ברוכים הבאים, אורח

יוטיוטיפ - טיפ להתמודדות עם יוטיוב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: יוטיוטיפ - טיפ להתמודדות עם יוטיוב 1077 צפיות

יוטיוטיפ - טיפ להתמודדות עם יוטיוב לפני 6 שנים, 6 חודשים #108190

• wannaStop
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג כסף

שלום חברי למסע,
רציתי לשתף ולהציע טיפ להתמודדות עם יוטיוב.
זה לא מהווה מחסום בשום אופן (מניסיון), אבל זה מכשול לתאווה.
וכמובן שזה תלוי בלהיטות שאדם מגיע איתה לאינטרנט.
יוטיוב הוא האתר כנראה הכי מסוכן והכי חשוב בקרבנו. התועלת ממנו עצומה וכך גם החיסרון שלו והחיסרון שהוא מוליד בנו. חרב פיפיות לכל דבר ועניין.
הטיפ הזה טוב בעיקר למי שעוד לא נחשף לעומק הקלקול שיש ביוטיוב, אך גם כל השאר סביר שיקבלו מזה איזו תועלת.

ונתחיל,
ביוטיוב יש אפשרות לגלוש בתור 'אורח' או בתור 'משתמש רשום של גוגל' (כלומר אם פתחת מייל אז אתה נכנס עם השם משתמש וסיסמא לכל השירותים של גוגל). כאשר אנחנו צופים בסרטונים, נוצרת היסטוריה במערכת של גוגל שמנתחת את ההעדפות שלנו ומייצרת סרטונים מומלצים עבורנו. הניתוח של יוטיוב נעשה בצורה מושלמת. מניסיון.
אבל,
בתור 'משתמש רשום' יש לנו את האפשרות למחוק את ההיסטוריה (שנצברה) ולהשהות את תהליך הזכירה של המערכת את הסרטונים שאדם צופה בהם (ובכך לשלוט בנתונים שהמערכת תנתח).
אני החלטתי לנצל את הכח הזה של המערכת ולשלוט בתהליך הניתוח של יוטיוב.
מה שעשיתי זה מחקתי את כל ההיסטוריה שהייתה לי, ונכנסתי ברצף לכל מיני סרטונים של שירים חסידיים, הרצאות של TED, לימוד נגינה, קונצרטים וכדומה', סרטונים שמעניינים אותי, וככה יצרתי היסטוריה חדשה ונקייה, בעלת מאפיינים שאני בעצם בחרתי באופן רצוני וחופשי. מתוך כך, המערכת של גוגל (יוטיוב הוא מבית גוגל כידוע) מזהה ומציעה לי סרטונים רק על פי ההעדפות האישיות שלי (שנלמדות מתוך ההיסטוריה). לאחר הפעם הראשונה שעשיתי כך, השהיתי את תהליך הזיכרון של יוטיוב (יש כפתור שם) וזה מבחינתי ברירת המחדל.
מאז בכל פעם שאני נכנס ליוטיוב, מלכתחילה מופיעים לי דברים שימשכו אותי לעיסוק נכון וראוי, וכשאני מבחין שאני שולט כאן בסיטואציה ולא יוטיוב הוא השולט, אז אני מבטל את ההשהייה וצופה בתכנים ראויים שנצברים גם כן בהיסטוריה, וככה כשאני מסיים לצפות בדברים נקיים ומותרים אני נועל ההיסטוריה כדי שלא יהיה מצב שאפול וזה יכנס להיסטוריה וממילא להצעות שהמערכת תיתן לי.
וכמובן, אם בכל זאת נפלתי אני יכול למחוק את זה מההיסטוריה וככה המערכת לא תציע לי סרטונים רעים.
כמובן שלפני שאני יוצא מיוטיוב, אני דואג להחזיר את זה למצב מושהה כדי שלא בטעות יצא שנכנסתי למשהו רע וזה יכנס להמלצות של יוטיוב. (ויוטיוב יודעים על מה לשים דגש בהמלצות אפילו אם ראינו את זה רק פעם אחת).

ידידי למסע,
הטיפ הזה הוא רק מכשול, וצריך עוד כלים והכנה בנוסף אליו. אבל לי זה עוזר (הצריכה שלי ירדה מאוד ב"ה)
ייתכן שזה יהיה לתועלת גם לאחרים. אני מקווה.
מקווה שהובנתי כאן. יום טוב

תגובה: יוטיוטיפ - טיפ להתמודדות עם יוטיוב לפני 6 שנים, 5 חודשים #108199

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום wannStop
תודה רבה לך על הטיפ
מי שזה עובד לו, אז בשמחה
אני סיגלתי לעצמי טיפ שונה קצת - אני פשוט לא נכנס ליוטיוב 
הראש שלי לא עובד בצורה של "אם ראיתי רק קצת דברים רעים, אז אני מיד מוחק את ההיסטוריה"
אני יודע על עצמי שאם אני נכנס לשם, אני נשאר שם. רק להיום אני מוותר על האתר הזה.

ושוב מי שזה עובד לו, וזה עוזר לו, אז בשמחה שייקח את הטיפ הזה
אוהבים אותך

תגובה: יוטיוטיפ - טיפ להתמודדות עם יוטיוב לפני 6 שנים, 5 חודשים #108209

• wannaStop
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג כסף

אתה צודק בהחלט, עדיף לא להיכנס בכלל.
אבל אני לומד הרבה דרך יוטיוב.. אני לא יכול לנתק את זה לגמרי.

תגובה: יוטיוטיפ - טיפ להתמודדות עם יוטיוב לפני 6 שנים, 5 חודשים #108211

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום wannaStop

תודה על הטיפ. זה מעניין... רציתי להוסיף גם שיש את האפשרות ללחוץ על שלש הנקודות הקטנות ליד כל סירטון, שם ישנה אפשרות לבחור "לא מעונין" ואני מאמין שהוא לוקח את זה לתשומת ליבו...

אגב, כך גיליתי שמישהו במשפחתי משתמש... פעם השארתי את המשתמש שלי פתוח במחשב אחר ו"ההוא" נכנס ליוטיוב דרך המשתמש שלי.. התחלתי לקבל הצעות מאד מפתות ל"סרטונים שאולי אוהב"...
עשיתי "לא מעונין" וזה פסק עד היום.

אישית אני נכנס ליוטיוב. אבל זה לא משנה באמת. כל אחד והדרך שבחר לו האלוקים.

תגובה: יוטיוטיפ - טיפ להתמודדות עם יוטיוב לפני 6 שנים, 5 חודשים #108233

• שלמה חיים
  • רצף ניקיון נוכחי: 21 ימים
  • חבר חדש

תודה!

תגובה: יוטיוטיפ - טיפ להתמודדות עם יוטיוב לפני 6 שנים, 5 חודשים #108234

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

שלום לך חבר חדש [יהודי צעיר מבוגר?]
נשמח לעזור ולהעזר
נדיר למצוא כאן מתחילים עם רצף נקיון כזה.
שמחים שאתה איתנו
ובעיקר...
​אוהבים

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן