ברוכים הבאים, אורח

דע מה שתשיב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: דע מה שתשיב 11813 צפיות

בעניין: דע מה שתשיב לפני 10 שנים, 7 חודשים #42800

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה סוד. אתה צודק. הפוסט הזה נולד כמאמר עבור אישיות תורנית שהתעניינה בצעדים, אוסיף רק שגם לי לא ענו כלום בתחילת דרכי. המשכתי עם השאלות. זה לא הפריע לי לפעולות ואכן הלב נמשך אחריהן, הגם שמי שלא רוצה לשמוע באמת תמיד ימצא מדוע לא ענו לו. הרעיון הוא לחפש היכן כן ניתן לקבל 'פוש' לכיוון הנכון.

מספר הארות –

כשאני אומר לא חטאתי אלא פעלתי מתוך חולי, איני אומר זאת כדי להמשיך לעשות את אותן הפעולות, ההפך אני מודה בהן בפה מלא, קורא להן בשמן האמיתי על מנת שלא לשוב ולעשותן. עד כמה שאני הבנתי הפסוק 'הנני נשפט אותך על אומרך לא חטאתי' – מדבר על ההכחשה, על הויכוח, על הטענה לא עשיתי. או לחלופין שאין כל בעיה בעשייה.

ולאיש חסיד, כתבתי בעבר על כך שעבורי התוכנית - מכשיר שמיעה , אני מכיר כמה 'עכברי מעבדה' שנבראו בצלם שלימדו אותי כל מיני דברים, לא רק שפה חדשה. במיוחד בעיניני דרך ארץ שכידוע קדמה לתורה. הפלא הוא על מי שמתפלא, מדוע לאדם עם גידול בראש אין בעיה לטוס לבוסטון להתנתח אצל גדולי המנתחים?

דעתי האישית היא שהנושא הנידון כאן אינו שונה. כשם שאין מניעה לקבל כימותרפיה מאדם גס ומגושם, כך נפשי העדינה תקבל מנת החלמתה, בדיוק כפי שמושתל הממתין לתרומת לב לא יבחל בליבו הגס והמגושם של פיליפיני מצוי...

הנסיון שלי עם עצמי ואחרים מראה שמי שמתקשה לקבל עזרה משאינו יהודי לא מקבל את העובדה שהוא חולה. בעיני עצמו הוא חוטא.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: דע מה שתשיב לפני 10 שנים, 7 חודשים #43032

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
איש חסיד.

אם שמת לב, הבאתי את אשר פירשו המפרשים כי הכוונה לא היתה "פירוש מילה בתנ"ך" אלא הרבה יותר עמוק. עד היכן יש להשליך את היהב על ה'. עד היכן מגיע מידת הביטחון.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: דע מה שתשיב לפני 10 שנים, 7 חודשים #43272

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
נקודה נוספת בדרך אגב, אם כבר מדברים על כנסיה, באופן אישי לפני שאני נכנס אני נושא בליבי תפילה לבורא העולמים. הנוסח? "יה"ר מלפניך שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה כי רופא חינם אתה"

הגעתי להכרה שזה לא שונה בהרבה מביה"ח.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: דע מה שתשיב לפני 10 שנים, 7 חודשים #43455

• roni
  • חבר ותיק
  • תחשוב טוב - יהיה טוב
וואו מאוד נהנתי לקרוא,
אך משפט אחד שעניין אותי זמן רב, אשמח להרחבה בנושא.

כדאי להוסיף שלפעמים ישנה פשוט נסיגה פיזית, 'החומר' שמפיק הגוף בזמן ההתרגשות מארועי תאווה מתפוגג ממחזור הדם ומביא בעקבותיו קשיי ריכוז ומצבי רוח משתנים, ממש כמו מי שסובל מצניחת רמת הסוכר בגופו, לוקח זמן להגיע ליציבות גופנית. ראוי לציין שמפוכחות מכריחה חיבור, מהותו שיפור היחסים עם אלוקים. ואצל רובם ככולם השיפור ביחסים כרוך גם בשמירת מצוות.

עד היום חשבתי שההורמונים המופרשים, חייבים לצאת באיזושהי צורה ?!
כמו כן, כמה זמן ללא פעילות "התרגשות מתאווה", עד שהחומר מתפוגג ונרגע. דקות, שעות, ימים ?
יתכן ובגלל זה סברתי שלעולם לא אוכל להפסיק !!!!!!

תשובה: בעניין: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 10 חודשים #74168

איו מילים על הפוסט שהיה מתוק בזמנו בתחילת ההיסוסים והצעדים בנבכי מחלת-החטא שלי,,
היה יפה בעיתו, ויפה גם בזמנינו.

נקודה קטנטנה, אני לא מצאתי עדיין רד"ק שכותב :שקרוב ה' לכל קוראיו זה גם לגויים. אשמח אם מישהוא יאיר את עיני.

תודה .
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תשובה: בעניין: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 10 חודשים #74169

אריאל, למה צריך רד"ק בשביל זה?

תשובה: בעניין: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 10 חודשים #74175

אסירותודה בעל המאמר ציטט אותו וחיפשתי שם ולא מצאתי.
אדרבא איפה זה כתוב במקום אחר ??
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: תשובה: בעניין: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 7 חודשים #77124

• אסירותודה
  • מנהל
רד"ק בתהילים בפרק קמ"ה פס' יח'.

תגובה: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 7 חודשים #77237

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
אסירותודה כתב:
נקצין את השאלה, אני הרי יודע שהוא אחד ויחיד, ושהאחרים הפונים לכח העליון שלהם טועים. אין שם כלום הרי הוא לא באמת קיים. מצד שני אני גם יודע בוודאות שבלעדי כח עליון מכור לא יכול להישאר נקי... מה משאיר אותם נקיים? יצא המרצע מהשק. אחיזת עיניים, אופיום להמונים. במקרה הטוב זו תוכנית פסיכולוגית.

בחסדי ה' קיבלתי מהספונסר שלי תשובה ברורה – הוא אחד ויחיד. הם 'חושבים' שהפניה היא לכח העליון שלהם, אך אין עוד מלבדו. פנייתם האמיתית נענית על ידיו (הרד"ק: "קרוב ה' לכל קוראיו באמת" - מאיזה עם שיהיה, ובלבד שיקראוהו באמת, שפיו וליבו שוים...) איננו יודעים מדוע הוא מאפשר לאנשים להאמין בכלום ולמה הוא בוחר להמשיך והסתתר ולא מתגלה שוב לעין כל כפי שהיה במעמד הר סיני, ברור שאם הוא לא היה מעוניין לא היו כאן דתות אחרות מלבד התגלותו.
אציין שהציטוט שהבאת מהרד"ק לא מופיע בכל הגירסאות (לדוגמא הוצאה של מכון המאור). אבל זה לא משנה הרבה. זה לא עונה על השאלה כי הוא מדבר על מי שיקראוהו כלומר שקורא אליו. אל השם האחד והיחיד. ואז גם אם הוא מכל עם שיהיה אם הוא קורא באמת ד' קרוב אליו אבל לא למי שקורא לכח עליון שממציא לעצמו.

לא ייתכן שאדם יקרא לעבודה זרה וד' ימלא את מבוקשו אלא אם כן הוא רוצה להטעות אותו (ויש כזה דבר).

האם מישהו יודע מה הרב טוורסקי אומר בנושא? אני בטוח שהוא התייחס לזה.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

תגובה: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 7 חודשים #77259

• אסירותודה
  • מנהל
שמעתי מחבר נוסף שהוא לא מצא את הדברים כתובים, משונה. בכל זאת בדקתי בכמה הוצאות, הרד"ק נמצא שם כפי המצויין לעיל.

אין לי מושג מה אומר הרב טוורסקי.

ולגופה של תהייתך: מי להבנתך/דעתך משאיר נקי את הקורא אל אלילו?

תגובה: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 7 חודשים #77265

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
האפשרות היחידה שאני רואה זה שמדובר באפקט הפסיכולוגי של האמונה.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

תגובה: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 7 חודשים #77278

• אסירותודה
  • מנהל
טוב. היה זמן שחשבתי כמוך. עד שהבנתי שמדובר באלו שעברו את גבול העזרה הפסיכולוגית או האפקטים. ומאז אני בוחר להאמין שאין עוד מלבדו המשגיח על כל ברואיו ומסיבותיו בוחר להסתתר מאחורי אפקטים ואמונות מופרכות.. מה שעזר לי להגיע אל הבחירה הנוכחית שלי הן כמה "שאלות" פשוטות:

- מי לדעתך מאפשר את האפקט הזה?
- המחשבה הזו מסייעת למפוכחות?
- היא מגבירה את קירבתך אל הבורא?

תגובה: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 7 חודשים #77354

אל אחי היקרים עובדי ה'

שנה טובה ומתוקה

אם הבנתי את התגובות נכון, קיימות כאן שני גישות מהותיות ביחס שילוב התכנית עם היהדות, האחת טוענת כי התכנית טובה לבני ברית ושאינם כאחד כמו שאותה אנטיביוטיקה מועילה לשניהם ולהנחה זו אין באמת סיוע מיוחד של כח עליון מעבר למסגרת הטבע כמו שאנטיביוטיקה כלולה במסגרת הטבעית, המושגחת מלמעלה כמובן. והשניה גורסת כי הרפואה למחלה דורשת התערבות של כח עליון/סיעתא דשמיא מעבר למסגרת הטבע ומטרת הצעדים לזכות אותנו לקבל את הכח הזה (כך נראה שהבין ר' אסירותודה וכך פשטות הספר הלבן המתאר את קבלת התפילות לה זוכה הצועד)

לגישה הראשונה אין שום בעיה עם זה שהתכנית תועיל גם לגוי כמו שמועיל לו פניצלין אך השניה צריכה להתמודד למה הכח העליון האמיתי יענה למי שלא פנה אליו ומאידך הגישה השניה תאמר שהתרופה קיימת במקורות שלנו שכן הבורא אמור לגלות לנו מי זכאי ליחס מעל הטבע וכל מה ששני הגויים עשו הוא רק לסדר את הדברים אך הכל קיים בתורה אבל לגישה הראשונה אין מקום לחפש בתורה את התרופה כמו ש(אנשים כערכנו)לא מחפשים בתורה איך מנתחים מוח

אני אישית מאמין שהכח לצאת מהמחלה הוא כח עליון ולכן היית חייב למצוא כל דבר במקורותינו אך מאוד מציק לי לחשוב כי שני גויים יזכו למצוא בדיוק את המרשם בלי להוסיף דברים מיותרים או לחסר כלים שמאוד יכולים להועיל וחיפשתי מקור יהודי נאמן שגם יתיחס לזה כמחלה וגם ייתן עצות והדרכה מסודרים ובחסד עליון מצאתי! בספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן ובזכותו אני נקי מעל 20 שבועות אגב מחברו כתב שקריאה בספר לבד שוברת כל גידי קשיות הלב (ההתמכרות מזכירה לי מישהו שקשור בגידים)

אדגיש כאן את הנקודות שקבלתי שם המתאימות רק לנו כבני ברית ולא יכולים להיות בצעדים גם אמונה בכוחה הרב של נשמה יהודית לעמוד מול כל הפיתויים כולל פיתוח האמון עצמי הזה וגם שמחה אמיתית בכל מצוה שגוי לעולם לא יהיה לו כ"כ סיבות לשמוח ושמחה היא לכל הדעות המרפא הגדול של הנפש וגם אהבה לכל יהודי כך שנעלמו ממני טינות של שנים וגם דרבון תלמידיו להתאסף לקבוצות חיות של עידוד ותמיכה וגם חיבור נפשי חזק ביני לאשתי כדעת התורה שאנו באמת נשמה א' וגם הידיעה כי עד צאתי מן העולם וודאי אצליח להשלים את נקיוני ואינו דומה ספונסר שעלול לתת לי עצות שלא מתאימות לי לספונסר שאמר שלקח אחריות וערבות לקרב אותי אליו יתברך הספר מאוד נגיש כיום אך לפעמים צריך קצת בזיונות (לפעמים יותר מחברות ב-SA)

אין באמור משום שלילה לתכנית הצעדים אלא הצמדות למקורותינו ולהמעיט את התופעה שהתכנית יוצרת הרגשה של ריחוק זמני מעבודת ה' ממליץ בחום

מאחל לכולנו שנה מעולה נקיה וטהורה

אחיכם הקטן שביניכם
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי בוודאי גם שם.

תגובה: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 7 חודשים #77433

• אסירותודה
  • מנהל
בוודאי גם שם כתב:
אך השניה צריכה להתמודד למה הכח העליון האמיתי יענה למי שלא פנה אליו
.

תודה איש על תגובתך המורחבת (אינני ר'), לא על הכל אחתום אבל במצוטט בעיקר אני סבור אחרת ממך. אני לא צריך "להתמודד" עם הטענה הזו. אינני מתיימר לדעת מדוע בורא עולם עונה למי שלא פונה אליו. אלו הם חשבונותיו. בדיוק כפי "שאני מבין" מדוע הוא מאפשר למיליארדים להאמין בכלום "ולמות על קידוש הכלום" הזה, למה? ככה.

תגובה: דע מה שתשיב לפני 8 שנים, 7 חודשים #77437

תודה על התגובה

סליחה, התכוונתי שזו נקודה קשה להבנה וכשאתה כותב תשובות אתה צריך להתיחס אליה לעומת הגישה הראשונה הרואה בהחלמה תהליך פסיכולוגי נטו

הדימוי לאלו המאמינים בהבלים אינו דומה כי כאן אנו מדברים על יחס מועדף מא-לוקים אותו חכמינו מסבירים בדרך כלל מדוע עובדי ע"ז מצליחים כמעשה דזונין ששאל את ר"ע ומדוע שיעשה ה' נס לבודהיסט שפנה לאלהיו

עכ"פ ברור שהצעידה באמונה אחר הבורא בלא לנסות להבין היא עיקר האמונה, אשריך

בהצלחה
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי בוודאי גם שם.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.78 שניות

Are you sure?

כן