ברוכים הבאים, אורח

אלוהים?? כפי שאני מבין אותו!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! 1759 צפיות

אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 5 חודשים #67062

• מתנות קטנות
  • רצף ניקיון נוכחי: 855 ימים
  • חבר ותיק
שלום חברים

אני מכור לתאווה.
התחלתי את התכנית לפני חודשיים פלוס לפני ראש השנה ויום כיפור והייתי מאד מבולבל מה אני עושה עכשיו המחלה שלי גמרה לי את הקשר עם אלוקים בשנה וחצי האחרונות לא התפללתי כמעט שחרית וערבית על אף היותי אדם מאמין ומאד "יודע", אז על מה אני אדבר איתו עכשיו וכו' סלט שלם. מילא כשאני משומש אני יכול להבטיח שאני לא רוצה את זה ושאני לא יפול יותר אבל עכשיו שגיליתי שאני חולה ולא חוטא מה אני אדבר איתו על לשון הרע ?
בהמשך התכנית הדברים הסתבכו אני לא יודע איך לפנות לאלוקים הזה שהתכנית מדברת עליו זה שפה אחרת הסתכלות אחרת, וחוץ מזה האלוקים שלי שאני מאמין בו בכל לב לא הצליח לעזור לי בזה עד היום, אז מה זה אלוקים אחר?

אין לי תשובה לעת עתה, אבל יש את מה שעבד בשבילי בשלב זה ואני רוצה לשתף אתכם מקווה שאהיה לתועלת.
באתי לקבוצות וסיפרתי על עצמי והתרחש משהו מדהים לא רק ששיחררתי, אני גם לא סוחב את זה לבד, אלוקים איתי, מה הכוונה?  עצם זה שנתתי למישהו אחר לשלוט על הרגשות הכמוסים שלי בעצם הענקתי לכח גדול ממני להכנס לתוכי (אישיות או נפש..) מסרתי לו את חיי, תפס אותי משפט בהקשר הזה בספר הלבן "רוח הקבוצה גדולה ממספר המשתתפים בה" (בערך..),
ועוד שלב, כל קבוצה חדשה שאני הולך גורמת להעצמת השפעת הכח עלי כיון שאני חושף את החוסר אונים שלי לעוד אנשים אז עוד אנשים נכנסו לתוכי.
עוד שלב מישהו משתף אותי, אני נותן לו להכנס לתוכי עם הסיפור שלו אני מפנה בתוכי מקום למישהו אחר לרגשות שלו לכאב לחוסר אונים.

זה האלוקים בשבילי לעת עתה,
מי יתן ואתחבר יותר.
מישהו שלח לי מתנות קטנות
כמו הכוח לקבל את מה שאין את מה שיש
מה עוד אפשר כבר לבקש
                                 (מתוך השיר..)

בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 5 חודשים #67085

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מזדהה מאוד,
אני בטוח שלאט לאט תמצא את האלוקים אמיתי שבך, שחינכו אותך מאז שהיית ילד קטן, והמחלה הרס אותו, זה יחזור ובגדול בעז"ה
רק להביא עוד יום נקי, והמתנות בדרך.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 5 חודשים #67129

• יוני הדר
  • רצף ניקיון נוכחי: 80 ימים
  • דירוג כסף
מי יתן ונבין, שאותו אלוקים גם הביא את הפיגוע היום, וגם מאהבה.
זה אבא אחד, רק להסתובב ולהבין שהטפיחה הזאת היא מדאגה, היא 'מחושבנת' ומתוכננת בקפידא ובעיקר באהבה.

כותב מחוסר אונים מול מחשבות מטריפות.
אוֹדְךָ ה' אֱלֹקַי בְּכָל לְבָבִי, וַאֲכַבְּדָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם. כִּי חַסְדְּךָ גָּדוֹל עָלָי וְהִצַּלְתָּ נַפְשִׁי מִשְּׁאוֹל תַּחְתִּיָּה.

בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 5 חודשים #67132

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה. יש שנוהגים לומר בקבוצות - 'אלוקים כפי שאינני מבין אותו'...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 5 חודשים #67146

• special
  • חבר ותיק
העלית ענין רגיש ועם כל זה כל כך מהותי. מי זה אלוקים (לא במובן מופשט)? מה הוא באמת רוצה ממני? איך אדע אם אני "בסדר איתו"?
אני לא אפתח כאן נושא מיוזמתי (מה שנקרא תת שרשור) אבל תן לי להגיד לך שידיעת האלוקים זו הידיעה שתחרוץ את גורל חייך.
מאחל לך המון הצלחה ובעיקר שתדע את אלוקים באמת

בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 5 חודשים #67176

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
מתוך 12 ו12 (ספר העמקה של AA על הצעדים), צעד ראשון, עמ' 20:
"ישנם רבים כמוך שהתחילו לפתור את הבעיה על ידי מציאת תחליף - הם נתנו לAA עצמו את תפקיד ה"כח העליון". ההיגיון בכך הוא שיש לך כאן קבוצה גדולה מאד של אנשים, שפתרו את בעיית האלכוהוליזם שלהם, ובמובן זה מהווה קבוצה זו כוח גדול ממך, היות ואתה אישית אפילו לא התקרבת לפתרון הבעיה. סביר שתוכל לבטוח בהם - וגם אמונה מזערית תספיק. תמצא חברים רבים בAA שעברו את סף האמונה בדיוק בדרך זה.
כולם יגידו לך שבברגע שעברו את אותו סף, זכו באמונה רחבה ועמוקה יותר. הוסר מעליהם דיבוק האלכוהול, וחייהם השתנו ללא הכר. הם הגיעו לאמונה בכח עליון, ורובם אף התחילו להכיר באלוהים"
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 5 חודשים #67179

• special
  • חבר ותיק
מה שכתוב כאן: בנאדם עם בעיה שהאמין בחבר שיש לו נסיון בבעיה בכדי שיעזור לו לצאת ממנה - הגיע לאמונה בה'.
???
אשמח להסבר בנוסף לציטוט

בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 5 חודשים #67192

• יוני הדר
  • רצף ניקיון נוכחי: 80 ימים
  • דירוג כסף
ההסבר לענ"ד:
על אף שאינך עדיין מרגיש את האלקים או את קרבתו.
ראה סביבך אנשים שמרגישים, אתה רואה שזה 'עובד להם', שהם חשים את מה שאתה עדיין לא זוכה לחוש. תאמין לפחות שיש כזה מושג, אם תאמין בזה, אתה בדרך הנכונה.

יש המון דברים מקבילים לזה ביהדות ובמיוחד בחסידות, על הצורך להאמין במי שמאמין, או להאמין באמונה עצמה.
שמעתי פעם הסבר נפלא שעוזר לי רבות, על המילים "אני מאמין באמונה שלמה", אני מאמין באמונה, מאמין שיש כזה דבר אמונה, על אף שעדיין לא הגעתי לאמונה עצמה.
אוֹדְךָ ה' אֱלֹקַי בְּכָל לְבָבִי, וַאֲכַבְּדָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם. כִּי חַסְדְּךָ גָּדוֹל עָלָי וְהִצַּלְתָּ נַפְשִׁי מִשְּׁאוֹל תַּחְתִּיָּה.

בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 9 שנים, 4 חודשים #67435

מאוד מזדהה. עוד לא יודע איך לאכול את כל זה. אבל מבין שאין לי דרך אחרת. מתפלל לנכונות

וקיפאון

תגובה: בעניין: אלוהים?? כפי שאני מבין אותו! לפני 2 שנים, 11 חודשים #135896

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
אסירותודה כתב on 18 נוב' 2014 17:00:
תודה. יש שנוהגים לומר בקבוצות - 'אלוקים כפי שאינני מבין אותו'...

אלוקים כפי שאני מאמין בו...
חייב לעשות סדר לאנשים החרדים שגדלו על אמונה חזקה באלוקים [אס"ת - אני]

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן