ברוכים הבאים, אורח

הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! 1171 צפיות

הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 7 שנים, 1 חודש #101199

בין הזמנים קרב ובא. צמד המילים האלה ״בין הזמנים״ קצת מוזרה לי. כאילו מה? רק הזמן של הלימוד בישיבה שייך למושג הזמן? מה עם מה שמחוצה לו?

החופש.. תחילתו תמיד במרץ ושאיפות. ״בבקרים אני אצא לאימון, אחכ אעשה חזרות על המסכת עד הצהריים, אעזור בבית, אטייל עם אחי, אנגן.. ועוד כל מיני דברים טובים. בדרך כלל זה מחזיק קצת והתחושות של ההצלחה מעיפות אותי למעלה, זורקות בי מחשבה ״ זה מי שאני באמת״, ״זה סיפוק אמיתי״! וכך היה גם בתיכון. אבל מה קורה כשמתעייפים? בימים שאומרים ״את האימון נדחה לערב״, ״לא בא לי עכשיו״, ״ולמה לא אחר כך״?

נסיון העבר מורה על שעות רבות ערימות עמוסות של זמן שמתבזבז במלחמה הטיפשית הזו בין ״המלאך הטוב והמלאך הרע״, בין שני כוחות לכאורה מנוגדים שנמצאים שניהם בי.. ואז בימים האלה, הקשים אני מוצא את האצבעות מקלידות חיפושים. פה ושם יש שברירי שניות של מחשבה ״אני לא רוצה את זה״,  לרגע גם מופיע לו מפלט. איזה טלפון ממישהו, מישהו שחוזר הביתה, דברים שמוציאים אותי לרגע, מחזירים אותי שוב למציאות אבל אני שוב חוזר משם.. יש גם רגעים כמו ״נו.. אתה יכול עכשיו להחליט. אולי פשוט תקום עכשיו?״ ״אתה עוד יכול ללחוץ פה על כפתור אחד וזהו. הכל יחזור לשגרה״ אבל... אבל זה לא קורה. אני לא לוחץ על כפתור ההצלה, לא יוצא לסיבוב בגינה, לא מחליט פשוט להפסיק, לא קם והולך וחוזר למציאות הפועמת.

פעם חשבתי שאולי זה בגלל שכל המילים היפות נמצאות רק במחשבה, לא קול קורא ״אני לא רוצה״.. אלא הרהור בעלמא. לאו כדיבור..

אבל אני חושב שזה לא נכון, לא לי, לא עוד..
אני חושב שהבעיה היא שלא ניגשתי אל הבעיה האמיתית אלא רק אל סימפטום קטן שלה

הבעיה הכי גדולה היא שאני מגיע לזירת המלחמה, עצם זה שהיא מתחילה, מבטיחה  במאת האחוזים כשלון חרוץ שאחריו המשפט הנדוש, המתסכל שנשמע בערך ככה ״איזה סתום אתה! תראה כמה שעות שרפת. אשכרה חזרת מהתפילה בבוקר ותראה מה.. עכשיו השעה כבר 4 בצהריים!״

״יש לך בעיה רצינית״ אני אומר לעצמי מתוסכל ודואג בשעת השקט שאחרי הנפילה ומרגיש אובד עצות.. ״מה עושים״? ההגיון של אז אומר: ״פשוט מאוד.. לא נופלים וזהו! זו הרי היתה פעם אחרונה.. לא עוד״ אומר בעוז ויודע שאמת..לא עוד! כוכבית נסתרת מעל המילים ״לא עוד״ מפנה לתחתית הדף שם הוסיפה המציאות הכואבת באותיות זעירות, ממש נסתרות: ״עד הפעם הבאה.. אולי אפילו מחר״. אבל אני ממאן להאמין לאמת

נראה לי שהיום יש בחיקי תשובות אחרות לשאלות. התשובות גורמות לשאלות כמו ״מה עושים עכשיו״, שלא יתחילו אפילו. התשובה הגדולה שלי היא ההבנה שיש לי בעיה ושאני היום מתמודד איתה באמת. ההתמודדות האמיתית, הבריאה מתחילה מזה שהיום אני מכיר את פניה האמיתיות של הבעיה, מבין את שרשה. למה ומאין צצה.

בפועל מה אני עושה? בוחן את הצעדים ככל שידי מגעת ומתקדם בהם. אני מדבר עם חברים.. כותב לעצמי וכאן וחושב על הבעיה, מסתכל לה בעיניים ולא מדחיק. מפנים את מצבי, כואב אותו ושמח על הגילוי. מבין עוד ועוד את הבעייתיות שיש בלגימה הראשונה, באמירה השקרית ״רק קצת״..

בימים האלה אני קצת עסוק. מיישר לעצמי את הקרקע לפעולות. לא מספיק לי רק לעשות פעולות. ע״מ לבנות מגדל טוב ומוצלח צריך קרקע יציבה. צריך שלווה תחושות טובות, ושמחה וזה דורש עבודה לא פשוטה..

אני מחכה לבין הזמנים אבל גם פוחד ממנו קצת.. מחכה כי בשבילי זה "show time" זה שעת המבחן בו אדע כמה ואיך התקדמתי, ואיך הפעולות עוזרות לי.

אני מצפה לו כי אני יודע שהפעם יהיה אחרת.. אין לי ספק! אבל אני חושש כי בכל זאת מדובר במשימה לא פשוטה בכלל.. בגלל שיהיה לא פשוט אני חושב שעבודה יומית ״רק להיום״ היא המפתח וייתכן אפילו ״רק לשעה״..

אשתדל להיות פה יותר בתקופה הזו. לכתוב לספר ולעבור את זה יחד איתכם אנשים טובים..

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 1 חודש על ידי ליבי ער.

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 7 שנים, 1 חודש #101201

• ישורון_
  • רצף ניקיון נוכחי: 709 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמונה, אוהבים.
מחכה לקרוא, לקבל ממך כח ותקווה מתוך הבין הזמנים.
יום מחובר לאלוקים
ישורון_

אפס בלתך גואלינו, ואין דומה לך מושיענו
מקבל את המציאות של החיים כמות שהיא

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 7 שנים, 1 חודש #101211

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

תודה אמונה היקר
אוהבים אותך

מזדהה מאד, עם הכל.
עם התכנונים לעומת המציאות,
עם המלחמה הפנימית שלי מול עצמי.

אני בטוח שהבין-הזמנים שלך יהיה אחרת,
כי עצם ההבנה של עצמי ומחשבותיי ומה עליי לתקן, זה לדעתי עיקר הדרך לפתרון,
וגם אם ברוב המשימות והאתגרים אני עדיין לא מקבל 'ציון לשבח',
העיקר כמו שכתבת 'רק להיום', רק לעכשיו, להסתכל רק על האתגר הקרוב -
ולבקש מבוראי האוהב שיעזרני להתקדם ולתקן לו במעט את הרגליי ומחשבותיי.

אשמח לשמוע איך אתה מתקדם,
אוהב
'פנימה'

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 7 שנים, 1 חודש #101214

תודה על השיתוף. אני מאד מזדהה עם התחושות שלך.
המחלה שלנו מחייבת תחזוקה קבועה. כמו טפטוף של עירוי דם. לפעמים יותר לפעמים פחות.
חייבים לקחת מדדים כל כמה רגעים, מי יותר מי פחות ולתחזק בהתאם.
כי ברגע שרעל התאוה בועט אזי שום עירוי לא יעזור.
באהבה רבה רוצה לאחל החלמה טובה!

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 7 שנים #101227

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה אמונה!! מדהים ביותר. אני ממש ממש ממש מזדהה עם כמעט כל מה שכתבת. הרצון הזה לשלוט ולהדחיק את הבעיה, ה״כוכבית״ הזאת שם למטה שאני מנסה להתעלם ממנה, הסדר יום המסודר של אימון-ריצה-כתיבה-ניגון, הכל הכל גם קורה לי ב״בין הזמנים״.
ותכלעס בימים האחרונים זה מפחיד אותי אבל אני יודע כמו שכתבת שהפעם זה יהיה אחרת. לא יודע מה יהיה אחרת אבל זה יהיה אחר. כי הפעם אני לא מנסה לברוח אלא פשוט להיות. 
קלי תן בי את השלווה והכח (והאומץ!!...) פשוט להיות. רק להיום. רק לבין הזמנים הזה. 
אוהבים!

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 7 שנים #101247

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

ג'יימיס יש שיר שנקרא פשוט להיות, והוא אדיר!

אמונה, יקר לליבי, 
כמה אני מבין אותך, מזדהה איתך, כמה בין הזמנים כאלה העברתי על בשרי, 

אתן הצעה שאני קלטתי והתחלתי לעשות רק בשיעורים מאוחרים, 
קבע עם חברים מהישיבה.... לך לטייל איתם, סתם לשבת איתם בערבים, ( ואם השיעור שלך לא בדיוק החבר'ה שך, לא חייב עם השיעור, אפשר עם חבר מהישיבה) אם לא חברים מהישיבה, מהשכונה.... 
אני הבנתי שבבית... יום טוב זה לא יום בו עשיתי כל מה שתכננתי, יום טוב, זה יום בו הצלחתי לעשות משני מטלות מכל מה שתיכננתי, הדבר הזה עשה לי פלאים, בעיקר כי הוא הפך לי את בין הזמנים למשהו שיכול להיות גם דומיננטי, תיכננתי מלא דברים אבל אפשר לזרום... (כמובן רק למקומות טובים)
היו לי נפילות, לא אכחש, אולם בין הזמנים שמילא אותי זה בין הזמנים שהצלחתי לעמוד בחלק מהמטלות... לעומת בין הזמנים שהיו לי בו מטלות בלי פתח לזרימה.... בדרך כלל אותו הגדרתי כבין הזמנים אסון.

תרשה לי לומר עוד משהו מהצד הפסימי שלי,
אם חס ושלום תיפול, תבטיח לעצמך מראש.... שאתה חוזר לישיבה ויהי מה.... לא משנה כמה בוץ יהיה עלייך... אתה חוזר לישיבה, אתה ממשיך איתנו באתר... אתה לא נשבר! 

בעזרת ה' שלא יקרה.... 
(ועוד משהו שלא ניסיתי, אבל אני אומר אותו, חבר שלי פעם היה צוחק שאם אתה רוצה לאיים על יצר הרע תאמר שאם הוא מפיל אותך במשהו... אתה עושה שני משמרים כרת (ליל שישי) כקנס) בדרך כלל הדבר הזה היה עוזר לנו לקום לתפילות..... חחחח:cool: )

בהצלחה גדולה! 
אני זמין

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 2 שנים, 9 חודשים #138308

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
מקפיץ לכבוד בין הזמנים מקווה בהמשך לעלות כאן הגיגים 

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 1 שנה, 8 חודשים #143529

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ שוב

עכשיו שוחחתי עם חבר
אמר לי מה קורה 'בין הזמנים'?
אמרתי לו אצלי כל הזמן 'בין הזמנים', לי אין את הפריבילגיה לברוח מהמציאות, אני צריך לקחת אחריות וגם שאני לוקח זמן מנוחה, זה צריך להיות באופן של חיבור. אני לא יכול ללכת למלון או להשים לידי בקבוקים - טלפון פרוץ ולחשוב שאני יישאר נקי ומפוכח, זה היום הכרה ברורה, ומתפלל לוותר על הזכות להתאוות, להשתמש.
אני אוהב את הבין הזמנים, כי יש לי פחות או יותר לו"ז יותר ברור מתמיד ואני משלים הרבה דברים...
וכעת אני דווקא לוקח פרויקטים חדשים. מתפלל לשחרר שליטה.

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 8 חודשים על ידי דייב 2.

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 1 שנה, 8 חודשים #143532

• שמואל גלבוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 50 ימים
  • דירוג כסף

תודה   בהחלט יותר קשה בין הזמנים

תגובה: הפעם בין הזמנים יהיה אחרת.. אני יודע! לפני 1 שנה, 8 חודשים #143585

דברים כנים. תודה על ההקפצה דייב!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.55 שניות

Are you sure?

כן