ברוכים הבאים, אורח

התחלה חדשה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התחלה חדשה 710 צפיות

התחלה חדשה לפני 2 שנים #142274

חברים יקרים כבר תקופה ארוכה שאני הולך לקבוצות אן איי ואני חייב להגיד שיש לי קושיות על תכנית 12 הצעדים זה לא סותר את היהדות ועבודת ה'?? אני מרגיש לא טוב עם זה וגם קצת עוף מוזר שם...מההתייחסות איך שהם מקבלים את עניין הברית קודש ואת האופן שהם מתייחסים לחיים בכלל שבשבילי זאת השקפה מעוותת שכאילו לוקחים את כל הקדושה שבתורה ואת המושגים שלה ומשתמשים בה עד זיבולא בתרייתא  השורה התחתונה היא שאני מרגיש שזה פוגם לי ביסודות הדת וזה עניין רציני מאוד עד כדי כך שהם נראים ונשמעים כדברי כפירה ממש!! ואת האמת לא מצאתי מישהו עד עכשיו שאוכל לשתף אותו על זה מחמת זה שמדובר לא באנשים שומרי תורה ומצוות בכלל ואני מרגיש שהנשמה שלי צמאה לקבל תשובות ואני מבקש מה' יתברך שיעזור לי לראות את האמת ולחיות חיים אמיתיים וטהורים.

תגובה: התחלה חדשה לפני 2 שנים #142276

למשתוקק הייתי שמח לדבר איתך בנפרד.

תגובה: התחלה חדשה לפני 2 שנים #142277

אן איי או אס איי? הבעיה שלך היא בקבוצות או בכל  תוכנית הצעדים?

בכל אופן, מצד אחד כשאני מגיע לקבוצות אני צריך ללמוד להוציא את הצמר גפן מהאוזניים ולשים אותם בפה, דהיינו: לשמוע ולשתוק. אבל זה לא אומר שאני צריך לקבל כל דבר שאומרים ובצורה שאומרים את הדבר.
מאד עוזר לזה לתפוס חברים טובים ולדבר איתם על זה, וצריך לדעת שזה מסוכן להחליט לבד אילו דברים לדחות. אבל ביחד זה אפשרי. אני ראיתי שכל הדברים שהפריעו לי הם לא מעיקר התוכנית. זה בדיוק כמו שאהיה בבית חולים בשבת ויבא אליי אח ויאמר לי איך לעשות בשבת קפה, האם בכלי שני או שלישי, ואני יעשה כמו שאני נוהג מאז ומעולם ולא כמו שיאמר לי האח לעשות. כשזה יהיה נוגע לרפואה זה ענין אחר, אבל הכנת קפה בשבת זה לא נוגע לרפואה. גם כאן, הדברים אינם מעיקר התוכנית, וגם מה שמעיקר התוכנית, אפשר להבין את הדברים באופן אחר ושונה קצת שנוגע אלינו בצורה נכונה וברורה.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: התחלה חדשה לפני 2 שנים #142280

למתחיל שוב-אין מה לעשות זה מפריע לי והשאלות התעוררו עם הזמן כשהבנתי איפה אני נמצא עד כדי כך שזה הביא אותי לעצבות בחיים ולא הבנתי למה ומה אני עושה לא בסדר עד שאני חשבתי על עצמי שבאמת יש בי דברים לא טובים לא מאחל לאף אחד לחוות את זה , ועל קצה המזלג אני יאמר לך ולשאלתך לאיזה קבוצות אני הלכתי גם לאן איי הלכתי למרות שאני לא נגעתי בסמים וזה לא השימוש שלי  אבל העיקרון הוא אותו עיקרון לדוגמה אדם שנחשב לספונסר לפי התוכנית הוא אמור להיות רוחני ומשפיע ואין אצלהם עניין של שכר ועונש אלא אתה חולה היית כמו שוטה וזה לא היהה בשליטתך וכו' וזה תרתי דסתרתי  ואיך אני בדיוק לחפש ספונסר לי זה מפריע ברמת העיקרון לשמוע איך שמוציאים את הקדושה מהאותיתות שבתורה והעקרונות של הדת שהכרתי עד היום לא עזר וממתי יהודי צריך 12 שלבים כדי להגיע להתעוררות רוחנית בקיצור דברים שהדעת לא סובלת. פשוט הזייה לגמרי
אני נקי כרגע מאלכוהול כי הייתי בשתייה וכו' כבר תקופה וזה נס שאני עעדיין נקי למרות כל המעברים האלה וגם מפני שאני כרגע לא רואה עניין בלשתות כי אני נקי כבר מעל שנה ואני זורם עם זה ואין לי בעיה עם זה בכלל זה עושה לי טוב וגם להוריי...אבל עדיין "התוכן" שאני שומע מידי פעם משעמם וקליפתי הבנת?
ואם לא אז לא נורא...

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים על ידי אופטימי עם ניסיון.

תגובה: התחלה חדשה לפני 2 שנים #142282

בוקר טוב.
אני לא מכיר את קבוצות אן איי, רק את קבוצות אס איי.
ישנם דברים שהתקשיתי בהם בהתחלה, ובמשך הזמן קיבלתי עליהם תשובה. גם כאן בפורום יש על זה הרבה חומר.
לדוגמא לגבי סמים ואלכוהול, אני לא כ"כ רואה בזה ענין של שכר ועונש. וגם לגבי תאווה שיש בזה איסורים ושכר ועונש וכו', אבל זה לא סותר שיכולה להיות התמכרות לזה שיצאה מהשליטה.
ואצלי זה לא ענין תפיסתי אלא ענין מציאותי, אני לא מצליח להישאר נקי מתאווה, מפנטזיות מאוננות וכדו' וכל כיוצ"ב.
באס איי היחס לספונסר הוא לא כמו שאתה כותב עליו, ספונסר הוא אדם שעשה עבודה עם עצמו ועלה על דרך, והוא מדריך אותי בעבודת הצעדים. הרבה מאד פעמים אני צריך ספונסר או חבר אחר שיעזור לי בהחלטות כיון שאני לא רואה תמיד את הדברים בצורה הנכונה, כי כשאני בריכוז עצמי אני מאבד את הכיוון, ואדם חיצוני לי יכול לראות את הדברים. הרוחניות של קבוצות SA היא אלוקים אוהב ולא הספונסרים.
אגב, יש הרבה רבנים שממליצים על התוכנית. החיים שלי הגשמיים והרוחניים נצלו ומתפתחים אך ורק בזכות עבודת הצעדים.
לגבי השאלה ממתי צריך צעדים בשביל התעוררות רוחנית, יש משגיח באחד הישיבות שלדעתו היה צריך להיות שכל בחור יעבוד את הצעדים וזה תהיה עבודת המוסר שלו. כל עבודת המוסר ועבודת האדם ועבודת המועדים וכו', זה אופנים ודרכים להתחבר ולהתעורר רוחנית.

בכל אופן מזדהה מאד עם הקושי, לפי איך שאתה מציג את מה שקורה בקבוצות שאתה הולך אליהם.
בהצלחה רבה רבה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: התחלה חדשה לפני 2 שנים #142284

אני רוצה להוסיף.
כשהגעתי כאן לפורום לפני קרוב לעשור, ראיתי כאן במדריך של שמור עיניך ובפוסטים של החברים, שאני חולה ולא חוטא, שאני חסר אונים מול התאווה. זה היה לי קשה מאד להבין את הדבר הזה, ולקבל אותו. זה היה נשמע לי מאד לא נכון.
גם בקו החם כתבו לי ללכת לקבוצות SA ולא הלכתי. גם חששתי להיחשף, אבל בכלל לא הבנתי את הדבר הזה.
אז החלטתי רק להבין שאני מתמודד באופן קשה בתחום של התאווה אבל עם הרבה הרבה כוחות רצון ומאמצים בעז"ה אצליח.
וניסיתי.
עוד יום ועוד יום
עוד יום ועוד יום.
כך במשך למעלה משנתיים וחצי. השיא של הנקיות שלי היה רצף של 11 יום בלי אוננות אבל עם הרבה הרבה תאווה. מלבד אותו רצף, הייתי משתמש יום אחרי יום, פעם ועוד פעם, בוקר צהריים וערב.
והמשכתי לנסות ולא הצלחתי.
עד ששוב פעם החברים הטובים כאן בפורום אמרו לי ללכת לקבוצות, ולקחתי ספונסר זמני מקבוצות שמור עיניך, ודיברתי עם כמה חברים משמור עיניך במשך כחודש עד שהגעתי בפועל לקבוצות שמור עיניך. והם לימדו אותי שאני חסר אונים מול התאווה, אני אלרגי לתאווה, בשונה מאנשים אחרים שיכולים לשלוט בזה, אני לא יכול לשלוט בזה, אמנם זה היה לי קשה, אבל המציאות שלי הוכיחה לי שכך הם הדברים. וכך הגעתי לקבוצות שמור עיניך והחברים דיברו הרבה על החוסר אונים מול התאווה ומול הפגמי אופי, ובד בבד דיברו על הפתרון של אלוקים אוהב. על הדרך להתחבר אליו בצורה נכונה וראויה, לבקש ממנו להסיר את הפגמי אופי, לתקן את הפגיעות שפגענו, ולהמשיך לשפר את הקשר עם אלוקים.
וזה עובד לי עוד יום ועוד יום, והקשר שלי אלוקים הוא גדול מאי פעם, והחיים הרוחניים והדתיים שלי מלאים בהרבה תוכן, בזכות תוכנית הצעדים.

בהצלחה רבה

תגובה: התחלה חדשה לפני 2 שנים #142290

המשתוקק כתב on 25 אפר' 2022 11:19:

מתחיל שוב - וצועד לאלוקים כתב on 25 אפר' 2022 06:40:

אני רוצה להוסיף.
כשהגעתי כאן לפורום לפני קרוב לעשור, ראיתי כאן במדריך של שמור עיניך ובפוסטים של החברים, שאני חולה ולא חוטא, שאני חסר אונים מול התאווה. זה היה לי קשה מאד להבין את הדבר הזה, ולקבל אותו. זה היה נשמע לי מאד לא נכון.
גם בקו החם כתבו לי ללכת לקבוצות SA ולא הלכתי. גם חששתי להיחשף, אבל בכלל לא הבנתי את הדבר הזה.
אז החלטתי רק להבין שאני מתמודד באופן קשה בתחום של התאווה אבל עם הרבה הרבה כוחות רצון ומאמצים בעז"ה אצליח.
וניסיתי.
עוד יום ועוד יום
עוד יום ועוד יום.
כך במשך למעלה משנתיים וחצי. השיא של הנקיות שלי היה רצף של 11 יום בלי אוננות אבל עם הרבה הרבה תאווה. מלבד אותו רצף, הייתי משתמש יום אחרי יום, פעם ועוד פעם, בוקר צהריים וערב.
והמשכתי לנסות ולא הצלחתי.
עד ששוב פעם החברים הטובים כאן בפורום אמרו לי ללכת לקבוצות, ולקחתי ספונסר זמני מקבוצות שמור עיניך, ודיברתי עם כמה חברים משמור עיניך במשך כחודש עד שהגעתי בפועל לקבוצות שמור עיניך. והם לימדו אותי שאני חסר אונים מול התאווה, אני אלרגי לתאווה, בשונה מאנשים אחרים שיכולים לשלוט בזה, אני לא יכול לשלוט בזה, אמנם זה היה לי קשה, אבל המציאות שלי הוכיחה לי שכך הם הדברים. וכך הגעתי לקבוצות שמור עיניך והחברים דיברו הרבה על החוסר אונים מול התאווה ומול הפגמי אופי, ובד בבד דיברו על הפתרון של אלוקים אוהב. על הדרך להתחבר אליו בצורה נכונה וראויה, לבקש ממנו להסיר את הפגמי אופי, לתקן את הפגיעות שפגענו, ולהמשיך לשפר את הקשר עם אלוקים.
וזה עובד לי עוד יום ועוד יום, והקשר שלי אלוקים הוא גדול מאי פעם, והחיים הרוחניים והדתיים שלי מלאים בהרבה תוכן, בזכות תוכנית הצעדים.

בהצלחה רבה

ניכרים דברי אמת! חזק וברוך.
כמו כן, זה כלל לא כפירה לחשוב כך, הרי הרמב"ם כותב שעל חטאים קשים מענישים בשלילת האפשרות לעשות תשובה, כך אני מפרש את ההתמכרות שלנו. הפעם הראשונה היתה חטא ומשם ואילך זה אונס.... אונסים אותנו משמים להמשיך להיטמא - עד שנעשה תשובה גדולה ועמוקה שתשפיע על כל אמונתינו ואורחות חיינו - שאז אפשר לצאת מזה.

תודה על הבאת דברי הרמב"ם, אך איני יודע כ"כ איך אפשר להסביר בזה למשל את החיים שלי, שמגיל מאד צעיר (6-7) נמשכתי לצפייה מרובה בנשים ברחוב ועוד כל מיני כיוצ"ב לא נורמלים לגיל שלי, ובכלל לא שפוייים לכל אדם באשר הוא, כאשר כמובן לא ידעתי כלום כלום על תאווה והמסתעף, ולא היה לי שום דבר של תאווה סביבי שגרם לי לעשות את כל מה שעשיתי. זה נראה כמו משהו שנעשה באופן בלתי רצוני בלי החלטה לעשות זאת.
אבל המציאות היא שאלוקים נותן לי נקיון באופן ניסי כל יום ויום, דוקא כאשר אני מודה בחוסר אונים שלי מול התאווה.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן