ברוכים הבאים, אורח

לפתוח או לחסום... מה נראה לך???
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לפתוח או לחסום... מה נראה לך??? 1064 צפיות

לפתוח או לחסום... מה נראה לך??? לפני 6 שנים #112022

• אושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 28 ימים
  • חבר קבוע

אני ממש חדש בקבוצה 
ואני מסתפק איך לעבוד עם עצמי
עד היום תמיד חסמתי את עצמי עם החסימות למיניהם ושרפתי שעות ע"מ לפורצם
כעת אני מתלבט     מה הדרך? האם פתוח ואני מתגבר או לחסום וח"ו פתוח??
לשיפוטכם דעתכם ונימוקכם?.
תודה

תגובה: לפתוח או לחסום... מה נראה לך??? לפני 6 שנים #112023

בספר הגדול כתוב:

אנו מאמינים שכל תכנית מלחמה באלכוהוליזם שמציעה לגונן על האיש החולה מפיתויים נדונה לכישלון. אם האלכוהוליסט מנסה לגונן על עצמו הוא עלול להצליח לתקופת מה, אבל הוא בדרך כלל גומר בהתפוצצות גדולה מבעבר. ניסינו שיטות אלו. הנסיונות הללו לעשות את הבלתי אפשרי נכשלו תמיד.

לכן, החוק שלנו הוא לא להימנע מכל מקום שיש בו שתיה אם יש לנו סיבה טובה להיות שם. זה כולל בארים, מסיבות, קבלות פנים, חתונות, אפילו סתם חינגות. לאדם שהיה לו נסיון עם אלכוהוליסט, הדבר נראה כהתגרות במזל, אבל זה אינו כך.

שמת לב שעשינו הגבלה חשובה. לכן, שאל את עצמך בכל הזדמנות "האם יש לי איזה שהיא סיבה טובה, חברתית, עסקית או אישית ללכת למקום זה? או האם אני מצפה "לסחוב" קצת הנאה מהאוירה של מקום זה?" אם אתה עונה על שאלות אלו בדרך משביעת רצון אין סיבה לדאגה. לך או אל תלך, בחר במה שנראה לך טוב יותר. אבל וודא שתהיה על קרקע רוחנית מוצקה לפני שתתחיל, והיה בטוח שהמניע להליכה הוא טוב לחלוטין. אל תחשוב על מה שתשיג מהאירוע. חשוב על מה שאתה יכול להביא לשם. אבל אם אתה לא חזק, כדאי שבמקום ללכת תעבוד עם אלכוהוליסט אחר!

העבודה שלך כעת היא לחיות במקום שבו תהיה לעזר הרב ביותר לאחרים, לכן לעולם אל תהסס ללכת לאיזה שהוא מקום שבו תוכל לעזור. אל תהסס לבקר במקום המלוכלך ביותר בעולם כשאתה בשליחות זו. שמור על גחלת החיים עם מניעים אלו, ואלוקים ישמור אותך מכל רע.

רבים מאיתנו ממשיכים להחזיק משקאות בבית, אנו לעתים צריכים אותם כדי להעביר טירונים חדשים את תקופת השפעת השתיה מאמש. חלק מאיתנו עדיין מגישים משקה לחברינו בתנאי שהם אינם אלכוהוליסטים. אבל חלק מאיתנו חושב שאיננו צריכים להגיש משקה לאף אחד. לעולם איננו מתווכחים על נושא זה. אנו מרגישים שכל משפחה צריכה להחליט לעצמה לאור הנסיבות.

"אלכהוליסט שלא יכול לפגוש תנאים אלו, יש לו עדיין ראש של אלכוהוליסט; משהו לא בסדר עם המצב הרוחני שלו. הסיכוי היחיד שלו להתפכח הוא להיות באיזה מקום כמו כיפת הקרח בגרינלנד, וגם שם איזה אסקימוסי יכול להופיע עם בקבוק וויסקי ולהרוס כל דבר. שאל כל אישה ששלחה את בעלה למקומות רחוקים על בסיס התיאוריה שהוא יכול להימלט מבעיית האלכוהול."

סוד הכניעה ציטט לי חלק מהנ"ל וכתב לי כך:

אתה מבין? הם אומרים שלנסות לסמוך על חסימה זה בלתי אפשרי, כי אין דרך לחסום את כל העולם. נניח שתחסום את המחשב שלך במאה אחוז ולא תהיה שום גישה לסרט הזה, אז זה יהיה פיתרון? ברור שלא. פשוט תמצא מחשב אחר... 

לכן, התכנית לא עוסקת בכלל בסינון וניפוץ סמארטפונים. נכון שלפעמים צריך גם כחלק מהכניעה את הפעולה הזאת שבה בן אדם אומר "אני לא סומך על עצמי, ואני יודע שאם יהיה לי פיתוי זמין לא אצליח לעמוד בו, ולכן אני חוסם אותו", אבל זה לא הפיתרון של התכנית, ובודאי לא כאשר מדובר על פיתרון מרכזי.

אוהבים
בהצלחה

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי ברוך שאמר.

תגובה: לפתוח או לחסום... מה נראה לך??? לפני 6 שנים #112026

אני מבין את משמעות חוסר האונים בכך שאני לא יכול להיות בפיתוי זמין כ"כ. לזכרוני חלק מצעד אחד הוא לא להחביא בקבוקים. 

אני לא סומך על החסימה, אני פשוט לא סומך על עצמי. כשאני צריך לעבור במקום עם מחשב פתוח אני צריך לפתוח מעגל ולמסור את זה. נשמע לי בלתי אפשרי למסור 24/7, לפתוח מעגלים על כל היום? 
אני לא חוסם כפתרון, אלא ככניעה. מכיוון שהניסיון מראה שאני לא מסוגל להתמודד עם המחשב - אני חוסם. לא בגלל שאני אצליח לבד אם אני אחסום. 

אני לוקח את ההדרכה שכתבת לנושא אחר. כשאני צריך להכנס למקום ספיציפי שעלולה להיות בו תאווה (לקנות משהו בקניון, ללכת לחתונה שיש בה קרובות שעלולות להדליק אותי) אני בוחן את ההדרכה הזאת: האם אני  נכנס למטרה חיובית? האם אני על קרקע רוחנית יציבה? ואם לא - אז לא. 

מזכיר גם שהאלכוהוליסטים צריכים לעשות מעשה, לפתוח בקבוק, למזוג ולשתות. אני לוגם דרך העיניים והמחשבות.. 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: לפתוח או לחסום... מה נראה לך??? לפני 6 שנים #112034

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

בדרך כלל הספונסר אמור להכיר אותך ולענות לך טוב יותר על השאלה הזאת.
אוהב.

תגובה: לפתוח או לחסום... מה נראה לך??? לפני 6 שנים #112038

• אושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 28 ימים
  • חבר קבוע

לצערי עדין אין לי...
כנראה שיהיה בקרוב
תודה על תגובתך

תגובה: לפתוח או לחסום... מה נראה לך??? לפני 6 שנים #112039

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

בקצרה,
אני מאמין בחסימה, והעבודה שלך היא, לא לנסות לפרוץ את זה,
מאשר פתוח, ולהילחם כל הזמן לא להיכנס, זה יותר קשה,
וקשר עם חברים יכול לעזור להוריד אובססיה לנסות כל הזמן לפרוץ,
חבר, תמשיך איתנו, שתף ותחלוק איתנו,
זה עובד, ויעבוד גם לך,
רק אל תרים ידיים.
באהבה.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן