכניס את זה לשיקולים שלה.

כל אחד חייב להיות מזוהה במאה אחוז עם השיקולים האישיים שלו, ורק ככה הוא יצליח ליצור קשר זוגי בריא. אם תבקש מכל אחד למחוק את השיקולים שלו על מנת ליצור קשר, זה לא שפה בריאה, זה נותן תחושה שהנישואים זה איזה ירידה ברמת החיים.

עריכה: אין חלל ריק, אם אתה מנסה למחוק את הרצון שלך לרצות עונג סתם כי זה כיף, ומנסה לדחוף לעצמך בכוח שהאהבה זה הכי חשוב, הפוי' ידאג למלא את החלל הזה שנוצר.

אולי עדיף לכבד את הרצון שלך לרצות עונג, ולא להתבייש בזה אלא להגיד בפה מלא - אני גבר ואני לא מתבייש בזה אני נמשך לעונג המיני, ואולי זה דווקא הפתח להחלמה.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130545

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 11 דצמ' 2020 11:27:

לא הבנתי,

לא הבנת? אז אני מסביר שוב, עוד לא הגעתי ל400...

אתה "לא דורש" מגבר להרגיש "חוויות עוצמה רוחנית ואהבה" שהוא שוכב עם אשתו, אבל מאידך אתה טוען שאם הגבר הזה ישכב עם אשתו מתאווה פשוטה - סתם כי הוא אוהב את זה וזהו, אז הוא עושה "מעשים רעים" ?

בוודאי שאם זו הסיבה היחידה שהוא שוכב עם אשתו - אז זה מעשה רע - נקרא בהלכה "מקשה עצמו לדעת". (כידוע שיש 3 סיבות שכתובות בדברי הראב"ד והובאו להלכה ואכמ"ל).

מאידך אני כלל לא טוען שהגבר חייב/צריך להרגיש בזמן זה "חוויות עוצמה רוחנית ואהבה" - אכן כפי שכתבת - כלל לא הבנת את דברי.
הגבר צריך להנות מזה וזה חלק מהמעשה! = עכשיו הבהרתי את עצמי כמו שצריך?
אלא מה? צריך שזו לא תהיה הסיבה היחידה שאיתה באים לקיים יחסי אישות...  אני לא מרמה את עצמי לחשוב שאני מקיים יחסי אישות לא מתוך תאווה...  בוודאי שאני מתאווה,
אבל יש לי עוד כוונות - לשמח את אשתי, ובעיקר - להיות מחובר אליה, לשמוח איתה ביחד ולהעצים את הזוגיות שלנו (עוד מבלי לדבר על פריה ורביה). 
כוונות אלו הן דבר בסיסי בקשר זוגי. ואז בסוף - אני מרגיש סיפוק רוחני - שעשיתי דבר נכון שנדרש מאיתי.  אני לא צריך לעצום את העיניים במהלך התשמיש ולחשוב על אנרגיות רוחניות...  אני פשוט מתכוון לעשות משהו טוב בחיי הזוגיות שלי - וזו החויה שעליה דיברתי. 

ואז אתה טוען כזה בתמימות "דרשתי ? לא דרשתי, רק אמרתי שאם אתה שוכב עם אשתך כי אתה אוהב לשכב וזהו אז אתה סתם שטוף בזימה מושחת שעושה מעשים רעים, אבל לא - לא דרשתי כלום"

נכון.

ונכון, גם לזונות אתה עלול להימשך, חז"ל הבינו את זה, וחסמו אותך באמצעות כל מיני כללים, כמו כלל ייחוד.
אין חוק מיוחד לאף אחד שמוציא אותו מהכלל של הלכות ייחוד, אלא משתוקק ורובין הוד וכולם - כפופים להלכות ייחוד, כי יש כלל ברזל שקבע אלוקים, שהגבר נמשך לזונות או לבחורות סתם - בדיוק כמו שהוא נמשך לאשתו. זה למה יש דיני צניעות.

אמת.

הנקודה שאני לא מסכים איתך, היא הבדיעבד הגדול הזה שאתה מייחס לכל הרצונות שלך, אתה מסכים איתי שהתאווה היא חשובה ובסיסית אצלך, אבל אז אתה מהר מאוד עובר לדבר על - אהבה, סיפוק, חיבור וכדומה.

ובעיקרון אתה אכן מודה בפה מלא שכל בעל שמבקש לשכב עם אשתו מתאווה וזהו הוא מושחת.

.
.
.
אני חושב שכל ההסתכלות על זה כעל האינטרס האישי שלך כמשהו שהוא בדיעבד, שיש לזרוק אותו מהר מהר לטובת הדברים שבאמת חשובים, היא שגיאה.

זאת דעתי:
הגבר הוא מכוון דופמין, לשם הוא הולך ולשם הוא תמיד יילך - אם הוא יחסום את עצמו מלראות פוי', הוא ישיג את הדופמין שלו מאוכל, אם הוא יחסום את עצמו מאוכל הוא יילך למשחקי מחשב, אם הוא יחסום את עצמו ממשחקי מחשב ויסגרו אותו בתוך ישיבה וכל מה שהוא יוכל לעשות זה ללמוד תורה - אז הוא ינסה להשיג דופמין דרך הרשמת חבריו בבקיאותו בתורה.

לעולם אין סוף לדופמין, מהדופמין אתה בא ולדופמין אתה הולך.

שניגשים לנישואים, לדעתי, צריך לגשת לזה מתוך האינטרסים שלך - מה התועלת שלי מלהתחתן ?
פעם התועלת הייתה ברורה - אדם רווק לא יכול לקבל יחסי מין, אדם נשוי יכול לקבל, התועלת ברורה.

היום התועלת הזאת איננה רלוונטית יותר, לכן צריך להתעמק יותר בסיבה למה מתחתנים, וזה המשמעות.
בלי משמעות - אין לדופמין משמעות, מה הסיבה לאכול ולשתות אם אין משמעות ? הפוי' ממחיש את זה בצורה הכי חריפה - זה גורם לך להרגיש כאילו כל הקיום שלך מצומצם למשהו פיזי, של להעביר את הזרע שלך ממקום כלשהוא בגוף, לבחוץ.
בעוד בנישואים, אתה לא מעביר זרע ממקום א' למקום ב', אתה עושה משהו אחר.

תחשוב על סרט בו גבר נלחם במלא אנשים אחרים באקדחים ומפוצץ אותם מכות, בלי סיבה.
עכשיו תחשוב על סרט בו הגבר נלחם במלא אנשים אחרים ומפוצץ אותם מכות, כדי להציל ילדה קטנה שהם עומדים להרוג.

זה ההבדל בין עולם עם משמעות, לעולם בלי משמעות - זה נותן את הבסיס לדופמין שלך.

המשמעות מביאה לך מטרה רחוקה מאוד - נשגבת ממש, ואילו הדופמין הוא השביל שעליו אתה צועד כדי להגיע אליו. 
לכן אפשר לדמות את המשמעות לקצה של חץ, ואת הדופמין לגוף החץ.

וזה הסיבה למה אני רוצה להתחתן - לא בגלל שאני רוצה לתת משהו או לתרום או לחבר, אלא בגלל שאם אני לא אתחתן, הבסיס לכל העולם שלי יישמט וייעלם. והעולם שלי הוא דופמין.

האישה נותנת משמעות במובן שהיא נותנת כיוון לחיים - שזה המשמעות.

זה כמו לחבר מכשיר חשמל לשקע: השקע הוא הדופמין, הוא מספק את האנרגיה למכשיר החשמל, שמכוון את החשמל שבו לאיזה מטרה ברורה ומוגדרת - איזה חץ ברור.

בלי אישה - שזה כמו המכשיר החשמלי שלנו בבית, אנחנו סתם חשמל שמסתובב חסר מעש על הכבלים של העמודי חשמל בחוץ.

משחק מחשב מראה את הדוגמא הזאת באופן ברור - הוא לוקח את הרצון של האדם להשיג כסף, חפצים, נקודות, בתים, הישגים, ניצחונות ומכוון את האדם לאיזה מטרה מוגדרת במשחק - לחסל איש רשע או להציל מישהו. האדם לא היה טורח להרוויח את כל הנקודות האלה או את כל האוצרות האלה במשחק אם לא היה משמעות במשחק, אבל כעת שיש משמעות, אז כל האוצרות והנקודות במשחק הפכו להיות מתוקים מדבש.

זה מהות הכשלון שלנו בפוי' - אנחנו נכנסים לפוי', ויש בו תאווה גדולה - והגבר שמח כי הוא חושב שהוא מצא את החץ של חייו - מטרה ברורה ומשמעותית שאליה הוא יכול לכוון את הדופמין שלו.
אבל אז אנחנו עוברים אורגזמה בפוי', והשמחה שלנו מתחלפת במפח נפש - אנחנו לא חץ, אנחנו קו, אנחנו נכשלנו ליצור עולם משמעותי לכוון את עצמנו אליו.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130549

• קדימה
  • דירוג פלטיניום

שבוע טוב אחים יקרים,
וחנוכה שמח,
בעניין טענת התאווה ואהבה,
נהניתי לקרוא את תגובותיך,
ניכר שאתה אדם חכם ומשכיל,
בנוגע למה שטענת שכבר מילדות מחנכים אותנו,
שהגבר מחפש בשר והאשה מחפשת אהבה,
אני אסביר לך את כוונתי עד הסוף,
אין כוונתי שגבר לא מחפש בשר,
אלא אני טוען שבחיפוש אחרי הבשר,
טמון משהו עמוק יותר,
(כמו שרואים שאנשים חשוכי אהבה,
הרבה פעמים נמשכים לפורנו,
אני למשל, מרגיש שזה מה שמניע אותי לשם, לא רק, אבל גם),

אלא מה אתה טוען שבקשר זוגי בריא,
לגיטימי שהגבר ירצה בשר, ויקבל אותו.

אז תדע שיש יסוד בכוחות הנפש,
שהנפש מתאווה למה שחסר לה,
ולמשל בנ"א שמתאווה לארטיקים,
תאמר לו כל יום לאכול,
5 ארטיקים מאותו סוג,
בהכרח שאחרי זמן,
ימאס לו,
וכלל זה ידוע לכל בר דעת.

ושים לב דבר מעניין,
שתראה פרסומות על אוכל סיגריות לבוש וכו',
תראה שהם לא מדברים על הדבר עצמו,
אלא "גבר" לובש כך וכך,
"מי שמבין" יודע וכו',
ומה העניין,
כי גם הם הפרסומאים יודעים,
שבכדי שאדם יתאווה למשהו במשך זמן ארוך,
צריך להביא לו הנאה רוחנית,
(לא בקטע דתי, אלא הנאה שהוא גבר וכדומה),

ובעניין המין לא אמרתי שלא שייך לגשת לאשה כבשר בעלמא,
צריך לדעת כמה ומתי,
אבל צריך לדעת שגבר שכל הנאתו תהיה מבוססת על בשר,
ברור שבסוף ימאס לו,
וככל שהנאתו תהיה הנאה רוחנית,
יוסיף בהנאה לדבר.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130550

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
קדימה כתב on 12 דצמ' 2020 16:14:

שבוע טוב אחים יקרים,
וחנוכה שמח,
בעניין טענת התאווה ואהבה,
נהניתי לקרוא את תגובותיך,
ניכר שאתה אדם חכם ומשכיל,
בנוגע למה שטענת שכבר מילדות מחנכים אותנו,
שהגבר מחפש בשר והאשה מחפשת אהבה,
אני אסביר לך את כוונתי עד הסוף,
אין כוונתי שגבר לא מחפש בשר,
אלא אני טוען שבחיפוש אחרי הבשר,
טמון משהו עמוק יותר,
(כמו שרואים שאנשים חשוכי אהבה,
הרבה פעמים נמשכים לפורנו,
אני למשל, מרגיש שזה מה שמניע אותי לשם, לא רק, אבל גם),

אלא מה אתה טוען שבקשר זוגי בריא,
לגיטימי שהגבר ירצה בשר, ויקבל אותו.

אז תדע שיש יסוד בכוחות הנפש,
שהנפש מתאווה למה שחסר לה,
ולמשל בנ"א שמתאווה לארטיקים,
תאמר לו כל יום לאכול,
5 ארטיקים מאותו סוג,
בהכרח שאחרי זמן,
ימאס לו,
וכלל זה ידוע לכל בר דעת.

ושים לב דבר מעניין,
שתראה פרסומות על אוכל סיגריות לבוש וכו',
תראה שהם לא מדברים על הדבר עצמו,
אלא "גבר" לובש כך וכך,
"מי שמבין" יודע וכו',
ומה העניין,
כי גם הם הפרסומאים יודעים,
שבכדי שאדם יתאווה למשהו במשך זמן ארוך,
צריך להביא לו הנאה רוחנית,
(לא בקטע דתי, אלא הנאה שהוא גבר וכדומה),

ובעניין המין לא אמרתי שלא שייך לגשת לאשה כבשר בעלמא,
צריך לדעת כמה ומתי,
אבל צריך לדעת שגבר שכל הנאתו תהיה מבוססת על בשר,
ברור שבסוף ימאס לו,
וככל שהנאתו תהיה הנאה רוחנית,
יוסיף בהנאה לדבר.

זה מה שאני טוען אבל במילים אחרות.
הנאה רוחנית, הכוונה אצלי הנאה מהכיוון - מהחץ שמצביע למטרה מוגדרת.

קח למשל לימוד גמרא - מה זה לימוד גמרא ? זה רצף של טענות לוגיות אחת אחרי השני, שצריך לחבר ביניהם בצורות שונות, זה אתגר אינטלקטואלי, אבל מה עושה אותו באמת מהנה ומעצים בנפש ? העובדה שהאתגר האינטלקטואלי הזה הוא בעל כיוון - בגלל שאתה יודע שאם תשב יותר זמן על הספר גמרא ותלמד, הכיוון של הנפש שלך והנשמה שלך יגיעו קרוב יותר לקדוש ברוך הוא.

לכן ספר גמרא הוא לא סתם ערימה של טענות לוגיות שצריך ללמוד, אלא זה ספר קדוש ורוחני שמהווה מצפן בחיים.

אותו דבר אישה - מה זה ההנאה מאישה ? זה הנאה מכל מיני דברים שעושים כאשר אתה במגע איתה. זה מה שקורה בפוי'.
אבל בנישואים, האישה זה כבר לא גוף שמפיק כל מיני הנאות, אלא מפיק אותם למען מטרה - להקים בית בישראל, זוהי מטרה נשגבת וגדולה, עם הרבה מאוד אידיאלים, שגורמת לכל היחסי מין להיות ממוקדים בהישג עתידי שדורש את יחסי המין כדי שזה יעבוד.
בנוסף, הנישואים גורמים לכל ההנאות שקיימות, להפוך להיות הנאות מכוונות מטרה - עם חץ: למה אני הולך לקנות במכולת, למה אני הולך ומשחק במחשב, למה אני הולך ועובד - כל אלו הפכו להיות מכווני מטרה: כדי שאני יבנה קן חם לי ולמשפחתי.

אני אוהב משחקי מחשב שבו משחקים בתור איזה עם שצריך לכבוש את  העולם, וזה מראה את הדוגמא שלי באופן יפה: במשחקי המחשב, זה לא קבוצה של גברים שמנסה לכבוש את העולם כדי לאסוף כסף וזהב סתם בשביל לקנות סמים או אלכוהול או נשים ולצרוך אותם וגמרנו.
לעומת זאת, זה קבוצה של גברים שמנסה לכבוש את העולם כדי להקים בית חם לנשותיהם בבית, כדי שכל העם יגדל ויתפתח עצמאית כעם.

זה למה התנ"ך מעניין - מה זה ספר יהושוע בתנ"ך ? זה לא קבוצה של שישים ריבוא של גברים שמנסים פשוט לכבוש את כל ארץ כנען בשביל שיהיה להם מלא כסף מהפירות של האדמה כדי שהם יוכלו לקנות אקס בוקס או כדי שהם יוכלו לקנות יין ולהשתכר או לקנות המבורגרים כל היום, אם זה היה המצב התנ"ך היה משעמם.
אלא זה קבוצה של שישים ריבוא גברים שמנסים לכבוש את כל ארץ כנען - בשביל מלא כסף, כדי שהם יוכלו לקנות אקס בוקס או יין או המבוגרים, כדי להקים בית חם לנשותיהם, וכדי לפתח את עם ישראל כדי שעם ישראל יתעצם על מנת שיוכל לעבוד את האלוקים, שזה עוד מטרה נעלה, עוד חץ.

אני לא יודע למה הגוף שלנו לא חושב על הפוי' בתור מצפן רוחני ואילו על גמרא כן - הרי אפשר לטעון שגם הפוי' הוא מצפן וחץ רוחני - ליותר ויותר עונג. וזה גם "מטרה נעלה" שהאדם יכול לראות בתור כיוון לחייו.
אבל המציאות היא שהגוף שלנו דוחה את הרעיון של הפוי' כמצפן רוחני, הוא דוחה את זה מייד אחרי האורגזמה, בה אנחנו מגלים שהכיוון הרוחני שהפוי' התווה לנו, התאדה מייד. ועכשיו אין לנו כיוון רוחני בכלל.

קיים דבר כזה הנאה רוחנית, אני חשתי אותה, אני יודע שהיא שונה בצורה עמוקה מהפוי', ואני לא יודע למה.
אבל אני כן יודע שההנאה הרוחנית כל כך חזקה מבחינת החוויה שלה, שזה גורם לאנשים רוחניים רבים לזלזל עמוקות או לנסות לדחות את ההנאות האחרות - כמו הפוי'.
וזה מה שמשתוקק עשה במובן מסויים.

ולדעתי זה מסוכן מאוד - ההנאות הרוחניות לא יכולות לשרוד בלי כבוד עמוק להנאות האחרות, כולל הפוי'. אני בורח מהפוי', זה נכון, אבל אני גם מכבד אותו.  כי אומנם המטרה הרוחנית היא החץ, אבל גוף החץ, שזה הקו, הוא חשוב לא פחות.

לדעתי זה היסוד ביהדות - אנחנו לא אומרים לא לפוי', אנחנו לא אומרים לא לזנות, אלא אנחנו מכוונים אותה על מנת שנגיע לכיוון רחוק. אני משתמש בכוונה במילים החריפות הללו.

ואנחנו לא יכולים לכוון את עצמנו בעזרת ההנאות האלה כמו הפוי', ובמקביל גם לזלזל בהם או אומרים שהם כלום לעומת האור הגדול של המטרה שממתינה לנו, כי אז אנחנו דומים לרכבת שנופלת מהמסילה כל פעם בגלל שהיא טוענת שהאור הגדול של התחנה הסופית לא יכול להיות שווה לשהייה הרגעית בפסי הרכבת עכשיו. 
מה קורה לרכבת כזאת ? היא נופלת, וחוזרת על הפסים, נופלת וחוזרת על הפסים.
ומה קורה למכור ? הוא נופל מהפסים של הכבוד להנאות הטבעיות, ואז שהוא נמצא בעולם מחוץ לפסים - העולם החשוך שאין בו לא חץ ולא קו, הוא חוזר בעל כורחו לפסים - שזה ההתמכרות.
המכור מחפש רק את ההנאה הרוחנית, אבל נופל מהשביל בגלל שהוא לא מצליח למצוא אותה מייד, והקב"ה מחזיר אותו בלית ברירה לשביל בדרך הכי חריפה שאפשר - התמכרות.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130553

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 12 דצמ' 2020 20:27:

אבל אני כן יודע שההנאה הרוחנית כל כך חזקה מבחינת החוויה שלה, שזה גורם לאנשים רוחניים רבים לזלזל עמוקות או לנסות לדחות את ההנאות האחרות - כמו הפוי'.
וזה מה שמשתוקק עשה במובן מסויים.

לצערי שוב לא הבנתי מה ניסית לכתוב בשמי...  לא כתבתי שום דבר בכיוון של - לא צריך להנות. לדעתי - רצוי להנות.

לדעתי זה היסוד ביהדות - אנחנו לא אומרים לא לפוי', אנחנו לא אומרים לא לזנות, אלא אנחנו מכוונים אותה על מנת שנגיע לכיוון רחוק. אני משתמש בכוונה במילים החריפות הללו.

חס ושלום... זו הדת שלך...  "רובינהודה"

התגובה שלך מסכמת במובן מסויים את הסתירה בדרך שבה אתה מתייחס לתאווה: אתה נמצא על הרכבת של התאוות שמתקדמת לכיוון ההנאה הרוחנית השלמה - שזה התחנה האחרונה של הרכבת.

ואתה משתדל בכל כוחך לחשוב על התחנה הסופית, ואתה מתעלם מזה שבכל רגע ורגע אתה נמצא על הרכבת של התאוות.

אני משתדל להסתכל על הפסים של הרכבת ולהגיד את הדבר שאתה מנסה להתעלם ממנו - הפסים הללו בנויים מתאוות פשוטות לגוף של אישה. ובנויות ממנה בלבד.

שהמשתוקק ואני נמצאים על הרכבת, אני מספר לו שאנחנו נמצאים על הפסים של התאוות, אבל המשתוקק מסכים בחוסר חשק וממהר להעביר נושא ולהצביע לעבר התחנה הסופית, זה מה שבאמת מעניין אותו.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130559

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 12 דצמ' 2020 21:04:

robinhood כתב on 12 דצמ' 2020 20:40:

אני משתדל להסתכל על הפסים של הרכבת ולהגיד את הדבר שאתה מנסה להתעלם ממנו - הפסים הללו בנויים מתאוות פשוטות לגוף של אישה. ובנויות ממנה בלבד.

איפה התעלמתי?
(אני תופס את המחלוקת שלנו ככזו - אתה סבור שלרצות לקיים יחסי אישות רק כי זה כיף כמו בפורנו וכדומה - זה דבר טוב, העיקר שזו אישתך, ובסוף זה יביא את זה לכיוונים טובים ורוחניים יותר, אבל הדרך הנכונה בהתחלה לפחות היא להנות לשם הנאה ומי שמתכחש לכך - בא הפורנו ומוכיח לו שזה מה שצריך לעשות, שאל לו להתעלם מתאוותיו הטבעיות.

לעומת זאת אני סבור - שבוודאי שיש לנו תאווה פשוטה לגוף האישה ובוודאי שצריך להנות, אבל יחד עם זה צריך שתהיה כוונה למען המטרה הנעלית של חיזוק הזוגיות, לא רק כדי להנות. כי מי שמקיים יחסי אישות רק כדי להנות- הוא לא בדרך להחלמה או לחיים טובים - הוא בדרך ליפול ולהתבוסס בבוץ עוד ועוד...  והפורנו - הוא תוצאה קטלנית שיצאה מאנשים שתופסים בשכלם את יחסי האישות כמו שתופס רובינהוד...
אנחנו המכורים הנשואים יודעים שכמה וכמה פעמים - יזמנו עם נשותינו יחסי אישות רק כדי להנות - וזה לא הועיל לנו כלל בחיי הנישואין, רק הזיק, ובעצם זה היה חלק מההתמכרות.)

שהמשתוקק ואני נמצאים על הרכבת, אני מספר לו שאנחנו נמצאים על הפסים של התאוות, אבל המשתוקק מסכים בחוסר חשק וממהר להעביר נושא ולהצביע לעבר התחנה הסופית, זה מה שבאמת מעניין אותו.

לזה קוראים סיפורי סבתא...

לסיום - אם כל הנשואים בפורום אומרים אותו דבר - לעומת מי שמעולם לא היה נשוי אז...

זה מאוד מעניין, אתה מדבר עליי בתור מי שתופס את יחסי המין המהנים כדבר טוב.
ואילו אתה תופס את יחסי המין כדבר הנצרך.

אני לוקח את ההנאה בתור הגורם המרכזי של התודעה שלי - לדופמין אני בא ולדופמין אני הולך, ואומר שאני הוא הדופמין והדופמין הוא אני.
לכן אין לי מנוס חוץ מלהסיק שהיחסי המין המהנים זה דבר טוב - כי זה אני, כל הדברים האלה שגורמים לי להנאה מדופמין - זה הליבה של הקיום שלי.
והנישואים עבורי, הם מטרה לליבה של הקיום שלי - כי הליבה שלי היא דופמין, אבל בלי כיוון הליבה שלי תתפרק, לכן אני מחפש כיוון, שזה הנישואים.

אתה לעומת זאת לוקח את ההנאה הרוחנית בתור הגורם המרכזי של התודעה שלך - אתה בליבת הקיום שלך אדם רוחני שמעוניין במטרות רוחניות, ועל הדרך, אתה צריך לקיים יחסי מין. אבל זה לא אתה.

אז אני הוא כבר התאווה, ובגלל זה אני צריך כיוון. אני כל מה שאני יעשה - זה בגלל התאוות שלי ובשביל התאוות שלי.
ואילו אתה כבר הכיוון, ובגלל זה אתה צריך תאווה. ואתה כל מה שאתה תעשה - זה בגלל הכיוון שלך ובשביל הכיוון שלך.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130616

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 14 דצמ' 2020 22:26:

לדעתי זה הפוסט המרכזי של רובינהוד - שמסביר את שורש שיטתו - למי שרוצה לעמוד על מהות התופעה...  ועל שורש הויכוח שמתנהל כאן ביני לבינו.
אם ירשה לי - אכתוב על זה תגובה מפורטת וארוכה

רק אל תשכח שכל המחשבות שלי וכל התפיסות שלי בקשר לתאווה, מתחילים בנקודה אחת חשובה - שים סינון.

אל תשכח שהדיון שלי לא מתיימר לתקן את בעיית הפוי' באמצעות הדיונים האלה בלבד.

אבל אם תרצה להגיב על זה, תגיב.

עריכה: התכוונתי לומר שהסינון נועד להרחיק אותנו מהפוי' באמת. והדיונים האלו נועדו על מנת ליצור תודעה של אדם שלא יתקרב לפוי' בעוצמה של אדם מכור, אלא בעוצמה של אדם נורמלי.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 4 חודשים #130620

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

התמכרות לתאווה, זה בעיקרון רצון עז לקבל עוד ועוד ממשהו מסויים, בלי להפסיק.
ויש לזה יסוד חשוב - כי באמת אם יש משהו שחשוב, אז זה הגיוני לקבל ממנו עוד ועוד.

אבל כמובן לקחנו את זה למקום מאוד לא בריא. אז מה התיקון ? התיקון הוא ללכת לכיוון ההפוך, כפי שאמר הרמב"ם - אם אתה קמצן, תבזבז המון. אם אתה שתקן, תדבר הרבה.

מה ההיפך של התמכרות ?
הצעה ראשונה תהיה - להתרחק מההתמכרות - אם אתה מכור לאלכוהול, אל תתקרב לחנויות. אם אתה מכור לפוי', שים סינון.
אבל להתרחק זה לא ההיפך מהתמכרות, זה נותן לנו מרחב ריק שמאפשר לנו לבחור, אבל מה אנחנו בוחרים, אחרי שהגענו למרחב הריק והנקי מההתמכרות ?

הצעה שנייה תהיה חיים רוחניים - רוחניות זה ההיפך מהתמכרות.
אבל אני חולק על זה, הדיון הארוך שלי עם המשתמש המשתוקק מדבר על זה באריכות - רוחניות חיה בשיתוף פעולה כזה הדוק עם הרצון לקבל דופמין, שקשה לנתק ביניהם ולומר שהם הפכים של השני.

ההיפך של ההתמכרות, זה הכרת תודה. זה דעתי.
הכרת תודה, זה להסתכל על מה שיש ולומר על זה תודה. זה אמירה מאוד משמעותית, כי היא סותרת את כל הרעיון של ההתמכרות - שמה שיש זה לא מספיק, שיש עוד משהו להשיג.
זה כמו שריר, קשה להתאמן בהתחלה ברעיון של הכרת תודה, זה כמו כפתור חדש במוח.
הרבה פעמים זה קשה לי, כי יש הרבה סיטואציות בהם דווקא ביקורת עצמית ועין קשה על התוצאות הם חשובות לעבודה לדוגמא, ולא הכרת תודה על מה שיש.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 3 שנים, 3 חודשים #130939

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 28 דצמ' 2020 09:44:

תחיה חיים רוחניים - רוחניות זה ההיפך מהתמכרות.
אבל אני חולק על זה, הדיון הארוך שלי עם המשתמש המשתוקק מדבר על זה באריכות - רוחניות חיה בשיתוף פעולה כזה הדוק עם הרצון לקבל דופמין, שקשה לנתק ביניהם ולומר שהם הפכים של השני.

אז מה?   אז אפילו לשיטתך,  ההצעה היא לנסות לקבל דופאמין מסיפוקים רוחניים ולא ממין כפייתי.

ההיפך של ההתמכרות, זה הכרת תודה. זה דעתי.
הכרת תודה, זה להסתכל על מה שיש ולומר על זה תודה. זה אמירה מאוד משמעותית, כי היא סותרת את כל הרעיון של ההתמכרות - שמה שיש זה לא מספיק, שיש עוד משהו להשיג.
זה כמו שריר, קשה להתאמן בהתחלה ברעיון של הכרת תודה, זה כמו כפתור חדש במוח.
הרבה פעמים זה קשה לי, כי יש הרבה סיטואציות בהם דווקא ביקורת עצמית ועין קשה על התוצאות הם חשובות לעבודה לדוגמא, ולא הכרת תודה על מה שיש.

והכרת תודה לא גורמת להפרשת דופאמין?  את זה אומר מי שכתב - "מהדופאמין באת ואל הדופאמין תשוב"?

הכרת  תודה זה ההיפך של ההתמכרות, לא ההיפך של דופמין...

זמן ליצירת דף: 1.23 שניות

Are you sure?

כן