ברוכים הבאים, אורח

בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה 2271 צפיות

בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 8 חודשים #41536

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
די נמאס! רוצים להחלים. לנצח את התאווה. מה עושים תכל'ס?

לאלו מביניכם קוראים יקרים ששואלים את עצמם, מה יהיה איתי? איך אתחבר הרי אין סיכוי בכולם שאלך לקבוצה חיה של אנשים שמצהירים על עצמם שהם מכורים!!!??
אז איך נתחבר לתכנית הזו שכולם כאן כותבים ומתלהבים. מה הסיכוי שגם אנחנו נהיה שם? נקיים שנתיים? אייך?

אנסה להקל עליכם. חשבו רק על הצעד הקרוב הבא שלכם. אצרף כאן רשימה איך אני רואה את השלבים של החיבור. כל פעם התפקיד שלנו זה לטפל בצעד הקרוב.
(אם שכחתי משהו אתם מוזמנים להגיב ולהמליץ המלצות משלכם)

1. אם אתם קוראים הודעה זו כנראה אתם כבר בפורום שמור עינך. השלב הבא זה ליצור שם משתמש אנונימי שדרכו נוכל לתקשר עם חברים מחלימים. לכתוב ולהגיב.
2. אם כבר יש שם משתמש, השלב הבא זה להתחיל לקרוא פוסטים חשובים, לכתוב ולהגיב. חשוב לשתף בכנות על עצמנו. אל דאגה הכל אנונימי לחלוטין.
3. לבקש את הספרות של התכנית, הספר הגדול הספר הלבן והספר 12 ו12. הם ספרים שנכתבו בדם ויזע והמון נסיון. משם אפשר לשאוב המון כח והחלמה.
4. שמירת המספר של הקבוצות הטלפוניות. ולהיות מאזין פאסיבי לקבוצות הטלפוניות. אין אף חשש לחשיפה. ויש לזה ערך רב. כאן יתחילו אלו שאין להם גישה לאינטרנט.
5. שבירת הקרח הראשונה. התכתבות אישית עם חבר בפורום דרך ההודעות האישיות. בקשת עזרה מפורשת מחבר דרך ההתכתבות הזו. ובקשת מס' הנייד שלו.
6. שיחת טלפון לאותו חבר ראשון. (עדיפות לחבר שמכיר כבר את התכנית ועובד לפיה). חשיפת השם הפרטי האמיתי לאותו חבר. ולבקש ממנו עזרה.
7. קשר כנ"ל עם חבר נוסף. יש ערך עליון וחשיבות לקשר חי עם כל חבר. זו מקפצה להחלמה.
8. השתתפות פעילה בקבוצות הטלפוניות. אפילו שיתוף קצרצר של שניות. מותר לפחד לפני. זה בסדר ונורמלי. אבל כמעט ואין סיכוי להחלמה למי שנשאר מאחורי מקלדת.
9. מעורובת פעילה בפורום לפי היכולת. לשאול שאלות. לקרוא את המייל היומי ולהעמיק את הקשר עם החברים.
10. אם התרשמנו שהתכנית הזו היא הפתרון עבורנו, זה הזמן לבקשת ספונסר מאחראי הספונסרים. דרושים כאן נכונות פתיחות וכנות. זה השער להחלמה.
11. לעשות כל מה שהספונסר אומר. הספונסר אולי עלול לטעות, אבל אני אף פעם לא טועה אם אשמע בקולו... מכאן ההוראות שלי נגמרות. תתייעץ עם הספונסר שלך.

חבר יקר ואהוב, מחכה לפגוש אותך בעיתו ובזמנו, לקבל ממך חיבוק אהבה וחמצן, ולהעניק לך בחזרה את כל החיזוק האהבה והנסיון שניתנו לי, ושהחזיקו אותי נקי ושפוי.

אוהב
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 8 חודשים #41540

• יוצאים מהבוץ
  • חבר חדש
  • עד שהכרתי אתכם חשבתי שאני לבד בבוץ..........
אני חדש באתר הזה ואנני יודע להשתמש בו אם אתה נמצא עכשיו באתר תעשה לי טובה תצלצל אלי עכשיו ------. זה של הבית שלי אני זקוק דחוף להדרכה!!!

נותנים ‏ טלפונים רק בפרטי.
מאז ומתמיד השם היה איתי .....
גם עכשיו כשאתה מעלעל פה במה שכתבתי - השם ית' איתי .....
השם עתיד להיות עימי אפילו בשאול תחתיות שחפרתי לי במו ידי!
כמאמר נעים זמירות ישראל (תהי' קלט פס' ח ) : "אם אסק שמים שם אתה ואציעה שאול הנך"
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 8 חודשים על ידי .

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 8 חודשים #41573

• מולי
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג כסף
כל הכבוד לך הושיעה !
משתתף בקבוצה חיה עוזר לאחרים וגם נעזר, ממש טוב.
אבל אולי תגיד לי איך אני יכול לחשוף את עצמי, מדובר באברך חרדי/חסידי;)
ומהצד השני של הקו יכול להיות החברותא שלי?? זה מה שחסר לי.
הייתי נפגש עם חבר טוב (עדיין חברים) לשעת "מרגוע" כולל התפשטות וכו' הכל חוץ מלאונן או כל דבר שיכול להתפרש כאיסור חמור מדי.
מעולם לא סיפרתי לו שאני מאונן, על אף שהוא היה יכול להבין אותי, ועל אף שההרגשה שלי אומרת שגם הוא מאונן, כי אני יודע שיש לו את הקשר הזה עם עוד, הוא טוען שלא יותר מזה. ובתקופות של התחזקות הייתי טוען לו שאין לי בכלל צורך בזה. העיקר ליראות צדיק.
אין מצב שאהיה כנה עם אדם שמכיר אותי ואספר לו את מצבי הרוחני הירוד על אף שתטענו "אין אתה רשע אלא חולה". עד כדי כך שאף בספית ה90 יום הכללית של נטישת (ויבורך על כך) היה לי קשה להודות בנפילה.
לה' הפתרונים
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 8 חודשים על ידי .

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 8 חודשים #41576

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
שלום מולי, החששות שאתה מתאר מוכרים לכולנו... נדמה לי שאין אחד שלא עבר אותם. מה שהחזיק אותנו לעשות את הדרך הקשה הייתה הידיעה שהגיהנום שיצרנו לעצמנו כואב יותר. לפגוש את החברותא בטלפון בהחלמה פחות כואב מלהתפס על ידו מאונן וכו'.
נקודה למחשבה, אם הוא יהיה בצד השני של הקו, מה זה אומר עליו?
נ.ב. אני דת"ל וכל החברים החרדים שלי הם מהתוכנית, כך שאני בוודאי לא מכיר אותך. אם תרצה תוכל לפנות אלי בהודעה פרטית לקבל את המספר שלי ולהתחיל לתפוס אומץ.
אוהב
חוזר לאבא.
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 8 חודשים #41705

• מולי
  • דירוג כסף
תודה חוזר. נקודה למחשבה אבל צריך עדיין להתבשל . עדיין איני מסוגל.

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 8 חודשים #41716

• הושיעה נא
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
מולי היקר,

מתוך הרשימה למטה של 11 שורות, לכמה אתה כן מסוגל?

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 8 חודשים #41724

• מולי
  • דירוג כסף
להושיעה!
האמת. איני מרגיש לגמרי מכור ובינתיים איני מסוגל/מסכים לשבור את הכלים או איך שתקרא לזה.

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 7 חודשים #42552

• אבריימל
  • חבר חדש
  • ואני, אנא אני בא?
ווואווווווו

רשימה מבורכת, תודה להושיעה, ולהנהלת הפורום כזו רשימה אמורה להיות חלק מההדרכה הראשונית.

לא הבנתי את מס' 3.
3. לבקש את הספרות של התכנית, הספר הגדול הספר הלבן והספר 12 ו12. הם ספרים שנכתבו בדם ויזע והמון נסיון. משם אפשר לשאוב המון כח והחלמה.

מהם הספרות?
ממי לבקש?

ושוב ישר כח
תגובותי - נועדו להעצים את המסרים בתוכי, ואיתכם ידידי הסליחה על פטפטנותי.

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 7 חודשים #42553

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
פרוזדור 1 ג'מייל.כום
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 7 חודשים #42558

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 7 חודשים #42567

• אבריימל
  • חבר חדש
  • ואני, אנא אני בא?
אוקי, אפנה לפרוזדור ואנסה דרכו להידחק לטרקלין......

רק קצת הסבר מה זה:
הספרות של התכנית?
הספר הגדול?
הספר הלבן?
הספר 12?
12?
הכל מתוך שלב שלוש בהודעתו של הושיעה.

הכנות מועילות לשנה החדשה לכולם
תגובותי - נועדו להעצים את המסרים בתוכי, ואיתכם ידידי הסליחה על פטפטנותי.

בעניין: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 10 שנים, 7 חודשים #42569

• הושיעה נא
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
מצאתי הסבר מסוד הכניעה. הבאתי כאן את לשונו הזהב.
ההסבר על הספרות מודגש יותר.

שלום חבר יקר וברוך הבא,

אנסה לעשות לך מעט סדר בדברים, ואני מתפלל ומבקש שיהיה לתועלת - אם לא לך, אז לפחות לי.

הדבר הראשון החזק כאן הוא ללא ספק ההזדהות הזאת שעליה אתה מדבר. שנים שאני חי בהכחשה או בהדחקה או בסתם אדישות והנה מסתבר לי שיש עוד אנשים כמוני, ולא רק זה אלא שהם אפילו מוכנים לדבר על זה. זה באמת הלם, אבל זה הלם מהסוג החיובי. ולמה זה חשוב? כי המחלה הזאת - בשונה מהרבה מחלות אחרות - אוהבת חושך ובדידות, וביחד עם זה היא גם נעזרת הרבה מאוד ברגשות של בושה ואשמה. אז כאשר אני מתבייש במה שאני עושה (איך לא?) ומרגיש אשם (בודאי) ונשאר עם כל זה לבד ובחושך - התוצאות לא טובות.

אבל כאן יש הרבה חברים שכבר לא חיים בחושך ולא בבדידות ולא לוקחים איתם לכל מקום את הרגשות של האשמה ובושה, ובמקום זה הם עובדים קשה כדי שלא להמשיך ליפול, ומוכנים לצורך כך לחשוף את המחלה לאור, וגם לחשוף את הסיפור שלהם ואת הרצונות שלהם. זה לא בהכרח קל אבל זה עובד. האם זה אומר שמחר בבוקר אתה הולך לפרסם את כל הסיפור האישי שלך כאן? לא. אבל האם במוקדם או במאוחר אתה תצטרך להיות מספיק כנה עם עצמך ועם אנשים אחרים כדי לא להמשיך להסתיר את מה שאתה עובר? כן (אם אתה רוצה להחלים כמובן).

כאשר פניתי לטיפול מקצועי, שאלתי בדיוק את השאלה שלך. האם זה רק לענינים של אינטרנט ופורנו או שזה גם לדברים יותר חזקים, ואז הסבירו לי שהתמכרות היא התמכרות ובדרך כלל זה לא משנה מהו סוג ההתמכרות ומהי הרמה. הדרך של 12 הצעדים היא דרך שעובדת על מליוני אנשים בעולם שמכורים לאין ספור סוגים שונים של התמכרויות החל מאלכוהול וסמים כמובן, עובר דרך התאווה שלנו וממשיך בהימורים, אוכל, קניות ומה לא. הרעיון הוא שהבסיס של כל ההתמכרויות הוא אחד, ולכן הפיתרון הוא אותו פיתרון. נכון שאנחנו עובדים על הצעדים בקבוצות שמותאמות להתמכרות שלנו, אבל זה בעיקר בגלל הצורך להזדהות שבלעדיו קשה עד בלתי אפשרי להחלים.

אה, כן, "הספר הלבן" זה ספר שכתב אדם בשם רוי קיי. שהוא היה הראשון שלקח את הדרך של 12 הצעדים כדי לטפל בהתמכרות למין, אחרי שהוא ניסה במשך שנים כל דרך אפשרית כדי להפסיק את השימוש שלו בתאווה - אך ללא הצלחה. כאשר לבסוף הוא הצליח להקים את הקבוצה הראשונה, הוא כתב ספר שבו מופיע סיפורו האישי וכן הדרכה חשובה לדרך הצעדים. אנחנו משתמשים בזה על בסיס קבוע, קוראים מזה בקבוצות ופועלים לפי ההדרכה בו. הספר הזה הוא בנוסף ל"ספר הגדול" שנכתב עשרות שנים קודם לכן על ידי אלו שהתחילו את כל העסק הזה של הצעדים, והוא עדיין ספר הבסיס לכל תכניות הצעדים.

נקודה אחרונה לסיום. בשביל התאווה הסכמתי לסכן ולהקריב כל דבר חשוב שיש לי בחיים, החל מאשתי והילדים, וכלה בעבודה, בבית ובמעמד שלי בחברה. כדי שאסכים לוותר על התאווה ולהתחיל לעבוד על הצעדים, זה חייב להיות אינטרס אישי שלי. לא בגלל ראש הישיבה ולא בגלל אשתי, אלא בגלל שאני באמת רוצה להפסיק. כל השאר זה דברים שיכולים לעזור, אבל בשעת מבחן - זה אני מול התאווה. קראתי חבר שסיפר שכאשר הוא הגיע לתכנית שאלו אותו הוותיקים האם הוא כבר מוכן לוותר על הכל, כי אם לא - עדיף שיילך כעת ויחזור כאשר הוא מוכן. התחלות כושלות הן פשוט לא פורצות דרך וחבל.

אז אם תרשה לי, יש כאן שאלה עבורך: האם סיימת עם התאווה, או שיש לך עדיין מחשבות של לחזור לשימוש?

תגובה: בחיי!!! נמאס לי ליפול!!! איך אני מפסיק? - הצעה לפני 2 שנים, 6 חודשים #139870

תודה רבה על המאמר!
ממי מבקשים ספרות?

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן