ברוכים הבאים, אורח

כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה
(0 צופה) 

נושא: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה 2094 צפיות

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 1 שבוע, 5 ימים #127720

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 08 ספט' 2020 22:08:

אני דווקא בכלל לא בקטע של 12 הצעדים...  נמצא באתר בגלל שאר היתרונות.

וכן - אני לא לחוץ - כי ב"ה חונכתי ואני חי וחושב בצורה אחרת לגמרי ממה שהרבנים שלך - ואתה בכללם - חושבים.

זו לא דמגוגיה לומר - שלו הייתי במקום של המחשבות שלך - אז אולי הייתי מסכים איתך.

לא מכיר את הסקר הזה, מעניין.  אבל מה שבטוח - הם נפלו ברשת של הפורנו ולא יצרו אותו. יצרו אותו אנשים שחושבים אחרת (דווקא כאלה שקרובים לפחות קצת - להשקפת עולמך).

איך אתה רוצה שאמחה? דווקא רבנים שקרובים יותר להשקפת עולמי - כמו הרב יהושע שפירא - הוא אחד מהכוחות הגדולים בתחום

זה כן דמגוגיה לומר את זה, כאשר כל מה שיש לך להגיד זה ש"חונכתי אחרת" ואילו אני מביא לך דוגמאות מוצקות לדבריי.

משתוקק, מי שיצר את הפורנו, הוא אלוקים בעצמו - הוא יצר את חלקי הגוף, הוא יצר את הדופמין, הוא יצר את כל הסיפור הזה, ושם אותנו בתוכו. זה לא שהרעיון הזה (של הפוי') הוא רעיון מוזר וקשה מאוד להבנה...
לנשים יש נטייה להיחשף, לקבל תשומת לב. סלפי, לייקים.
לגברים יש נטייה להסתכל, להציץ, לשכב.
תשלב את שני הדברים ביחד, ומה תקבל ? כמה זה אחד ועוד אחד ? זה שתיים.
זה הדחיפה הטבעית שנוצרה בגוף, שיצרה את כל המוטיבציה לזה.
הדיון פה מהיכן הגיע הפוי', מאיזה "השקפת עולם", היא כמו להתווכח מהיכן הגיע הסלעים, הם פשוט היו שם כל הזמן.

הרב יהושוע שפירא הוא אדם שלקח את ההתמודדות עם הפוי' ברצינות, כלומר - הוא נלחם מולו ברצינות, הבנתי שהוא דחף לעשות סינונים, טוב מאוד. אבל זה לא מספיק. הרב יהושוע שפירא פשוט אמר בקול רם מה שכולם ידעו ולא העיזו להגיד: שפוי' זה נורא, ופוי' זה נפוץ.
הוא לקח את זה משם קצת, אבל לא הרבה מעבר.
אם אתה חושב שהמצב הנוכחי, אם אתה חושב שהספינה אליו שטה היהדות הולכת לאיזה גן עדן של חוף בטוח בו אין יותר פוי', אז טוב מאוד, אין צורך שתמחה. רק תסביר לי בבקשה איך הספינה הזאת הולכת לשוט לחוף הזה, תסביר לי איך בעוד 5 או 10 שנים, הולכים להיות פחות ילדים ונערים שנופלים בפוי', מאשר היום. במיוחד שהציבור הדתי והחרדי מתחבר יותר ויותר לאינטרנט, והאינטרנט הופך להיות יותר ויותר נגיש (סיבים אופטיים), והתכנים בו הופכים להיות יותר ויותר מעניינים ומגרים, והמחשבים הופכים להיות יותר ויותר חזקים.
והקורונה הזאת רק מאיצה את התהליך הזה.
בא תסביר לי מה כל כך טוב בהשקפה הנוכחית שקיימת, שתגרום לכך שיהיה שיפור בעתיד.
בא נסה להרגיע יהודי מודאג, כמו שאומרים.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 5 ימים על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 5 ימים, 23 שעות #127865

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 99 ימים
  • דירוג פלטיניום

א. איזה "דוגמאות מוצקות הבאת" בדיוק...?   רק שככה האוירה היכן שחונכת. אז אני חונכתי במקום אחר ב"ה.

ב. ברור שמאת ה' היתה זאת, אבל "מגלגלים חובה ע"י חייב". זה לא הגיע מהציבור שאמון על השקפת התורה.
ג.לידיעתך, הרב יהושע שפירא - אחד הראשונים שהכניסו את שיטת 12 הצעדים לציבור הדתי - ונתן על זה שיעורים והרצאות והוא מהתומכים הנלהבים של האתר הזה. כמו כן כתב ספר "אשיב ממצולות" לנערים רווקים שנופלים. אל תדבר מה שאתה לא יודע.
ד. אני לא יודע למה אתה קורא "ההשקפה הנכחית שקיימת"...  שלא יהיה בגדר -טענו חיטים והודה לו בשעורים...

בהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 5 ימים, 22 שעות #127872

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 15 ספט' 2020 11:25:

א. איזה "דוגמאות מוצקות הבאת" בדיוק...?   רק שככה האוירה היכן שחונכת. אז אני חונכתי במקום אחר ב"ה.

ב. ברור שמאת ה' היתה זאת, אבל "מגלגלים חובה ע"י חייב". זה לא הגיע מהציבור שאמון על השקפת התורה.
ג.לידיעתך, הרב יהושע שפירא - אחד הראשונים שהכניסו את שיטת 12 הצעדים לציבור הדתי - ונתן על זה שיעורים והרצאות והוא מהתומכים הנלהבים של האתר הזה. כמו כן כתב ספר "אשיב ממצולות" לנערים רווקים שנופלים. אל תדבר מה שאתה לא יודע.
ד. אני לא יודע למה אתה קורא "ההשקפה הנכחית שקיימת"...  שלא יהיה בגדר -טענו חיטים והודה לו בשעורים...

בהצלחה רבה בעז"ה

א. דוגמא מוצקה, זה דוגמא הזאת, שאתה חוזר עליה כמה פעמים ביום:

וְאָהַבְתָּ, אֵת י"י אֱלהֶיךָ, בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ, וּבְכָל מְאדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר אָנכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם, עַל לְבָבֶךָ. וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ, וְדִבַּרְתָּ בָּם, בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ, וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ. וּקְשַׁרְתָּם לְאוֹת עַל יָדֶךָ, וְהָיוּ לְטוטָפת בֵּין עֵינֶיךָ. וּכְתַבְתָּם עַל מְזֻזוֹת בֵּיתֶךָ, וּבִשְׁעָרֶיךָ.

וְהָיָה אִם שָׁמעַ תִּשְׁמְעוּ אֶל מִצְו‍תַי, אֲשֶׁר אָנכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם הַיּוֹם, לְאַהֲבָה אֶת י"י אֱלהֵיכֶם וּלְעָבְדוֹ, בְּכָל לְבַבְכֶם, וּבְכָל נַפְשְׁכֶם. וְנָתַתִּי מְטַר אַרְצְכֶם בְּעִתּוֹ, יוֹרֶה וּמַלְקוֹשׁ; וְאָסַפְתָּ דְגָנֶךָ, וְתִירושְׁךָ וְיִצְהָרֶךָ. וְנָתַתִּי עֵשֶׂב בְּשָׂדְךָ לִבְהֶמְתֶּךָ, וְאָכַלְתָּ וְשָׂבָעְתָּ.

הִשָּׁמְרוּ לָכֶם, פֶּן יִפְתֶּה לְבַבְכֶם, וְסַרְתֶּם, וַעֲבַדְתֶּם אֱלוהִים אֲחֵרִים, וְהִשְׁתַּחֲוִיתֶם לָהֶם. וְחָרָה אַף י"י בָּכֶם, וְעָצַר אֶת הַשָּׁמַיִם וְלא יִהְיֶה מָטָר, וְהָאֲדָמָה לא תִתֵּן אֶת יְבוּלָהּ; וַאֲבַדְתֶּם מְהֵרָה מֵעַל הָאָרֶץ הַטּובָה, אֲשֶׁר י"י נותֵן לָכֶם.

ילד: "אבא, צריך לאהוב את ה', נכון ?"
אבא: "נכון מאוד, אם לא, הוא לא ייתן לנו גשם, שזה המקבילה בזמן העתיק למוות מרעב - בלי מים אין יבול, אז תאהב אותו טוב טוב או שתמות מרעב"
ילד: "אבא, אתה אוהב אותי ?"
אבא: "בטח שאני אוהב אותך"
ילד: "אבא, אם גם אוהב אותך, אם אני יפסיק לאהוב אותך, אתה תהרוג אותי ברעב ?"
אבא: "אההה.... לא"
ילד: "אז למה אלוקים יהרוג אותנו ברעב אם אנחנו לא נאהב אותו ?"
אבא: *מתחיל להתבלבל* "אה.. הוא לא, זה כאילו, משל, מטאפורה..."
ילד: "אז למה הוא כתב ככה ?"
אבא: "למה שלא תלך לשחק ?"

ב. מה זה אמור להביע ? הציבור היה אמור להיות מוגן מזה, ואם הרבנים היו נניח אומרים לא להתחסן מפני טטנוס, וכולם היו חולים בטטנוס, האם היית אומר שזה לא אשמת הציבור, כי הטטנוס לא הגיע בכלל מישראל, אלא בכלל הגיע מביצות באפריקה ?

את מי זה מעניין בכלל מאיפה הפוי' הגיע ? הפוי' הגיע מעמק סן פרננדו בקליפורניה, מה זה משנה ? הוא התפשט אלינו...

ג. ידעתי כבר, ואני חוזר שנית על שאלתי - נסה להרגיע יהודי מודאג ותגיד לי איך הספינה שטה כעת לגן עדן שאין בו פוי' יותר.

הרי מה כועסים על הממשלה עכשיו ? שאין לה אסטרטגיית יציאה מהקורונה נכון ? אז מה אסטרטגיית היציאה של הרבנים מהפוי' ?

ד. אתה שוב מנסה להפיל אותי בבור הזה שבו אני מסביר מה הדרך שחושבים כעת, ואז אתה תשים לפניי 320 ספרים ותגיד לי - זה מה שהם באמת חושבים, וזה נורא עמוק, ותחזור בעוד 45 שנה שתלמד את הנושא ואז תדבר. אני מסרב לעשות את זה. כי זה הכי קל בעולם לנפנף אותי ככה.

אז אני אתמצת את זה במשפט אחד: המחשבות והתפיסות שעברו ועוברים לרבנים בראש, שבגלל זה אנחנו במצב קטסטרופה מבחינת נפילות בקרב נערים צעירים וגם מבוגרים.

זה ההשקפה. השקפה של תוצאה, התוצאה היא כשלון.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 5 ימים, 21 שעות #127878

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

א - "אם כבנים אם כעבדים". בגלל זה אבא הוא בן אדם ולא אלוקים (ובגלל שהוא בן אדם - חברות ההיטק יכולות למכור את מוחו...). אגב - כל הפסוקים המפחידים הללו הם לא למי שלא מקפיד קלה כבחמורה אלא למי ש"וסרתם ועבדתם אלהים אחרים" - שהשתמד לגמרי...   אז מה אתה רוצה שיהיה???  מה מפחיד פה יהודי סטנדרטי???

ב - אתה כתבת השקפת עולם שרירותית לדעתי על יחסי מין - שהמטרה זו ההנאה - וכתבתי שאלה שחושבים כך התחילו עם הפורנו - וכל השאר זה רק בגלל ש"אוי לרשע ואוי לשכנו"... מה לעשות, אנחנו בני אדם.

ג - אם ידעת כבר אז אל תקטין ותכתוב "הרב יהושוע שפירא הוא אדם שלקח את ההתמודדות עם הפוי' ברצינות, כלומר - הוא נלחם מולו ברצינות, הבנתי שהוא דחף לעשות סינונים, טוב מאוד. אבל זה לא מספיק. הרב יהושוע שפירא פשוט אמר בקול רם מה שכולם ידעו ולא העיזו להגיד: שפוי' זה נורא, ופוי' זה נפוץ. הוא לקח את זה משם קצת, אבל לא הרבה מעבר."
כי הוא נגע בכל התחומים שאתה נוגע בהם כעת. כמו כן - ההשקפה שלו על היהדות שונה בתכלית מזו שאתה מתאר וסובל מטראומות בגללה...   
ד- לא צריך לקרוא כ"כ הרבה ספרים - רק כמה ספרי חסידות של הבעש"ט וההולכים בדרכו ושל הרב קוק.
ה - לא הבנתי איזו אלטרנטיבה אתה בעצמך מציע.  כמו כן - מעולם לא טענתי או חשבתי שהרבנים צריכים להיות איזה נביאים גדולים וכדומה. יש רק יחידים כאלה בדור. אבל מכאן ועד לבקר אותם בצורה כזו - הדרך ארוכה.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 5 ימים, 19 שעות #127882

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 15 ספט' 2020 12:39:

א - "אם כבנים אם כעבדים". בגלל זה אבא הוא בן אדם ולא אלוקים (ובגלל שהוא בן אדם - חברות ההיטק יכולות למכור את מוחו...). אגב - כל הפסוקים המפחידים הללו הם לא למי שלא מקפיד קלה כבחמורה אלא למי ש"וסרתם ועבדתם אלהים אחרים" - שהשתמד לגמרי...   אז מה אתה רוצה שיהיה???  מה מפחיד פה יהודי סטנדרטי???

ב - אתה כתבת השקפת עולם שרירותית לדעתי על יחסי מין - שהמטרה זו ההנאה - וכתבתי שאלה שחושבים כך התחילו עם הפורנו - וכל השאר זה רק בגלל ש"אוי לרשע ואוי לשכנו"... מה לעשות, אנחנו בני אדם.

ג - אם ידעת כבר אז אל תקטין ותכתוב "הרב יהושוע שפירא הוא אדם שלקח את ההתמודדות עם הפוי' ברצינות, כלומר - הוא נלחם מולו ברצינות, הבנתי שהוא דחף לעשות סינונים, טוב מאוד. אבל זה לא מספיק. הרב יהושוע שפירא פשוט אמר בקול רם מה שכולם ידעו ולא העיזו להגיד: שפוי' זה נורא, ופוי' זה נפוץ. הוא לקח את זה משם קצת, אבל לא הרבה מעבר."
כי הוא נגע בכל התחומים שאתה נוגע בהם כעת. כמו כן - ההשקפה שלו על היהדות שונה בתכלית מזו שאתה מתאר וסובל מטראומות בגללה...   
ד- לא צריך לקרוא כ"כ הרבה ספרים - רק כמה ספרי חסידות של הבעש"ט וההולכים בדרכו ושל הרב קוק.
ה - לא הבנתי איזו אלטרנטיבה אתה בעצמך מציע.  כמו כן - מעולם לא טענתי או חשבתי שהרבנים צריכים להיות איזה נביאים גדולים וכדומה. יש רק יחידים כאלה בדור. אבל מכאן ועד לבקר אותם בצורה כזו - הדרך ארוכה.

1. זה רק דוגמא אחת, ואפשר להתווכח עליה, אבל הטון של הדברים, וטון של הרבה מאוד דברים אחרים, יוצר לחץ טבעי.

אתה שוב נכנס איתי לקטנות, בעוד אני מראה לך את הטון שנובע מדברים רבים. ברור מאליו שכל דבר ניתן לפרש הפוך - אפשר בטח לפרש את זה שה' ייתן יותר גשם אם נעבוד עבודה זרה, אפשר להתפלפל ולחפור בכל דבר ולהפוך ולהפוך בה כי הכול בה.

אבל בסופו של דבר, איזה טון נקבע פה, והטון זה מה שחשוב שאנחנו מדברים על השפעה רוחנית. הטון הוא מלחיץ.

2. למה הנקודה שלך ? שאנחנו בני אדם ולכן... הנאה מיחסי מין זה כן מטרה ? אז אתה מסכים איתי ?

3. 12 הצעדים זה הרדמה כללית וניתוח. וזה טוב שיודעים איך לעשות את זה.

השאלה היא איך מונעים מרוב הנערים והצעירים להגיע למצב שבו צריך לשקול את זה בכלל.

4. וכמה הקריאה של הדברים האלה עזרה למישהו לא ליפול בפוי' ?  בדיוק, לא עזרה בכלל.

5. אני מנסה בעצמי לברר.

אבל אני מנסה להימנע מבורות, למשל - אני קובע שהתפיסה של הרבנים נכשלה, אני לא אומר שהתורה נכשלה, אני אומר שהרבנים לא הצליחו להשכיל ולקחת ממנה את האוצרות הרוחניים הנדרשים על מנת להילחם בפוי'.

מהם האוצרות הרוחניים שצריך לקחת כדי להילחם בפוי' ? לא יודע, מנסה לברר.

אני פשוט מנסה להסביר למה כבר לא מעניין אותי לקרוא ספר של הבעש"ט או כל ספר אחר של רבנים שבבירור אין להם ולא היה להם אותה רמת ניסיון שיש לי, כדי להילחם נגד הפוי', כי נמאס לי משיטות כושלות שנכשלות שוב ושוב.

חלק חשוב מאוד בריפוי המחלה או התפיסה, כרוך בלקבוע מאיפה לא לשאוב את הידע שלך.

התורה מאוד מאוד טובה במשהו אחד - היא טובה בלבנות בי מצפן רוחני שמבחין בין טוב לרע, ומוטיבציה ענקית ללכת לטוב.

אבל למנוע ממני לראות פוי', זה כבר משהו שצריך להעמיק יותר מה לעשות, ללמוד תורה או איזה ספר מוסר שכתב מישהו זה פשוט לא מספיק.

נערך לאחרונה: לפני 5 ימים, 13 שעות על ידי robinhood.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 5 ימים, 4 שעות #127892

• הרוצה בחיים
  • רצף ניקיון נוכחי: 33 ימים
  • חבר ותיק

רובין היקר, אני חייב לציין שטון דבריך קצת צורם לי.
אני מלא הערכה להתמודדות שלך עם התאווה והרצון שלך(וגם היכולות) לחקור מאיפה הגיעה ההתמכרות הזאת לעולם.
עם זאת קצת קשה לשמוע ניסוחים לא מכבדים לרבנים.
מותר לך (לדעתי) לא להסכים עם כל דבר שהם אומרים אבל צריך לדעת להתנסח בכבוד ואולי גם להטיל קצת ספק בעצמי כמו שאני מטיל בהם.

לגופו של עניין, מה היית מצפה מהרבנים לעשות?
אני רואה שלשה כיוונים לפתרון:
1) לאסור על שימוש באינטרנט - אתה רואה סיכוי שהוראה כזאת באמת תחזיק בציבור הדתי לאומי? על גבול הבלתי אפשרי להתנהל כך בימינו... גם בציבור החרדי ששם יש עוד כאלו שנוהגים כך, העסק מתחיל להפתח יותר ויותר...
2) לסנן את האינטרנט בצורה הרמטית- הרבנים הם לא אנשי טכנולוגיה אבל הם יכולים לקדם דרישה לזה מהציבור.
שזה לכאורה מה שנטספארק עושה אבל מי כמוך יודע שהפתרון הזה רחוק מלהיות מושלם
3) חינוך להתמודדות עם היצר- האם אתה רואה אפשרות שהחינוך יצליח בצורה כל כך טובה שילד בן 15 עם אינטרנט לא מסונן שקופצת לו איזה תמונה לא יסתכל בה? בעיני זה לא אפשרי...

אז מה עושים? משלבים הכל ביחד ומתפללים שה' יצליח דרכינו

יש לך כיוון אחר איך לפתור את הבעיה? באמת שאשמח לשמוע...
אבל סתם להטיח האשמות הרבנים שהם לא מצליחים לפתור את הבעיה (שזה נכון) כשלך אין שום פתרון אחר נשמע לי לא הוגן. מה לעשות המציאות שאנחנו חיים בה באמת קשה ומורכבת.

נותר לנו רק להתפלל לה' שיצליח דרכינו ויסיר מעלינו את כל המכשולים

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 5 ימים, 3 שעות #127898

• gidi
  • דירוג פלטיניום

בדרך כלל לא נוהג להגיב פה או להתערב יותר מידי כי אני לא רואה מה יוצא מזה ואני סתם יכול להיגרר לויכוח.

בכל זאת רציתי לשתף קצת את דעתי בנושא.

קודם כל לדעתי אין מה לצפות לאיזה פיתרון קסם או דרך שתבטיח לרבנים או לעומדים בראש להגן על הציבור מהתופעה הזאת, זה יצר הרע גדול, וכמו יצר הרע שגם היה קיים בדורות הקודמים (אם מדובר על עבודה זרה או גם על יצר התאווה המיני שמדובר עליו לא מעט במקורות או בשלל דוגמאות) אז תמיד תהיה לו יכולת משיכה חזקה וגדולה מכוח בשר ודם, וכן תמיד תישאר לנו "זכות" הבחירה שם.

(לכן מעכשיו כשאדבר על פיתרון הכוונה רק לכלי שעוזר אבל לא יכול להבטיח הגנה או מניעה מושלמת)

אם קיים פיתרון כלשהו זה דבר שיעזור להתמודד אבל שוב לא יכול להבטיח הגנה לאף אדם ולדעתי הפיתרון לא מתבסס רק על ריחוק הסתרה וחסימה של התאווה והגישה אליה, זאת דרך מקובלת היום בקרב רבנים לעודד את הריחוק מהתאווה ע"י כך שיש שיאסרו שימוש במכשירים או אינטרנט וכו' אבל זה עדיין לא הפיתרון רק עוד חלק שיכול לעזור למעט את כמות החשיפה, הקלות להגיע אליה והסיכוי להפוך למכורים כמונו.
הפיתרון נעוץ יותר בשיטת החינוך לדעתי, כמו אנשי מקצוע ששמעתי חשוב הדיבור על הנושא בפתיחות, להציג לנערים את מצב המציאות ולהזהיר מהסכנות אבל עיקר העיקרים זה לחזק את האמונה והחיבור לאלוקים.
כאלו שיתבססו חזק באמונה, אהבה וחיבור נכון וטוב לאלוקים יוכלו להתמודד גם בעתיד מול פיתויים ולהישאר נאמנים לאמונתם בכנות עצמית.
-כאן אני בעיקר מדבר על כאלו שעדיין לא הפכו למכורים אך כצפוי עלולים להיחשף רבות לפיתויים.
עבורנו, המכורים (*ובעצם מדבר אך ורק בשם עצמי!), הייתי אומר שמשהו כבר נפגם בחיבור הרוחני, גם אם האמונה והרצון שלנו חזקים ברגע שצרכנו כל כך הרבה מאותו דבר או השתמשנו רבות נוצר לנו ריחוק רוחני במימד מסויים מאלוקים וכפי שחברים מתארים שבעצם עשינו לנו אלוקים זרים בתאווה, אם במקביל ואם במקום, עבדנו את התאווה כאשר התמסרנו לזה כל כך התחברנו לזה והפכנו את זה לדבר המקודש, הטוב והמהנה ביותר עבורנו- "רוחנית" פיזית ונפשית. לכן בשביל מכור כמוני הפיתרון צריך להיות בחידוש וחיזוק הקשר הרוחני שלי חזרה לאלוקים ובכך להשתחרר מהתאווה- זה יסוד הפיתרון וזה מטרת תוכנית 12 הצעדים כפי שהיא מודה על כך בפה מלא, הכל סביב החיבור הרוחני לאלוקים.

מכאן שלדעתי במוסדות רבים בהם הרבנים מצליחים להנחיל חינוך באמונה ואהבת הבורא ברמה גבוהה ואיכותית הם מספקים את הפיתרון הטוב ביותר והרצוי מול אותה התמודדות שאנו נאלצים לעבור מול פיתויי היצר.

ושוב לסיכום, אדם שחי באמונה ובחיבור רוחני גבוה ידע בכל שלב בחיים שלו לדעת לקחת את ההחלטה הנכונה לפי רצון אלוקים וכך להינצל מאותה צרה (אם זה לדעת בעצמו לשים הגנה או להימנע מכניסה למקומות ומצבים מסוכנים גם כשיש בידו אפשרות ופיתוי מסויים).

כאן גם מתחברת לי הגישה שלך כלפי הדת כפי שאתה מתאר בקצת קושי מול החיבור לאלוקים, מה שמלמדים אותנו בתוכנית זה קצת לשחרר מתפיסות ישנות ומקולקלות שלנו כלפי אלוקים ולנסות להבין אותו מחדש בעצמנו בדרך בריאה ומחברת.
תקרא לזה פרשנות או איך שאתה רוצה העיקר שאתה תבין מי הוא אלוקים בשבילך אבל תבין שהוא רק טוב ואוהב, תבין אותו בדרך שלך, בדרך חדשה ומחברת ושכח ותבטל את כל התפיסה הקודמת שמפריעה לך לתפוס אותו כך.

מאחל לך כל טוב והצלחה רבה, שכולנו נזכה להתחבר לאלוקים שלנו, זה שאוהב דואג ומשגיח עלינו בהשגחה פרטית וכללית.
אוהבים.

נערך לאחרונה: לפני 5 ימים, 3 שעות על ידי gidi.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 5 ימים #127900

• לשוב הביתה
  • רצף ניקיון נוכחי: 67 ימים
  • דירוג זהב

בס"ד ארצה להגיב בנושא הלחץ שדיברת רובינהוד היקר שכביכול התורה מביאה עימה.

ממה שקראתי אתה נשמע אדם חכם ובעל יכולת העמקה גדולה..
ארצה להעיר על נקודה אחת והיא נקודת המבט על התורה.

לדעתי הרבה מהדברים שכתבת מתחילים ומסתיימים בעייני המתבונן. 

אני יכול לחזור ממשחק שקבוצתי הפסידה ליריבה וכשאחזור לבית, אפרש כל אמירה של אישתי כמעצבנת - למרות שבעיניים אובייקטיביות מהצד היא בכלל לא מעצבנת ואף הפוך, מנסה להיות נחמדה אליי. כך גם בלחץ שכביכול לטענתך התורה מביאה. לדעתי זה בעיני המתבונן, וכמו שאמר משתוקק בדרך שלה מחנכים בעלי ההוראה (לא ציטוט מדוייק).

לטענתי ,לא ניתן לדרוש מהתורה שהטון החיצוני שלה גם ישמש כרוך ונחת והכל מובן - זה סותר את כל ה"אני מאמין" של דרך התורה שהוא: להעמיק, להתסכל ולהתבונן ולא לעצור בחוץ, לא לפספס את העומק שבפנים. שים לב, בכל דבר בחיים, התורה מחנכת אותנו להיות אנשים עמוקים ופנימיים שלא מסתכלים רק על המעטפת: הלימוד תורה הוא מעמיק; כשמחפשים חבר/אישה התורה מחנכת להסתכל בנוסף מהחוץ על המידות; 'עין תחת עין' 'וקצותה את כפה' חלילה שזה יהיה כפשוטו.
ברגע שאני משתנה, כלומר דרך ההתבוננות שלי משתנה - המלחיץ כבר לא נראה מלחיץ.
ובחזרה לדוגמא, ברגע שהקבוצה שלי תנצח, פתאום הדברים של אישתי יראו אחרת ויותר נחמדים.

ואם ישאלו 'הרי יש מלא אנשים בדת שנופלים כנראה מלחץ?' אז מה..כנראה שהם חונכו בצורה לא נכונה והם עובדים את ה' בצורה לא נכונה ועם הזמן בע"ה יבינו שלדור הנוכחי לא מתאימה אותה שיטת חינוך אך גם מצד הדור לקנות את מידת העמל, היגיעה והעמקה ולהבין שלא הכל מונגש ומגיע במהרה כמו התוכן הויזואלי שמציף אותנו ללא הרף אם עשרות תמונות בשניה (לא אומר בוודאות, מעלה אופציה). לדוג' מה שהרב נבון הביא שהייתה תקופה ביהדות(אולי עד היום) בה רוב חשבו שחווה אכלה תפוח. זה אומר שאם הרוב חשב כך זה נכון? או דוד המלך ג'ינג'י או שהמשיח יבוא על חמור לבן(שום מקום לא כתוב לבן); לדוג' המחלוקת האם הגיוס הוא דבר נכון או לא? אם נלך לפי הרוב - שהוא חרדי(אם נסתכל על המגזר ששומר תורה ומצוות) אזי לא הייתי אמור להיות בצבא- שלדעת רבותיי מצווה מן התורה; התורה היא לא לפי הרוב, התורה היא לפי האמת, ולפעמים היא מתגלה לציבור הרחב באיחור. ולפעמים פירוש לא נכון של הנאמר. כל דור, התמודדות חדשה, ועם הזמן גם יבוא בע"ה הפיתרון הנכון בהבנת הדברים על ידי הרבנים הקדושים שלנו.

אשתף שחבר מאוד קרוב אליי הרגיש לחצים מכיוון הדת והחליט שהוא מפסיק עם זה ועוזב את הדת, ובאמת כך היה. אך לאחר זמן הוא גילה שגם במקומות אחרים מחוץ לדת - הלחץ נמצא שם עד שבסוף הוא התחיל לעבוד על עצמו ולקרוא על זה ואפילו ללכת לאיש מקצוע.

לחץ זה דבר שיכול להיות טוב וגם רע. יש לחץ המדרבן לעשייה ויש לחץ הגורם למועקה נפשית ושיתוק. הכל צריך לבחון.

כמובן שאני לא מייעץ כלום ולא מתיימר חלילה לייעץ ולא באמת מכיר את אופן ההתמודדות שלך עם לחץ כלפי הדת, אבל היה לי חשוב להניח כאן את הדברים כדי להעלות חומר למחשבה.

כמובן אומר את דבריי בכבוד ובזהירות, בטח לפני ראש השנה, כדברים שכמובן ניתן לחלוק עליהם ולא להסכים וכחלק מדיון פתוח שעלה כאן. מעריך מאוד אחי ומקווה שלא חציתי גבול או שניים;)

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 4 ימים, 15 שעות #127908

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
robinhood כתב on 15 ספט' 2020 14:28:

אבל אני מנסה להימנע מבורות, למשל - אני קובע שהתפיסה של הרבנים נכשלה, אני לא אומר שהתורה נכשלה, אני אומר שהרבנים לא הצליחו להשכיל ולקחת ממנה את האוצרות הרוחניים הנדרשים על מנת להילחם בפוי'.

התורה מאוד מאוד טובה במשהו אחד - היא טובה בלבנות בי מצפן רוחני שמבחין בין טוב לרע, ומוטיבציה ענקית ללכת לטוב.

אבל למנוע ממני לראות פוי', זה כבר משהו שצריך להעמיק יותר מה לעשות, ללמוד תורה או איזה ספר מוסר שכתב מישהו זה פשוט לא מספיק.

דבריך אלה קצת סותרים אחד את השני לענ"ד.

בכל מקרה - ב"ה שאני לא חש את תחושותך הנ"ל לגבי התורה הקדושה והאהובה. אין לי אלא להצטער בצערך.

אני לא חושב שאף אחד בעולם נתן פיתרון לפורנו, ולכן אי אפשר לעשות שום השוואה (הרבנים שלא הצליחו כלפי - מי??? שכן הצליח).

הפוך, בגמרא ןבספרי חסידות וקבלה מופיע שבסוף הגלות - תרבה החוצפה ויגדל הרוע - אז הכל היה צפוי מראש.

אנחנו בני אדם ולא מלאכים. 

בכל אופן, לא הבנתי את תפיסותך לגבי היחס למין ביהדות - מזה התחיל הויכוח שלנו. לא הבנתי על מה אתה משיג - בעיקר כי אני לא שותף לתפיסות שלהן אתה קורא "יהדות".

ברכה והצלחה בעז"ה

נערך לאחרונה: לפני 4 ימים, 15 שעות על ידי המשתוקק.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 ימים, 22 שעות #127956

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
הרוצה בחיים כתב on 16 ספט' 2020 05:35:

רובין היקר, אני חייב לציין שטון דבריך קצת צורם לי.
אני מלא הערכה להתמודדות שלך עם התאווה והרצון שלך(וגם היכולות) לחקור מאיפה הגיעה ההתמכרות הזאת לעולם.
עם זאת קצת קשה לשמוע ניסוחים לא מכבדים לרבנים.
מותר לך (לדעתי) לא להסכים עם כל דבר שהם אומרים אבל צריך לדעת להתנסח בכבוד ואולי גם להטיל קצת ספק בעצמי כמו שאני מטיל בהם.

לגופו של עניין, מה היית מצפה מהרבנים לעשות?
אני רואה שלשה כיוונים לפתרון:
1) לאסור על שימוש באינטרנט - אתה רואה סיכוי שהוראה כזאת באמת תחזיק בציבור הדתי לאומי? על גבול הבלתי אפשרי להתנהל כך בימינו... גם בציבור החרדי ששם יש עוד כאלו שנוהגים כך, העסק מתחיל להפתח יותר ויותר...
2) לסנן את האינטרנט בצורה הרמטית- הרבנים הם לא אנשי טכנולוגיה אבל הם יכולים לקדם דרישה לזה מהציבור.
שזה לכאורה מה שנטספארק עושה אבל מי כמוך יודע שהפתרון הזה רחוק מלהיות מושלם
3) חינוך להתמודדות עם היצר- האם אתה רואה אפשרות שהחינוך יצליח בצורה כל כך טובה שילד בן 15 עם אינטרנט לא מסונן שקופצת לו איזה תמונה לא יסתכל בה? בעיני זה לא אפשרי...

אז מה עושים? משלבים הכל ביחד ומתפללים שה' יצליח דרכינו

יש לך כיוון אחר איך לפתור את הבעיה? באמת שאשמח לשמוע...
אבל סתם להטיח האשמות הרבנים שהם לא מצליחים לפתור את הבעיה (שזה נכון) כשלך אין שום פתרון אחר נשמע לי לא הוגן. מה לעשות המציאות שאנחנו חיים בה באמת קשה ומורכבת.

נותר לנו רק להתפלל לה' שיצליח דרכינו ויסיר מעלינו את כל המכשולים

שאלה טובה מה הייתי רוצה שהם יעשו, 1 כמובן זה לא אפשרי, אתה צודק. 2. הרבנים עושים ברמה מסויימת, אם כי זה רחוק ממושלם.
3. ברור שחינוך כזה הוא בלתי אפשרי, אתה צודק, אין אפוטרופוס לעריות.

אז מה אני רוצה שהם יעשו ?
1. סינונים טובים יותר, לכל הציבור.
כרגע, הציבור החרדי המציא לעצמו כמה סינונים, ופחות או יותר הסתגר לו בנחת שם. מה עם שאר העם ? שיתפוצצו להם עם האינטרנט שלהם המופקר. לא אכפת לנו.
במקום שהחרדים יקדמו פתרון לכלל הציבור, אנחנו רואים רק אנשים כמו שולי מועלם המזרחניקית או מיקי זוהר שמהליכוד בכלל, שמנסים לקדם סינון לכל הציבור, משהו אמיתי. מיקי זוהר רצה לסנן את האינטרנט ברמת המדינה, כמו איראן, זה קיצוני אבל לפחות אכפת לו, לחרדים אכפת מספיק לדפוק על השולחן בכנסת ולתבוע תקציבים לזה ? או שהם רק יודעים לתבוע תקציבים לסטנדר חדש בבית מדרש כלשהוא? 

2. החינוך החרדי היום מנסה להביא את אותו הטון לגבי יצר הרע לבחורים צעירים, כאילו היינו בשנת 1900, כאילו העולם לא השתנה.
צריך לתת להם יותר סליחה ומחילה ועדינות, מאשר קשיחות והפחדה - קל מאוד להפחיד אנשים עד מוות בקשר לחטא השז"ל, אבל זה לא עובד.

זה בתור התחלה יהיה שני דברים טובים מאוד.

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 2 ימים, 21 שעות #127957

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
לשוב הביתה כתב on 16 ספט' 2020 09:30:

בס"ד ארצה להגיב בנושא הלחץ שדיברת רובינהוד היקר שכביכול התורה מביאה עימה.

ממה שקראתי אתה נשמע אדם חכם ובעל יכולת העמקה גדולה..
ארצה להעיר על נקודה אחת והיא נקודת המבט על התורה.

לדעתי הרבה מהדברים שכתבת מתחילים ומסתיימים בעייני המתבונן. 

אני יכול לחזור ממשחק שקבוצתי הפסידה ליריבה וכשאחזור לבית, אפרש כל אמירה של אישתי כמעצבנת - למרות שבעיניים אובייקטיביות מהצד היא בכלל לא מעצבנת ואף הפוך, מנסה להיות נחמדה אליי. כך גם בלחץ שכביכול לטענתך התורה מביאה. לדעתי זה בעיני המתבונן, וכמו שאמר משתוקק בדרך שלה מחנכים בעלי ההוראה (לא ציטוט מדוייק).

לטענתי ,לא ניתן לדרוש מהתורה שהטון החיצוני שלה גם ישמש כרוך ונחת והכל מובן - זה סותר את כל ה"אני מאמין" של דרך התורה שהוא: להעמיק, להתסכל ולהתבונן ולא לעצור בחוץ, לא לפספס את העומק שבפנים. שים לב, בכל דבר בחיים, התורה מחנכת אותנו להיות אנשים עמוקים ופנימיים שלא מסתכלים רק על המעטפת: הלימוד תורה הוא מעמיק; כשמחפשים חבר/אישה התורה מחנכת להסתכל בנוסף מהחוץ על המידות; 'עין תחת עין' 'וקצותה את כפה' חלילה שזה יהיה כפשוטו.
ברגע שאני משתנה, כלומר דרך ההתבוננות שלי משתנה - המלחיץ כבר לא נראה מלחיץ.
ובחזרה לדוגמא, ברגע שהקבוצה שלי תנצח, פתאום הדברים של אישתי יראו אחרת ויותר נחמדים.

ואם ישאלו 'הרי יש מלא אנשים בדת שנופלים כנראה מלחץ?' אז מה..כנראה שהם חונכו בצורה לא נכונה והם עובדים את ה' בצורה לא נכונה ועם הזמן בע"ה יבינו שלדור הנוכחי לא מתאימה אותה שיטת חינוך אך גם מצד הדור לקנות את מידת העמל, היגיעה והעמקה ולהבין שלא הכל מונגש ומגיע במהרה כמו התוכן הויזואלי שמציף אותנו ללא הרף אם עשרות תמונות בשניה (לא אומר בוודאות, מעלה אופציה). לדוג' מה שהרב נבון הביא שהייתה תקופה ביהדות(אולי עד היום) בה רוב חשבו שחווה אכלה תפוח. זה אומר שאם הרוב חשב כך זה נכון? או דוד המלך ג'ינג'י או שהמשיח יבוא על חמור לבן(שום מקום לא כתוב לבן); לדוג' המחלוקת האם הגיוס הוא דבר נכון או לא? אם נלך לפי הרוב - שהוא חרדי(אם נסתכל על המגזר ששומר תורה ומצוות) אזי לא הייתי אמור להיות בצבא- שלדעת רבותיי מצווה מן התורה; התורה היא לא לפי הרוב, התורה היא לפי האמת, ולפעמים היא מתגלה לציבור הרחב באיחור. ולפעמים פירוש לא נכון של הנאמר. כל דור, התמודדות חדשה, ועם הזמן גם יבוא בע"ה הפיתרון הנכון בהבנת הדברים על ידי הרבנים הקדושים שלנו.

אשתף שחבר מאוד קרוב אליי הרגיש לחצים מכיוון הדת והחליט שהוא מפסיק עם זה ועוזב את הדת, ובאמת כך היה. אך לאחר זמן הוא גילה שגם במקומות אחרים מחוץ לדת - הלחץ נמצא שם עד שבסוף הוא התחיל לעבוד על עצמו ולקרוא על זה ואפילו ללכת לאיש מקצוע.

לחץ זה דבר שיכול להיות טוב וגם רע. יש לחץ המדרבן לעשייה ויש לחץ הגורם למועקה נפשית ושיתוק. הכל צריך לבחון.

כמובן שאני לא מייעץ כלום ולא מתיימר חלילה לייעץ ולא באמת מכיר את אופן ההתמודדות שלך עם לחץ כלפי הדת, אבל היה לי חשוב להניח כאן את הדברים כדי להעלות חומר למחשבה.

כמובן אומר את דבריי בכבוד ובזהירות, בטח לפני ראש השנה, כדברים שכמובן ניתן לחלוק עליהם ולא להסכים וכחלק מדיון פתוח שעלה כאן. מעריך מאוד אחי ומקווה שלא חציתי גבול או שניים;)

הפוי' הוא כמו מיקרוסקופ - הוא מעצים פי אלף תחושות שחשת אותם רק מעט.

לחץ, חרדה, תחושות לא נעימות.
למשל יש את האווירה של בית המדרש שיש בה משהו תחרותי, לפעמים זה הולך לכיוון לא בריא, הפוי' פתאום נותן לך להבין (דרך החושים שנפתחו מדי) כמה זה לא בריא.
למשל יש החמרות רבות נניח בתפילה - שנניח מישהו פוסק שצריך להתנועע כך ולא אחרת, לכוון כך ולא אחרת, להגיד זאת ולא אחרת, וככה להעמיס עוד ועוד פרטים. אז הפוי' גורם לך דרך החוש המורגש יותר, כמה ההחמרות האלה עברו את הטעם הטוב.

וכן הלאה.

אין קהילה מושלמת, ואין רב מושלם, ואין משהו מושלם, ולפעמים לוקחים את התורה רחוק מדי לכל מיני כיוונים, אתה באמת לא יודע לחשוב לי על מקרה בו זה הלך רחוק מדי ?
בכל מקרה, הפוי' גורם לך להפסיק להתעלם מזה או לתרץ בשביל זה תירוצים, ומניח את הבעיה מולך ואומר - יש פה בעיה.

ככה לפחות אני רואה את זה. ייתכן שאני טועה...

תגובה: כמה מחשבות שיוצאות מאדם שמתמודד מול התאווה לפני 11 שעות, 25 דקות #127968

• הרוצה בחיים
  • רצף ניקיון נוכחי: 33 ימים
  • חבר ותיק

תודה על התגובה העניינים.
בקשר ל 1, זה מאד קשה ליצור סינון מושלם(מסנן את כל מה שרע ומשאיר את כל מה שלא רע) זה מאד מאד קשה
וזה מה שכנראה נטספארק מנסים לעשות בהצלחה מסויימת אם כי רחוקה משלמות .
הציבור החרדי מוכן ללכת על סינונים שיסננו בצורה יותר טובה את מה שרע אבל זה בא עם מחיר של סינון של הרבה לא רע /טוב - אני לא בטוח שכל הציבור מוכן לשלם את המחיר הזה.
כל הכבוד למי שכן.
מאידך בציבורים אחרים מעדיפים סינונים פחות הרמטיים שמאפשרים שימוש בכל הטוב(וגם הפחות טוב) שיש לאינטרנט להציע.
תקן אותי אם אני טועה אבל מה שמדובר בכנסת זה על סינון של פוי' ממש וכמובן שיאפשר גישה לתכנים לא צנועים אחרים כך שזה אולי יכול לפתור בעיות זל עיוות המציאות אבל זה לא פתרון לתאווה.

בקשר ל2. אני גם מעדיף חינוך של העמקה(בגילאים בוגרים) ולא הפחדה
אבל גם האמת צריכה להיאמר יש הרבה מקורות מפחידים בקשר לשזל- עיין בשבוע שיוצא מגדרו... 

אין ספק שיש הרבה מה לשפר אבל אני לא חושב שכדאי להאשים את הרבנים במצב הנוכחי, המצב באמת מאד מורכב.

זמן ליצירת דף: 0.97 שניות

Are you sure?

כן