ברוכים הבאים, אורח

נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה 4888 צפיות

נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107146

כבר המון זמן שאני רוצה לפתוח כאן את הלשונית-הנושא הזה.
מקום בו חברים כמוני שמסתובבים בעולם ההחלמה מהתמכרות, יכתבו-יצטטו את מה שהם שומעים וקוראים מחברים אחרים מנוסים יותר או ותיקים פחות.

אשמח מאוד אם יתפתחו פה דיונים מנסיונם של החברים היקרים על הנושאים המובאים ונוכל להתקדם וללמוד ביחד !

אנסה להעלות כאן פוסטים לעיתים קרובות בתקווה שיהיה לתועלת לי ולכם.

בשם ה' נעשה ונצליח !!!

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 7 חודשים על ידי הוי אריאל.

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107147

* *_שינוי_* * 

בכל מצב שבו אני נמצא ואני רוצה שינוי, הפיתרון מתחיל כך:

(א) אם אני מרגיש אומלל, מיואש, או כל הרגשת אבדון אחרת, הפרספקטיבה שלי בסיטואציה הזו לא בסדר.

(ב) אני רשאי להחזיק בפרספקטיבה שלי, אבל אני אמשיך להרגיש מה שאני מרגיש, אלא אם כן הפרספקטיבה שלי תשתנה.

(ג) אני צריך להחליט לזרוק את כל נקודת המבט שלי - להחזיק בחלק ממנה זה להחזיק בכולה.

(ד) אני מבקש פרספקטיבה חדשה לסיטואציה - מהכוח העליון ומאלו בהם אני בוטח.

(T.M)
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107187

'איך להישאר מפוכח'

הדרך הקלה הינה הדרך הנכונה.
הדרך הקשה הינה הדרך המוטעית.

יש דרך קלה ודרך קשה לעשות את התוכנית הזו.
הדרך הקשה הינה לנסות לעשות את זה בעצמך.

הדרך הקלה הינה לדעת שאתה לא יכול, ולהבחין בצורך לעזרה.

אני אף פעם לא ביקשתי מאלוקים אפילו פעם אחת מה29 שנות נקיוני לשמור אותי נקי.

אף פעם לא!

הודיתי לו מליון פעמים, אבל אף פעם לא ביקשתי שישאיר אותי נקי, בגלל שזו לא הדרך בה אני קראתי את הספר הגדול.

הדרך בה קראתי את הספה''ג, היא כמו שנכתב שם:' פה הינם הצעדים שנקטנו ועשינו'.'כשעשינו אותם משהוא קרה'.' כשלא עשינו אותם שום דבר לא קרה'.

לכן, אמרתי לחבר... שאני אף פעם לא ביקשתי מהקל שישאיר אותי נקי, הוא שאל: למה לא? 
עניתי לו: אני חושב שזה לא העסק שלי.

אני חושב שזה העסק שלי לעשות את הדברים האלה (צעדים/דרך חיים רוחנית).
והעסק של הקל  הינו לשמור עלי.
והוא עושה את זה.

אני לא צריך להגיד לו מה לעשות ואיך לנהל את העסק שלו !

( מאת .Chuck c )
אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107191

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 7 חודשים על ידי אבי גולן.

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107247

אלוהים

אלוהים הוא בכל מקום.
אלוהים הוא מלא הכוחות.
אלוהים הוא גדול. חזק. חכם. יוצר. איכפתי. בעל תושייה.
אלוהים הוא איתי, עכשיו. ותמיד היה איתי ויהיה איתי.

אלוהים אוהב וסולח לי לגמרי. תן לי אם כן לאהוב ולסלוח לכולם לגמרי.

אלוהים תראה לי היכן חשבתי או פעלתי בצורה מוטעית והראה לי מה לחשוב או לעשות במקום זה, ואז תן לי לחזור להווה ולחשוב רק על הנוכחות האוהבת הקבועה שלך, וכיצד אני יכול לעשות את רצונך עכשיו ובעתיד.

אלוהים תן לי הכוונה וכוח בגלל שאין לי אותם בעצמי. תן לי להבין שכל פחדי הינם שקר, כי כל דבר שהוא אמיתי לא יכול להיהרס וכל דבר שהוא פגיע הוא לא אמיתי. 

קח ממני את הטיפשות שלי, את חיפוש התועלת העצמית, את החלומות והפחדים שלי ואת התיסכול והאכזבה שהם מביאים.

תן לי במקום זה את החזון של הרצון שלך ואת הנתיב שאחריו אלך (-אעקוב), בידיעה שזה עולה על כל דבר שאני יכול רק לחלום לעצמי.
תן לי לעשות את כל מה שאני עושה בשבילך ובשביל טובת הדבר.

אלוהים תן לי סוף סוף להיות שקט, אדיב, ושימושי (-יעיל), ושאזכור שאני כמו כולם, אבל חלק ממך. אמן!

(Tim.M.)
אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107257

תודה הוי...
מעניין הקטע הזה על לא לבקש מאלוקים ניקיון, בספר הלבן כן כתוב לבקש אנא עזור לי...

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107293

היי 'אחיד',

כן, גם לי זה מעניין. מורכב, אני חושב.
נראה לי שיש בזה כל מיני כיוונים-דיעות,
בSA בפרט נראה לי שיותר שומעים לבקש על התאווה, בAA לעומת זאת נראה לי שהכיוון יותר על שיחרור והתמקדות בעבודה של אלוקים ממני.
אולי אפשר לשלב ביניהם...אולי לא?!

בפן אישי: הספונסר הקודם שלי היה נחרץ בדעתו לגבי הכיוון של להתמקד בצעדים ולא בתאווה ואני מאוד הזדהתי והבנתי אותו, הספונסר העכשווי כן מתמקד על התאווה וכו' כך שאני הקטן צריך כל פעם להיכנע ולדעת ששניהם נכונים ולעשות מה שעובד בעבורי, ולי עובד היום להישמע לספונסר...

אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107294

מדיטציה ותפילה

תפילה, כמובן, היתה חלק חשוב באמונתו של ד''ר בוב. 

לדברי פול ס. "סדר הבוקר של ד"ר בוב כלל תפילה קצרה,   20 דקות של לימוד והתבוננות על פסוק מוכר מן התנ"ך, וכן זמן שקט של ​​המתנה להכוונה באשר למקום שבו הוא נמצא, בציפייה למצא היכן הוא יכול להיות יעיל באותו יום. 

וכששמע (מה אלוקים רוצה ממנו), הוא המשיך לעסוק בעניינים של אביו כמו שהוא כיוון אותו לאורך היום.
(ד"ר בוב והוותיקים הטובים, עמ' 314)
אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107339

''נכונות''

האם אתה מוכן ?

האם אתה מוכן לעשות כל דבר שמוצע לך על ידי הספונסר שלך, שמבוסס על נסיונו, כדבר המחוייב לעשותו בשביל להחלים מהתמכרות ?

האם אתה מוכן להניח את עצמך לחלוטין בידיו של אלוקים שייתן לך מחסה וכוח, ולשרת אך ורק אותו, ולא את עצמך ?

האם אתה מוכן לעשות את הצעד הזה, בלי קשר לאיך שאתה מרגיש או מה שאתה חושב (במילים אחרות:אפילו אם הפעולה כנראה תהיה משעממת, מפחידה, תכניס אותך לחרדות, מעצבנת, כואבת- פיזית או ריגשית, מכבידה או דורשת תשלום כלשהוא, חסרת טעם, דוחה, מביישת, מופרזת, משפילה, קשה, או שלוקחת אותך ממשהוא שאתה עושה במקומה)?

האם אתה מוכן לעשות את הפעולה הזו באופן מיידי?

האם אתה מוכן לוותר על כל סוגי הריגושים בחיים או הפנטזיות והדמיונות או הפעולות שאינן משרתות את המטרה העיקרית שלך ?

(T.M.  AA)
אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107354

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה אריאל!
האם אתה מוכן לוותר על כל סוגי הריגושים בחיים או הפנטזיות והדמיונות או הפעולות שאינן משרתות את המטרה העיקרית שלך ?
הראש שלי אומר שאם לא אממש את הפנטזיות שלי אני אחיה בצער אך זו לא האמת מתפלל לאלוהים לא להאמין לו לילה אחד.
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107361

מזדהה !!
הספונסר שלי אומר לי שמנסיונו,
אלוקים רוצה לתת לי  חיים 'קצת' יותר טובים, מאשר פורנו ואוננות וכו'...
ת'אמת שאני מאמין לו. מי יתן ואמצאיהו.עכשיו.

אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107369

איך להשתנות?

מצורפים כאן כמה שאלות שאני שואל את עצמי:

-האם אתה מסופק עם איך שאתה מרגיש?

-האם אתה נכון להודות שאם הינך לא רגוע, התפיסות שלך הינן מוטעות?

-האם אתה מוכן להודות שאם התפיסות שלך הינן מוטעות, אמונתך הינה מוטעית ?

-האם אתה מוכן לחפש אחר דרך חדשה של הסתכלות על כל דבר סביבך?

-האם אתה מוכן לאמץ את הדרך החדשה הזו אפילו שזה 'מרגיש' לך מוטעה ?

-האם אתה נכון להיות בשליטה עצמית, ולא ללכת בדרכי חשיבתך הישנות?

-האם אתה מוכן להתנהג בהתאם לפי דרך החשיבה החדשה הזו?

( מאת T.M.  AA)
אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107483

אין שום בעיה!

אין שום בעיה. 
יש רק את אלוהים.
אני יכול לבחור לשרת את אלוהים, או שאני יכול להתפלש בעפר ובחשיכה. אלו הם הברירות האמיתיות היחידות.

בלב מלא עד גדותיו עם הכרת הטוב ואסירות תודה אין מקום פנוי לטינות או פחדים,
ואסירות תודה תמשוך אחריה עוד אסי''ת.
איך שאני מתייחס לעולם כך הוא יתייחס אלי בחזרה.

מהו הבסיס לאסי''ת?
ענווה.
ההכרה  בכלום  של ה'עצמי',  ובהכל  של אלוהים.

והתולדה של זה היא שכל הטוב מגיע מאלוהים (דרך העצמי האמיתי), וכל מה שלא טוב, מגיע מהעצמי (העצמי המזוייף).

הענווה הזו הינה הבסיס לאנונימיות, 
זהות= האני המזוייף.
אי עצמיות הכוונה, אין כלום לפגוע בו, ואין אפשרות לפחד או לכעס.

אם כך, על בסיס של אסירות תודה, ענווה, ואנונימיות, אני מתחיל את היום שלי, עם רצון אחד, רצון אחד בלבד:
לשרת את אלוהים, ולשאת את המסר הזה של ההחלמה לתוך כל פינה ופינה בחיי.

איך?

ספינסור- לשתף (בכל המצבים בהם אני נתקל באלכוהוליסט חולה או מחלים.)
שירות.

איך עוד?

ליישם את העקרונות הללו בכל תחומי חיי.

אבל ה'איך' מגיע לפני ה'איך עוד'.

(Tim.M AA)
אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 7 חודשים #107484

נכונות...
לפעמים קשה לי עם זה, עם הכניעה לגמרי, הביטול של דעתי לדעתו של הספונסר. גם במקרים בהם ממש נראה לי שהוא טועה.
במצב כזה אני צריך כוח. 

''אבל ישנו אחד ולו מלא הכוח, מי ייתן ותמצאוהו. עכשיו''

אריאל,

תגובה: נושאים בהחלמה - ציטוטים וניסיון של חברים בהחלמה לפני 6 שנים, 6 חודשים #107648

אריאל,
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 6 חודשים על ידי הוי אריאל.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן