ברוכים הבאים, אורח
 • עמוד:
 • 1

נושא: חווית צעד 3 1373 צפיות

חווית צעד 3 לפני 3 שנים, 5 חודשים #99822

השבת הבנתי סופסוף איפה אני תקוע בצעד הזה.
קראתי ב12 ו12 די הרבה וביקשתי מאלוקים שיעזור לי לחיות אותו ולמסור לו את החיים שלי ואז פתאום נפל לי האסימון כמה החיים שלי מבוססים על רצון עצמי מעבר למקרים הקטנים שבהם אני פועל כמנהל ולא כעובד.

לדוגמה, אם אני מתחיל לחשוב על מה אני רוצה לעשות, ואז המחשבות שלי מתחילות לטוס לכיוון של לעשות הרבה כסף או לחילופין להיות יועץ או פסיכולוג או עו"ס, ואז אני נתקע עם זה שאני יושב בכולל, או שזה לא מתאים לתנאי החיים שיש לי, אני ישר דוחק את הכל הצידה ומתעקש על הפנטזיות שלי כי הרי זה מה שאני רוצה...

או אם אשתי הייתה אמורה ללכת למקווה והתברר שהיא לא יכולה ללכת למקווה אני לא מקבל את זה בשום אופן כי הרצון שלי הוא הפוך, אז אני נכנס לאובססיה, מי אמר שזה נכון? אני ישכנע את הרב שהוא לא צודק, אני מדבר על זה עם המון אנשים ומחפש ראיות לצדקת דרכי וכו' וכו', (דברים שהיו בעבר הלא רחוק)

גם אם אני רואה שאין לי עכשיו כסף לקנות משהו אני לא מוכן לוותר על זה כי אני הרי רוצה, אז אני קונה למרות זאת וסומך על עצמי שאח"כ אני יעשה איזה עבודה מהצד לכסות את זה. ואז עולה מחשבה חצופה שאולי זה לא יסתדר עם צרכי הבית או עם סדרי הכולל שלי, אבל זה לא מעניין אותי כי אני רוצה עכשיו.

ועוד אינספור דוגמאות שהמכנה המשותף שבהם שאני לא מוכן לקבל את הדבר הזה שלאלוקים יש תכניות בשבילי ויכול להיות שהם שונות מהרצון שלי, אני זוכר במפורש שגם ביחס לתאווה כבר מגיל צעיר שאלתי את עצמי איך אני מסוגל לצפצף ככה על אלוקים והתשובה היחידה שעניתי לעצמי זה שאני פשוט רוצה ומי זה שיכול לומר לי לא לעשות מה שאני רוצה, זה היה נראה לי כמשהו לא הוגן, מי אתה שתחליט בשבילי להיות יהודי וחרדי, אולי אני מעדיף להיות גוי...

לא הבנתי עד היום מה קשה בצעד 3, למה כתוב בספרות שזה קשה למסור את החיים לאלוקים.בסך הכל לשנות את הטקטיקה, במקום לעשות הכל לבד, אפשר להתיעץ ואפילו לוותר על שליטה במקומות מסויימים כי אני סומך על אלוקים שהוא יעשה את זה טוב, מה קשה בזה?
והיום הבנתי שזה אומר קודם כל לוותר על הרצון העצמי שלי מול התכניות של אלוקים בשבילי, עוד לפני מה הוא מצווה עלי, קודם כל להבין שיש פה בוס שיש לו תכניות בשבילי, ואני פשוט צריך בכל שלב לעזוב את הרצונות שלי ופשוט לנסות לראות ולהקשיב מה התכניות שלו בשבילי.
אחרי זה, מגיע השלב המעשי של לוותר על שליטה בכל מיני מצבים שבהם הרצון שלי הוא זה שמכתיב לי את הדרך.

זה היה ממש כואב, אבל זה גם היה מואר ומחבק. דיברתי עם אבא אוהב שלי וסיפרתי לו עד כמה אני גוש של רצון עצמי, וביקשתי ממנו שיעזור לי לוותר על הרצונות שלי, שיתן לי את ההבנה שהתכניות שלו הם הדבר הכי טוב בשבילי, בכיתי, וגם אמרתי לו תודה על המקום הזה, על הדלת שנפתחה לי ועל השביל שנגלה לי מעברה השני של הדלת.
נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 5 חודשים על ידי אחיד בשמיא.

תגובה: חווית צעד 3 לפני 3 שנים, 5 חודשים #99839

 • גיימס
 • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
 • מנותק
 • דירוג פלטיניום
 • הודעות: 1414

חזק ביותר אחיד.
מאד מזדהה עם החוסר קבלה של דברים. אני גם רוצה לנהל את העולם. 
שאלוקים יעזור לנו להסכים לו לנהל את העולם...
לפחות רק להיום.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: חווית צעד 3 לפני 3 שנים, 5 חודשים #99858

 • אבי גולן
 • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
 • מנותק
 • דירוג פלטיניום
 • הודעות: 4051

מזדהה מאוד איתך אחיד, אני מאוד מבולבל בנושא הזה, כי אני מוסר את חיי לאבא אוהב, עם דרישות, אני מוסר לו את חיי, אבל אני מחכה שיסדר לי את החובות את הזוגיות ועטד כמה דברים בחיי, ואני שוכח שהוא לא עובד אצלי, למסור פירושו, בלי דרישות, להכניע את עצמי לרשותו, ולדעת שהוא דואג לי, והקשיים שנוצרים בדרך, להתמודד איתם, ולחיות איתם, זה רצונו ולקבל באהבה, זה קשה, אבל בלי זה, אני הולך להשתמש, מה הקשר, כשאני נמצא במקום שיש לי דרישות, אני לא מפוכח רוחני, והדרך הוא לתאווה, מי ייתן ונמצאו.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: חווית צעד 3 לפני 3 שנים, 5 חודשים #99915

תודה אחיד בשמיא.

מקווה ומאחל לכולנו שנעשה רצוננו כרצונו. וממילא העצמיות והרצון שלנו יהיו אחד בארץ ובשמים.

 • עמוד:
 • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן