ברוכים הבאים, אורח

סליחה, הפעם לא אבקש סליחה.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. 6276 צפיות

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13555

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
ליחיאל, קשה לתת עיצה על דבר כל כך כללי, אני יכול לומר לך את נסיוני, יש דרך, תהליך, הדברים צוברים בהירות עם הזמן. בהצלחה.

ולשמואל: שיתפתי אותך בחוויות שלי עד לפני כשנתיים, הבניין, בניין מגורים פרטי, בהמשך הרחוב יש גם בית ספר. כל נזקק או פעיל באגודת החסד (רוצה לשמוע אלו טינות היו לי על מי שמשכיר להם את הדירה?!) וכל הורה או מורה החנה את מכוניתו בחנייתי. התפוצצתי.

עד שנמאס לי להתפוצץ ממה שאחרים עושים. יש לי יום מוצלח. ומנוול הורס לי אותו. מה הפתרון? לחנך ת'עולם? תמיד יבוא מי שלא ידפוק חשבון...

השאלה היא מה כדאי לי לעשות כדי שהרגשתי תשתפר. לריב אני מפחד. ומצד שני החנייה תפוסה. הבנתי, שחיי חשובים יותר, בבניין אצלינו יש עוד היכן לחנות, חוץ מהחניה שהיא רכושי בכסף מלא. ואםלא שם, אשים את האוטו במקום טיפה מרוחק. אם תהיה לי האפשרות, אקנה מחסום ואנעל. וטוב לי עם זה. פשוט הפסקתי לסבול. אני כבר לא מפחד משום דבר.

הצעתי לך לעשות פעולה של כניעה שחשבתי עליה בעצמי: מן ההגיון לחשוב שעד שלא אסמן את רכושי יהיה מי שיחשוב שמותר לו להשתמש בה. כשאגלה את דעתי, לא יוכל לטעון לא ידעתי. חוץ מבלתי מתחשבים, יהיו גם כאלו מנומסים שיחפשו להם מקום אחר. לכן הצעתי לך לתלות שלט על הקיר, אם ישנו ממול החניה:
"זהירות גזל".
"אתה מצער יהודי".
"הנך חונה בחניה פרטית".

וכן הלאה על זה הדרך. הרעיון הוא שאני עושה את שלי ומשאיר לקב"ה לעשות את שלו.

תנסה, מה יש לך להפסיד? מה כבר יקרה? מקסימום, תמצא את השלט מקומט בצד? עוד בלתי מתחשב יחנה לך שם? בכל מקרה אציע לך לשתף את הספונסר ולהתייעץ איתו... או לעלות לפורום ולשתף אותנו...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13571

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
הדיון כאן הלך לנושא מאוד ספציפי ומאוד נקודתי, בזמן שהוא אמור להיות הרבה יותר רחב. גם הדוגמא של שמואל וגם הדברים של אסירותודה הם נפלאים וכמובן זה מאוד חשוב לראות איך הדברים מסתדרים לא רק ברובד הרעיוני אלא בעיקר ברובד המעשי, אבל מצד שני לי אין בעיה עם חניה...

אז ברשותכם אנסה לכתוב בכמה מילים איך אני רואה את זה, וכמובן אם תרצו להמשיך לכתוב על החניה - בשמחה.

לעניות דעתי הנקודה היא מאיפה מגיע הרצון להתנצל ואיזה צורך הוא משרת, וזה נכון לא רק לגבי בקשת סליחה אלא אפילו לגבי עזרה. אני יכול לעזור בבית ממקום אנוכי ומגעיל שבעצם רוצה אחר כך תשלום בריבית, ואני יכול להתנצל מתוך רצון לרצות את כולם ולהראות כמה אני אדם טוב, או אפילו גרוע מכך, אני יכול להתנצל כיון שאני לא מרגיש שיש לי בכלל זכות קיום. זה מגיע מאותו פחד ורצון לשליטה ועוד כמה רעות חולות שיש לי.

ולכן מאוד התחברתי למה שאסירותודה כותב בנוגע לכך שאני צריך לעבוד על עצמי עם הצעדים וגם לערב ספונסר שהוא אדם חיצוני ולא נגוע בשיקולים הצרים שלי. אז כאשר אני מרגיש צורך לרוץ להתנצל, כנראה שהדבר הטוב ביותר הוא לעשות קודם כל את הצעדים 4-7 ואז לראות האם יש לי על מה להתנצל. אם כן - אעשה את הצעדים 8-9.

כשהדברים לא ברורים לי - אבדוק את זה עם אדם נוסף.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13573

• אסירותודה
  • מנהל
תודה על דבריך. אמת. הדיון הפך לנקודתי, הצעתי לשמואל שאענה לו בפרטי, הוא העדיף כאן וכבדתיו. תוך כדי שאני כותב עכשיו עולה לי המחשבה, שרצון אבינו האוהב נעשה גם כאן, לפעמים כדאי לפרוט את התוכנית 'לכסף קטן', להוריד אותה לחיי היום יום.

לכל אחד יש את 'החניה שלו', זה לא משנה אם זה מישהו שעקף אותך בתור בבנק, בדואר, או חנות המכולת, או מי (הרשע.) שהרס לך את התפילות כששדד דווקא את מקומך בבית הכנסת...

הרעיון הוא: אני מפסיק לסבול ממעשי אחרים. אותם איני יכול לשנות, אבדוק את עצמי, עם אדם חיצוני, ואז אנקוט בפעולה אצלי.

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13601

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה לכם על תגובתכם.

אני מבקש סליחה על שהסבתי את הדיון כאן לעניין החניה הפרטית שלי (תרתי משמע).
אך כמו שאסירתודה אמר לכל אחד יש את ה"חניה" הפרטית שלו ונראה לי שיש כאלו (כמוני) עם כמה וכמה "חניות פרטיות".
ועוד שלפעמים חשוב לתת פן פרקטי לדיון תאורטי.

לגופו של עניין:
אסירתודה - אני ממש אסיר תודה לך על שעזרת לי רבות בכל החניות הפרטיות שבחיי.
אני ידעתי שמשהו אצלי לא בסדר באיך שאני התנהגתי עד היום עם החנייה אך לא ידעתי איך לנהוג אחרת.
לכן תגובת החברים הייתה חשובה לי ובקשתי שהיא תעשה כאן (ולא בפרטי) כי חשבתי שזה יועיל לעוד חברים.

אכן, לא רק זה שתקופה ארוכה לא היה לי ספונסר, אלא גם אחרי שקיבלתי ספונסר, לא מספיק הכנסתי אותו ממש לכל החניות הפרטיות שלי.
אני מקווה עכשו להרים אליו טלפון יותר פעמים.

תודה
אוהב את כולכם
שבת שלום וצום קל
שמואל
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13618

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אני מבקש סליחה על שהסבתי את הדיון כאן לעניין החניה הפרטית שלי (תרתי משמע).

כמדומני שזה אחד המקומות שבהם צריך לומר: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה...

לגבי הספונסר. בפעם הראשונה ששוחחתי עם הספונסר שלי הוא אמר לי שהוא משוחח עם הספונסר שלו שלוש פעמים בשבוע במשך שעה כל פעם. היה נראה לי המון זמן, אבל היום אני עושה בערך את אותו דבר. אני ממליץ לך להפסיק לחשוב על האחרים (במקרה הזה - הספונסר) ולדאוג להחלמה שלך בצורה אמיתית ורצינית. הרבה מזה קשור לקשר עם הספונסר.

בהצלחה חבר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13622

• אסירותודה
  • מנהל
יפה לך סוד, אני מסכים, שמואל, אין על מה להתנצל, הועלת לכולנו.

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13627

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
תודה חברים.
אהבתי !!!

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 10 שנים #58005

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
לאסירותודה ושמואל היקרים!
תודה על הדיון והלקחים המעשיים שלו
חשבתי לשתף על פגיעה שחוויתי באופן דומה בבית הכנסת...
אך כבר קיבלתי את התשובה תוך כדי ראית הדיון
תודה רבה ויישר כח...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 10 שנים #58027

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
מיאני היקר,

תודה לך על ההקפצה המבורכת.

תמיד טוב להיזכר בדברים.

חג פסח שמח כשר שפוי ומפוכח.
בהחלמה

תגובה: בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 2 שנים, 7 חודשים #139173

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 09 ספט' 2021 09:49:
לכבוד ימי הרחמים והסליחות - אני ממש ממליץ על הפוסט הזה של אסירות תודה. מתי אסור לבקש סליחה? קראו בפוסט.

המשתוקק אני אוהב איך אתה ממש מקיים "קליפתו אכל תוכו זרק" לגבי התכנית...
באהבה...

תגובה: בעניין: סליחה, הפעם לא אבקש סליחה. לפני 2 שנים, 7 חודשים #139176

מדהים!!!
מזדהה מאד!!!
תודה רבה לך הרב המשתוקק על ההקפצה.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן