ברוכים הבאים, אורח

ובחרת בחיים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: ובחרת בחיים 9051 צפיות

בעניין: ובחרת בחיים לפני 10 שנים, 6 חודשים #45104

• זיו מציע
  • רצף ניקיון נוכחי: 1196 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אני מציע את עצמי לפניך לעשות בי ככל שתרצה
אני בד"כ לא עסקתי יותר מידי במחשבות על חטא ואיסור. לא ראיתי את עצמי כך. יותר כעסתי על ה' שהוא תוקע אותי במצב הזה, רואה איך החיים עוברים לידי. הרגשתי בורח. מהכל. ידעתי שהתאווה והאוננות זה עוד בריחה. אולי השיא של הבריחה. אבל ממש לא חטא. ואם אתה תוקע אותי בזה, ולא נותן לי להתגבר על התאווה/להפסיק לאונן/לקום לתפילה/ללמוד תורה/ לכעוס ולהתפרץ/לבקר להצטדק להתכרבל להשתבלל - אז למה מה קרה אני אדפוק אותך בחזרה בטח שאני עכשיו על המקום מאונן.
זה שידעתי את זה לא עזר לי בכלום. כי לא היה לי מה לעשות עם זה.
ואת הנקודות הטובות שבי תמיד הערכתי. בכלל אני חושב שאני בן אדם די טוב. מעולם לא שנאתי את עצמי. ידעתי שאני פועל רוצה ושואף לטוב. רק מה תקוע. וה' תוקע אותי. הוא אשם. אז שיחפש את החברים שלו. שיגיד תודה על מה שאני כן עושה.
אבל פחדתי. פחדתי ממה יהיה מחר. ידעתי שזה מדרון. שאני לא יכול להיות בטוח שאולי מחר אלך לשם, ואעשה את זה... או את זה... או את זה... או את כולם ביחד...
אתה לא טוב למרות שאתה נופל.
אתה טוב. נקודה אתה נופל בגלל המחלה שלך, שאין לה קשר לדיון של רע וטוב.
לדעתי היום בעומק תמיד ראיתי את זה כך. אה מה מה זה עזר לי ככוסות רוח למת.
ולכן התוכנית לא "חידשה" לי שאני לא חוטא.
נו, ומה. עזר לי? הועיל לי? אולי אין לי טראומה משנים של בכי ביו"כ צומות ומספדים.
אבל יש לי תסכול אדיר תחושות החמצה כילוי סתמיות אדישות רצון לדפוק את הראש בקיר ולצעוק אנא אני בא מה יהיה איתי!!!
ואני רוצה להתחיל לחיות. ואני מרגיש שאני מתחיל. דרך התוכנית, דרך קרבת אלוקים מסירה אליו.
לא יודע עם עניתי או פשוט כתבתי את מה שהתעורר לי עקב הדברים.
תודה
את רוב הדברים העברתי,
נשאר רק עוד ארגז אחד,
כדי להרים אותו, אני צריך עזרה.
שמימית.
(אביתר בנאי)

תגובה: בעניין: ובחרת בחיים לפני 8 שנים, 7 חודשים #77125

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
האבן עזרא: "כי החיים הם אהבה". וברש"י: "כאדם האומר לבנו בחר לך חלק יפה בנחלתי ומעמידו על חלק היפה ואומר לו את זה ברור לך".

עדיין רלוונטי...

יש לו לבורא בחינות הרבה, אם אני רוצה לחיות עלי להתמקד באהבה. בשבילי, כרגע, זה החלק היפה. אבשלי אמר לי, את זה ברור לך. להיום בחרתי. אסירותודה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: בעניין: ובחרת בחיים לפני 8 שנים, 5 חודשים #78888

זכור לי איזה חידוש שהולך בערך כך:
כתוב ב"שערי תשובה" משהו בסגנון "הצער והדאגה הם כמו מקווה" (זה לא ניסוח אחד-לאחד אבל הרעיון ברור. מניח שהוא מופיע בספרי תשובה נוספים)
וראיתי חידוש, שכל זה, רק אחרי שהאדם עזב את החטא. ומי שטובל ביחד עם החטא, הרי הוא טובל ושרץ בידו. ולכן אולי, צריך להתחיל מתוך שמחה. מתוך אהבת ה' שאוהב אותנו יותר מאנחנו את עצמנו! ואחרי שבעזרתו בלבד נגיע לשלב שאנחנו מתבוססים באהבתו ובהחלמה טובה, יהיה זמן לחשבון נפש כן, פתוח, ולא מתוך דיכאון שיוביל אותנו בכרטיס לכיוון אחד לתאווה, שוב.
בהצלחה לכם, ולי

תגובה: בעניין: ובחרת בחיים לפני 6 שנים, 7 חודשים #107721

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.
אסירותודה כתב on 06 ספט' 2015 21:08:
האבן עזרא: "כי החיים הם אהבה". וברש"י: "כאדם האומר לבנו בחר לך חלק יפה בנחלתי ומעמידו על חלק היפה ואומר לו את זה ברור לך".

לא אבן עזרא אלא רש"י על הפסוק "ובחרת בחיים" (דברים ל, יט).
בכל אופן תודה על הפוסט שבראש האשכול, זה מאוד חיזק אותי.
כשהתחלתי לקרוא את החלק הראשון כמעט ירדו לי דמעות כשראיתי שהרגשות האלו הכניסו אותי יותר אל התאוה.
תודה לאל שאני היום במקום אחר.

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 7 חודשים על ידי אריה ענק משער האריות.

תגובה: בעניין: ובחרת בחיים לפני 6 שנים, 7 חודשים #107728

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אריה ענק משער האריות כתב on 12 ספט' 2017 20:34:

לא אבן עזרא אלא רש"י על הפסוק "ובחרת בחיים" (דברים ל, יט).
בכל אופן תודה על הפוסט שבראש האשכול, זה מאוד חיזק אותי.

תודה.
כמו שכתבתי: גם אבן עזרא, וגם רש"י..
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן