ברוכים הבאים, אורח

האם כל החיים צריכים להיות במלחמה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? 1808 צפיות

האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? לפני 7 שנים #101619

האם כל החיים צריכים להיות במלחמה?

בחסדי ה' יתברך השתלשל לידי בדרך לא דרך חידוש יפה ומדהים שמין הראוי שאחלוק ואשתף אותו עם אחרים... כל מי שחפץ. יתכן ויהיה כאלו שעבורם אין זה חידוש כל כך, אבל בשבילי נראה ב"ה שזיכה אותי ה' יתברך בחידוש נפלא ומדהים ממש:

קורות חיי סיפרו לי הרבה דברים על מחלת ההתמכרות, מהי? מה עלי לעשות? מתי לחדול ומתי להילחם? ההתמודדות שלי הייתה קשה מנשוא. מבחינתי, אז, זה היה נראה משימה בלתי אפשרית, ואפילו הזוי. מקסימום חלום יפה... הימים מתקדמים ואתה חייב, כן, מחויב בנפשך לעשות משהו להצלתך, אחרת... (תשלימו את המשפט – מנסיונכם..). ההבנה שהייתה שגורה בשכלי בדרך כלל [כיצד עלי לפעול] היא, כפי מה שאתם מכירים; לצורך העניין נתאר מצב התמודדות לדוגמה, על מנת שנבין את הדבר הבא היטב:

בהפתעה בחצות ליל נשמעת פתאום הזעקה מחרידה העולה ויורדת... אנו מיד רצים למקלטים תופסים מחסה עולים על מטוסים ומנסים לכפות השבתה על המחלה שנדלקה, כמות הכוח שבידנו מראה כי ביכולתנו להשבית את המתקפה מקסימום למאה ועשרים דקות (נניח לצורך העניין)... מצד כוח הבחירה והכבישה שלנו, נטו. כאן, כולנו מבינים שההשבתה מהכוח הרצון שלא למעוד – ולא שיהיה ביטול הבעיה - לא תעמוד לנו יותר מאותם ה-120, שלכן בזמן הזה כולנו נכנסים לקרב על החיים, מתחילים לעשות פעולות (כל אחד והפעולות שעוזרות לו) על מנת להביס ולמחוק את האויב.

אופן וצורת הלחימה פה הוא שונה מאדם לאדם: ונציג מספר דוגמאות:

יש שיתחילו בפעולות מצילות חיים כעבור שעה מתחילת המתקפה. (כי בשעה הראשונה הם עוד חושבים איכשהו שיצלחו לכפות השבתה בכוח הרצון והבחירה. וככל ששעון החול הולך ואוזל הם רואים שעוד מעט הם יהיו מובסים וקרועים) ולכן הם מתחילים בפעולות איכותיות וטובות. ואיך שהוא מצליחים ולא מצליחים להתמודד במתקפה. (תלוי איזה מתקפה).

ויש שיתחילו כנ"ל.. אך יעשו פעולות רגילות או חלשות ובסוף... נשבר להם... נשבר להם על זה שלא הצליחו... למעט דבר אחד או שתיים שכן הצליחו.

ויש שיתחילו רק ממש ברגע האחרון ויעשו את הפעולות הכי גדולות אדירות וחזקות שיש... אבל גם פה, גם אלו בסופו של מאבק נופלים לידי האויב הרע והמר.

א-ב-ל!! יש קבוצה אחרת לגמרי, השונה מכול הנ"ל, החכמה באמת, הלוקחת אחריות רצינית על החיים. ובכל מתקפה – תהיה איזו שתהיה – מיד ברגע הראשון - בהתחלה ממש, מתחילים הם מיד בפעולות חזקות ונועזות עד להבסת האויב טוטלית, למחיקתו המוחלטת! הם אכן מצליחים פעם אחר פעם לגבור על האויב לגמרי ולנצח אותו סופית – אלו הם הצוברים רצף ניקיון ארוך ארוך. אשרי חלקם!

כאן קורות חיי לימודו אותי וגם לימדו אותי, לימדו אותי משהו עמוק ויסודי, והוא; שכל הדוגמאות הללו "פסולים מיסודום!" ככה לא חיים חיים וככה לא מנהלים חיים! חשבתי לעצמי האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? זה מה שה' רוצה? אז נכון שחיים בלי מלחמה אינם חיים, אבל האם כל החיים צריך להילחם ולהילחם ולהילחם... בלי הפסקה? נשמע לכם הגיוני?

אז מניסיון של ימי הנקיות שצברתי עד כה (כ-500 יום), מעוניין לשתף ולחלוק איתכם את הדבר הבא מה שפתאום תפסתי.. שבשבילי הוא נראה כחידוש גדול; והוא, שכל העבודה והפעולות שלי התחילו הרבה הרבה, אבל "הרבה מאוד" זמן לפני שכל המתקפות הללו היו מתחילות בכלל! בזמן שהכול הכול שליו ורגוע. (ובוודאי שגם בזמן מתקפה וגם לאחריה המשכתי לבצע את הפעולות המחזקות אצלי את ההחלמה).

ומשעבדתי כך ובהתמדה (מדי יום ביומו מבלי לוותר) ראיתי בחוש איך פתאום החיים שלי מתחילים להראות אחרת ומשתנים לגמרי. לחיים טובים ונפלאים הרבה יותר. חיים שמחים ומאושרים ובעיקר משוחררים!

ולפתע פתאום קלטתי, באמת - לא כל החיים מלחמה.

ובדרך אגב גם, למדתי עוד משהו חשוב, למדתי, שפעולה טובה זוהי פעולה שבה אני עובד על 'שורש הבעיה' שלי.. ואני רואה באמצעות פעולה זו התקדמות. ולא, אחשוב על פעולה אחרת ואנסה אותה – עד להשגת היעד הנרצה. החלמה, רוגע וגם שלווה מכל התאווה.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? לפני 7 שנים #101635

אני אשמח שתרשום איזה פעולות בדיוק עשית ומה אתה מציע לי לעשות.
(אני כבר שנה וקצת פה בפורום ועוד לא זכיתי לעלות על הדרך. עצות ועזרה יתקבלו בשמחה)

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? לפני 7 שנים #101644

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

אכן כן. צריך לוותר ולא להילחם. בשניה שזה מלחמה אז כבר הפסדנו... כי במלחמה תמיד בסופו של יום נפסיד. 
צריך כניעה וויתור. 
אוהבים. 

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? לפני 7 שנים #101651

- נחמן נתון,

יש המון המון כלים!
להלן קישור למקצת הכלים הקיימים:
gye.org.il/forum/15-%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%9E%D7%94/35975-%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%96-%D7%9B%D7%9C%D7%99%D7%9D#35975

הערה כללית: ממה שמתי לב, יתכן וניתן לסכם בגדול את כלל הכלים כולם:
הכלים המומלצים בהם ראוי לנו לבחור, אלו כלים הפועלים על הגוף + הנפש (כלומר לבחור בכמה כלים שיעבדו גם על הגוף וגם על הנפש), המבראים ומחלימים אותה - באמצעות
הרחקה "פיזית" של עצמינו וגופינו - מהדבר,
השכחת והעלמת התשוקות,
העצמה רוחניות. (חיבור לרוחניות).
הרוחניות כוללת בתוכה את השמחה העונג, והשחרור והעדפה (מרצון) של משהו על גבי חברו.

סתם כדוגמה להבנת העניין, אם ניקח כל ספר כל שהו העוסק בענייני מידות ובין אדם לחברו ונחליט לנסות לקיימו בכל בכוח (על אף שזה קשה) פתאום ההתמכרות תחל להופיע פחות. כי הנפש מקבלת את הצורך הפנימי שלה ממקום אחר.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? לפני 7 שנים #101656

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

או פשוט עבודת הצעדים שזה הדרך הכי יעילה...
אגב יש ספרים כמו ״צעד קדימה לפעולה״ שזה מדריך מאוד מפורט לעבודת הצעדים. 

תגובה: האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? לפני 7 שנים #101747

היכן אפשר להשיג אותו?

תודה!

תגובה: האם כל החיים צריכים להיות במלחמה? לפני 7 שנים #101762

• גיימס
  • דירוג פלטיניום
חידושים מדהימים כתב on 02 אפר' 2017 23:30:

היכן אפשר להשיג אותו?

תודה!

מוכרים אותו (יחד עם כל הספרים) בקבוצות חיות. 
אפשר גם נראה לי להזמין דרך האתר של אס איי ישראל. 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן