ברוכים הבאים, אורח

הצעד ה11 בחיי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הצעד ה11 בחיי 868 צפיות

הצעד ה11 בחיי לפני 6 שנים, 4 חודשים #109533

שלום לכולם.
ראשית אכתוב שהרבה זמן לא כתבתי פוסט משל עצמי. וזוהי חוויה מעניינת שכיף לחזור אליה לאחר זמן.
ברצוני לשתף אתכם במחשבה שלי על צעד 11. כיצד אני רואה אותו וכיצד אני חווה אותו בתקופת הזמן האחרונה שלי.
"חיפשנו בדרך של תפילה והרהורים לשפר את הקשר שלנו עם אלוקים, כפי שאנו מבינים אותו, כשאנו מתפללים רק לדעת את רצונו עבורנו ומבקשים את הכוח לבצע זאת."
אינני יכול להגיד שהגעתי לצעד 11 בגלל שעברתי על הצעדים בצורה יסודית, עמוקה ופרפציוניסטית....
למעשה ההגעה שלי לקשר יום יומי עם ה', הגיעה בצורה לא נעימה כל כך, לאחר תקופה לא פשוטה של נפילות, תקומות והתרסקויות כואבות מאוד. מתוך היאוש וההבנה שאני, אני אפס, אני לא מסוגל לעשות כלום בלי הכוונה ועזרה מלמעלה.
ומאותו הרגע התחלתי לחוות את ההחלמה בצורה אחרת לחלוטין, שימו את התאווה בצד (כן, כן, פנו לה הרבה מקום..)
כל החיים שלי מנוהלים אחרת, ההבנה שאני "אוהב ה' " הגדול לא מסוגל לנהל את העולם, ויותר מזה, שמישהו אחר כן מסוגל לנהל אותו בצורה טובה יותר ממני. הביאה אותי למסקנה שעלי למסור את חיי/רצוני/הקשיים שלי, את כל אלה אני יכול למסור לו בכל זמן נתון והוא יטפל לי בדברים בצורה הטובה ביותר. לא תמיד הדברים מתבצעים בדיוק כפי שאני רציתי שהם יקרו, אבל אין לי ספק שהם התבצעו בצורה הטובה ביותר בשבילי. ממילא כשהחיים הפכו להיות קלים יותר עבורי, אני מחפש כל הזמן את הקשר ההוא עם ה', ולו רק מהסיבה הפשטנית של "לזרוק את כל הבעיות על הכולבויניק", אבל לאט לאט בהחלמה מגלים רבדים נוספים, עמוקים יותר בקשר שלנו עם ה' (אלוקים כפי שאני מבינים אותו), בעבר תפסתי אותו כבעל דין כועס שרודף אותי, ואילו היום אני רואה אותו במבט של "אבא אוהב" מישהו שכל הזמן דואג לי ואיכפת לו ממני. זה נוסך בי שלווה ורוגע. אז היום כשאני מחובר לה' אני ממילא גם פחות נמשך לתאווה, כי מצאתי משהו אחר שימלא את החור השחור שהתאווה ניסתה למלא בנפש המיוסרת שלי.
והאמת? שטוב לי, לא אגיד שקל, לפעמים קשה לי מאוד, אבל יש משפט בהחלמה: " היום הכי קשה שלי בהחלמה טוב עשרת מונים מהיום הכי טוב שלי במחלה" וזה פשוט נכון, כי כשאני חולה גם אם אני עושה את הדברים הכי "כיפיים" ומטורפים בעולם, אני עדיין ריק, ריק וחלול עם נשמה מיוסרת. וכשאני מחובר? כשאני מחובר אני נוכח יחד עם ה' במציאות, נוכח עם עצמי ועם הסובבים אותי.
אני מלא באהבה ובנתינה כי פשוט טוב לי.
טוב להיות מחובר, טוב להיות מפוכח וכשעושים את הדברים כמו שצריך ואז גם טוב להיות נקי.
נקי ומאושר.

אוהב אוהב ה'

תגובה: הצעד ה11 בחיי לפני 6 שנים, 4 חודשים #109560

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
כייף לקרוא, מאוד מחבר.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: הצעד ה11 בחיי לפני 6 שנים, 4 חודשים #109564

• יואל
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג כסף

איזה פוסט מיוחד!!!
אוהב, חד כמו תמיד.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן