ברוכים הבאים, אורח

לפטר את השכל...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: לפטר את השכל... 6963 צפיות

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34254

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה דוקטור יקר,

נזכרתי באחת הפגישות עם הפסיכולוג שלי, די בתחילת הדרך. אחרי שהוא שלח אותי אל הצעדים והקבוצות, התלהבתי ושוחחנו על כך. אני מצידי אמרתי שאני לא מבין את כל אלו ששואלים כל כך הרבה שאלות. הרי יש כאן דרך שעובדת, אז מה אכפת להם? אבל הד"ר (לא אתה...) הסביר לי שראש של אנשים בנוי בצורות שונות ומגוונות. אני איש של תכל'ס (כמה פעמים אני כותב את המילה הזאת בפוסטים שלי?), ויש אנשים שהם ההיפך ממני. זה בסדר גמור, כולנו ילדי האלוקים והוא דואג לכולם.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34259

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אכן, פיצויים מוגדלים.. תודה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34269

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
תודה דוקטור יקר.

ראשית כל זיהיתי א"ע בתיאור. מה שהחבר הוותיק אמר לך. גם אני קצת מרחף פה. נוגע ולא נוגע. מפחד להתחבר יותר מדי. להודות לגמרי בחוסר-אונים. התוצאה תהיה ויתור גמור למספר דברים אהובים. אז אני מנסה לדחוק זאת עם שאלות כאלו ואחרות.

עלה במחשבתי רעיון. נשתמש במכשיר הטלפון לצורך העניין. אני נחתתי לפני שבועיים ממדינה נחשלת שם הטלפונים לא קיימים. אני ניגש למכשיר, מסתכל עליו, בוחן אותי מכל הכיוונים ושואל מישהו. סלח לי מה זה הצעצוע הזה? הוא מסביר לי בטוב טעם. תראה, זה שפופרת. אתה מרים אותה, מאזין לצליל חיוג ואז אתה לוחץ על לוח המקשים ומחייג. מישהו אחר, בצד השני של העולם, במרחק עשרות אלפי ק"מ שומע את המכשיר שלו מצלצל ומרים את השפופרת ואז אתם מדברים. אתם שומעים זה את זה. אתה אומר לו תגיד לי אתה שפוי? זה נשמע לך הגיוני? לדבר לפלסטיק? ועוד לחשוב ששומעים אותך אי-שם בקצה העולם? הוא אומר לך תראה זה עובד. ואז הוא מוציא שיחה ונותן לך לשמוע. אתה, נעול על כך שזה לא מציאותי, מסרב להתקרב לשמוע. שולח אותו לאישפוז. זה הרי הזוי שמישהו ינהל שיחה עם פלסטיקים. אוקיי, ראית שזה עובד. אבל רק רגע. אולי הם סתם עובדים עליך בעיניים? בא נפרק את המכשיר ונגלה את האיש הקטן שמסתתר בפנים....

אם אני ימשיך "לחקור", לא אתקדם. אם אעשה מה שאומרים לי בלי לשאול שאלות אגיע רחוק.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34309

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
דוד פינחעס (יותר זורם לכתוב דוקטור)
כתבת היטב, החוויה שלך מעוררת בי מעט קנאה, החוויה שלי שונה, יותר מזכירה את זו של סוד (רק אם הרבה יותר אימפולסים). ברגע שבו ראיתי שיש תכנית שעובדת, קיימתי את מאה"כ, ואת יהודה שלח לפניו.
התחלתי לעבוד תכנית, (כמו שזה נקרא) שאלתי רק כמה שאלות התמצאות, איפה השרותים, (חוטא-חולה) המקלחת, (מה זה כניעה, אם הכל מרגיש כבמלחמה) והתחלתי לדהור, תוך כדי ניסוי ותהייה, וכמובן אחרי דהירה ממושכת התחלתי לשלוח את הכלב רועים לפטרל מעט, ולמצוא צידוקים למהלך שכבר הייתי בעיצומו. ככה אני (בדרך כלל) קודם נעשה ואז שמאוחר מידי (החברים השתינו לי בבירה וכדו')
מתחיל הנשמע, (או נשמע בתנועה) אצלי בתכנית זו היתה מעלה, אבל בימי חיי זה היה פשוט קטסטרופלי (אם לא נביא בחשבון את אבא שדואג לאמפולסיביים שכמוני) הייתי מוצא את עצמי בכל מיני סיטואציות משוגעות, רק כי האינטואיציה שלי דחפה אותי לשם.
לא היתה (כמעט) דרך חיים אליה הגעתי, שלא מצאתי את עצמי תקופה לאחר שהסוסים ברחו מהאורווה, מורט את שערות ראשי בתיסכול, איפה אני ומה אני עושה פה, ועד דאתיתי להכי, נהייתי חסיד גדול של הבחירה שבחרתי, כותב מאמר פובלציסטי, ארוך ומנומק , להצדיק את הדרך והכיוון, תוקף בחריפות את מי שלא שלח את סוסיו כמוני למרחב הפראי.
תודה רבה דוקטור, נתת לי המון נקודות למחשבה.
אוהב ומעריך
מוישל'ה

רגע מה כתבתי פה?
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34500

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
תודה מוישל'ה. היטבת להגדיר זאת. אין לי את כשרון-הכתיבה (הפיוט?) שזכית בו!

אהבתי! (במיוחד את השאלה בשורה האחרונה )
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34512

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
דוקטור היקר,

תודה על פוסט נפלא.

הזכרת לי את עצמי בגילאים מוקדמים של חיי.
בעצם, עד היום...
גם אני הייתי צריך לפרק כל דבר שבא לידי מגיל אפס.
כמעט כל דבר שפרקתי לא הצלחתי להרכיב אותו חזרה למצבו המקורי.
כך קרה גם עם תיקון מכשירים שונים שהייתי בטוח שאני כישרון בתיקונם, אך בעצם היה לי כשרון הפוך.
כשהמחשב הראשון שאבי קנה לי לבר מצווה, הפסיק לעבוד, הייתי בטוח שאני אצליח לתקנו, למרות שלא ידעתי בזמנו בכלל מזה מחשב.
פתחתי אותו וראיתי כמה חוטים לא מחוברים.
אמרתי לעצמי: "כנראה שהחיבורים התנתקו, הרי לא יכול להיות חוטים שלא מחוברים לשום מקום".
אלו היו חוטי מתח ספיירים.
דחפתי אותם לכל מקום שנראה מתאים ושרפתי חצי מחשב.

זה היה בגיל 13-14, אך הסיטואציות האלו חזרו על עצמם שוב ושוב גם בגיל 30.
כל פעם שניסיתי להבין איך הדברים עובדים, הבנתי בדיוק הפוך והרסתי כל מה שבא לידי.

הניסיון האישי שלי הביא אותי למסקנה שכשלתי בניהול חיי.
הייתי חייב לפטר את המנהל שכשל בניהול החברה שהגיעה כבר לפשיטת רגל.
ככל שהחוסר אונים שלי גדל יותר, הייתה מוטיבציה גדולה יותר להאיץ בתהליכי הפיטורין.

ב"ה הדברים מתחילים לעבוד היטב כבר למעלה משנה וחודשיים.
חיי קבלו מנהל חדש והשכל התקבל לעבודה מחדש כפקיד זוטר.
ממש אסירות תודה.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34518

• חבר ותיק
או במילים אחרות: "לזרוק את השכל"
לזרוק את השכל למעלה למקום שמעליך להתבטל לגורם הזה.

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34699

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
אצלי זה עבד יותר בלהרכיב רהיטים בזמן שאשתי קראה בעיון את הוראות-ההרכבה....

היא לפחות הצליחה להבין למה צריך להצמד להוראות-היצרן ולא "לנסות לבד"....

ולשמואל, אהבתי את מכתב-הפיטורין ופשיטת-הרגל. למרות כל "הבנתי" במחשבים אין לי מושג מה הם החוטים שהיזכרת....
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34722

הדרישה לפטר את השכל מגיעה בדיוק בשלב שמנסים להבין בשכל למה לפטר את השכל.

השכל, בדיוק כמו אחרון עובדי הקבלן, מנסה להתמרד נגד פיטוריו.

אבל בדיוק בימים אלו אנחנו מכירים את המושג של נעשה ונשמע..

בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 10 שנים, 11 חודשים #34724

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
סוד שביסוד
אני עוקב אחריך
אתה חד מאוד
ספר לפחות בן כמה אתה -וכמה זמן אתה במחלה
הרי אנחנו אלופים בלשמור סודות

תגובה: בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 6 שנים, 2 חודשים #110630

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ.
אהבתי
שיהיה לתועלת

תגובה: בעניין: מה זאת אומרת לפטר את השכל לפני 5 שנים, 6 חודשים #114784

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני זוכר בפגישה הראשונה שלי בקבוצה, העבירו שאלה בין כל החברים וכל אחד היה אמור לענות מניסיונו. השאלה הייתה "איך נעשיתי לומד?" והתשובה שמאוד קנתה אותי, שאמנם אני מאוד חכם, אבל במשהו אחד נכשלתי בחיים שלי. אני פשוט לא יודע להפסיק ליפול, עם כל החכמה שיש לי. 
הזדהיתי עם משפט שחבר אמר, "השכל שלי הביא אותי לתכנית 12 הצעדים של SA." זה מה שאני יכול לצפות ממנו. לא יותר.

לגבי צעד 11 - "כשאנו מתעוררים נחשוב על עשרים וארבע השעות שלפנינו. אנו חושבים על תכניות היום שלנו. לפני שאנו מתחילים אנו מבקשים את אלוהים לכוון את מחשבותינו, בעיקר אנו מבקשים שהן תרחקנה מהרגשת רחמים עצמיים וממניעים לא כנים מחיפוש תועלת עצמית. בתנאים אלו אנו יכולים להפעיל את היכולת השכלית שלנו בביטחון, לאחר הכל אלוהים נתן לנו ראש כדי שנפעיל ונשתמש בו. חיי המחשבה שלנו יהיו על מישור הרבה יותר גבוה כאשר המחשבה שלנו משוחררת ממניעים לא נכונים." (הספה"ג עמוד 72).

מה שלימד אותי שהראש שלי הוא בריא, אלוקים נתן לי אותו כדי שאחשוב וכדי שאדע מה לעשות על ידי המחשבה שלי, רק שהיא אמורה להיות משוחררת ממניעים לא נכונים. כי יש בי מניעים אנוכיים ולא טובים. 
אני לא בא לחלוק, כי בסופו של דבר הייתי אמור בתחילת הדרך לשים צמר גפן בפה במקום באוזניים, אבל לאט לאט הספונסר שלי לימד אותי לעשות מדיטציה, הוא כבר לא היה עונה לי לרוב השאלות ששאלתי אותו. 
בסופו של דבר, אלוקים נתן לי ראש, כדי שאחשוב עם הראש וכדי שאשתמש בו. אני הרבה פעמים מעדיף לשמוע את הקול השקט שבתוכי (שכל החיים השתקתי אותו עם רעש...) שאומר לי את האמת. 

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן