ברוכים הבאים, אורח

התוכנית - מכשיר שמיעה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: התוכנית - מכשיר שמיעה 8055 צפיות

תגובה: התוכנית - מכשיר שמיעה לפני 8 שנים, 1 חודש #83826

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
תודה 'אסירותודה' על עוד פוסט שנוגע בי מאד.

אצלי אני גם מרגיש בהחלמה שהמון 'וורטים' ודברי מוסר והדרכה לחיים ששמעתי בימי חיי בישיבות הקדושות וסתם בדרשות,
פתאום מקבלים צבע אחר, צבע מחלים.

פשוט הרכבתי תמיד משקפיים שחסמו צבעים אלו,
ובזכות ההחלמה אני לאט לאט מנקה את כל הזוהמה שהצטברה ומתחיל לראות צבעים חיים בחיים...

שאזכה לנקות הכל ולקלוט את כל ספקטרום הצבעים הרחב שבוראי הרחום יצר בעולמו היפה.
אמן.
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: התוכנית - מכשיר שמיעה לפני 8 שנים, 1 חודש #83843

• גדעון
  • דירוג זהב
מדהים !!!

תודה לך אסירותודה על הפוסט, ותודה לך פנימה על ההקפצה, כ"כ מוצא את עצמי בפוסט הזה, כ"כ מרגיש, כ"כ מזדהה.

יש ווארט חסידי על דברי רש"י בתחלית פרשת יתרו: "מה שמועה שמע ובא - קריעת ים סוף ומלחמת עמלק", שבהתחלה חשב יתרו שיוכל לעבוד את ה' ללא רב ומורה דרך ע"י לימוד ספרי מוסר וכדו', אבל כשראה שגם לאחר שכל העולם ראה את הנס הגדול של קריעת ים סוף, עדיין העז עמלק לצאת למלחמה, אז הוא הבין שלא מספיק לראות וללמוד שהרי גם עמלק שמע על קרי"ס וזה לא מנע בעדו לצאת למלחמה נגד עם ישראל, אלא צריך רב ומורה דרך ללמד אותו, מה לראות ואיך לראות ומה רלוונטי מזה לכל אדם ואדם באופן ספיצפי.

שמעתי פעם מאחד מגדולי ישראל שאמר, כשמישהו לומד ספרי מוסר ללא הכוונה של רב, הוא תמיד מוצא עד כמה הדברים רלוונטייים לאחרים, ואילו כשהוא מגיע למורה דרך הוא פותח לו את הדף שמתאים לו. 

תגובה: התוכנית - מכשיר שמיעה לפני 8 שנים, 1 חודש #83848

• tc
  • דירוג פלטיניום
מדהים ומופלאֿ
באופן אישי מרגיש ממש שהחיבור למהלך הרוחני של החברים שכותבים כאן מתאחד אצלי עם מהלך רוחני של חיבור ל-״היגיון העברי השמעי״ לפי מהלך זה התוכן של הקשבה פנימית ושמיעת האוזן מיחד במיוחד דוקא את צורת החשיבה העברית עד שיצא לפי זה שאנחנו מקבלים בחזרה מה שאבד לנו...

תגובה: התוכנית - מכשיר שמיעה לפני 5 שנים, 9 חודשים #113211

• רק-להיום
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר קבוע

לאחר שקראתי את הפוסט הנפלא הזה, חשבתי לתומי שייתכן ואולי גם לזה חז"ל נתכוונו באומרם על הפסוק : "כי לא דבר ריק הוא מכם", שאם ריק הוא - מכם!
דהיינו שהעובדה שהתורה לא עבדה עבורי, היא משום שהבעיה הייתה בי ולא ברבותיי, וכיום בתוכנית אני לומד "לשמוע" נכון יותר את מה שניסו להגיד לי כל הזמן. 
ובעצם גם את דברי חז"ל הללו קראתי פעמים רבות, אך כעת בהיותי בתוכנית, זכיתי שהם הוארו אצלי באור חדש. 
"הִנֵּה עֲרֵלָה אָזְנָם וְלֹא יוּכְלוּ לְהַקְשִׁיב" (ירמיהו פרק ו' פסוק י').
אסירותודה על הפוסט,
תבורך!

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

"בלעדיי, - אלוקים לא יעשה, ומבלעדי אלוקים, - אני לא יכול"

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.34 שניות

Are you sure?

כן